Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Sta bi Karlovic i Isner radili da su podloge brze? Da li bi ti zeleo da gledas tenis u kom su glavni udarci Ace i samo ace e pa ja ne bih!
    Karlović ukupno ima 5 ATP titula, Isner 3. Da ne govorimo da su to sve bili ATP 250 turniri i da je tu slabija konkurencija. Nova tehnologija reketa omogućava bolji ritern. Ako se složimo da je Cincinnati brzi hard (po Đokovićevim riječima mnogo brži od onog u Montrealu koji je brz) evo rezultata obojice tenisera na tom turniru
    http://www.atpworldtour.com/Tennis/P...y=0&m=s&e=422#
    http://www.atpworldtour.com/Tennis/P...y=0&m=s&e=422#

    Evo i finala od 2001 na ovamo:

    2011 Andy Murray Novak Djokovic 6–4, 3–0, ret.
    2010 Roger Federer Mardy Fish 6–7(5), 7–6(1), 6–4
    2009 Roger Federer Novak Djokovic 6–1, 7–5
    2008 Andy Murray Novak Djokovic 7–6(4), 7–6(5)
    2007 Roger Federer James Blake 6–1, 6–4
    2006 Andy Roddick Juan Carlos Ferrero 6–3, 6–4
    2005 Roger Federer Andy Roddick 6–3, 7–5
    2004 Andre Agassi Lleyton Hewitt 6–3, 3–6, 6–2
    2003 Andy Roddick Mardy Fish 4–6, 7–6, 7–6
    2002 Carlos Moyà Lleyton Hewitt 7–5, 7–6
    2001 Gustavo Kuerten Patrick Rafter 6–1, 6–3
    Nekako mi ta priča o Isneru i Karloviću ne pije vodu.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Ako malo razmislimo, performanse samog ljudskog tela su se u zadnjih 50 godina poboljsale u mnogo vecoj meri nego sto je taj razvoj ranije tekao. Citao sam neke studije o visini ljudskog tela i najvece razlike izmedju perioda su upravo u onim vremenima kada je bilo gladi, nepogoda i velikih epidemija (mozemo ici i do brzeg razvoja medicine od druge polovine XIX. veka pa je tako prosecna visina vojnika u WWI bila manja od one koju su imali borci u WWII)

      Taj trend ce se u savremenom svetu medicine i nauke generalno samo nastavljati i mislim da talentat bez perfektne fizicke spreme u tenisu vise nikome nece nista doneti
      Sve to stoji, samo i steroidi i razne droge koje se koriste kao doping su mnogo bolje u danasnje vreme u odnosu na nekada. Mnogi sportisti su to koristili a i danas se koriste uglavnom u onim sportovima gde je slabija kontrola. Ko bi reko da je Agasi koristio doping da nije sam priznao nikad ne bi ni znali

      Ovo zadnje sto si rekao vazi skoro za sve sportove a ne samo za tenis. Jbs fudbalera koji ima fantasticnu tehniku a ne moze izdrzat jedan duel ili trcati svih 90min.

      Comment


      • Originally posted by Prototype View Post
        Sve to stoji, samo i steroidi i razne droge koje se koriste kao doping su mnogo bolje u danasnje vreme u odnosu na nekada. Mnogi sportisti su to koristili a i danas se koriste uglavnom u onim sportovima gde je slabija kontrola. Ko bi reko da je Agasi koristio doping da nije sam priznao nikad ne bi ni znali

        Ovo zadnje sto si rekao vazi skoro za sve sportove a ne samo za tenis. Jbs fudbalera koji ima fantasticnu tehniku a ne moze izdrzat jedan duel ili trcati svih 90min.
        Sve mi se cini da genijalni Garinca danas ne bi mogao onako gurkati loptu i podjebavati svakoga ko stane ispred njega
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Lopta može proći, ali ti ne

          Pisao sam prije 2-3 dana o usporavanju i SV igri, nije bilo odgovora na par pitanja. Dodao bi da se podloge usporavaju zbog novca, reklame itd. usporavaju se i zbog manjeg rizika od povrede, ali su to sve poznate stvari. Kakav bi to gubitak bio, kada bi se recimo Novak i Rafa povrijedili, ništa se ne prepušta slučaju.

          Comment


          • Originally posted by notorious View Post
            Lopta može proći, ali ti ne

            Pisao sam prije 2-3 dana o usporavanju i SV igri, nije bilo odgovora na par pitanja. Dodao bi da se podloge usporavaju zbog novca, reklame itd. usporavaju se i zbog manjeg rizika od povrede, ali su to sve poznate stvari. Kakav bi to gubitak bio, kada bi se recimo Novak i Rafa povrijedili, ništa se ne prepušta slučaju.
            Ajde mi samo ovo objasni, zasto sporija podloga znaci i manji rizik od povrede?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ajde mi samo ovo objasni, zasto sporija podloga znaci i manji rizik od povrede?
              To bi i mene interesovalo.
              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

              Comment


              • Tepih je bio gadan ali iz drugih razloga (daleko veca mogucnost za povredu nego recimo na ekvivalentno brzom betonu)

                Ovo su brutalni primeri iz meca gde nije bio lepo namesten a mogu se naci i drugi klipovi sa jako teskim povredama, uglavnom clanaka



                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • mnogo mi smesna ova diskusija oko podloge ne gledajuci avatare bukvalno zakljucim ko za koga navija...svako daje svoje subjektivno misljenje i brani svog ljubimca.ovi djokovicevi navijaci kazu da bi karlovic i isner uzimali sve a federerovi navijaci kao da traze alibi unapred (cast izuzecima)
                  Cuj prvi maj

                  Comment


                  • Originally posted by asprilja View Post
                    mnogo mi smesna ova diskusija oko podloge ne gledajuci avatare bukvalno zakljucim ko za koga navija...svako daje svoje subjektivno misljenje i brani svog ljubimca.ovi djokovicevi navijaci kazu da bi karlovic i isner uzimali sve a federerovi navijaci kao da traze alibi unapred (cast izuzecima)
                    Verovatno se zato zove opsta diskusija iliti narodski receno "trac rubrika"iz koje se naravno ponekad moze nesto i nauciti ;),pa cije bi misljenje trebao svako dati nego svoje to je i svrha diskusije ,sa kojom nemoras da se slozis, izneses svoje argumente,procitas tudje i to je toa sto se tice toga dali bi Izner i Karlovic uzeli sve ili kao sto je amneziak izneo tabelu da oni nisu uzeli "nista" na "ultrabrzim podlogama"i da prica ne pije vodu i kad se pogleda pregled to je tacno,ali je problem "tendencije"nastanka takvih igraca sve izrazeniji(Izner,Anderson,Raonic), visih,sa jakim servisom, jer njihova igra ima "prodju"na ultra brzim podlogama i mozemo samo zamisliti kroz recimo 10-15 godina tip igraca od 210 cm jedno 20-30 u prvih 100 nasta bi licio taj tenis i koliko bi mecevi trajali(namerno sam naveo primer meca Izner -Mahu iz Wimbledona koliko je tesko napraviti brejk takvim tipovima igraca ) oni su igrali 11 sati a sta bi tek bilo da se u zrebu pojave takvih 10 -15 igraca

                    Comment


                    • Originally posted by BOKI1969 View Post
                      Verovatno se zato zove opsta diskusija iliti narodski receno "trac rubrika"iz koje se naravno ponekad moze nesto i nauciti ;),pa cije bi misljenje trebao svako dati nego svoje to je i svrha diskusije ,sa kojom nemoras da se slozis, izneses svoje argumente,procitas tudje i to je toa sto se tice toga dali bi Izner i Karlovic uzeli sve ili kao sto je amneziak izneo tabelu da oni nisu uzeli "nista" na "ultrabrzim podlogama"i da prica ne pije vodu i kad se pogleda pregled to je tacno,ali je problem "tendencije"nastanka takvih igraca sve izrazeniji(Izner,Anderson,Raonic), visih,sa jakim servisom, jer njihova igra ima "prodju"na ultra brzim podlogama i mozemo samo zamisliti kroz recimo 10-15 godina tip igraca od 210 cm jedno 20-30 u prvih 100 nasta bi licio taj tenis i koliko bi mecevi trajali(namerno sam naveo primer meca Izner -Mahu iz Wimbledona koliko je tesko napraviti brejk takvim tipovima igraca ) oni su igrali 11 sati a sta bi tek bilo da se u zrebu pojave takvih 10 -15 igraca
                      ajde,sta se hvatas za to,mozda se ja nisam lepo izrazio,ja sam momak sa ulice,nisam neki intelektualac poenta je da djokovicevi navijaci,odobravaju usporavanje podloge dok federerovi ne,tako da to ne moze biti normalna diskusija kada niko ne uvazava tudje misljenje
                      Cuj prvi maj

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG
                        Federer: "For me it is shocking to see so many retirements. I have never retired in my whole life except once when I played against Blake in Paris, but I didn't even walk on to the court".
                        Federer: "For me it doesn't matter how bad I'm feeling, I will be out there and giving it a try, because you never know what's gonna happen"

                        to je pravi sampionski mentalitet, koliko god da je lose, nikad ne odustaje
                        Zavisi,neki su foliranti kada urade potpuno istu stvar.

                        Comment


                        • Originally posted by FC Nadal View Post
                          Zavisi,neki su foliranti kada urade potpuno istu stvar.
                          Je l' mozes da mi objasnis ovu recenicu posto je ne shvatam?
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Je l' mozes da mi objasnis ovu recenicu posto je ne shvatam?
                            Kada je Rafa povrijedjen,i ne zeli da preda mec,on je folirant ovdje.

                            Comment


                            • Originally posted by FC Nadal View Post
                              Kada je Rafa povrijedjen,i ne zeli da preda mec,on je folirant ovdje.
                              Kad je to neko rekao?

                              Mardi nije iskoristio mec loptu...
                              Jedan je Obradovic Zarko!

                              Comment


                              • Originally posted by FC Nadal View Post
                                Kada je Rafa povrijedjen,i ne zeli da preda mec,on je folirant ovdje.
                                Ovako, koliko puta je Nadal predao mec?
                                Koliko puta je trazio MTO pa posle trcao kao zec?

                                Koliko puta je Fed predao mec?
                                Koliko puta je Fed trazio MTO u poslednjih 5 godina?

                                kad objektivno odgovoris na ova pitanja, onda ces shvatiti neke stvari...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X