Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Bogami hocemo, kada podcenjujes 3 osvojena Mejdzora u jednoj sezoni!! U Open eri samo su Lejver, Konors, Vilander i Federer pre Rafe osvojili 3 od 4 Slema u sezoni, a Lejver i Rafa su jedini koji su uzeli 3 vezana u godini
    Alo, alo, gdje ja podcjenjujem Nadalova tri majorsa?
    Potpuno si promašio temu. Ne omalovažavam Rafin uspjeh samo kažem da taj uspjeh nije veći od Rogerovog.
    Da kažem kako nije veći od naprimjer Couriera - to bi bilo podcjenjivanje, kad kažem da nije veći od Rogera, to je realnost (još).
    Ili će tri vezana biti značajnija i važnija od tri puta tri majorsa?

    Rafinu velicinu smanjujes zbog 5 poraza od nekog igraca.. nece moci.
    Gdje ja išta smanjujem?
    Rasprava je išla: moje mišljenje zašto nije veći od Rogera i moja prognoza zašto bi mogao stati. U prognozi sam išao analogijom poraza protiv Novaka. Bio sam nedvosmislen i tu ne vidim nikakvo omaložavanje.

    Napomenuo sam da Nadala smatram jednim od najvećih tenisača, ne meni najdražih ali definitivno najvećih, top 7 recimo.
    Sorry, da bi bio veći i od najvećih potrebno je više konstatnosti na HC slamovima, potrebno je obraniti neki turnir i biti duže na broju jedan od godine dana. U sferu stila igre neću ulaziti, beauty is in the eye of the beholder i te sheme.

    Ili je poanta svega što mi nije jedan od najdražih?
    Ako se o tome radi najbolje da odmah prestanemo s raspravom jer nas nigdje neće dovesti.

    Comment


    • Pa ti rece da se te stvari zaboravljaju, u to sam morao da te razuverim!

      Ja nikada nisam rekao da je veci igrac od Federera, to ce ti svako ovde potvrditi

      Procitaj ponovo svoj post, odgovorio sam ti na tacno odredjene stvari
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Rafa je teniski pinizio Rogera lupao ga je gde god stigne, samo kad se setim Finala RG 2008 i samo 4 osvojena gema po meni to je jedna od najvecih teniskih mrlja na blistavoj karijeri vrhunskog igraca

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Pa ti rece da se te stvari zaboravljaju, u to sam morao da te razuverim!

          Ja nikada nisam rekao da je veci igrac od Federera, to ce ti svako ovde potvrditi

          Procitaj ponovo svoj post, odgovorio sam ti na tacno odredjene stvari
          Da, nažalost se zaboravljaju.
          Što ne znači da će se zaboraviti Nadal kao fenomenalan tenisač već se se negdje izgubiti te tvrdnje da je najbolji ikad, tvrdnje koje su mnogi fanovi govorili već prošle godine.
          Na to sam mislio kad sam rekao ovo oko Novaka i pet poraza, već se sad zaboravlja a kamoli neće za 5 godina ako ne daj bože Rafa završi kao journeyman.
          Recimo, o Rogeru se 2006. pričalo, potpuno neutemeljeno, kao o najvećem ikad, totalna medijska pompa. Zamislimo da je ostao na sedam, da se izgasio kao što se tenisači već gase? Spomen riječi Federer bi izazvao sličan pojam kao kad sad kažemo Courier.

          I zato su brojke tako važne jer one jedino ostaju, zato će se zaboraviti Rogerovi porazi od Rafe, zato su se do 2009. godine zaboravili Samprasovi porazi od Bastla.

          Naravno, ovo sve govorim u kontekstu Rafe kao najboljeg ikad, ne govorim kroz prizmu fenomenalnog tenisača, to je nepoderiva činjenica.
          Sve u svemu i na tu temu, zaista se nadam da će Rafa uzvratiti Novaku da dobijemo jedno od najboljih rivalstava ikad.

          Comment


          • Originally posted by ulysses View Post
            Da, nažalost se zaboravljaju.
            Što ne znači da će se zaboraviti Nadal kao fenomenalan tenisač već se se negdje izgubiti te tvrdnje da je najbolji ikad, tvrdnje koje su mnogi fanovi govorili već prošle godine.
            Na to sam mislio kad sam rekao ovo oko Novaka i pet poraza, već se sad zaboravlja a kamoli neće za 5 godina ako ne daj bože Rafa završi kao journeyman.
            Recimo, o Rogeru se 2006. pričalo, potpuno neutemeljeno, kao o najvećem ikad, totalna medijska pompa. Zamislimo da je ostao na sedam, da se izgasio kao što se tenisači već gase? Spomen riječi Federer bi izazvao sličan pojam kao kad sad kažemo Courier.

            I zato su brojke tako važne jer one jedino ostaju, zato će se zaboraviti Rogerovi porazi od Rafe, zato su se do 2009. godine zaboravili Samprasovi porazi od Bastla.

            Naravno, ovo sve govorim u kontekstu Rafe kao najboljeg ikad, ne govorim kroz prizmu fenomenalnog tenisača, to je nepoderiva činjenica.
            Sve u svemu i na tu temu, zaista se nadam da će Rafa uzvratiti Novaku da dobijemo jedno od najboljih rivalstava ikad.
            Sa tim koji zaboravljaju ili ne znaju nemam nikakav kontakt tako da me savrseno ne zanimaju. Ti koji kazu da je najbolji ikad takodje ne poznaju materiju, ni njih ne shvatam ozbiljno

            Nisam govorio o brojkama vec o nasledju koje ce ostaviti tenisu, da li si od nekoga izgubio 5 ili 17 puta za redom nije mnogo vazno i ne menja sliku
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              Rafa je teniski pinizio Rogera lupao ga je gde god stigne, samo kad se setim Finala RG 2008 i samo 4 osvojena gema po meni to je jedna od najvecih teniskih mrlja na blistavoj karijeri vrhunskog igraca
              Baš se zato divim Rogeru. Ostao je uporan, kopao je i kopao i dočekao priliku, izvukao je forehand protiv Haasa, odbio izgubiti i na kraju uzeo RG. Ove godine je došao Rafi s drukčijim pristupom i bio nemjerljivo bliže nego te 2008. godine, iduće će godine pokušati isto s nekim drugim pristupom.
              Ne znam, meni je to dokaz šampionstva. Igrač koji se odbija poljuljati već se uvijek i iznova trudi. Što mi je naročito fascinatno kad se radi o čovjeku koji malo što ima za dokazati više.

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Sa tim koji zaboravljaju ili ne znaju nemam nikakav kontakt tako da me savrseno ne zanimaju. Ti koji kazu da je najbolji ikad takodje ne poznaju materiju, ni njih ne shvatam ozbiljno

                Nisam govorio o brojkama vec o nasledju koje ce ostaviti tenisu, da li si od nekoga izgubio 5 ili 17 puta za redom nije mnogo vazno i ne menja sliku
                Ti koji zaboravljaju čine tenisko javno mnijenje, jbg, ne živimo u savršenom svijetu i nažalost nismo svi teniske enciklopedije poput tebe.
                Nasljeđe? U tom se smislu divim Rafi i nevjerojatno ga cijenim, način na koji je podigao svoju igru u svakom smislu je vrijedan divljenja, usput osvojiti 10 GS-a, rispekt.

                Comment


                • Originally posted by ulysses View Post
                  Ti koji zaboravljaju čine tenisko javno mnijenje, jbg, ne živimo u savršenom svijetu i nažalost nismo svi teniske enciklopedije poput tebe.
                  Nasljeđe? U tom se smislu divim Rafi i nevjerojatno ga cijenim, način na koji je podigao svoju igru u svakom smislu je vrijedan divljenja, usput osvojiti 10 GS-a, rispekt.
                  Kakvo nam je tenisko novinarstvo (bar u Srbiji) takvo je i mnijenje, sa tim sam se pomirio. Uopste ne moras da budes enciklopedija, samo je lepo truditi se da steknes sto sire tenisko znanje

                  Eto, i to smo resili
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Bogami hocemo, kada podcenjujes 3 osvojena Mejdzora u jednoj sezoni!! U Open eri samo su Lejver, Konors, Vilander i Federer pre Rafe osvojili 3 od 4 Slema u sezoni, a Lejver i Rafa su jedini koji su uzeli 3 vezana u godini

                      U fudbal se necu upustati, iako Ronaldinjo jeste bio bog. Ne znam da li znas da je Ivan Lendl sedamnaest puta za redom tukao Dzimija Konorsa, velikog rivala (na svakom polju) i coveka sa kojim je rame uz rame na listi najboljih tenisera Open ere. U diskusiji o njima dvojici to retko ko pominje a ti Rafinu velicinu smanjujes zbog 5 poraza od nekog igraca.. nece moci. Rafa je odavno jedan od najvecih igraca koji je nakon 1968. uzeo reket u ruke i to mu nikada niko nece oduzeti. Neko ko ozbiljno prati tenis znace sta su ucinili veliki teniseri u proslosti i pamtice to, nekome ko prati jednog igraca to nije vazno

                      Rafa je cetvrti najmladji igrac Open ere sa 40 ATP titula, lepa brojka ako su samo trofeji bitni. Imace ih 50 prer 26. rodjendana, i to mi deluje lepo za nekoga kome je poljuljano mesto medju najvecima

                      Da, zajebavas se sa Kanjesom. Ja Federeru nikad nisam ni pominjao konkurenciju, danas neki drugi jesu. Medjutim, kad mi kazes da je bas jaka e onda moram da se ukljucim.. to naravno isto ide i za Rafu
                      Pa kako mozes da kazes od "nekog" igraca
                      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                      Comment


                      • pusti ga , vidis da je ostrascen

                        Comment


                        • Sledi potvrda zvana US Open..

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            Sledi potvrda zvana US Open..

                            Jedva cekam da Nole opet isprasi spanca,taman jos jedan tanjir za Rafaela

                            Malo sale nije na odmet,ali zaista ce biti zanimljivo videti ko ce uzeti Us open,bilo bi lepo da polufinala budu Fed-Nadal i Nole-Andy

                            Comment


                            • Originally posted by ulysses View Post
                              Hewitt je iskoristio vakuum.
                              Federer je redovito gubio od Nalbandiana, Lleytona na počecima karijere, promijenio je stil igre i počeo ih uništavati (kao i Roddicka).
                              Dakle, da nije bio toliko uvjerljiv protiv svoje generacije, sad bi ga se više cijenilo?

                              Sve u svemu, to je bila itekako definirana teniska generacija bez nekog vakuuma. Vakuum je bio tamo kraj 90-ih, početak nultih.
                              Evo kakvu je konkurenciju imao Roger Federer i protiv koga je osvajao GS procenite sami ali je svakako teniska sreca pogledala debelo Rogera u osvajanjima GS
                              1.GS Wimbledon -2003 protiv Filipusisa (tada 48 igraca sveta bez GS igrao pre toga jedno finale US na zalasku karijere)a jedini ozbiljni protivnik do titule mu bio Rodik tada 6 na svetu(kojeg je mlatio kako je hteo samo da se pogleda h2h I sve je jasno )
                              2.GS-AO -2004 protiv Safina (tada 86 igraca sveta do tada imao 1 GS titulu al svi znamo kakav je bio Safin kad je bio fokusiran na tennis I fizicki spreman ali u finalu je bilo daleko od toga)od ozbiljnijih igraca do finala igrao protiv Nalbija 8 na svetu (za kojeg vazi isto sto I za Safina kad je bio spreman uvek je pobedjivao Rogera ) I Ferera 3 na svetu -klasicnog igraca sljake (od 16 titula ima 2 na tvrdoj podlozi)
                              3.GS-WWimbledon -2004-Rodik tada 2 igrac sveta tu je sve jasno a ostali do finala bez komentara
                              4.GS-US -2004 –Hjuit tada 5 igrac sveta )sta reci za protivnika koga 2 seta dobijes sa 0-bez komentara a najtezi mec imao protiv Agasija tada 7 na svetu (svaka cast za odigrani mec u 5 setova ali je ipak Agasi bio na zalasku karijere-te godine uzeo samo 1 titulu ) I Henmana tada 5 igraca sveta (vecitog luzera ah da britanac pa mi nesto poznato)
                              5.GS-Wimbledon -2005 –Rodik tada 4 igrac sveta a pre finala protiv Hjuita 2 igraca sveta
                              6.GS-US-2004- Agasi tada 7 igrac sveta na zalasku karijere –posle vise nije nista osvojio ni bio u finalima nekog turnira I Hjuita tada 4 igraca sveta
                              7,GS AO 2006- Protiv Bagdatisa 54 na svetu (prvo finale GS u karijeri )I Davidenka tada 5 na svetu u ¼ finalu
                              8.GS-Wimbledon -2006-Protiv Nadala tada 2 na svetu (prvo GS finale van sljake gde je tek trazio igru za druge podloge)pre finala niko ozbiljan
                              9.GS- US 2006- protiv Rodika tada 10 na svetu a pre finala sa Blejkom 7 na svetu I Davidenkom 6 na svetu oba bez finala GS
                              10.GS-AO-2007- protiv Gonzalesa 9 na svetu takodje prvo GS finale a pre finala protiv Robreda 5 na svetu )bez nekog uspeha na GS)I Rodika tada 7 na svetu o njemu je vec sve jasno
                              11.GS –Wimbledon 2007–Nadal tada 2 igrac sveta odigrali mozda I najlepsi mec u istoriji na travi u 5 setova pravi izazov mada sedo finala se prosetao(izgubio samo set)
                              12.GS-US 2007 protiv Djokovica tada 3 na svetu I prvom finalu GS dobio ga na iskustvo pre finala dobio svoje musterije( Rodika 5 na svetu I Davidenka 4 na svetu)
                              13. GS-US 2008 –Marej tada 6 na svetu prvo finale GS a pre finala Djokovica 3 na svetu
                              14.GS-RG 2009-protiv Soderlinga 25 na svetu opet prvo GS finale a pre finala jedva dobio Delpa 5 na svetu u 5 setova (imao srecu zbog ranog ispadanja Rafe zbog povrede kolena inace RG nebi osvojio)
                              15.GS Wimbledon 2009 –protiv Rodika sta reci nego stara musterija mada je bilo odlicno finale u 5 setova I 16-14 u 5.setu ali pre finala nije imao ozbiljne protivnike iz top 10
                              16.GS-AO 2010- protiv Mareja tada 4 na svetu o njemu sve znamo kakav problem ima mada tada jos nije bio toliko vidljiv I pre finala musteriju Davidenka 6 na svetu I Congu 10 na svetu
                              Kad se sve sumira to izgleda ovako :
                              1.Nikad u finalu GS nije igrao protiv igraca koji je bio bolje rangiran od njega
                              2.Na 4 GS igrao protiv igraca koji nisu iz top 10 (ranking,25,48,54,68)
                              3.Na 4 GS igrao Protiv Rodika sa kim ima H2H 20-2 I sve pobede na GS
                              4.Na 5 GS igrao protiv igraca kome je to prvo GS finale(Bagdatis,Gonzales,Djokovic ,Marej,Soderling)
                              5.Na 2 GS dobio igrace u 5 setova Rodika I Nadala na Wimbledonu –zasluzeno
                              6.U 16 osvojenih GS igrao ukupno protiv 29 igraca iz top 10 od kojih samo 6 imaju GS titule
                              7 Osvojio 3 GS a da se nije susretao sa osvajacima GS
                              Mislim da je ovo sasvim dovoljno da se kaze da je Federer bio svakako teniski miljenik srece na GS I sa kakvom je konkurencijom igrao ,zasta on naravno nije krivac jednostavno se poklopilo vreme koje mu je islo na ruku ali se isto teko mora reci da je sve GS titule osvojio zasluzeno ,nadigrao svoje protivnike I niko nemoze staviti primedbu na nijednu GS titulu a o lepoti teniske igre I da ne govorim.

                              Comment


                              • Originally posted by BOKI1969 View Post
                                1.Nikad u finalu GS nije igrao protiv igraca koji je bio bolje rangiran od njega
                                Pa jedino da je igrao protiv 0. na listi
                                A inace, stvarno ti se divim, nije te mrzelo da izvuces sve ovo, da za svakog igraca kazes da je u to vreme bio los, iako je igrao GS finale, samo da bi 'dokazao' da je Federer ustvari samo srecan igrac, inace je prosecan.

                                Ima da promenim potpis i da stavim: Federer- LOAT luckiest of all time
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X