Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema tu nista smijesno Miljane,ja isto mislim da ce Novak biti vjecno u TOP 4,znamo da je sledece godine smak svijeta,a ne vidim kako bi do kraja decembra sledece godine mogao da ispadne iz TOP 4,tako da opusteno
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      znamo da je sledece godine smak svijeta,a ne vidim kako bi do kraja decembra sledece godine mogao da ispadne iz TOP 4,tako da opusteno
      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

      Comment


      • http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2011/09/35/US-Open-Tuesday-Dancevic-Is-Qualifying-Grand-Slam-Man.aspx

        n
        isam znao da je ovo uspeo niti da je prvi ikada ko je to uradio...svaka cast bas cu da navijam sad za njega
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Nema tu nista smijesno Miljane,ja isto mislim da ce Novak biti vjecno u TOP 4,znamo da je sledece godine smak svijeta,a ne vidim kako bi do kraja decembra sledece godine mogao da ispadne iz TOP 4,tako da opusteno
          Genijalno !!

          Comment


          • Oko ove price za usporavanje podloga.

            Svi sportovi se menjaju pa mora i tenis. Sportisti napreduju mnogo fizicki u zadnjih 10-15 godina pa mora da se i menjaju uslovi za igru ili pravila da bi ostali i dalje atraktivni za gledanje.

            U kosarci da nisu zabranili odbranu rukama i sa ovakvim igracima danas sa ovim fizikalijama gledali bi utakmice na 40-50 poena.

            Odbojka se promenila i negde sam cini mi se prosle godine procitao da od ovih nekoliko top sportova sa loptom ili sto su malo popularniji su radili neko istrzivanje koliko se efektivno igra tj koliko je lopta u igri.

            Dobili su rezultate, i tenis i odbojka su na dnu lestvice.

            U tenisu 15% od trajanja meca je efektivna igra( kad igraju Nadal, Djokovic i Delpo nije sigurno ni 10%
            Odbojka je nesto bolja sa 17-18%.

            E pa sad vidite ako bi ostale one podloge kao pre 10 godina, sa ovakvim fizickim zverima od igraca sa nenormalno unapredjenim reketima koliko bi se igralo.

            Ne bi uzumreo servis volej ali bi tenis sigurno bio u padu sto se tice gledanosti i interesovanja. Posle prvog servisa ne bi prakticno bilo igre jer bi procenat osvojenih poena bio 90% ili vise. Mislim da ovo usporavanje podloga rade oni koji daju novac tu pre svega mislim na televizije.

            Mislim da od usporavanja podloga mnogo i vece stete tenisu pravi ovaj nakaradni kalendar. Mora da se tezi da se pred svaki slem igra po jedan masters a ne kao sto je sad da se pre RG i US opena igraju po 2-3 a pre AO i Wimbldona nijedan.
            Last edited by unagi; 30-08-11, 18:48.

            Comment


            • Niko tome nece da tezi! Vec 20 godina ATP driz termine svojih Masters 1000 turnira a ITF svoje Slemove (mnogo duze od toga) i tu pomeranja nema

              Promene u kalendaru se moraju traziti na drugi nacin, samo ne vidim kada cemo videti neku vecu promenu nakon one najavljene za sledecu godinu, kada je zbog 6 nedelja pauze pred novu sezonu morao da strada Masters u Parizu
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Mislim da bi igracima trebalo malo smanjiti tempo, ali to se nece desiti... A teniseri su tu, cini mi se, u najgorem polozaju... Ostali sportisti odigraju jednu ili dvije utakmice nedeljno ili trce, voze, skacu, kako god, nikom sezona ne traje toliko dugo i intenzivno, da igraju svakodnevno... OK, oni koji ispadnu ranije imaju malo slobodniji raspored, ali to im nije neka utjeha.
                Ali, kao sto rekoh, nece im smanjiti taj tempo nikako, previse para se tu vrti da bi neko pazio na to... I zato cine sve da im na neki nacin olaksaju prelazak sa podloge na podlogu... Ubrzavaju sljaku, usporavaju beton i uskoro ce razlika biti samo u boji, mada su sad poceli i sljaku bojiti, tako da mogu da rade sta hoce.


                Procitah na tviteru da ce Gaudio, Guga, Delpo i Kuevas igrati neku egzibiciju. Zna li neko nesto o tome?

                Comment


                • Sledece godine uz Pariz zaginuce i Toronto jer se igra odmah posle OI. Najbolji ako dodju do kraja ima da otkazuju Toronto jer nema sanse da se cimaju da za 2 dana predju na drugi kontinent da igraju 5 meceva u 5 dana i plus dolaze sa trave na beton.

                  Comment


                  • Olimpijada u Londonu ce doci i proci, Toronto/Montreal 2013. nastavljaju po svom a Parizu je mesto tik ispred Masters Kupa zagarantovano
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Ma da, naravno London je svima prioritet a Pariz je jos u istoj nedelji kad i finale Davis Cupa tako da ce verovatno Dubai biti jaci turnir od mastersa u Parizu.

                      Comment


                      • Odakle ti to da ce DC biti u istoj nedelji kad i Pariz?
                        nema sanse da ce to da se desi
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Nece Dubai biti jaci jer se igra samo 7 dana pred Indian Vels i pitanje je ko ce i tamo od iduce godine ici

                          Odakle ti ovo da se finale Davis Cupa iduce godine igra u nedelji 29. oktobra kad i Pariz, to zvuci apsolutno nemoguce


                          Finale Davis Cupa 2012. igrace se 16-18 novembra a 2013. od 15-17.. dakle, iza Masters Kupa
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Jedan za mene, gledao sam neki zbirni kalendar za zene i muskarce i zamenio Fed umesto Davis cupa

                            Comment


                            • Originally posted by unagi View Post
                              Oko ove price za usporavanje podloga.

                              Svi sportovi se menjaju pa mora i tenis. Sportisti napreduju mnogo fizicki u zadnjih 10-15 godina pa mora da se i menjaju uslovi za igru ili pravila da bi ostali i dalje atraktivni za gledanje.

                              U kosarci da nisu zabranili odbranu rukama i sa ovakvim igracima danas sa ovim fizikalijama gledali bi utakmice na 40-50 poena.

                              Odbojka se promenila i negde sam cini mi se prosle godine procitao da od ovih nekoliko top sportova sa loptom ili sto su malo popularniji su radili neko istrzivanje koliko se efektivno igra tj koliko je lopta u igri.

                              Dobili su rezultate, i tenis i odbojka su na dnu lestvice.

                              U tenisu 15% od trajanja meca je efektivna igra( kad igraju Nadal, Djokovic i Delpo nije sigurno ni 10%
                              Odbojka je nesto bolja sa 17-18%.

                              E pa sad vidite ako bi ostale one podloge kao pre 10 godina, sa ovakvim fizickim zverima od igraca sa nenormalno unapredjenim reketima koliko bi se igralo.

                              Ne bi uzumreo servis volej ali bi tenis sigurno bio u padu sto se tice gledanosti i interesovanja. Posle prvog servisa ne bi prakticno bilo igre jer bi procenat osvojenih poena bio 90% ili vise. Mislim da ovo usporavanje podloga rade oni koji daju novac tu pre svega mislim na televizije.

                              Mislim da od usporavanja podloga mnogo i vece stete tenisu pravi ovaj nakaradni kalendar. Mora da se tezi da se pred svaki slem igra po jedan masters a ne kao sto je sad da se pre RG i US opena igraju po 2-3 a pre AO i Wimbldona nijedan.
                              bravo unagi, konačno da neko to spomene.
                              normalno je da se stvari menjaju, u svim sportovima su se desile promene. npr. u košarci, osim odbrane koju je spomenuo unagi, uvele su se četvrtine, skratilo se trajanje napada, pomerila se linija za 3 itd. znate već svi. i u drugim sportovima isto tako.

                              zanimljivo je da još nisam naišla da to negativno komentarišu bivši šampioni, upravo oni koji su nekad igrali na jasno razdvojenim podlogama. evo, Mats malopre u razgovoru sa Đokovićem reče da ako osvoji USO, to će verovatno biti najbolja sezona u poslednjih 40 godina (sigurna sam da će sad CW izvući neku statistiku da demantuje Matsa ), ali poenta je da niko od bivših tenisera ništa ne oduzima od uspeha današnjim šampionima, naprotiv. upravo ti bivši šampioni (Mekinro, Agasi, Sampras, pa čak i Mats , Kurijer itd) ne štede komplimente za ovogodišnju Đokovićevu igru (kakva god ona po nekima ovde bila). pre 15-ak dana opet Sampras kod Matsa u emisji nije krio svoje oduševljenje svime što Novak radi ove godine. možda oni nisu dorasli ovom forumu, ali valjda se bar malo razumeju.
                              sigpic

                              Comment


                              • Znaci napredovanje je po vama da 11 meseci gledamo identicne meceve, da se prebacuju po pola dana i da niko ne zna volej da udari.
                                E ako je to napredak tenisa, jadan je taj tenis
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X