Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ulysses View Post
    Zašto Verdasco?
    Ne možemo govoriti o konkurenciji najboljeg ikad, osvajača 16 GS naslova i usporediti ga s onim koji nema slam.
    Naravno da će tada biti jača konkurencija onoga koji nema slam samim tim što nije dovoljno dobar da si svojom igrom stvori luksuz "neimanja konkurencije". Pa, rekoh, ako ćemo o Murrayu možemo i o Verdascu.

    Što se tiče Puerte, znam, nisi nigdje izričito napisao ali čini mi se da rasprava vodo tome da je Puerta zeznutiji od markantnog Australca.
    To dal je najbolji ikad je tvoje subjektivno misljenje a Mareja je relevantno porediti zbog toga sto je i sustina mog posta bila u tome da je Roger imao tenisku srecu sto se u finalima sretao sa igracima daleko slabijim od sebe ,onih koji nisu bili ni u GS finalima ili protiv igraca koji nisu ni u top 10 da je Marej bio u takvoj situaciji a nije mogao je vec imati 3 GS ako ti to ne prihvatas ok ali za mene nije svejedno protiv koga igras u finalu i dali si imao tezak put do finala ili si se prosetao lagano ,naravno niko nikad nije rekao da je nesto nezasluzeno ali da to ima velike veze pokazuju i svezi primeri Rafe od ove godine gde je sve osvajao ako Novak nije igrao (osim kad je bio povredjen ili bolestan)sto je i sam potvrdio na konferenciji za novinare posle finala a znas i sam koliko je Rogeru bilo tesko igrati protiv Rafe u finalima(u sustini daj bilo koga da se zezam sa njim al nemoj Rafa u finalu a to isto se sada dogadja Rafi moze svi samo nemoj Novak

    Comment


    • Originally posted by majabl View Post


      A evo 5 Boletierievih savjeta koji bi trebalo da pomognu u stvaranju pobjednika.


      A Few Tips From Nick Bollettieri
      Ovo ce mi koristiti
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Oko "cestitki" posle meca..
        Ne treba zaboraviti da su teniseri momci koji se od malena uce da pobedjuju i teze da budu vrhunski u svom sportu..
        I onda se kao posledica pojavljuje sujeta.. Kod nekoga veca, kod nekoga manja..
        Npr. GS u pet setova: koliko se samo igrac potrosi u takvom mecu, koliko je teskih udaraca udario/vratio, pretrcao kilometre i kilometre, imao uspone i padove i igri, servirao gem sa 8 izjednacenja koji je trajao 20 min itd.. i onda se desava da na kraju nema ni emocija ni volje za bilo cim osim da se povrati u zivot nekom vrstom relaksacijom.. Lako je nama iz fotelje bez kapi znoja, da na kraju cestitamo Djokovicu, Nadalu, Federeru.. ali ponekad je ljudski da njima nije ni do cega.. Toliko potrositi telo i izgubiti mec nije lak osecaj, pa ni za najvece u ovom sportu..
        Nama je lako: imamo priliku da uzivamo dok najveci igraju.. Nije lose, aaa..

        Uzdravlje

        Comment


        • Ko je ovdje lud?!
          Pa zar Wimbledon,nije najsporiji teren na svijetu.

          http://www.index.hr/sport/clanak/lju...er/563608.aspx

          Comment


          • Posto sam elaborirao Federerov i Nadalov put do GS titula red je da kao Novakov navijac napravim i njegov da bi se stekao sveukupan dojam ko je kako dolazio da titula na GS
            1. GS –AO 2008-protiv Conge tada 38. na svetu (koji je pocistio 3-0 Rafu u ½ finalu,a pre finala pobedio Federera tada 1.igraca sveta visestrukog osvajaca GS I Ferera tada 5. na svetu
            2. GS-AO 2011-protiv Mareja tada 5. na svetu a pre finala Federera tada 2. igraca sveta I Berdiha 6. na svetu
            3. GS-Wimbledon 2011-protiv Nadala tada 1.igraca sveta 10 –ostrukog GS sampiona sa 20 vezanih pobeda na Wimbledonu a pre finala Congu (koji je napravio istorijski kam bek od0-2 do 3-2 protiv Federera ostali bez komentara
            Sumiranje Novakovih zasad 3.GS:
            1.Do titule uvek pobedjivao 1. ili 2.igraca sveta
            2. Na 3. GS igrao protiv 6 igraca iz top 10
            3.Na sva 3.GS igrao protiv igraca koji su vise od 2 puta osvajali taj turnir
            4.Imao tenisku srecu da u osvajanju 1.GS titule da igra protiv daleko slabije rangiranog igraca (Conge-koji uzgred ima bolji H2H sa Novakom a tada razbio Rafu u ½ finalu 3-0)jer je svoje 1.gs finale izgubio od Federera tada 1.igraca sveta
            5. Do finala pobedjivao igrace sa kojima ima losiji H2H(Federer,Nadal,Conga)
            Last edited by BOKI1969; 28-07-11, 01:40.

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              [/LIST]Sumiranje Novakovih zasad 3.GS:
              1.Do titule uvek pobedjivao 1. ili 2.igraca sveta
              2. U 3. finala igrao protiv 6 igraca iz top 10
              3.Na sva 3.GS igrao protiv igraca koji su vise od 2 puta osvajali taj turnir
              4.Imao tenisku srecu da u osvajanju 1.GS titule da igra protiv daleko slabije rangiranog igraca (Conge-koji uzgred ima bolji H2H sa Novakom a tada razbio Rafu u ½ finalu 3-0)jer je svoje 1.gs finale izgubio od Federera tada 1.igraca sveta
              5. Do finala pobedjivao igrace sa kojima ima losiji H2H(Federer,Nadal,Conga)
              Kako je mogao u 3 finala igrati protiv 6 igraca? Vjerovatno mislis na ta 3 turnira... ;)

              Edit: neko je pitao za Ferera, u pitanju je povrjeda prsta na lijevoj ruci, ne nozi. ;) Za sad je vjerovatno da nece igrati Montreal, za Sinsinati ce se vidjeti. ;)
              Last edited by eM; 28-07-11, 01:26.

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Kako je mogao u 3 finala igrati protiv 6 igraca? Vjerovatno mislis na ta 3 turnira... ;)
                Mozda je igrao sam protiv dvoje?
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • Originally posted by BOKI1969 View Post
                  To dal je najbolji ikad je tvoje subjektivno misljenje
                  Ne, ne, to da je najbolji ikad je objektivno, uvriježeno mišljenje. Zbog titula, stila igre, dominacije i ostalih rekorda.
                  Subjektivno mišljenje može biti samo ono da nije najbolji ikad.

                  Objektivno mišljenje>>>subjektivno mišljenje.


                  a Mareja je relevantno porediti zbog toga sto je i sustina mog posta bila u tome da je Roger imao tenisku srecu sto se u finalima sretao sa igracima daleko slabijim od sebe ,onih koji nisu bili ni u GS finalima ili protiv igraca koji nisu ni u top 10 da je Marej bio u takvoj situaciji a nije mogao je vec imati 3 GS ako ti to ne prihvatas ok ali za mene nije svejedno protiv koga igras u finalu i dali si imao tezak put do finala ili si se prosetao lagano
                  Oke, misliš da bi Murray osvojio 11 GS naslova da je igrao u konkurenciji igrača u razdoblju 2003-2007 i da bi pokupio još pet slamova poslije peaka?

                  U kojem paralelnom svemiru?

                  Znam, sam si rekao da se radi o tri slama, ali - ako govorimo o Murrayu kao kapacitetu tenisača od tri slama onda zbilja nije relevantno da uspoređuješ Murraya s Rogerom, shodnija bi bila usporedba Škota s Hewittom ili Safinom. Inače ćemo doći do toga da Ferrera ili Almagra stavljamo u time machine i govorimo koliko bi slamova osvojili da su igrali u Fedovo vrijeme. Ono, omalovažavajuće je u neku ruku.
                  Last edited by ulysses; 28-07-11, 05:02.

                  Comment


                  • ulysses,dal je objektivno misljenje ili ne to je kao da se ubedjujemo dal je casa polupuna ili poluprazna zavisi kako se gleda za mene je Konors jos uvek najbolji ikad,Mareja nikad nisam ubacivao u tajm masinu vec je sustina mojih postova bila u konkurenciji koja se mora savladati da bi se osvojio GS gde je Federer bio svakako miljenik srece jer mu protivnici sa kojima je igrao na GS bili daleko slabiji nego recimo Nadalu ili Djokovicu i samim tim bilo je lakse osvojiti GS,sto sam elaborirao u svojim postovima a Mareja sam spomenuo kao sustu suprotnost Federeru koji je moze se reci nema, jer da bi dosao do titule mora savladati bar jednog igraca boljeg od sebe po mnogim parametrima ako ne i 2 ,ili mislis da Marej nebi dosao do titule da protiv sebe u finalu nije imao Djokovica ili Federera ako si tog misljenja dalja razmena misljenja za mene je beskorisna

                    Comment


                    • @ Boki1969 hvala ti, hvala ti najvise !
                      Tek sad, posle tvojih postova, sam uvideo da Rodzer i nije neki vrhunski igrac, tek sada sam uvideo da ne zasluzuje zvanje GOAT-a. Hvala ti jos jednom!

                      p.s. Moram da menjam potpis.
                      Last edited by Mr. Wolf; 28-07-11, 12:50.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Connors znaci GOAT!Ja sam mislio da ima bar 5 igraca boljih od njega,a izgleda da ni duplo vise Slamova nije dovoljno da bi neko bio bolji
                        sigpic

                        Comment


                        • Nikola, imas savrsen potpis, Fed LOAT
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Nikola, imas savrsen potpis, Fed LOAT
                            Znam, znam.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Dzimbo bi bio ponosan na ovo.. treba nekako da mu javimo
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by BOKI1969 View Post
                                ulysses,dal je objektivno misljenje ili ne to je kao da se ubedjujemo dal je casa polupuna ili poluprazna zavisi kako se gleda
                                Dobro, sa spikom objektivno-subjektivno sam se više zezao, ali ruku na srce, uvijek se GOAT-om smatra onaj s najviše slamova, nekako mi se čini da Roger nema "samo to" već još nekoliko stvari. Neke od njih se riječima ne može opisati, ta svemirska energija, karizma koja zrači iz njegove pojave na terenu. I to karizma proizašla samo iz Wilsona i švicarske preciznosti a ne iz nekakvih ispada kao što je slučaj s Mcenroem. Dobro, o ovome o čemu sad pričam je mjesto na temi o Rogeru Federeru jer je stvar subjektivne naravi, no vjerujem da će me Fedexovi fanovi shvatiti.

                                za mene je Konors jos uvek najbolji ikad
                                To mi je jako kod onih koji nipodoštavaju Feda, iako fanovi Nadala ili Đokovića uvijek nađete nekoga iz daleke prošlosti koji je veći od Rogera.
                                Dobro, tvoje mišljenje, rispekt.

                                Mareja sam spomenuo kao sustu suprotnost Federeru koji je moze se reci nema, jer da bi dosao do titule mora savladati bar jednog igraca boljeg od sebe po mnogim parametrima ako ne i 2
                                Uhmmm.... boljeg od Federera nije bilo a bilo je dobrih tenisača.
                                Ne možeš reći da je Murrayev put teži zato što je slabiji igrač, opet me tjera da potegnem argument Verdasca.

                                ili mislis da Marej nebi dosao do titule da protiv sebe u finalu nije imao Djokovica ili Federera ako si tog misljenja dalja razmena misljenja za mene je beskorisna
                                Napravio bi on velike stvari da mu protivnici nisu Đoković ili Federer, ali ne bi dominirao jer nije takva klasa. Mi ovdje ne govorimo o Fedu kao osvajaču tri slama, govorimo o Fedu kao osvajaču 16 GS naslova i zato mi je nepotrebna usporedba s Murrayem. Uglavnom, da ne pilimo po istome, shvaćam što si htio reći, shvaćam i povrh svega poštujem tvoje mišljenje, donekle se slažem, ali vjerujem da i ti znaš što želim reći kad osporavam usporedbu.

                                Što se mene tiče, sve pet.

                                Comment

                                Working...
                                X