Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo to,nego bojim se da dzaba pricas moj dobri shminka ;)

    Novak ima najbolje kretanje i ove godine je fizicki najspremniji,to je nekad pripadalo Nadal-u,oni su veliki igraci,Nadal vec sad legenda i jedan od najvecih,Novak velikan i sad da batali istorija ce ga itekako pamtiti,ali da se ne lazemo oni nemaju osjecaj kakav ima Roger Federer,bar se meni tako cini.Oni nemaju osjecaj kakav je imao Borg.Da se sad igra drvenim reketima Roger-ov BH bi bio prednost najvjerovatnioje,ovako to nije i to je njegova najveca slabost.Ja sam ubijedjen da ljudi gledaju najvise FH i BH.Roger ima jedan od najboljih FH-a u istoriji i zaista mocan BH kad mu se salju ravni udarci,medjutim Nadal je provalio sta treba da se radi i taj BH je itekako ranjiv.Nadal ima strahovit FH,takodje jedan od najboljih ikad i daleko od toga da mu je BH slab,ali je razlika izmedju FH-a i BH-a prevelika.Kod Novaka je ta razlika najmanja,njegov FH nije kao Roger-ov i Nadal-ov,ali je mocan,moze ravno i cisto,moze uz dosta spina,moze da pronadje svaki ugao.O BH-u ne treba trositi rijeci,do ove godine svako bi rekao da je Novakov BH bolji od njegovog FH-a,sad je veliko pitanje.
    Nalbandian ima sve,pa i Hewitt(znate koliko mi je ovo tesko da napisem ) ali mislim da tu fali par cm-a,ok reci cete a Agassi,amnesiac ima jedan zanimljiv podatak sto se tice visine od 185

    Ubijedjen sam da bi Nadal i Novak imali mnogo vise problema da su podloge kao nekad,dok bi Roger imao najmanje,upravo zbog tog osjecaja i krivo mi je sto su se usporavale podloge kad je on bio na vrhuncu,mislim da je mogao mnogo vise da razvije i voleje,iako su i ovako sjajni,o servisu da i ne pricam...
    Last edited by Vladan; 26-08-11, 19:54.
    sigpic

    Comment


    • http://youtu.be/EpflSU_Yvps Kada je Vladan pomenuo tu 2005 ,2006 da se malo podsjetimo Federerove odlične iger.
      http://youtu.be/zcr8fMWpo5Y
      http://youtu.be/GGK3L5dDsq8
      O
      vaj meč sam zaboravio a bio je jako ,dobar bilo je njih puno ,evo pogledajte ko već voli da se prisjeća onih starih stvari i ujedno dobri.http://youtu.be/Gfpph9SQAmk
      Last edited by Adin; 26-08-11, 23:29.
      http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
      Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

      Comment


      • Ajde da mi ucinite uslugu i da procitate obe strane clanka i kiknete na Good

        http://thebigtip.com.au/tennis/mixin...riers-campaign

        Stavljao sam ga vec ovde ali sam sad malo sredio dva Kurijerova finala iz 1993. Hteo sam da obradim i Agasijeva iz 1999. ali ne bi stalo u clanak jer su im opcije na zalost veoma limitirane
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Klikn'o
          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

          Comment


          • Voleo bih da imamo malo vise vizuelnog materijala za ova dva turnira 1991. jer stvarno bode oci da smo tada imali 5 igraca u 1/4 oba turnira,a nakon toga cekali smo da se to ponovi skoro 20 godina.. ili su im neki parametri pogodovali ili se to jednostavno pogodilo petorici majstora te godine
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by amnesiac
              Eh kad pomenu Melzera. On i Fish uđoše prvi put ove godine u top 10 sa 30 godina.

              Izvinjavam se zbog off topica.
              Da, zanimljivo je da su oni najstariji igraci koji su, nakon leta 1984. kada se pocelo sa nedeljnim ranking listama, usli u prvih 10 po prvi put.. niko pre njih u tom periodu nije to uspeo sa 29 godina

              Evo ovde malo o tome, moj drug je sastavio clanak http://thebigtip.com.au/tennis/young...top-10-players
              Last edited by ClayWarrior; 27-08-11, 19:05.
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Pomenuste Nadala ove godine. On je gotovo jednako dobar kao prosle godine. Mislim da je teniski cak i jaci nego prosle. Sjetite se proslogodisnjeg Uimbldona. Nije to islo tako glatko.

                Medjutim u tenisu je uzasni vazno samopouzdanje. Ono je ove godine, iskljucivo zbog Djokovica, Nadalu nagrizeno. Mislim da je on 2010. zavrsio sa uvjerenjem da ima sanse da postane najbolji teniser u istoriji, da je vec dokazao da je najbolji u istoriji na sljaci. To je sada sve poremeceno. I to mora biti psihicki sok. Sa padom samopouzdanja, pada i igra, pogotovo u kljucnim trenucima.

                Ali to je ova godina. Ne znamo sto ce biti naredne i to je draz. Djokovic vec pokazuje odredjeni manjak strategije sto dalje sa svojom karijerom. Vjerujem da ce to rijesiti, ali svejedno zasicenje je neminovno. U medjuvremenu ce Nadal da sprema nesto novo. Hoce li biti dovoljno da pretekne Novaka? Bili zivi pa vidjeli.
                Last edited by NI; 27-08-11, 23:05.

                Comment


                • Nadal bolji ove godine teniski nego prosle,hajde molim te uozbilji se i pisi realno

                  Teniser koji je prosle godine razbijao,tacno taj WB nije isao glatko,ali pogledaj tenisa na US-u i RG-u toliko samopouzdanje i domancija je bila nevjerovatna,cija je pozadina bila odicno serviranje,veoma duboki bh i fantastican fh-bolesno dobar

                  Nadal ove godine zna imati izmedju 30-40% prvog,jedan viner po setu,bh cak i kad je uzeo RG nije bio ni blizu dobar kao lani,budimo realni
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Pomenuste Nadala ove godine. On je gotovo jednako dobar kao prosle godine. Mislim da je teniski cak i jaci nego prosle. Sjetite se proslogodisnjeg Uimbldona. Nije to islo tako glatko.

                    Medjutim u tenisu je uzasni vazno samopouzdanje. Ono je ove godine, iskljucivo zbog Djokovica, Nadalu nagrizeno. Mislim da je on 2010. zavrsio sa uvjerenjem da ima sanse da postane najbolji teniser u istoriji, da je vec dokazao da je najbolji u istoriji na sljaci. To je sada sve poremeceno. I to mora biti psihicki sok. Sa padom samopouzdanja, pada i igra, pogotovo u kljucnim trenucima.

                    Ali to je ova godina. Ne znamo sto ce biti naredne i to je draz. Djokovic vec pokazuje odredjeni manjak strategije sto dalje sa svojom karijerom. Vjerujem da ce to rijesiti, ali svejedno zasicenje je neminovno. U medjuvremenu ce Nadal da sprema nesto novo. Hoce li biti dovoljno da pretekne Novaka? Bili zivi pa vidjeli.
                    Ne bi se mogao složiti sa tobom da je Nadal bolji ove nego prošle godine ,prvobitno nije imao ovoliko oscilacija u svojoj igri i bio je puno dominantniji ,igrao je puno bolji tenis ,želim reći da je ova godina baš saba za njega i da nije ostvario očekivane rezultate ,ali prošle godine je bio puno bolji sjetimo se onih izvanrednih servisa na USO odlična igra bio sam fasciniran ,samo kako je diktirao tempo i radio sa protivnika skoro šta on poželi ,ja mislim da nije takav ove godine a ti Ni?I mnogo mi je žao jer stvarno uživam kad ga gledam,i volim što on radi i prikazuje,ali povrh svega ovoga ,stvarno on ove godine nije po mom mišljenju pokazao ni pola od onoga šta on može .
                    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                    Comment


                    • AK47,

                      Ako izuzmes 5 poraza od Djokovica, Nadal ima bolju sezonu nego prosle godine po svakom mjerljivom pokazatelju. Od osvajanja Uimbldona 2010. pa do kraja 2010. Nadal je ima samo jedan stvrano vrhunski rezultat - osvajanje USO-a. Tamo je je ima samo jedan ozbiljan mec - finale protiv Djokovica.

                      Jedan, po mom misljenju najveci razlog, sto je dobio to finale je fenomenalno serviranje. U finalu Uimbldona ove godine je bolje servirao nego u finalu USO-a prosle godine. Razlika je sto je Novak bio jos bitno bolji.

                      Njegovi porazi od Djokovica su dali drugima krila. Mit o Nadalovoj nepobjedivosti je srusen. Dodig ga ne bi dobio prosle godine.

                      U svi izjavama i Tonija i Rafaela Nadala se provlaci ista poruka - Rafael ne igra losije nego prosle godine nego Novak igra fenomenalno.

                      Comment


                      • Nema sanse da je Nadal servirao bolje sad nego prosle godine na USO
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ma kakve veze ima Novak kad Nadal dodje protiv Fisha i ima jedan viner u cijelom setu,zatim izadje drugi set i ne moze da pogodi nista

                          Nadal servirao u finalu WB-a ove godine bolje nego u finalu Us-a prosle,naravno da jeste...samo ja to nisam gledao,ja sam ocigledno gledao nesto drugo

                          Nadal je odigrao ove godine svoj najlosiji MC u karijeri,pa i to je nekakav pokazatelj valjda,a na ova dva mastersa nije zabio 5 vinera na svim mecevima zajedno koje je igrao,a znam dobro sta taj udarac moze

                          Mislim da rezimiram,meni je ova rasprava smijesna,nelogicna i nepotrebna,cast Novaku i njegovim rezultatima i prikazanoj igri,ali da je Nadal jednako dobar ili bolji nego prosle godine,to mi je vic
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Zato sto su oni takvi da to nikada ne bi rekli. Nadal igra slabije. Nadal je prosle godine pocistio sezonu sljake, osvojio RG, Wim, US open, a ispao je i kasnije na turnirima pre US opena. Ni po cemu bolja sezona.

                            Comment


                            • Adine,
                              Originally posted by Adin View Post
                              Ne bi se mogao složiti sa tobom da je Nadal bolji ove nego prošle godine ,prvobitno nije imao ovoliko oscilacija u svojoj igri i bio je puno dominantniji ,igrao je puno bolji tenis ,želim reći da je ova godina baš saba za njega i da nije ostvario očekivane rezultate ,ali prošle godine je bio puno bolji sjetimo se onih izvanrednih servisa na USO odlična igra bio sam fasciniran ,samo kako je diktirao tempo i radio sa protivnika skoro šta on poželi ,ja mislim da nije takav ove godine a ti Ni?I mnogo mi je žao jer stvarno uživam kad ga gledam,i volim što on radi i prikazuje,ali povrh svega ovoga ,stvarno on ove godine nije po mom mišljenju pokazao ni pola od onoga šta on može .
                              Pricas na osnovu osjecanja a ne cinjenica. Ovo su cinjenice:

                              ---------2010--------------2011
                              IW------1/2 Ljubicic--------f Djokovic
                              Maimi----1/2 Roddick------- f Djokovic
                              MC------ pobjeda---------- pobjeda
                              Barcel.-------------------- pobjeda
                              Madrid---pobjeda---------- f Djokovic
                              Rim------pobjeda---------- f Djokovic
                              RG-------pobjeda---------- pobjeda
                              Queens-- 1/4 Lopez---------1/4 Conga
                              Uimbl.----Pobjeda---------- f Djokovic
                              Kanada---1/2 Mari--------- 2r Dodig
                              Sinsi-----1/4 Bagdatis------ 1/4 Fish

                              Kao sto rekoh ako se izuzmu porazi od Djokovica, Nadal ima malko bolju sezonu ove godine.
                              Last edited by NI; 27-08-11, 23:40.

                              Comment


                              • Ma sta "malko" ovu mu je najbolja sezona u karijeri,nece valjda pamtiti onu gdje nije kako treba pola godine servis izgubio i gdje je briljirao,spomenucu i sitnicu,a to je osvajanja silnih Mastersa i Slamova,cak 3/4-al ovo mu je ipak prava sezona,ma bomba,nadam se da ce i sljedece godine biti jos bolji,tj da nece igrati nikakvo finale,ali ce biti bolji
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X