Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najveca sreca Rogera Federera u njegovoj karijeri je njegovo zdravlje i cist injury chart, nikada u karijeri nije doziveo neku vecu povredu ne racunajuci mononukleozu pored koje je igrao, takodje sa tim se moze zakljuciti da Djokovic takodje ima srece sto se tice toga...pogledajte jadnog Delpa na primer(zglob, kuk..)
    A sto se tice moci konkurencije u kojoj su igrali ne zelim da zalazim u dalju diskusiju.....
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Pa,ni Djokovic nije 100% zdrav,znas i sam koliko je problema imao sa disanjem tokom prethodnih godina,mada je to za neke foliranje.Ni Rafa nije sjajan sa povredama,ali njemu te povrede uzrokuje stil igre kojim igra.Murray takodje ima dosta problema,Rogeru svaka cast koliko traje i kako ume da se cuva povreda
      sigpic
      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

      Comment


      • Mislim da kod Federera nije samo sreca, jeste jednim delom posto nikad nije nezgodno stao, iskrenuo zglob ili imao neku suludu povredu, ali je dosta i do planiranja sezone, tj. ne forsira svoje telo do maksimuma, uvek je fizicki spreman, stil igre mu je takav da se lagano krece i to sve rezultira time da osim mononukleoze i kraja 2005. godine kad je povredio nogu i propustio skoro celu indoor sezonu, uglavnom bio zdrav.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Pa po Bokijevoj teorije samo je imao srece, pogledaj protiv koga je igrao u finalima, Soderlinga i Berdiha
          Onda, sto se tice USO, od top 10 igraca igrao je samo protiv Verdasca, sto se tice W tu nije bio toliko srecan,igrao je protiv 2 top 10 igraca.
          A na RG-u je igrao samo protiv jednog iz top 10, Soderlinga, a ostali igraci su bili ispod 20. mesta.
          e ako to nije sreca, ja ne znam sta jeste
          Po meni tu se ne radi o teoriji vec o realnoj mogucnosti da se osvoji GS a trenutno najbolji primer za to nam je Marej za koga svi znamo da je igrao 3 finala i sva 3. izgubio jer je igrao 2 puta protiv igraca koji je mnogo puta osvajao GS(Federer)i Djokovica koji je osvojio taj turnir vec jednom i verujem da je igrao u finalima protiv bilo koga a da nije protiv Rogera,Rafe ili Novaka vec bi imao 3 GS a ovako je veliko pitanje dal ce i osvojiti neki GS jer treba do titule da pobedi jednog od te trojice ako ne i dva pa sad vidite kako je njemu lako osvojiti GS za razliku od Federera koji je imao toliko puta splet srecnih okolnosti da dodje do GS. Ima jos takvih primera u teniskoj proslosti velikih igraca osvajaca GS koji su kao Marej imali paklenu konkurenciju i mnogo puta poklekli jer su nailazili na trenutno bolje rangirane igrace i visestruke osvajace GS a i Novak bi vec bio na broju od 5 GS da se nije u finalima sretao sa u tom trenutku boljim od sebe.Ovim nikako ne zelim umanjiti uspeh i rezultate Federera jer mislim da nema teniskog zaljubljenika koji ne voli gledati Rogera u svakoj zavrsnici turnira ali se mora priznati da nije bio u istom polozaju i nije imao protiv sebe takve velicine kakve ima recimo Marej

          Comment


          • Majo, eto ti, lepo ja kazem da je Federer LOAT
            boki je sad sve lepo objasnio
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Majo, eto ti, lepo ja kazem da je Federer LOAT
              boki je sad sve lepo objasnio
              I u zivotu nas obicnih smrtnika za postizanje uspeha potrebno je svakako biti miljenik srece a kakvu je srecu imao Roger kad je igrao 4 finala protiv Rodika za koga je znao da ga moze pobediti kad hoce i gde hoce, ja kad igram shah sa nekim koga redovno lupam ko kantu najvise volim protiv njega da igram a izbegavam one sa kojim imam negativan H2H ;)

              Comment


              • Ma ja sam srecna, Federer je LOAT i tu titulu mu niko ne moze uzeti
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ma ja sam srecna, Federer je LOAT i tu titulu mu niko ne moze uzeti
                  Naravno da su se sve kockica srecno slozile kad je o Ferereru rec, ne deli fortuna tekav servis,forhend,eleganciju i kretanje jednom igracu svaki dan a jos kad u 5 finala igra protiv igraca koji igraju svoje prvo GS finale to mu dodje isto kao kad ovcica dodje vuku pred jazbinu i ocekuje da nebude pojedena

                  Comment


                  • Nije "problem" bio u Federeru, nego sto mu ostali nisu bili dorasli..

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Nije "problem" bio u Federeru, nego sto mu ostali nisu bili dorasli..
                      Nikad i nisam mislio da je u Ferereru problem vec u necemu drugom a to je sila koju trebas savladati da bi dosao da GS a koliko je to tesko evo uradio sam i za Rafu pa da se poredi ko je sa kakvim velicinama ukrstao koplja da bi dosao do GS

                      Evo da malo analiziramo Nadalov put da GS titula I protiv koga je igrao da bi osvojio GS:
                      1.GS RG 2005-protiv Puerte tada 37 igraca sveta ,sa 19 godina na najzahtevnijoj podlozi(Puerti prvo GS finale ,ukupno 3 atp titile sve nasljaci)pre finala pobedio Federera 1. na svetu (osvajaca da tada 4.GS titule ali ne na sljaci )
                      2.GS RG 2006 –Protiv Federera 1.igraca sveta sa tad avec 5 GS titula I pre finala Protiv Agasija osvajaca GS mad avec pri zalasku karijere
                      3.GS RG 2007-protiv Federera 1.igraca sveta a pre finala Djokovica tada 6 na svetu,Hjuita I Moju osvajace GS
                      4.GS RG 2008 –protiv federera 1.igraca sveta visestrukog osvajaca do tada GS a pre finala Djokovica tada 3 na svetu osvajaca tada 1 GS titule
                      5.GS Wimbledon 2008 protiv Federera 1.igraca sveta do tada vec 5-ostrukog osvajaca Wimbledona pobeda za respect mozda I najveci mec u istoriji na travi
                      6.GS –AO 2009 –protiv Federera tada 2.igraca sveta visestrukog osvajaca GS na tvrdoj podlozi posle teskog polufinala protiv Werdasca u 5 setova pobediti Rogera u finalu u 5 setova sta reci a ne diviti se uspehu Rafe
                      7.GS RG 2010 Protiv Soderlinga tada 7 na svetu (bez GS titule ali sa jednim finalom a jedini je pobedio Rafu na sjaci RG)pre finala bez komentara mozda najlakse osvojen GS (1)
                      8.GS -Wimbledon 2010 protiv Berdiha tada 13 igraca sveta (koji je do finala pobedio osvajace GS –posebno Federera zbog trave I Djokovica osvajaca GS ko to ne postuje njegov problem)pre finala pobedio Mareja tada 4 na svetu I Soderlinga 6 na svetu
                      9.GS US 2010 protiv Djokovica tada 3 na svetu osvajaca GS igraca protiv kojeg ima slabiji H2H na tvroj podlozi a pre finala pobedio Werdasca tada 8 igraca sveta
                      10.GS RG 2011 protiv Federera 3 igraca sveta a pre finala pobedio Soderlinga 5 I Mareja 4 igraca sveta
                      Kad se sumira Rafin put do GS titular dolazi se do sledeceg:
                      1.5 puta u finalu pobedio 1 .na svetu -vecina na sljaci
                      2.U 10 osvojenih GS igrao 15 puta protiv igraca iz top 10 I 5 osvajaca GS
                      3. Na 2 GS igrao protiv slabije rangiranih igraca koji nisu u top 10 (Puerta 37,Berdih 13
                      4 Na 7 GS u finalu igrao protiv top 3 igraca sveta-podatak za respect
                      Kad se analizira generalno Rafa je apsolutni kralj sljake sa daleko tezim putem do GS od recimo Federera jer ako koza laze rog ne laze podaci govore kakve azdaje je trebalo savladati do titule na GS

                      Comment


                      • http://www.smedia.rs/sport/vest/49956/

                        Svasta,ali ako je tacno(mada ne vjerujem) onda mi uopste nije jasno o cemu se radi i sto se ne sjeti kako se Novak ponasao posle finala USO-a i onih finala na sljaci 2009...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          http://www.smedia.rs/sport/vest/49956/

                          Svasta,ali ako je tacno(mada ne vjerujem) onda mi uopste nije jasno o cemu se radi i sto se ne sjeti kako se Novak ponasao posle finala USO-a i onih finala na sljaci 2009...

                          I ja sam ovo citao.Ne znam da li je istina,ali ne bi ,me cudilo...Ako jeste,onda definitivno spanac pokazuje kakav je u stvari,i nema govora o nekom "velikom sportisti"... Necu da prejudiciram,videcemo,ali nesto mi ovde smrdi.Novak treba da nastavi da ga melje na terenu

                          Comment


                          • Eto novog pljuvanja.. ovog puta nisu Amerikanci na tapetu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Mislim da je to sve rekla-kazala, novinari dizu pompu, i to vjerovatno neki srpski novinari.
                              Evo nesto sa Novakovog fejsa:
                              Hey guys,i have seen you were wondering whether i will play exhibition in Mexico at the end of the year. I am sorry to disappoint you,the rumours were falseNevertheless,i would love to come to Mexico,i heard it is beautiful there.Any places to recommend?

                              Comment


                              • Cinjenica je da su odnosi opasno zahladnjeli,to se moze vidjeti i po njihovim pozdravima posle meca,sve je pocelo u Madrid-u,znamo da se Nadal zalio kako je Novak slavio i to posle,ispred hotela
                                A vidjeli smo i nervoznu reakciju na presu posle W-a,ali i Novak je gubio od njega mnogo puta pa je bio spreman za zagrljaj,nije davno bilo kad su zajedno gledali Romu...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X