Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    meni je ostalo u pameti kao neko majmunce koje se vere po CC i koje nema pojma sta znaci Wimbledon i sta znaci biti sampion tog turnira


    Auu,tek sad vidim kako vam je bilo nakon tog meca.


    EDIT:Ne ide na cast adminstratoru da Rafu poredi majmuncicem.
    Last edited by DinoFC; 05-08-11, 13:49.

    Comment


    • Komentar koji ima najvise preporuka na ovom klipu.

      "The scene where Nadal is walking on the roof of the tunnel to approach the royal box is as cinematic as anything I've ever seen."


      Last edited by DinoFC; 05-08-11, 13:55.

      Comment


      • meni apsolutno ne smeta ničije radovanje ne samo u tenisu, nego u sportu uopšte, ukoliko nije upućeno ka protivniku u smislu da ga ponižava. to što neko proslavlja, ako hoće i skakanjem padobranom iz aviona, njegova stvar i uopšte ne znači da ima veze sa protivnikom ili da želi da se on ponizi, već da je igrač jako srećan jer je uspeo da uradi nešto za šta mu je trebalo mnogo rada i prolivenog znoja. sigurna sam da je 99,9% proslava igrača okrenuto ka samom sebi i svojoj pobedi, a ne ka porazu suparnika.
        i zato je i mene iznenadila Nadalova rekacija, jer Novak na terenu nije preterivao sa radovanjem, bar ne više od njega ranije. a njegova stvar je kako je to posle proslavio sa svojim timom i sigurna sam da mu u tim trenucima Nadal nije bio u mislima.

        Originally posted by FC Nadal View Post
        Hajmo prvo uzeti u obzir kako se Nadal osjecao nakon tog meca.
        Prvi Wimbledon,nakon 2 izgubljena finala necu da pricam kroz sta je taj dan u tom mecu prosao i sta nije sve iskoristio i onda nakon gotovo 5 sati igre pobjedi no.1 igraca koji je na Wimbly imao mit o nepobjedivosti i da nakon svega toga ne moze otici do box i da pozdravi kralja i kraljicu,onda nemam rijeci.
        hajmo uzeti u obzir kako se Đoković osećao nakon tog meča. prva pobeda na šljaci, nakon 9 izgubljenih mečeva, da ne pričam kroz šta je sve prošao u Madridu 2009 posle 4 sata i 3 minuta igre i 2 propuštene meč lopte (sva statistika na Novakovoj strani i čak je osvojio 5-6 poena više, ne sećam se tačno) i na nekim drugim mečevima gde je davao poslednji atom snage. plakao je u Madridu i na KZŠ, Nadal je valjajući se proslavio pobedu, pa šta je trebalo Novak da radi, da mu zameri? nikada to nije uradio ma koliko mu je bilo teško.
        zato kažem da me je Nadal tu iznenadio, jer on kao vrhunski sportista dobro zna šta znači kada uspeš da uradiš nešto što do tada nikada nisi.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by tennis View Post
          meni apsolutno ne smeta ničije radovanje ne samo u tenisu, nego u sportu uopšte, ukoliko nije upućeno ka protivniku u smislu da ga ponižava. to što neko proslavlja, ako hoće i skakanjem padobranom iz aviona, njegova stvar i uopšte ne znači da ima veze sa protivnikom ili da želi da se on ponizi, već da je igrač jako srećan jer je uspeo da uradi nešto za šta mu je trebalo mnogo rada i prolivenog znoja. sigurna sam da je 99,9% proslava igrača okrenuto ka samom sebi i svojoj pobedi, a ne ka porazu suparnika.
          i zato je i mene iznenadila Nadalova rekacija, jer Novak na terenu nije preterivao sa radovanjem, bar ne više od njega ranije. a njegova stvar je kako je to posle proslavio sa svojim timom i sigurna sam da mu u tim trenucima Nadal nije bio u mislima.



          hajmo uzeti u obzir kako se Đoković osećao nakon tog meča. prva pobeda na šljaci, nakon 9 izgubljenih mečeva, da ne pričam kroz šta je sve prošao u Madridu 2009 posle 4 sata i 3 minuta igre i 2 propuštene meč lopte (sva statistika na Novakovoj strani i čak je osvojio 5-6 poena više, ne sećam se tačno) i na nekim drugim mečevima gde je davao poslednji atom snage. plakao je u Madridu i na KZŠ, Nadal je valjajući se proslavio pobedu, pa šta je trebalo Novak da radi, da mu zameri? nikada to nije uradio ma koliko mu je bilo teško.
          zato kažem da me je Nadal tu iznenadio, jer on kao vrhunski sportista dobro zna šta znači kada uspeš da uradiš nešto što do tada nikada nisi.
          Bravo tennis uzivanje je citati tvoje postove ;)
          http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            meni je ostalo u pameti kao neko majmunce koje se vere po CC i koje nema pojma sta znaci Wimbledon i sta znaci biti sampion tog turnira
            Itekako zna Veliki Rafa,finese su nebitne
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Originally posted by AK47 View Post
              Itekako zna Veliki Rafa,finese su nebitne
              znas da je ova tema zabranjena za tebe i mene
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ovo bi bilo pitanje za one malo upucenije..

                Je l bio ko na treninzima otvorenim za javnost? Je l se na njima postize sto posto fokusiranost za predstojece meceve? Naravno da bi se odgovorilo na pitanje potrebno je znati kako stvari funkcionisu na trenzima koji su liseni lovaca na autograme.

                Comment


                • Originally posted by Big Nole View Post
                  Ovo bi bilo pitanje za one malo upucenije..

                  Je l bio ko na treninzima otvorenim za javnost? Je l se na njima postize sto posto fokusiranost za predstojece meceve? Naravno da bi se odgovorilo na pitanje potrebno je znati kako stvari funkcionisu na trenzima koji su liseni lovaca na autograme.
                  Ja sam bila na tim treninzima, videla sam treninge Federera, Nadala i Mareja, a Djokovicev sam videla samo ovde, na Serbia Open-u.

                  Ti treninzi sigurno nisu intenzivni i sigurno ne postoji taj fokus kao kad treniraju izmedju turnira i kad su sami, ali i ovako postoji razlika.
                  Moram da priznam da sam Mareja najmanje gledala i tu ne mogu toliko da komentarisem. Nadala sam gledala 2 puta, i u Madridu i u Parizu i nekako se videla razlika izmedju ta 2 treninga, u Madridu 2010. godine je trening bio ekstremno intenzivan, kao da igra mec, za svaku lopticu je trcao, bukvalno je davao 100%, dok je u Parizu to bilo mnogo manjeg intenziteta, makar taj trening koji sam ja gledala.
                  Federera sam gledala samo u Madridu i njegovi treninzi su poprilicno opusteni, na pocetku se zagreva, kao ono zagrevanje pred mec, samo sto traje duze, onda sledecih 20-tak minuta bas ubrza i igra kao i na mecu i posle toga ponovo malo usporava tempo, ali to je poznato za njega. Takodje ovo se odnosi kad ne igra mec tog dana, ka d igra mec onda trenira samo 30 minuta i to obicno 3h pred pocetak meca.

                  E sad, Djokovica sam gledala samo ovde, jednom trenirao sa Gonzom a jednom sa Troickim. Iako su bila razlicita treninga po sadrzaju, sa Gonzom su bili neki reliji, ali bas smisljeni da se sto duze odrzi loptica u terenu, forsiranje dijagonala, pa promena preko paralele, pa forsiranje druge dijagonale, a protiv Troickog je igrao tada trening set, oba treninga su bila jaka i intenzivna.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Federer je od danas tridesetogodisnjak i bice zanimljivo pratiti njegove rezultate vec od Montreala. Na kraju septembra cu pripremiti clanak o igracima Open ere koji su najvise postigli nakon 30. rodjendana i videcemo postepeno gde ce se on uklopiti. U ovom trenutku verujem da bi mu bilo jako vazno da se prikljuci grupi koju cine Ken Rozvel, Andres Himeno, Andre Agasi, Artur Es, Rod Lejver, Pit Sampras, Dzimi Konors, Dzon Njukomb, Andres Gomez i Petr Korda, koji su osvajali Mejdzore i nakon rodjendana koji on danas slavi
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Agasi je čak 5 od svojih 8 Slemova osvojio nakon 29og rođendana. (nikad ne koristim ovaj smajli, osim sad )
                      a 2 sa 30+

                      zanimljiva tabela preuzeta sa drugog foruma:

                      Age -- number of slam wins at that age

                      17 - 4
                      18 - 2
                      19 - 4
                      20 - 11
                      21 - 17
                      22 - 18
                      23 - 18
                      24 - 28
                      25 - 19
                      26 - 11
                      27 - 11
                      28 - 5
                      29 - 9
                      30 - 6
                      31 - 5
                      32 - 1
                      33 - 1
                      34 - 1
                      35 - 1
                      36 - 1
                      37 - 1

                      pošto vidim da si naveo igrače koji su osvajali Slemove posle 30-e, ko su ovi sa 37, 36, 35, 34?
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja znam da je Rozvel ovaj sa 37 godina, a najverovantije je i Lejver neki od tih, samo ne znam koji
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ken Rozvel je osvojio Australian Open 1971. sa 36 godina a isto ponavlja i iduce, dakle sa 37. Njemu je namenjeno i mesto na listi osvajaca sa 35 godina, US Open 1970.

                          Andres Himeno je imao 34 kada je osvojio Rolan Garos 1972. a Ken Rozvel je sa 33 uzeo isti turnir 1968.

                          Agasi je sa 32 uzeo svoj poslednji Mejdzor, 2003. u Melburnu

                          Ostali su se smestili medju osvajace sa 31. ili 30 godina
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • tenis.. ne uzdaj se puno u tu tabelu jer ovako iz glave vidim da nije najpreciznija

                            Napravicemo tacnu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment




                            • Ova me slika podstakla na razmisljanje (osim sto me je nasmejala), da li je autor u pravu ili ne? Sta vi mislite? Vidim da pravite neke analize bivsih 30+ g. GS sampiona, ali pored ove konkurencije i zivog Nadala, mislim da Fed nema sanse za tako nesto... Vi?

                              Comment


                              • Ja sam svoje u vezi toga rekao poslije AO a na Wimbledonu je po meni stavljen pecat na tu pricu.

                                Comment

                                Working...
                                X