Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Federer uopste nije spreman teniser i on nije fizicka zver, ajde molim te...
    Sam Sampras koji jedan od najvecih ikada je izjavio da su 3 najtalentovanija igraca danasnjice Federer, Djokovic i Nalby.
    Ja nisam zakljucivao na odnosu titula ko je bolji teniser, nego da ce u teniskoj istoriji ostati zapisano da je npr taj Stakhovsky osvojio 4 titule i po tome cemo ga se secati dok za Janka sta? igrao je SF Montreala 2011?
    Nikada nisam rekao da je Staky talentovaniji od Melzera ili od Tipse, nego covek je jednostavno znao da iskoristi trenutak, odigra dobro i uzme titulu.
    Melzer je profesor za njih, uostalom ima i pobede nad Noletom i Nadalom...
    I nad Federerom ;)

    Comment


    • Originally posted by hamza_TM87 View Post
      I nad Federerom ;)
      Da to sam prevideo, ove godine i to laganih 2-0....
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • To je bio najbolji turnir u karijeri Novaka Djokovica. Novak je tada igrao agresivno, mocno , servirao je mnogo bolje i sve je pogadjao. To je jedan turnir. Koliko sam upucen, Federer ga je dobijao puno vise puta sto na mastersima, sto na Slemovima do pre neku godinu. Niko ne spori Novakov izuzetan talenat, kao ni Rafin, ali nisu bas toliko njih dvojica bolji od Fedje igracki da mu ne dozvole na zadnjih 6 Slemova nijedan da prigrabi, vec je brzina i kondicija odnela prevagu.

        Pogledaj Djokovicev i Nadalov odnos pre sezone 2011

        Nadal vodio 16-7
        - Nadal dobio svako finale
        - Nadal dobio svaki mec na travi, sljaci
        - Nadal dobio svaki mec na GS-u

        Djokovic je sve to srusio ove sezone. Kako to samo odjednom, znaci on poceo da igra kao lud a Nadal nista. Nije tacno, nego je on pobedio te fizicke limite, nasao nacine kako da prevazidje tu alergiju i probleme sa disanjem, uzasno se spremao, trci kao sumanut, a Nadal ponovo i redovno neparnim sezonama kao izduvan na terenu. Uporedi Nadala iz 2010. i ovog sad Nadala. Nadal iz 2010. vs ovaj sad Djokovic verujem da bi Djokovic dobijao na betonu,Rafa vrv na sljaci, na travi bi bilo otvoreno. Pitanje je ko bi bio bolji, mozda bi podelili Slemove. Ranije je Nadal uvek dobijao Djokovica tako sto se bore,bore , Djokovic pandrkne, Nadal izgura na misice i cao. Sada Djokovic, upravo tako dobija meceve protiv Nadala, na trcanje, pobedjuje ga njegovom igrom. Ranije je dobijao Nadala samo ako ima bas pucacki dan, sada to vise nije potrebno.

        Tipsarevic ima ocajno kretanje, ocajnu fizicku spremu. Ako bi kojim slucajem nabacio fizicku spremu jednog Troickog, usao bi u top 10 dok kazes keks ;)

        Comment


        • @Indigo :

          Naravno da je Fedja fizicka zver, samo sto je sada u godinama kada vise ne moze da parira Djokovicu i Nadalu, to je poenta. A samo on moze toliko dugo da traje zbog napadackog stila igre.. + mu sada nikako ne odgovara usporavanje podloga

          - Pa ako se ti neces secati Tipse i njegovih kljucnih pobeda u DC-u , velikih pobeda nad top 10 igracima onda jebiga. Secaj se Stakovskog koji je izdominirao u Nju Hejvnu, HerogenBosu, Zagrebu... A Tipsa jos nije zavrsio karijeru, moze da uzme do kraja isto titula kao sto ih ima i taj Stakovski.

          Po meni je Federer daleko bez premca po talentu, onda bih ubacio Djokovica,Nalbandiana,Gaskea(Kontrolisani udaraci), Mareja, Rafu... A bogami odmah iza njih su Melcer, Fis,Tipsa,Gulbis i kompanija.

          Comment


          • Originally posted by delgado View Post
            To je bio najbolji turnir u karijeri Novaka Djokovica. Novak je tada igrao agresivno, mocno , servirao je mnogo bolje i sve je pogadjao. To je jedan turnir. Koliko sam upucen, Federer ga je dobijao puno vise puta sto na mastersima, sto na Slemovima do pre neku godinu. Niko ne spori Novakov izuzetan talenat, kao ni Rafin, ali nisu bas toliko njih dvojica bolji od Fedje igracki da mu ne dozvole na zadnjih 6 Slemova nijedan da prigrabi, vec je brzina i kondicija odnela prevagu.

            Pogledaj Djokovicev i Nadalov odnos pre sezone 2011

            Nadal vodio 16-7
            - Nadal dobio svako finale
            - Nadal dobio svaki mec na travi, sljaci
            - Nadal dobio svaki mec na GS-u

            Djokovic je sve to srusio ove sezone. Kako to samo odjednom, znaci on poceo da igra kao lud a Nadal nista. Nije tacno, nego je on pobedio te fizicke limite, nasao nacine kako da prevazidje tu alergiju i probleme sa disanjem, uzasno se spremao, trci kao sumanut, a Nadal ponovo i redovno neparnim sezonama kao izduvan na terenu. Uporedi Nadala iz 2010. i ovog sad Nadala. Nadal iz 2010. vs ovaj sad Djokovic verujem da bi Djokovic dobijao na betonu,Rafa vrv na sljaci, na travi bi bilo otvoreno. Pitanje je ko bi bio bolji, mozda bi podelili Slemove. Ranije je Nadal uvek dobijao Djokovica tako sto se bore,bore , Djokovic pandrkne, Nadal izgura na misice i cao. Sada Djokovic, upravo tako dobija meceve protiv Nadala, na trcanje, pobedjuje ga njegovom igrom. Ranije je dobijao Nadala samo ako ima bas pucacki dan, sada to vise nije potrebno.

            Tipsarevic ima ocajno kretanje, ocajnu fizicku spremu. Ako bi kojim slucajem nabacio fizicku spremu jednog Troickog, usao bi u top 10 dok kazes keks ;)
            Ne slazem se skoro ni sa cim sto si rekao.
            Najbolji turnir Novaka Djokovic je Montreal?
            A sta je sa slamovima, sa Ao 2008, sa Miami i Iw 2011, Wimbledon 2011 drugi set protiv Rafe 15-2 odnos vinera i gresaka i on ne igra agresivno danas?

            Evidnetno je da je fizicki napredovao, ali takodje doslo je do pomaka i u igri kako u odbrani tako i u napadu, i igra mnogo inteligentnije nego 2007, onda je kako je sam rekao, zazmuri i udari sve snage, danas nadje slabu tacku protivnika i pocinje da ga unistava.

            Federer je uvek bio fantasticno pripremljen sa fizickom spremom nikada nije imao problema, da li si ti njega ikada video da se on bori za vazduh?

            A i iskreno vise te price o Tipsarevicu su me smorile, talenat nad talentima, prvi junior sveta..... takvih ima koliko hoces!
            Verovatno je ovo njegov limit ai da udje u top 10 sta ce mu to znaciti kada titulu nije uzeo? Da li znas ko je Tomas Enquist, eto ti clan Top 5 drustva krajem proslog milenijuma i ko je njega nekada spomenuo?
            Dzaba njemu i da se popravi kad ce uvek biti slab mentalno i igrati ziheraski u mecvima za titulu.

            Titule i igra na Slamovima su bitni...!
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Sta mu znaci top 10 ako titulu nema... Zanimljivo,razmisljanje. Pa da, Rajeev Ram, osvajac NjuPorta 2009te je uspesniji igrac od Tipse i ako udje u 10 a ne osvoji titulu.
              Djokovicev Montreal 07 je njegov najbolji udaracki turnir, onako igraju sampioni.

              Ti ocigledno sve gledas prema objektivnim parametrima i jednodimenziono.
              Last edited by delgado; 31-08-11, 17:36. Reason: skracivanje posta

              Comment


              • Ma u redu je brate i ja se pitam sto trosim tastaturu na tebe uopste...
                Imamo dijametralno razlicita misljenja, ali kako i sam kazes ja stvari sagledavam objektivno dok ti ne.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Indigo, ima jedna stvar u cemu se slazemo, da je ta cura sa tvog avatara prava bombinica

                  Tuta vs igor Josifovski se nastavlja

                  Comment


                  • Delgado,Novak je Montreal 2007 dobio iskljucivo na svoj talenat i jaku mentalnu snagu sto su 2 od 3 bitna elementa u tenisu kako bi neko bio teniski sampion a tada mu je falio 3. elemenat-fizicka sprema. vrlo bitan za konstantnost tokom cele sezone koji nije posedovao jer se teniski drukcije razvijao od Rafe recimo,naravno da ga je u tim godinama Roger cesce dobijao jer je bio u daleko vecoj ukupnoj spremi gledajuci sva tri elementa(talenat,Mentalna snaga,fizicka pripremljenost),vidim da preferiras talenat kao bitan faktor u poredjenju sa nekim igracima i naravno da je on bitan ali nije presudan vec mentalna snaga u vaznim poenima u mecu;),kod poredjenna sa Rafom sve si lepo naveo ali Novakov progres protiv Rafe nije poceo od 2011 vec od 2009 kada je shvatio sta treba uraditi da bi se pobedio Rafa -dovesti svoju fizicku pripremljenost na Rafin nivo ili cak veci i rezultat toga je dosao u 2011

                    Comment


                    • Slazem se sa tobom..
                      Djokovic je jedan od tehnicki najsavrsenijih igraca koji se bavio tenisom, njegova najveca moc lezi u kretanju i riternu i to mu omogucava kontrolisanu agresiju koja je nesto najbolje u tenisu.

                      Mom pulenu fali fizicka sprema ili dominantan servis da potkrepi svoje udarce kako bi usao u top 10, posto mu visina i ne omogucava bas toliko razoran servis, morao bi da ima dosta bolje kretanje, ali njemu je servis bolji od kretanja, kakva kontradiktornost za igraca od 180 cm
                      Medjutim, druga je stvar to sto je on bukvalno godinama srao po svom talentu i tek 2007. se ajde pojavio oko 50tog mesta i tavorio godinama izmedju 40-50 pozicije, dok su razni mediokriteti upadali u 30.. To je vec druga prica.. Bogu plakati, ali dobro, ima valjda jos vremena da se stvari isprave

                      Sto se tice Rafe, njegove su parne godine. Mozda on namerno spusta gas sada, posle jedne dominantne sezone gde je svasta osvojio i kompletirao , dolazi mu sezona gde pored nista specijalne igre ima Grand Slam (svoj omiljeni) , jedan Masters(takodje svoj omiljeni) i jedan turnir iz serije 500 (pogadjajte,takodje svoj omiljeni).
                      US Open nema sanse da osvoji, dogurace do SF-a gde ce se klati sa Marejem, sumnjam da ce proci u veliko finale... Vec sad mogu da tvrdim da ce Novak-Marej biti finale i da ce 70% Novak uzeti turnir..
                      Ali zato bi mozda mogao do titule u Tokiju ili eventualno da napadne neki Sangaj,Pariz,London na kraju sto da ne... Videcemo.. Nadam se da ce se stari Rafa vratiti u 2012. ne zato sto sam Rafin fan, nego zato sto je to potrebno tenisu. Sezone 07,08,09 i 10 su bile jako zanimljive kada smo mi neutralci-hejteri sto se tice ovih iz vrha u pitanju, razni igraci su uzimali masterse, dok ove godine to rade samo Djokovic(iskljucivo on) , pomalo Nadal i evo sad Marej. Pogledajte raspored mastersa u 2010-oj sezoni i sve ce vam biti jasno, mnogo sarenije. Nadam se iskreno da ce se Rafa vratiti sledece sezone u punom sjaju, da ce Marej konacno odblokirati svoju glavu, da ce se DP vratiti fizicki i da cemo moci da uzivamo u ravnopravnoj borbi i borbi za trofeje jer je ovo postalo mnogo monotono i dosadno.

                      Comment


                      • Originally posted by delgado View Post
                        Slazem se sa tobom..
                        Djokovic je jedan od tehnicki najsavrsenijih igraca koji se bavio tenisom, njegova najveca moc lezi u kretanju i riternu i to mu omogucava kontrolisanu agresiju koja je nesto najbolje u tenisu.

                        Mom pulenu fali fizicka sprema ili dominantan servis da potkrepi svoje udarce kako bi usao u top 10, posto mu visina i ne omogucava bas toliko razoran servis, morao bi da ima dosta bolje kretanje, ali njemu je servis bolji od kretanja, kakva kontradiktornost za igraca od 180 cm
                        Medjutim, druga je stvar to sto je on bukvalno godinama srao po svom talentu i tek 2007. se ajde pojavio oko 50tog mesta i tavorio godinama izmedju 40-50 pozicije, dok su razni mediokriteti upadali u 30.. To je vec druga prica.. Bogu plakati, ali dobro, ima valjda jos vremena da se stvari isprave

                        Sto se tice Rafe, njegove su parne godine. Mozda on namerno spusta gas sada, posle jedne dominantne sezone gde je svasta osvojio i kompletirao , dolazi mu sezona gde pored nista specijalne igre ima Grand Slam (svoj omiljeni) , jedan Masters(takodje svoj omiljeni) i jedan turnir iz serije 500 (pogadjajte,takodje svoj omiljeni).
                        US Open nema sanse da osvoji, dogurace do SF-a gde ce se klati sa Marejem, sumnjam da ce proci u veliko finale... Vec sad mogu da tvrdim da ce Novak-Marej biti finale i da ce 70% Novak uzeti turnir..
                        Ali zato bi mozda mogao do titule u Tokiju ili eventualno da napadne neki Sangaj,Pariz,London na kraju sto da ne... Videcemo.. Nadam se da ce se stari Rafa vratiti u 2012. ne zato sto sam Rafin fan, nego zato sto je to potrebno tenisu. Sezone 07,08,09 i 10 su bile jako zanimljive kada smo mi neutralci-hejteri sto se tice ovih iz vrha u pitanju, razni igraci su uzimali masterse, dok ove godine to rade samo Djokovic(iskljucivo on) , pomalo Nadal i evo sad Marej. Pogledajte raspored mastersa u 2010-oj sezoni i sve ce vam biti jasno, mnogo sarenije. Nadam se iskreno da ce se Rafa vratiti sledece sezone u punom sjaju, da ce Marej konacno odblokirati svoju glavu, da ce se DP vratiti fizicki i da cemo moci da uzivamo u ravnopravnoj borbi i borbi za trofeje jer je ovo postalo mnogo monotono i dosadno.
                        Zar nije fizicka zver koja meceve dobija samo svojom snagom kao Rafa i Murray, kontradiktoran si skroz, cas jedno, cas drugo...
                        Bolje je da budem jednodimenzionalan i bez vizionarskih moci, nego da bezim od objektivnosti kao djavo od krsta.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Pa i Rafa i Murray su tehnicki savrseni i fantasticno se krecu. Fizicke zveri sa sjajnom tehnikom, ali nijedan od te trojice nema tako dobar napadacki potencijal kao Federer , Conga , Fis...

                          Ko je bre rekao da DJokovic nije talentovan, da ima strasne udarce ? Samo , treba mu puno vise od toga za ovakvu brutalnu dominaciju a to je ova izuzetna fizicka sprema koju je nabacio ove godine..

                          Indigo, po tebi je Karolina Voznijacki jedna od najboljih igracica ikada , posto ce po titulama nadmasiti i Kim, Vilijamsove... Nema veze sto nema Slam, ima mnogo titula, a samo to je vazno..

                          Comment


                          • Originally posted by delgado View Post
                            Pa i Rafa i Murray su tehnicki savrseni i fantasticno se krecu. Fizicke zveri sa sjajnom tehnikom, ali nijedan od te trojice nema tako dobar napadacki potencijal kao Federer , Conga , Fis...

                            Ko je bre rekao da DJokovic nije talentovan, da ima strasne udarce ? Samo , treba mu puno vise od toga za ovakvu brutalnu dominaciju a to je ova izuzetna fizicka sprema koju je nabacio ove godine..

                            Indigo, po tebi je Karolina Voznijacki jedna od najboljih igracica ikada , posto ce po titulama nadmasiti i Kim, Vilijamsove... Nema veze sto nema Slam, ima mnogo titula, a samo to je vazno..
                            Jos uvek nije ali ne mogu da kazem da nece biti, ima sve da bude fantasticna teniserka, mlada je i moze jos mnogo da napreduje.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • stvarno vlada veliko potcenjivanje karoline,gde god da se okrenes,pricaju o tome sto nema GS kao da ima 29 godina a ne 21. devojka ima sve predispozicije,nema veze sto je defanzivna,moze ona do 25. da uzme i 5 GS bez problema,pogotovo kad se serena povuce,dobijala je i sharapovu na gren slemovima,pa ne vidim sto ne bi mogla i ostale teniserke.da je treca na svetu,svi bi je hvalili ali posto je prva ona je duzna da vec ima koji GS u kolekciji.bzvz :/
                              Cuj prvi maj

                              Comment


                              • Obavezno ce uzeti 5 GS-a do 25te hahaha. Nije stvar u tome sto nema GS, nego sto nije NI BLIZU da mu pridje. Ok,imala je jedno finale i tad je igrala super, ovo sto igra ove godine je smesno, na W i RG ispada u osmini finala... Uvek na GS-u ce da je pocisti neka udaracica...

                                Comment

                                Working...
                                X