Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lepo sam rekla da ce Rim biti brzi od Majamija, jos ako ga stvarno ubrzaju, pa onda ce izgledati kao da je Majami sljaka a Rim HC.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • da pokusam i ja sastaviti listu...stvarno je tesko...jer za svaki bih segment imao po barem tri igraca...al nekako cu pokusat napraviti uzi izbor

      servis Federer...prije svega zbog bacanja loptice...a i mogucnosti da pogodi sve uglove servis polja...i takodjer svim vrstama servisa...al definitivno kad se prica o servisu ne moze se a ne spomenuti Roddick...koji uz federera ima daleko najtecniji pokret pri izvodjenju istog...i snaga koju on prilikom tog pokreta generise je fenomenalna...vjerovatno je vecina raje izostavila njega zbog cinjenice da servis game ponekad zna izgubiti...sad pa sad...al na to uticaj naravno imaju i ostali segmenti igre...sam servis je savrsen

      BH Murray i on isto moze sve zivo da pogodi iz tog udarca...a nikad necu zaboraviti ni one kratke BH dijagonale davida nalbandijana u madridu i parizu...savrseno...
      FH Federer i Nadal...objasnjenja suvisna...
      ritern...nole
      volej...BH volej Federer...a FH volej mu je definitivno slabiji...tako da cu tu za FH volej staviti llodru

      DS Maria-Jose Martinez Sanchez
      noge...Federer u najboljim danima...i rafa naravno...
      snaga rafa
      psiha nadal i delpo
      i lob...simon...samo sam od njega vidio da je u jednom mecu...3-4 puta hladno lobovao karlovica ...a mada to hewitt-u one godine nije nikako polazilo za rukom protiv ive ...po meni on ima najbolji top spin lob...a kad smo vec kod lobova...ne mogu da ne spomenem rogerov lob iz BH slajsa koji mi je genijalan

      Comment


      • Pa u Rimu je i onako uvek bila vrlo brza sljaka, a kako ce to tek izgledati ove godine ostaje nam da vidimo...

        Comment


        • servis- Federer

          FH- Federer, Rafa, Gonzo

          BH- Đoka, Murray, Wawrinka

          return- Đoka

          volej- Llodra i Stakhovsky, Tsonga sa AO 2008

          lob- Hewitt

          glava- Rafa

          noge- ima ih vise Pennetta, Kirilenko itd

          Comment


          • Evo malo i jednog komentara coveka koga mnogo cenim jel uvek daje objektivan komenar"

            Poznati teniski stručnjak i komentator "Eurosporta" Patrik Muratoglu se u poslednjoj kolumni osvrnuo na finalni meč Majamija i pobedu Novaka Đokovića nad Rafaelom Nadalom, za koga smatra da je imao potpuno podređenu ulogu.
            "Ovo jeste revolucija. Iako još ne možemo da govorimo o smeni na vrhu, Španac će morati dobro da analizira ova dva poraza i napravi novi plan za Noleta. On je bio jednostavno bolji u svakom segmentu igre i dominirao je taktički. Nadal je probao da menja dijagonale i izbor udaraca, ali je Novak svaki put imao odgovor", piše Muratoglu.
            On je istakao da je Đoković pritiskao Nadalov bekhend, koji je izgledao ranjivo, a da ni forhend nije funkcionisao najbolje. Srpski teniser je uspeo da otupi i najjače Nadalovo oružje - mentalnu snagu.

            "Mentalno, Rafa je čudovište. On veruje u sebe i bori se isto od prvog do poslednjeg poena. Ako protivnici pruže i najmanju šansu, računajte da će je Rafa iskoristiti. On fascinira druge igrače i oni ga se plaše. Protiv Đokovića su stvari obrnute. Srbin je u takvom naletu da se oseća nepobedivim, to je pokazao i kada je servirao za ostanak u meču", piše Muratoglu, koji dodaje da je srpski teniser i u ovom trenutku mnogo bolje fizički pripremljen.

            Muratoglu dodaje i da Nadal ne sme sebi da dopusti da izgubi od Noleta na šljaci.
            "Ako prepusti dominaciju na toj podlozi, to će biti signal za predavanje apsolutne moći"
            On je istakao da je Đoković pritiskao Nadalov bekhend, koji je izgledao ranjivo, a da ni forhend nije funkcionisao najbolje. Srpski teniser je uspeo da otupi i najjače Nadalovo oružje - mentalnu snagu.
            "Mentalno, Rafa je čudovište. On veruje u sebe i bori se isto od prvog do poslednjeg poena. Ako protivnici pruže i najmanju šansu, računajte da će je Rafa iskoristiti. On fascinira druge igrače i oni ga se plaše. Protiv Đokovića su stvari obrnute. Srbin je u takvom naletu da se oseća nepobedivim, to je pokazao i kada je servirao za ostanak u meču", piše Muratoglu, koji dodaje da je srpski teniser i u ovom trenutku mnogo bolje fizički pripremljen.
            Muratoglu dodaje i da Nadal ne sme sebi da dopusti da izgubi od Noleta na šljaci.
            "Ako prepusti dominaciju na toj podlozi, to će biti signal za predavanje apsolutne moći", piše Muratoglu.

            Comment


            • Evo i origanal , pa ko hoce moze da procita:

              http://uk.eurosport.yahoo.com/tennis.../article/1565/

              Comment


              • Postavili smo vec ovo pre neku stranu,pa i da nastavimo odavde..

                Nishta toliko nije rekao shto nismo pre znali...Kada krenu mastersi na shljaci mozhe doci do velikog iznenadjenja ako Novak pobedi Rafu.Najbolja shansa za to je,po mom mishljenju,Rim i Madrid,Madrid pogotovu.Ipak teshko je za poverovati da bi Novak apsolutno preuzeo ulogu favorita na shljaci protiv Rafe,a to da Rafa treba da nadje novi 'plan igre' kao shto je rekao verovatno stoji za hard terene.Novak ga je vec pobedjivao relativno lako na hard-u,a shto se tiche shljake,verujem da bi Novak mogao da napravi neki takav uspeh posle toliko godina.Gllavna stvar ce biti kondicija i mentalna stabilnost,shto objica imaju,a shto je Djokovic drastichno poboljshao.
                “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                Comment


                • Evo i Robin-a
                  http://www.atpworldtour.com/News/Ten...g-Confirm.aspx
                  sigpic

                  Comment


                  • Sa Gonzalesovog tvitera:

                    elfergonzalez fernando gonzalez
                    my first 3 tournaments Belgrade,Prague and Bordeaux last 2 are challengers and i get wild card in everyone
                    jedva cekam da ga vidim i taj njegov fh
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Seppi je zbog povrede clanka odustao i od Beograda ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • http://sportklub.info/vest.php?id=ci...e-vece-loptice



                        Samo nam treba dodatno usporavanje...
                        sigpic

                        Comment


                        • Kakva glupost, pa zar može sporije od ovoga. Jedino se slažem sa uvođenjem provjere na šljaci, samo kad se sjetim prošle godine i onog poena dodijeljenog Melzeru protiv Đokovića

                          Comment


                          • Trag se vise nego jasno vidi na sljaci,to sto Jurgen nije priznao onaj poen ide njemu na obraz ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • To što on nije priznao me ne čudi, ali što sudija nije Bilo je i dosta situacija gdje se gledao pogrešan trag, teško mi je sad zavrtiti film unazad, ali jedan od poznatijih je na na meču Graf-Hingis (valjda), mislim finale RG, gdje sudija pokazao potpuno pogrešan trag. Treba uvesti da se otkloni svaka sumnja, pogotovo kod nas poklonika teorijama zavjere i urotama sudija

                              Comment


                              • To bi bila totalna glupost uvecavati loptice...

                                Comment

                                Working...
                                X