Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadam se, da će Roger dobro razmisliti o odluci da još par godina igra tennis. Meni kao njegovom navijaču teško padaju porazi od igrača koje je svojevremeno lako dobijao a koji u međuvremenu nijesu napredovali ni 2 %. Ajde da jesu pa da čovjek kaže: Sad su bolji, odigraju meč života i slično. Ali ne. Osim prvog servisa sve ostalo je katastrofa. I ajde da kažeš: Turniri Masters serije ga ne interesu već samo Grand Slemovi. Ali opet ne. Gotovo sam siguran da će mu se ovo dogoditi i na US Openu isto kao što mu se dogodilo na prošlogodišnjem Roland Garrosu i prošlogodišnjem i ovogodišnjem Wimbledonu. Više ni ne znam je li Tsonga odigrao protiv njega ove godine toliko fantastično koliko sam ranije mislio gledajući večerašnji meč i očajan ritern. Kao da sam gledao taj meč. Totalna nemoć pogotovo na servis protivnika. A ako promaši prvi servis procenat osvojenog poena je kao na meču finala Masters Cupa 2005 protiv Nalbandiana, ali tada zbog ranije povrede nije bio fizički spreman za duži meč pa ga je zato izgubio. Ovđe nema izgovora. I najgore je što kad bude poražen ne pruži ni najmanji otpor već djeluje kao da igra rekreativni meč. Je li ostalo rezerve da se osvoji još jedan GS turnir? Mislim da ne i da je to to. Znam, ima i Fish 30 godina ali ne može svačije tijelo izdržati jednako. Često ne razumijem frustracije Novakovih navijača kad bude u istom dijelu žrijeba kao Roger. Jeste da mu igrački ne odgovara, ali ovakav Federer ne može apsolutno ništa Đokoviću. Vjerujem da ne bi mogao ni današnjem Nadalu.
    Uglavnom, postoje dvije grupe Rogerovih navijača. Jedni bi željeli da ga gledaju što duže. Drugi bi željeli da se povuče dok je još vrijeme kako ne bi gubio od igrača koji do skoro nijesu mogli ni sanjati da će ga dobiti. Ja, bez sumnje, spadam u drugu grupu. Možete me smatrati razmaženim i naviknutim da igrač za koga navijam osvaja trofeje, ali kako bi se ovaj sunovrat zaustavio moje mišljenje je da se, dok stvari ne budu još gore i dogode porazi u prvim kolima GS turnira, treba povući bez obzira na to visoko treće mjesto na ATP listi.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Nemoj USO, bolje neka osvoji AO
      Ma može, šta god ti želiš ;D

      Comment


      • Na kojoj visini sedi sudija?
        Ozbiljno..

        Comment


        • Originally posted by Panchev9 View Post
          Na kojoj visini sedi sudija?
          Ozbiljno..
          The sitting platform of the chair for the Chair Umpire must be between six (6) feet (1.83m) and eight (8) feet (2.44m) high. The seating area should be approximately two (2) feet (.61m) wide. The chair shall be centered along the extension of the net approximately three (3) feet (.914m) from the net post if the court configuration will accommodate such placement.2.
          http://www.itftennis.com/technical/q...nts.asp#Chairs - Chair Umpire

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            Na kojoj visini sedi sudija?
            Ozbiljno..
            Na nekih dva i po metra rekao bih
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Sjedio sam ja neki dan i mislim izmedju dva i dva i po metra,meni se ucinilo blize dva
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Ova sudijska stolica sto je na terenima gdje ja igram je na nekih 2m i 20 cm.

                Comment


                • Da, izmedju dva i dva i po je verovatno najbolji odgovor jer nisu sve iste
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Maja
                    ClayWarrior
                    AK47

                    Hvala puno..
                    Dakle na tu visinu dodajemo "gornji trup" coveka, posto koliko se secam vise je od 2m, jer sam i sam toliki..
                    Nece da mi otvori ovaj itftennis..

                    Hvala

                    EDIT: evo otvorila se..
                    The sitting platform of the chair for the Chair Umpire must be between six (6) feet (1.83m) and eight (8) feet (2.44m) high.

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Maja
                      ClayWarrior
                      AK47

                      Hvala puno..
                      Dakle na tu visinu dodajemo "gornji trup" coveka, posto koliko se secam vise je od 2m, jer sam i sam toliki..
                      Nece da mi otvori ovaj itftennis..

                      Hvala

                      EDIT: evo otvorila se..
                      The sitting platform of the chair for the Chair Umpire must be between six (6) feet (1.83m) and eight (8) feet (2.44m) high.
                      Pa citirala sam ti taj dio odmah... ;)

                      Comment


                      • Pošto je zabranjeno osim vređanja članova i vređanje tenisera, ja bih zamolila i da se malo obrati pažnja i na vređanje teniserki i šovinističkih komentara na račun žena i devojaka tenisera. Hvala!

                        Comment


                        • Originally posted by majabl View Post
                          Pa citirala sam ti taj dio odmah... ;)
                          Sto bi rekao Bata Stojkovic u Balkanskom Spijunu: choban i budala( moram u jednini)..
                          Uopste nisam video citat..

                          Comment


                          • Evo da se malo vise upoznamo sa bitnim momentima karijere Tomasa Berdich-a jer je to zasluzio danasnjom pobedom protiv velikog sampiona Rogera ,mada nije u okviru teme ali je to zasluzio nakon mnogo nipodastavanja da ne zasluzuje top 10.
                            Berdih je odlicno zapoceo karijeru, sa 20 godina osvojio svoj 1. I jedini masters
                            ATP Masters Series Paris, France; 31.10.2005; SU; Indoor: Carpet; Draw: 48
                            Round Opponent Ranking Score
                            R64 Jiri Novak (CZE) 49 W 7-5, 6-3 Stats
                            R32 Guillermo Coria (ARG) 7 W 6-4, 6-2 Stats
                            R16 Juan Carlos Ferrero (ESP) 19 W 7-5, 6-7(7), 6-4 Stats
                            Q Gaston Gaudio (ARG) 11 W 7-5, 6-0 Stats
                            S Radek Stepanek (CZE) 14 W 6-1, 3-6, 6-3 Stats
                            W Ivan Ljubicic (CRO) 10 W 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 6-4 Stats
                            Mnogi su u Ceskoj vec videli novog Lendla ali je pao pod pritiskom –nazalost iako je uvek odlicno igrao protiv igraca koji su u tom momentu bili bolji od njega ali I kao mnogi teniseri nije imao dovoljno teniske srece jer je na GS nailazio na veoma jake protivnike koji su daleko dogurali na tim turnirima ili bili sampioni (nesto slicno se dogadja I Mareju, ali je on bar imao vise uspeha na mastersima),evo nekoliko karakteristicnih primera
                            Roland Garros, France; 29.05.2006; GS; Outdoor: Clay; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Feliciano Lopez (ESP) 48 W 6-2, 6-4, 6-3 Stats
                            R64 Filippo Volandri (ITA) 55 W 6-3, 6-1, 6-1 Stats
                            R32 Nicolas Kiefer (GER) 13 W 6-1 RET Stats
                            R16 Roger Federer (SUI) 1 L 3-6, 2-6, 3-6 Stats
                            Federer finalista
                            Wimbledon, England; 26.06.2006; GS; Outdoor: Grass; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Jan Hernych (CZE) 93 W 6-3, 6-4, 7-5 Stats
                            R64 Fabrice Santoro (FRA) 45 W 6-4, 6-7(6), 2-6, 7-6(5), 6-4 Stats
                            R32 Tommy Haas (GER) 24 W 2-6, 7-5, 7-6(7), 4-6, 8-6 Stats
                            R16 Roger Federer (SUI) 1 L 3-6, 3-6, 4-6 Stats
                            Federer sampion
                            Wimbledon, Great Britain; 25.06.2007; GS; Outdoor: Grass; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Nicolas Massu (CHI) 52 W 7-6(5), 6-4, 6-2 Stats
                            R64 Michael Llodra (FRA) 68 W 7-6(4), 7-6(2), 3-6, 7-6(4) Stats
                            R32 Hyung-Taik Lee (KOR) 51 W 6-4, 7-6(2), 7-6(3) Stats
                            R16 Jonas Bjorkman (SWE) 35 W 6-4, 6-0, 6-7(6), 6-0 Stats
                            Q Rafael Nadal (ESP) 2 L 6-7(1), 4-6, 2-6 Stats
                            Nadal finalista
                            Australian Open, Australia; 14.01.2008; GS; Outdoor: Hard; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Werner Eschauer (AUT) 64 W 6-4, 6-4, 6-4 Stats
                            R64 Oscar Hernandez (ESP) 60 W 6-2, 6-1, 6-3 Stats
                            R32 Juan Monaco (ARG) 23 W 3-6, 6-3, 7-6(5), 6-2 Stats
                            R16 Roger Federer (SUI) 1 L 4-6, 6-7(7), 3-6 Stats
                            Federer ½ finalista
                            Australian Open, Australia; 19.01.2009; GS; Outdoor: Hard; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Robby Ginepri (USA) 47 W 6-4, 6-4, 6-3 Stats
                            R64 Brian Dabul (ARG) 100 W 6-1, 6-1, 6-3 Stats
                            R32 Stanislas Wawrinka (SUI) 16 W 4-6, 6-1, 6-3, 6-4 Stats
                            R16 Roger Federer (SUI) 2 L 6-4, 7-6(4), 4-6, 4-6, 2-6 Stats
                            Federer finalista
                            Wimbledon, Great Britain; 22.06.2009; GS; Outdoor: Grass; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Alex Bogdanovic (GBR) 191 W 6-3, 6-4, 6-4 Stats
                            R64 Paul-Henri Mathieu (FRA) 38 W 6-2, 6-4, 6-4 Stats
                            R32 Nikolay Davydenko (RUS) 11 W 6-2, 6-3, 6-2 Stats
                            R16 Andy Roddick (USA) 6 L 6-7(4), 4-6, 3-6 Stats
                            Rodik finalista
                            Roland Garros, France; 24.05.2010; GS; Outdoor: Clay; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Jorge Aguilar (CHI) 226 W 7-6(7), 6-3, 6-1 Stats
                            R64 Edouard Roger-Vasselin (FRA) 124 W 7-5, 6-1, 6-4 Stats
                            R32 John Isner (USA) 19 W 6-2, 6-2, 6-1 Stats
                            R16 Andy Murray (GBR) 4 W 6-4, 7-5, 6-3 Stats
                            Q Mikhail Youzhny (RUS) 14 W 6-3, 6-1, 6-2 Stats
                            S Robin Soderling (SWE) 7 L 3-6, 6-3, 7-5, 3-6, 3-6 Stats
                            Sodrling finalista
                            Wimbledon, Great Britain; 21.06.2010; GS; Outdoor: Grass; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Andrey Golubev (KAZ) 81 W 7-6(5), 6-2, 6-2 Stats
                            R64 Benjamin Becker (GER) 71 W 7-5, 6-3, 6-4 Stats
                            R32 Denis Istomin (UZB) 70 W 6-7(1), 7-6(5), 6-7(8), 6-3, 6-4 Stats
                            R16 Daniel Brands (GER) 98 W 4-6, 7-6(1), 7-5, 6-3 Stats
                            Q Roger Federer (SUI) 2 W 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 Stats
                            S Novak Djokovic (SRB) 3 W 6-3, 7-6(9), 6-3 Stats
                            F Rafael Nadal (ESP) 1 L 3-6, 5-7, 4-6 Stats
                            Nadal sampion
                            Australian Open, Australia; 17.01.2011; GS; Outdoor: Hard; Draw: 128
                            Round Opponent Ranking Score
                            R128 Marco Crugnola (ITA) 237 W 6-4, 6-0, 6-2 Stats
                            R64 Philipp Kohlschreiber (GER) 35 W 4-6, 6-2, 6-3, 6-4 Stats
                            R32 Richard Gasquet (FRA) 33 W 6-2, 7-6(3), 6-2 Stats
                            R16 Fernando Verdasco (ESP) 9 W 6-4, 6-2, 6-3 Stats
                            Q Novak Djokovic (SRB) 3 L 1-6, 6-7(5), 1-6 Stats
                            Djokovic sampion
                            Kada sumiramo rezultate na 10-ak GS na kojima je igrao odlicno, moze se zakljuciti da nije bas imao povoljan zreb I skoro uvek natrcavao na buduceg sampiona ili finalistu (nesto slicno se desava I Mareju)tako da je njegova karijera mozda mogla ici I u drugom smeru, ali je takodje znao da razocara na GS pa je mnogo puta gubio u prvim kolima (opet nesto slicno kao Marej s tim sto on kiksa do GS)
                            Nisam hteo da se ponavljam sa Dusanom o skoru sa top 5 igracima ali je cinjenica da nema puno igraca koji se mogu pohvaliti tolikom brojem pobeda a da su trenutno van top 5

                            Comment


                            • Mnogima je to cudno sto se Fish "povampirio"u svojim 30-im ,za to postoji vrlo racionalno objasnjenje-slaba fizicka i mentalna istrosenost u ranim teniskim godinama kada se od tenisera ocekuje ono nalbolje a to je izmedju 21 i 27 godine a on je u to vreme imao u pojedinim godinama i do 20 kg. viska i nikad nije mogao ozbiljno parirati teniserima u top formi mada je i tada znao da iznenadi neke od favorita,ali od ove godine je to sasvim druga prica ,skidanjem viska kilograma jednostavno isplivao je njegov kvalitet koji ocigledno poseduje,pre svega odlican servis iz poznate americke skole,odlicni voleji i jak forhend a najslabiji udarac mu je bekhend kao i vecini americkih tenisera sa takvim stilom igre zasnovanim na jekom servisu i volej igri i jakim forhendima.Njegov bekhend je moglo bi se reci solidan,cvrst i moze dobro drzati defanzivu iz tog udarca sto je i pokazao u finalu Montreala protiv Novaka.U sutrasnjem mecu protiv Mareja je favorit za pobedu mada vidim da se mnogi ne slazu sa tim ali cu navesti nekoliko razloga zbog cega mislim da ce Fish pobediti,pobedio ga je i prosle godine na ovom turniru,ima bolji h2h sa Marejem sto znaci da mu odgovara Marej,jeste samo 4-3 ali ako znamo kakav je "debeljko"bio Fish taj skor ipak nesto govori,Fish vodi u trci za bonus na americkoj turneji pa ce biti dodatno motivisan za jos jedno finale,Mareju ne odgovara da igra eventualno finale sa Novakom jer bi ga jos jedan eventualni poraz dotukao (nesto slicno kao Rafu)pred GS, gde po svemu sudeci moze ostvariti odlican rezultat uz povoljan zreb (ako se opet nadje u Rafinoj polovini a ovaj kiksne kao na ova 2 mastersa eto ga u jos jednom finalu)

                              Comment


                              • Vec prosle godine je Fish skinuo tih 20-tak kilograma i najavio nabolje godine.
                                Osvojio je tada Newport, Atlantu, LA, i igrao finale Cincia, a na Us Openu ispao od Novaka.
                                Genius, outrageous, the best ever! RF!

                                Comment

                                Working...
                                X