Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 9 pobeda Berdiha protiv igraca iz Top 3

    Olimpijske igre 2004. - Berdih - Federer 4-6 7-5 7-5 (2. kolo) - 1
    Sinsinati 2005. - Berdih - Nadal 6-7(4) 6-2 7-6(3) (1. kolo) - 2
    Dizeldorf 2006. - Berdih - Nalbandian 6-4 6-4 (grupna faza) - 3
    Toronto 2006. - Berdih - Nadal 6-1 3-6 6-2 (3. kolo) - 2
    Madrid 2006. - Berdih - Nadal 6-3 7-6(6) (cetvrtfinale) - 2
    Miami 2010. - Berdih - Federer 6-4 6-7(3) 7-6(6) (3. kolo) - 1
    Vimbldon 2010. - Berdih - Federer 6-4 3-6 6-1 6-4 (cetvrfinale) - 2
    Vimbldon 2010. - Berdih - Djokovic 6-3 7-6(9) 6-3 (polufinale) - 3
    Sinsinati 2011. - Berdih - Federer 6-2 7-6(3) (cetvrtfinale) - 3

    4 puta je stradao Federer, 3 puta Nadal, po jednom Djokovic i Nalbandian. Prvog tenisera sveta je pobedjivao 2 puta, drugog 4, i treceg 3 puta. 6 puta je trijumfovao na tvrdoj podlozi (jednom u dvorani), 2 puta na travi i jednom na sljaci.
    Last edited by Dusan; 19-08-11, 22:59.

    Comment


    • Originally posted by Prototype View Post
      Izgleda da on ima problema sa motivacijom na mastersima. Na GS-ovima to je potpuno druga prica
      O tome i pricam.Sve ce to biti bolje vec na USO

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Igrace Berdihovog tipa je do nedavno jeo za dorucak.. pre 2010. je sa Berdihom imao 8-1, s tim sto je izgubio samo prvi mec
        Pa i Berdih se promijenio, njegova igra mu stvarno nikako ne leži, sjeti se zadnja njihova 3 meča. Jednostavo nema odgovor na onaj servis i fenomenalne paralele. Ja kad gledam Berdiha da igra sa nekim drugim čudim se kako je on uopste medju najboljim a tek kako dobije Rogera uvijek. Evo sjeti se samo kako ga je Tipsarević dobio u Torontu, vrlo jednostavno.

        I vjerujem da Roger može osvojiti US! To su turniri koji sada njega zanimaju i znače mu više. Na Slamovima nikad ne bi dozvolio da mu se desi ova glupost kao danas. I definitivno mislim je je Federer trenutno jedini teniser na svijetu koji može da dobije Đokovića i iz tog razloga mi je žao što danas nije pobijedio
        Last edited by Bendzi; 19-08-11, 22:44.

        Comment


        • Originally posted by Prototype View Post
          Izgleda da on ima problema sa motivacijom na mastersima. Na GS-ovima to je potpuno druga prica
          Na GS mu se desava da mu je treci mec protiv neke boranije. Ol d tajm. Na mastersu je treci mec uvjek protiv ozbiljnog takmaca...

          Comment


          • Originally posted by Bendzi View Post
            Pa i Berdih se promijenio, njegova igra mu stvarno nikako ne leži, sjeti se zadnja njihova 3 meča. Jednostavo nema odgovor na onaj servis i fenomenalne paralele. Ja kad gledam Berdiha da igra sa nekim drugim čudim se kako je on uopste medju najboljim a tek kako dobije Rogera uvijek.

            I vjerujem da Roger može osvojiti US! To su turniri koji sada njega zanimaju i znače mu više. Na Slamovima nikad ne bi dozvolio da mu se desi ova glupost kao danas. I definitivno mislim je je Federer trenutno jedini teniser na svijetu koji može da dobije Đokovića i iz tog razloga mi je žao što danas nije pobijedio
            Ma strasno se Berdih promenio.. prosto blista i osvaja silne titule i ulazi u silna finala

            Berdihovo poboljsanje sigurno nije razlog sto njega i slicne vise ne stavlja u mali dzep, odnosno sigurno nije glavni razlog
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • O tome ko je najbolji svih vremena i sta Fedex treba da popravi u igri pisite ovde a ne u temi Cincinanti...!!!
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Bendzi View Post
                Pa i Berdih se promijenio, njegova igra mu stvarno nikako ne leži, sjeti se zadnja njihova 3 meča. Jednostavo nema odgovor na onaj servis i fenomenalne paralele. Ja kad gledam Berdiha da igra sa nekim drugim čudim se kako je on uopste medju najboljim a tek kako dobije Rogera uvijek.

                I vjerujem da Roger može osvojiti US! To su turniri koji sada njega zanimaju i znače mu više. Na Slamovima nikad ne bi dozvolio da mu se desi ova glupost kao danas. I definitivno mislim je je Federer trenutno jedini teniser na svijetu koji može da dobije Đokovića i iz tog razloga mi je žao što danas nije pobijedio
                Nikad mu takvi igraci nisu predstavljali problem,sad gubi dva puta uzastopno od Tsonga-e,evo i od Berdych-a je poceo,niko kao Roger ne koristi snagu protivnikovog udarca,on obozava da ga napadaju,da pokusavaju sa ravnim udarcima,takve jede,ali ne i u zadnje vrijeme,cudno...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Bendzi View Post
                  Pa i Berdih se promijenio, njegova igra mu stvarno nikako ne leži, sjeti se zadnja njihova 3 meča. Jednostavo nema odgovor na onaj servis i fenomenalne paralele. Ja kad gledam Berdiha da igra sa nekim drugim čudim se kako je on uopste medju najboljim a tek kako dobije Rogera uvijek. Evo sjeti se samo kako ga je Tipsarević dobio u Torontu, vrlo jednostavno.

                  I vjerujem da Roger može osvojiti US! To su turniri koji sada njega zanimaju i znače mu više. Na Slamovima nikad ne bi dozvolio da mu se desi ova glupost kao danas. I definitivno mislim je je Federer trenutno jedini teniser na svijetu koji može da dobije Đokovića i iz tog razloga mi je žao što danas nije pobijedio
                  A od koga je izgubio Federer na Wimbledonu 2010

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    O tome ko je najbolji svih vremena i sta Fedex treba da popravi u igri pisite ovde a ne u temi Cincinanti...!!!
                    ,
                    Moje misljenje je da treba da mu hidrant od zene predje na gluten free dijetu i da pocne da igra dvorucni BH.

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Ma strasno se Berdih promenio.. prosto blista i osvaja silne titule i ulazi u silna finala

                      Berdihovo poboljsanje sigurno nije razlog sto njega i slicne vise ne stavlja u mali dzep, odnosno sigurno nije glavni razlog
                      Naravno da se Berdih promijenio.2010. mu je bila najbolja godina u karijeri.Finala Wimby i da ne nabrajam sad...

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Ma strasno se Berdih promenio.. prosto blista i osvaja silne titule i ulazi u silna finala

                        Berdihovo poboljsanje sigurno nije razlog sto njega i slicne vise ne stavlja u mali dzep, odnosno sigurno nije glavni razlog
                        Haha naravno, nismo se baš razumjeli ;) Berdiha uopšte ne pratim i ne volim njegov tenis tako da pojma nemam u kojim segmentima se poboljšao i je li uopšte ;) samo kažem da zadnja tri meča Roger gubi od njega, znači da ima nešto ozbiljno što mu smeta u Čehovoj igri. A neko je stavio dobru analizu njegovih pobjeda igrača u top 3, lik je izgleda mnogo motivisan kad se treba dokazivati.

                        Comment


                        • Originally posted by Bendzi View Post
                          I definitivno mislim je je Federer trenutno jedini teniser na svijetu koji može da dobije Đokovića i iz tog razloga mi je žao što danas nije pobijedio

                          Svi ga mogu dobiti ako odigraju na nivou iznad Novaka I ja slično mislim, definitivno je najnezgodniji protivnik, ali dosta toga se treba poklopiti da bi ga dobio, npr servis koji ga mora služiti kao na RG, i koncentracija ne smije padati kao na ostalim mečevima. Vrijeme radi protiv Fekija, ali nema razloga da pojedini njegovi navijači tuguju ili ste nezadovoljni sa 16GS

                          Comment


                          • Originally posted by BOKI1969 View Post
                            A od koga je izgubio Federer na Wimbledonu 2010
                            ej ali nije se ovoliko obrukao ;) uostalom tamo bi se igrao još jedan set, imao bi šansu da se bar malo popravi, ne ko danas ;)

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Svi ga mogu dobiti ako odigraju na nivou iznad Novaka I ja slično mislim, definitivno je najnezgodniji protivnik, ali dosta toga se treba poklopiti da bi ga dobio, npr servis koji ga mora služiti kao na RG, i koncentracija ne smije padati kao na ostalim mečevima. Vrijeme radi protiv Fekija, ali nema razloga da pojedini njegovi navijači tuguju ili ste nezadovoljni sa 16GS
                              Pa ja uvijek tugujem kad super započne turnir i čini mi se da je to to, i onda ga neko izbaci u QF :S Čovjek je stalno u dobroj formi, ali kao što kažeš mnogo mu koncentracija varira, a opet spominjem i psihičke probleme. Od kako ga je Nadal počeo pobjeđivati vrlo je psihički labilan.
                              Nije nama malo 16GS-ova ali nas zavarava pojedinim dobrim mečevima da može još uvijek da osvaja turnire, a onda fljas na dno.
                              Ali ne gubim vjeru u Rodzija, da mu se hoće poklopiti sve da osvoji ovaj USO pa onda nek' Đoković nastavi svoje ;) ;)

                              p.s. izvinjavam se moderatorima zbog uzastopnih postova, sorry

                              Comment


                              • Nemoj USO, bolje neka osvoji AO

                                Comment

                                Working...
                                X