Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Adin View Post
    Mislim da svako može dobrim trenizima unaprijediti svoje volley ,kao što je to učinio Ndala ali jednostavno za to moraš imati osjećaj moraš imati odlično kretanje i čitanje protivnika ,a mreža je nešto čudesno i volley to postoji vjekovima i uživanje je gledati takve tenisere čist primjer je bio Pit Sampreas pa onda i ostali,ja ne kažem da igra sa osnovne nije dobra jeste itekako današnji igrači pokazuju toliku snagu toliku brzinu i jednostavno pogađaju što se prije nije moglo ni zamisliti,ali ona čar i ona igra na mreži ,kada jedan igrač gleda drugogo i obojca su na mreži po meni se ne može zamjeniti jednim razmjenjivanjem sa osnovne uz veliko poštovanje prema onima koji to vole.
    Pa moze svako da ga unaprijedi donekle,ali ne moze svako da ga dovede do savrsenstva.Za to je potreban osjecaj(s njim se moras rodit)
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Ha

      http://espn.go.com/espn/otl/story/_/...tically-likely
      sigpic

      Comment


      • Valjda budu sad Federer i Nadal na istoj strani zreba

        Comment


        • Ima jos igraca na turu koji neguju servis-volej igru pre svih Stepanek,Ljodra,Lopez ali mladjih nema zasad a najveci problem je u reketu i tehnici serviranja.Reketi su nekad bili "slabijeg kvaliteta"za pasingshotove i loptice su sporije letele tako da je server mogao zauzati najbolji polozaj na mrezi,a kod tehnike serviranja mnogo se baca na brzinu tako da se kod dobrih reternere loptica vrati serveru a od nije uspeo ni da postigne balans za sledeci udarac a vec mu je loptica dosla pod noge tako da se danas jedino moze videti servis-volej igra kod slajs servisa vecinom u bekhend protivnika gde se reterner izbaci iz polja a loptica posalje u drugi ugao (Fish je recimo bio veoma uspesan protiv Novaka sa slajs servisom u njegov forhend cini mi se da je osvojio 9-10 takvih poena na mrezi)

          Comment


          • Originally posted by BOKI1969 View Post
            Ima jos igraca na turu koji neguju servis-volej igru pre svih Stepanek,Ljodra,Lopez ali mladjih nema zasad a najveci problem je u reketu i tehnici serviranja.Reketi su nekad bili "slabijeg kvaliteta"za pasingshotove i loptice su sporije letele tako da je server mogao zauzati najbolji polozaj na mrezi,a kod tehnike serviranja mnogo se baca na brzinu tako da se kod dobrih reternere loptica vrati serveru a od nije uspeo ni da postigne balans za sledeci udarac a vec mu je loptica dosla pod noge tako da se danas jedino moze videti servis-volej igra kod slajs servisa vecinom u bekhend protivnika gde se reterner izbaci iz polja a loptica posalje u drugi ugao (Fish je recimo bio veoma uspesan protiv Novaka sa slajs servisom u njegov forhend cini mi se da je osvojio 9-10 takvih poena na mrezi)
            To je samo mali broj njih ,od nekada gdje je skoro pola tura bilo serv and volley igrača.
            http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
            Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

            Comment


            • Originally posted by Vladan
              Bice odlican dan za tenis kad Berdych vise ne bude clan TOP 10 drustva.Ako je i od njega previse je.
              Berdih svakako zasluzuje da bude top 10 igrac mnogo puta je to dokazao, jeste da igra promenljivo i u padu je forme ali se nemogu zaboraviti neki njegovi rezultati i pobede na GS,OI i mastersima gde je pobedjivao velike sampione,cak je na nekim turnirima naredjao njih nekoliko sto je za skidanje kape a ne teranje iz top 10 nek se ostali potrude da imaju bolje reziltate od njega pa ce on lako ispasti,tenisu svakako treba Berdih u svom najboljem izdanju a ocigledno je u nekoj krizi ali vratice se on

              Comment


              • Originally posted by BOKI1969 View Post
                Berdih svakako zasluzuje da bude top 10 igrac mnogo puta je to dokazao, jeste da igra promenljivo i u padu je forme ali se nemogu zaboraviti neki njegovi rezultati i pobede na GS,OI i mastersima gde je pobedjivao velike sampione,cak je na nekim turnirima naredjao njih nekoliko sto je za skidanje kape a ne teranje iz top 10 nek se ostali potrude da imaju bolje reziltate od njega pa ce on lako ispasti,tenisu svakako treba Berdih u svom najboljem izdanju a ocigledno je u nekoj krizi ali vratice se on
                Onda bi trecina tura zasluzila da bude u top 10, sa svojim najboljim tenisom... ;)

                Prototype, Federer i Delpo igraju u 2:30h, prije nece sigurno, a da li ce kasniti zavisi od Sarapove i Radionove koje pocinju mec u 1h. Ja mislim da nece puno kasniti. ;)

                Comment


                • Originally posted by BOKI1969 View Post
                  Berdih svakako zasluzuje da bude top 10 igrac mnogo puta je to dokazao, jeste da igra promenljivo i u padu je forme ali se nemogu zaboraviti neki njegovi rezultati i pobede na GS,OI i mastersima gde je pobedjivao velike sampione,cak je na nekim turnirima naredjao njih nekoliko sto je za skidanje kape a ne teranje iz top 10 nek se ostali potrude da imaju bolje reziltate od njega pa ce on lako ispasti,tenisu svakako treba Berdih u svom najboljem izdanju a ocigledno je u nekoj krizi ali vratice se on
                  Ja iskreno mislim da ima puno kvalitetnijih tenisera koji zaslužuju da budu u top 10 umjesto njega ,prije svega Gasquet pa da ne nabrajam dalje.
                  http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                  Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                  Comment


                  • Originally posted by Adin View Post
                    Ja iskreno mislim da ima puno kvalitetnijih tenisera koji zaslužuju da budu u top 10 umjesto njega ,prije svega Gasquet pa da ne nabrajam dalje.
                    OK svako moze navesti bar nekoliko tenisera koji su mozda kvalitetniji od Berdiha,ali postoji mala zackoljica nemaju kvalitetnih rezultata(sem recimo Delpa koji je tu gde jeste zbog povrede i mozda trenutno Conge koji je pokazao da mu je mesto u top 10)i igraca koji su realno na zalasku karijere Rodik i Hjuit nema igraca koji ima kvalitetnije rezultate od Berdiha a trenutno je ispod njega na rang listi

                    Comment


                    • Berdih je bio u top 10 kada je to zasluzio svojom igrom, tj. rezultatima. Ali cime li je ove godine zasluzio taj top 10?

                      Comment


                      • Bolje skuplja mrvice od ostalih i zato je među 10.

                        Comment


                        • Originally posted by majabl View Post
                          Berdih je bio u top 10 kada je to zasluzio svojom igrom, tj. rezultatima. Ali cime li je ove godine zasluzio taj top 10?
                          Verovatno sistemom bodovanja ATP ,jedino ako mu nisu vaanredno duplali bodove pa je jos tu gde jeste

                          Comment


                          • Originally posted by Deki_partizan
                            Berdih jeste nesiguran i promenljivo igra, pa tako i vcrs.Ali je taj brejk ipak odigrao vrlo dobro, Malis-Anderson na terenu bez kamera
                            Sve mi se cini da je ovo Vladan namerno zakuvao;)kako bi ga Berdih demantovao pa da izbaci Federera iz trke za titulu ako to Delpu ne uspe,razmislja Vladan na duge staze

                            Comment


                            • Nema zapazenijih rezultata, a igra vise turnira nego ostali, skuplja malo po malo i zato je jos uvijek medju 10.
                              Par 1/4 Mastersa, a ostalo sve tanko.
                              1 kolo RG-a i 4 kolo Wimbledona, porazavajuce.
                              Najgore je sto do kraja sezone stvarno nema sta da brani, jer je odigrao katastrofalno zavrsetak prosle sezone.
                              On turnira nije osvojio, skoro pa dvije i po godine, a igrao je samo dva finala od posljednjih 40 turnira.
                              Zato je cudno sto je jos uvijek medju 10 najboljih.
                              Dugo vremena 6. igrac svijeta, koji nije osvojio turnir dvije i po godine.
                              Na stranu sto su ostali bili jos losiji od njega.
                              Genius, outrageous, the best ever! RF!

                              Comment


                              • Takav je sistem bodovanja i to je to, dzaba svi ti podaci

                                Comment

                                Working...
                                X