Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Zika View Post
    Bolitijeri: Đoković je najkompletniji teniser svih vremena! /без првог сервиса/
    Trenutno zbog povrede ramena nema prvi servis , a imace ga kad mu se sanira rame ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • E ne znam stižu li Bollettierija godine, tek sigurno da je u pitanju pretjerivanje. Nema sumnje da je Novak kompletan teniser, ali to da je najkomletniji ikad se tvrdi poslije (bolje reći u toku) jedne sezone iz snova. Uvijek se tvrdi da kad je neko u naletu da je taj igrač svijet izmislio. Kad je Marcelo Rios poslije pobjede nad Andreom Agassijem u Key Biscayneu (Majami) 1998 postao svjetski broj 1 odmah su se pisali članci o njemu i novinari su ga digli do neba analizirajući svaki njegov udarac i tu se kaže i što jeste i što nije samo da se opravda ta sumnjivo zarađena (bez osvojenog Grand Slama) pozicija. Na kraju karijere se zapaža da je njegov najbolji GS rezultat bilo finale Australian Opena iste godine i to prije nego što je postao broj 1. Međutim, koga briga i ko se tih članaka uopšte sjeća. Ne želim ništa da umanjim Đokoviću (za paranoike) i ukoliko se kaže da je od aktivnih igrača on najkompletniji možemo se ili složiti ili ne složiti, ali riječ svih vremena je smiješna. Da je neko upotrijebio prošle godine pravili bi se vicevi. Ovako, ove godine i nakon fantastičnih rezultata niko nema hrabrosti da kaže "Polako sa naglim ocjenama. Nije tenis izmišljen 2011".
      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

      Comment


      • Originally posted by amnesiac View Post
        E ne znam stižu li Bollettierija godine, tek sigurno da je u pitanju pretjerivanje. Nema sumnje da je Novak kompletan teniser, ali to da je najkomletniji ikad se tvrdi poslije (bolje reći u toku) jedne sezone iz snova. Uvijek se tvrdi da kad je neko u naletu da je taj igrač svijet izmislio. Kad je Marcelo Rios poslije pobjede nad Andreom Agassijem u Key Biscayneu (Majami) 1998 postao svjetski broj 1 odmah su se pisali članci o njemu i novinari su ga digli do neba analizirajući svaki njegov udarac i tu se kaže i što jeste i što nije samo da se opravda ta sumnjivo zarađena (bez osvojenog Grand Slama) pozicija. Na kraju karijere se zapaža da je njegov najbolji GS rezultat bilo finale Australian Opena iste godine i to prije nego što je postao broj 1. Međutim, koga briga i ko se tih članaka uopšte sjeća. Ne želim ništa da umanjim Đokoviću (za paranoike) i ukoliko se kaže da je od aktivnih igrača on najkompletniji možemo se ili složiti ili ne složiti, ali riječ svih vremena je smiješna. Da je neko upotrijebio prošle godine pravili bi se vicevi. Ovako, ove godine i nakon fantastičnih rezultata niko nema hrabrosti da kaže "Polako sa naglim ocjenama. Nije tenis izmišljen 2011".
        Sta znam, meni nije isto kada igraca u nebesa dizu novinari i trener sa CiVi-jem kao Bolitijeri. Tesko je zamisliti da je covek takvog iskustva potpao pod uticaj senzacije, jednostavno sa znanjem i iskustvom koje stoji iza njega uporedio je sve igrace dok su bili na vrhuncu i Novaka je izdvojio kao najkompletnijeg. Meni ima smisla takvo poredjenje, mada sa njim treba biti oprezan, jer je potrebno baratati sa mnogo informacija (oslobodjenih emocija) da bi se nametnulo valjano misljenje. Zato ova pohvala ima ogromnu tezinu, ne zato sto bombasticno zvuci, nego zato sto dolazi od vrhunskog autoriteta.

        Comment


        • Originally posted by Big Nole View Post
          Sta znam, meni nije isto kada igraca u nebesa dizu novinari i trener sa CiVi-jem kao Bolitijeri. Tesko je zamisliti da je covek takvog iskustva potpao pod uticaj senzacije, jednostavno sa znanjem i iskustvom koje stoji iza njega uporedio je sve igrace dok su bili na vrhuncu i Novaka je izdvojio kao najkompletnijeg. Meni ima smisla takvo poredjenje, mada sa njim treba biti oprezan, jer je potrebno baratati sa mnogo informacija (oslobodjenih emocija) da bi se nametnulo valjano misljenje. Zato ova pohvala ima ogromnu tezinu, ne zato sto bombasticno zvuci, nego zato sto dolazi od vrhunskog autoriteta.
          Svakako da je to veliki kompliment za njega i da mu samo može prijati, ali vjeruj mi da sam toliko teniskih autoriteta čuo kad kažu jedne godine jedno a jedne potpuno drugo. I oni su živi ljudi, na kraju krajeva. Odmah kad zamišljam kompletnog igrača pomislim na Safina (tek da ne idemo dalje u prošlost) kome je teško naći neku vidljivu manu osim lude glave i pretjerane zainteresovanosti za kazino na uštrb tenisa
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Ne treba mnogo paznje obracate na te izjave,jer ti ljudi svasta izjavljuju.Ipak najkompletniji ne znaci i najbolji,to je jasno,Novak je jak na oba krila,i FH i BH su mu slicne snage,servis ima dosta varijacija,kvalitetno je oruzje,na volejima je radio i to mnogo bolje izgleda,iako je i dalje daleko od majstora voleja,smash bas i nije najsigurniji,drop je odlican,ali ne vjerujem da ti ljudi sve to gledaju,vec FH i BH je to sto prevagne i tu je Novak najjaci.Ipak svih vremena je previse,bilo je jos kompletnih igraca...
            Roger iz najboljih dana pobjedjuje najboljeg Rafu i najboljeg Novaka,to je moje misljenje.
            sigpic

            Comment


            • Sampras i Lendl, osvajaci 22 Mejdzora, nekih 160 ATP titula i igraci koji su 10 sezona zavrsavali kao broj 1, sinoc su u Medison Skver Gardenu igrali veoma zanimljivu egzibiciju, Pit sa cuvenim Donnay drvenim reketom a Lendl sa modernijim, grafitnim. Sampras je dobio 7-5



              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Bas dobra egzibicija, bilo bi dobro kad bi mogli da nadjemo negde neki poen, da vidimo kako je to izgledalo
                A bilo bi zanimljivo da danasnjoj top 4 damo drvene rekete, da vidimo kako bi se snasli
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Bice na Tennis Channel-u reprize u subotu i nedelju pa ce neko nadam se snimiti i postaviti.. pre svega zbog Samprasa
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Roger iz najboljih dana pobjedjuje najboljeg Rafu i najboljeg Novaka,to je moje misljenje.
                    Na HC-u i travi.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Bas dobra egzibicija, bilo bi dobro kad bi mogli da nadjemo negde neki poen, da vidimo kako je to izgledalo
                      A bilo bi zanimljivo da danasnjoj top 4 damo drvene rekete, da vidimo kako bi se snasli
                      Ma snasli bi se. Federer pogotovo, njemu bi cak i odgovarao drveni reket. E sad, Nadalu ne bi,zbog spina ;)
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Roger iz najboljih dana pobjedjuje najboljeg Rafu i najboljeg Novaka,to je moje misljenje.
                        Ja ne bih rekao
                        http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                        Comment


                        • Bas me to cudi od tebe...
                          Roger je igrao sa vecom lakocom od ove dvojice,a kad je u elementu znamo kako leti po terenu,Roger iz 2005. i 2006. je sto se mene tice najbolji teniser svih vremena,nenormalan nivo
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Bas me to cudi od tebe...
                            Roger je igrao sa vecom lakocom od ove dvojice,a kad je u elementu znamo kako leti po terenu,Roger iz 2005. i 2006. je sto se mene tice najbolji teniser svih vremena,nenormalan nivo
                            To mu trenutno sigurno nece pomoci.

                            Comment


                            • Nek si nam rekao to

                              Mislim da je prva i osnovna cinjenica kojom cemo da negiramo tu izjavu bez da uopste udjemo u analizu osnovnih udaraca,voleja,kretanja,servisa...ta da bi se u danasnjem svijetu tenisa komotno mogla napraviti jedna tvrda podloga na kojoj bi se igrali svi turniri...samim tim nije potrebna neka Bog zna kakva raznovrsnost u igri da bi se pobjedjivalo...sto u svakom slucaju iskljucuje mogucnost promovisanja bilo kog danasnjeg igraca najkompletnijim ikad( uz cinjenicu da ni Roger vise ne izlazi toliko na mrezu,jer se ne moze)...
                              Ja bih ustvari naveo par igraca koji nisu u karijeri napravili ni mrvicu onoga sto im se predvidjalo...Nalbandian...Youzny...koji po meni ne zaostaju teniskim talentom...odnosno teniskom kompletnoscu za Noletom...
                              Nole ne dobija svoje meceve miksanjem igre...ili mijenjanjem ritma..jednostavno lomi svoje protivnike tempom...koju u ovakvom odnosu fizicke pripremljenosti njega i ostatka toura...niko ne moze pratiti...on je trenutno daleko najjaci fizicki...i trenutno ima najbolje kretanje...ima doduse vjerovatno i najbolji omjer u kvaliteti izmedju FH i BH...i moguce...to mi je neki dan proslo kroz glavu dok je lupao sa svih strana protiv Monfilsa udarce od preko 160km/h...da moze udarati najjace od svih sto se tice i FH i BH...jer ima stvarno jako jako tecne pokrete kod tih udaraca...uz naravno najbolji retern...koji bih u svakom slucaju volio pogledati protiv recimo Samprasovog servisa...mislim da ne bi bio ni blizu toliko dobar da na touru imamo vise s&v igraca...dakle... pricati o tome da je najkompletniji ikada...ne pije vode...ne kazem da mozda to nece postati...ali trenutno nije...

                              Meni je dovoljno pogledati samo bubam...njegove izlaske na mrezu...i uporediti ih sa Rogerovim...apsolutno...jos uvijek...ne

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Bas me to cudi od tebe...
                                Roger je igrao sa vecom lakocom od ove dvojice,a kad je u elementu znamo kako leti po terenu,Roger iz 2005. i 2006. je sto se mene tice najbolji teniser svih vremena,nenormalan nivo
                                Da,potpuno se slazem sa tobom.Onakav tenis tesko da ce neko ponoviti u skorijim vremenima.
                                Najbolji tenis svih vremena je onaj Rogerov 2005 i 2006

                                Comment

                                Working...
                                X