Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko ne pokusava da umanji ono sto je Novak uradio. To sto mu se mi ne divimo i ne klanjamo naglas, ne znaci da ne cijenimo njegove uspjehe. Svaka njemu cast, sezona mu je briljantna u svakom pogledu, ali ne morate sve kritike upucene usporavanju podloge, rasporedu turnira i ostalom, tumaciti kao da omalovazavamo Djokovica.
    O tome se pricalo i prije ove Djokoviceve sezone, mozda sad pricamo vise jer se stvari pogorsavaju, ali to nema nikakve veze sa Novakom... ;)
    Meni licno se ove promjene ne svidjaju, ali sam svjesna da ce se nastaviti u tom smjeru jer tako odgovara onima koji o tome odlucuju.

    Comment


    • Sljaka najbrza podloga
      http://www.thebigtip.com.au/tennis/speed-all-atp-events
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Jedno je važno reći ,ne bi ljudi nekada davno stavili ,travu ,tvrdu podlogu ,i šljaku ,da su htjeli da bude sve jednoliko ,već su htjeli različitosti i u tome leži poenta ,šljaka odogavara nekom tipu igrača ,trava nekom durgom ,možda četri podloge odgovaraju nekom pošto sam zaboravio staviti tepih koji se sve rjeđe viđa i mislim da ovih turnira kojih je bilo više sada ima jako malo.Jednostavno hoću reći da svaka podloga po meni opisuje različit stil igre ,evo napr.šljaka dosta razmjena ,defanziva,naravno mogu biti i napadi tu i moraju ali ovo prdhodno je odlika šljake,trava ,serv and volley igra ,jednostavno napadačka igra,Tvrda podloga ,ofanzivno do kraja sa mješavinom udaraca sa osnovne i serv and volley igrom.Mislim da bi bilo krajnje glupo da sve podloge budu iste ,to više ne bi bila 4 GS to bi bio jedan ,jer na koji bilo dođeš tamo te očekuje ista podloga .Daleko od toga da neko na ovaj način omalovažava rezultate Novaka Đokovića ,ali mislim da se ova tema vrti par godina ,i da se fanovi od Noleta ne bi trebali pronalaziti u ovome.Ali vidljivo je da podloge nisu kao što su nekada bile da li vi mislite da bi Sampreas mogao osvojiti ovaj wimbeldon i zašto bi to mogao uraditi ili zašto ne?
        Last edited by Adin; 30-08-11, 23:00.
        http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
        Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

        Comment


        • Adine.. tepih je izumro na kraju 2008. godine, da se vise nikada ne vrati
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Bojana ni meni se ne svidja sto servis volej izumire ali kad bi ostvili onu brzinu podloga onda se nebi ni dolazilo do voleja.

            Kad bi ostavili onako brze podloge onda bi morali da stavljaju neka ogranicenja sto se tice reketa jer sa ovim reketima tenis bi se u 70-75% sveo na servis a ne znam da li se odusevljavas kvalitetom tenisa kad igraju Karlovic, Izner i Rodik. Tako bi bilo sa skoro svim igracima koji imaju pristojnu visinu. Trenirao bi se servis do iznemoglosti i setovi bi se odlucivali u 13 gemu.

            I nemojte mene da ukljucujete sto se ovoga tice oko Novaka(navijam za njega ali nisam fan) jer tenis pratim jos od 1990-91 i Sampras mi je bio i ostao najbolji teniser(njegov sam fan) a znamo koju je igru gajio Sampras.

            Jeste da jedan deo teniske igre izumire koji su igrali oni majstori iz zlatne ere tenisa ali nije ni ovaj tenis los i on ce se verovatno menjati i nece se igrati ovako za 20-30 godina.

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Adine.. tepih je izumro na kraju 2008. godine, da se vise nikada ne vrati
              Ma dobro ali mislim da ima još barem jedan turnir u rusiji koliko se ja sjećam serija je 250 ili 500 pa bio bi red da pomenem.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Poenta cele price je raznovrsnost, a ne jednolicnost kao sto je trenutna situacija.
                Dakle, ja zelim da gledam razlicit tenis i da na razlicitim turnirima vidim razlicite stilove, a ne da na razlicitim turnirima vidim isto, kao sto je sad situacija, posto ce tako tenis samo da nazaduje a ne da napreduje.

                Ja uopste ne zelim da se sljaka ubrza, cak bi je trebalo i malo usporiti, posebno Madrid, ali je bruka da su IW/Miami onako spori, da je Wimbledon postao onako spor, da je sad usporen i USO...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Adin View Post
                  Ma dobro ali mislim da ima još barem jedan turnir u rusiji koliko se ja sjećam serija je 250 ili 500 pa bio bi red da pomenem.
                  Covece, turnir u Lionu koji se krajem oktobra 2008. igrao na tepihu je poslednji ATP turnir na toj podlozi.. tepih vise necemo videti jer se gospodi koja vode ATP ocigledno ne dopada

                  Zato cemo ove godine imati cak 3 ili 4 Celindzera na tepihu, malo li je
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Covece, turnir u Lionu koji se krajem oktobra 2008. igrao na tepihu je poslednji ATP turnir na toj podlozi.. tepih vise necemo videti jer se gospodi koja vode ATP ocigledno ne dopada

                    Zato cemo ove godine imati cak 3 ili 4 Celindzera na tepihu, malo li je
                    Možda sam ja to onda pomješao sa Celindzer turnirima ,nema veze ,hvala na ispravci .
                    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                    Comment


                    • Originally posted by majabl View Post
                      Niko ne pokusava da umanji ono sto je Novak uradio. To sto mu se mi ne divimo i ne klanjamo naglas, ne znaci da ne cijenimo njegove uspjehe. Svaka njemu cast, sezona mu je briljantna u svakom pogledu, ali ne morate sve kritike upucene usporavanju podloge, rasporedu turnira i ostalom, tumaciti kao da omalovazavamo Djokovica. O tome se pricalo i prije ove Djokoviceve sezone, mozda sad pricamo vise jer se stvari pogorsavaju, ali to nema nikakve veze sa Novakom... ;) Meni licno se ove promjene ne svidjaju, ali sam svjesna da ce se nastaviti u tom smjeru jer tako odgovara onima koji o tome odlucuju.
                      pa niko ni ne traži da mu se klanjate i da mu se divite (btw, ni ja mu se ne klanjam, a divim mu se na uspehu, to da) samo ovde svaka 2-3 dana se spomene kako je nekada bilo i kako ovakvom igrom nije mogao da se osvoji Vimbldon nekad i slično. ok. ali kažem da nisam čula Samprasa koji je osvojio taj isti Vimbldon (koliko puta 6?) da je rekao nešto slično ili Borga ili nekog drugog. nebitano je što je u pitanju Novak, eto neka je Nadal ili Marej. poenta je da baš oni pričaju u superlativu o današnjim šampionima (Federeru, Nadalu, Đokoviću) i ne komentarišu ovo usporavanje podloga. jbg, njima je tenis i dalje zanimljiv, kome nije ne mora da ga gleda.
                      Last edited by tennis; 30-08-11, 23:32.
                      sigpic

                      Comment


                      • Dzimi Konors.. visestruki sampion Vimbldona i jedan od najvecih igraca ikada

                        What’s your take on the game today?

                        Coaching Andy Roddick for about a year and a half [starting in 2006] was an a eye-opening experience. I was able to see a lot of changes happening in the game—the good, the bad, and some of the ugly of it all. I enjoyed working with Andy an awful lot, but it was certainly interesting to come back and see how the equipment has changed the game with the racquets and the strings, and what that means to the way the guys play. Going to Wimbledon, I saw how they changed the grass and the different kind of tennis that is played at Wimbledon now compared to when I was playing. I’d have a fi ve-or six-ball rally with Borg back then and we would almost be booed. Now they’re longing for that. So it’s amazing how things have come around and the precedent that was set back 35 years ago that they’re longing for now. Was there any time better than when I played? I have to say that, right? I’ll be honest with you: I think I come from a generation that is lost. The people—the establishment and maybe a lot of fans—really didn’t know what to make of us because we were so different. Our attitudes were different; our games were all different; nobody played the same. Everybody plays the same now. We had variety and we had charisma. I hate to say it like this, but we had it all, and they didn’t appreciate it.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • ok, eto Konors je prvi za kog (sad) znam. šta on predlaže, da se vrate i drveni reketi, pa da sve bude kao nekad?

                          a možda ga samo sustižu godine i hvata nostalgija za mladošću?
                          sigpic

                          Comment


                          • Eto CW,vidis, ipak su usporili i USO
                            Ovo je totalna glupost sto rade,bar sto se mene tice. I sta sad,oni uspore beton,i brzina betona i sljake ce biti slicna. I cemu onda postoje turniri na razlicitim podlogama,a brzina skoro ista?Nema svrhe prelaziti sa sljake na beton ako je brzina podloge identicna(dobro,trenutno nije,ali ako nastave ovako-bice) Nek igraju na jednoj podlozi,a mi cemo gledati jedan stil(defanzivni, sa osnovne linije, bez voleja)
                            Pametnije bi im bilo da su ubrzali USO, bar bi postojala razlika u odosu na druge turnire
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Originally posted by ivan piper View Post
                              Eto CW,vidis, ipak su usporili i USO
                              Ovo je totalna glupost sto rade,bar sto se mene tice. I sta sad,oni uspore beton,i brzina betona i sljake ce biti slicna. I cemu onda postoje turniri na razlicitim podlogama,a brzina skoro ista?Nema svrhe prelaziti sa sljake na beton ako je brzina podloge identicna(dobro,trenutno nije,ali ako nastave ovako-bice) Nek igraju na jednoj podlozi,a mi cemo gledati jedan stil(defanzivni, sa osnovne linije, bez voleja)
                              Pametnije bi im bilo da su ubrzali USO, bar bi postojala razlika u odosu na druge turnire
                              Ivane, ovo je moje skromno mišljenje o tome što je potrebno učiniti kako bi makar malo vratili raznovrsnost igrača za nekih 10 godina jer prije objektivno ne može zato što se sad igrači štancuju
                              1. Ostaviti podlogu na Australian Openu onakva kakva jeste. Ja sam više volio Rebound Ace, ali neka bude ova plexichusion. Tako ćemo imati jedan sporiji hard na Grand Slamu.
                              2. Usporiti šljaku u Parizu. Neka primjer bude Monte Carlo. Ja ne volim i nikad nijesam volio da gledam tenis na tako sporim podlogama, ali u odnosu na ovogodišnji Roland Garros koji je bio brz moram reći iskreno - šljaka treba da bude šljaka
                              3. Vratiti travu onakvu kakva je bila makar 2003 a za par godina i onu do 2001. Loptice bi trebalo staviti onakve kao na Roland Garrosu. Pitanje je ko bi se našao u finalu i koja bi igra bila najučinkovitija ali sigurno da sa tako niskim i brzim odskokom loptice vratili bi igrače makar na osnovnu liniju a stajati tri metra iza nje bi bilo ravno samoubistvu. Sa novom tehnologijom reketa mogućnost riterna koji bi odbio igrače od pomisli da idu na mrežu tako brzi uslovi bi malo amortizovali ritern i serve & volley igra bi se vratila. U kojoj mjeri možemo samo nagađati, ali u svakom slučaju više nego sada. Učinkovitost slajsa bi zbog nižeg odskoka loptice bila sigurno povećana.
                              4. O US Openu je već govorio Vladan. Podloga sa Cincinnatija i loptice sa Roland Garrosa ove godine. Igrači kojima odgovara Wimbledon mogli bi tu svoju igru i tu demonstrirati. Doduše sa višim odskokom loptice ali to je šansa i za one kojima odgovara Australian Open. U svakom slučaju imali bi tako i brzi hard na Grand Slamu.

                              Raznovrsnost igrača. To je ono što fali ne u toj mjeri današnjem tenisu jer su još uvijek aktivni igrači koji su teniski odrastali u drugačijim uslovima i morali su se prilagođavati novonastalim uslovima izjednačavanja podloga. Kad se oni povuku onda će nastati problem jednoličnosti tenisa. Sjajno je, po meni, bilo gledati kako igrači kojima određeni uslovi ne odgovaraju forsiraju svoj stil igre kao i oni koji mijenjaju stil zavisno od podloge. Jedan od onih koji su forsirali istu igru je bio Boris Becker o jedan od onih koji se prilagođavaju je bio Ivan Lendl



                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Svaka cast,slazem se u potpunosti,to bi bilo dobro za tenis!A ne da se pred W spremaju na sljaci
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X