Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ulysses View Post
    Nemoj odmah tako isključivo, đizs.
    Ako ti kažeš da je Nadal još mlad ja imam pravo pretpostaviti da on zbog 8 godina u vrhu ipak nije tjelesno u optimalnoj formi i da tek trebamo vidjeti koliki će bounce back napraviti nakon ovih pet poraza od Novaka budući da mu je to potpuno nova situacija u karijeri.
    Nakon ovih misljenja koje si iznio ja sam ti rekao da odustajem,ocigledno ne gledamo i ne znamo iste stvari,pa da ne gubimo vrijeme
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Pa ti si neki saljivdzija izgleda?
      Daj, nećemo jedan na jedan zbog drugačijih pogleda na stvari.

      Pazi Ronaldinha 2005. godine, najbolji ikad sudeći po medijskom hypeu, tu spora nije bilo.
      A sad nakon što je postao samo dobar nogometaš? Spominje li ga itko više?
      Brojke nisu ostale, dominacija nije dugo trajala i više na njega nitko ne gleda kao na boga.

      Kažem, brojke su potrebne da bi se izgradio ultimativni legacy jer jednom kad dominacija prođe, kad se postane journeyman na touru, trofeji su jedino bitno.
      Zato nitko Samprasu ne zamjera Calatravu i zato su ga smatrali najvećim do Rogerove 2009. godine.


      Originally posted by ClayWarrior View Post
      A reci mi ko je osim Rafe bio koncentriran tokom samo jedne sezone (ne moramo dalje, smesno je) da se sa njim ravnopravno bori i dobije ga nekoliko puta na vaznim turnirima?
      Canas.
      Zahebavam se.
      Bilo je dobrih tenisača od kojih su Roger i Rafa bili puno bolji.
      Opet, to nije predmet rasprave. Govorim da ne možemo govoriti o slabijoj konkurenciji ako je taj dobivao tri generacije tenisača u karijeri. Biti će da tu ima nešto i u talentu i šampionstvu a ne samo konkurenciji?

      Comment


      • Roger je i dalje tu,na manje od 2000 bodova od Nadal-a,USO moze sve da promijeni i sto se ranikinga tice,a Roger je igrao sa Pete-om,Sa Agassi-em,pa onda i Safin,Roddick,Hewitt,Nalby,pa i sa Nadal-om,Novakom,Andy-em,Delpom i i dalje je tu.Ali mu nikako ne odgovara Nadal,nikako!Ipak ono sto mu zamjeram je sto sigurno zna dje je problem i nece da radi na njemu,nece da odigra strpljivo,na RG-u je morao strpljivije,nikad tako dobro nije igrao i opet je izgubio...
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Roger je i dalje tu,na manje od 2000 bodova od Nadal-a,USO moze sve da promijeni i sto se ranikinga tice,a Roger je igrao sa Pete-om,Sa Agassi-em,pa onda i Safin,Roddick,Hewitt,Nalby,pa i sa Nadal-om,Novakom,Andy-em,Delpom i i dalje je tu.Ali mu nikako ne odgovara Nadal,nikako!Ipak ono sto mu zamjeram je sto sigurno zna dje je problem i nece da radi na njemu,nece da odigra strpljivo,na RG-u je morao strpljivije,nikad tako dobro nije igrao i opet je izgubio...
          Ako mu išta zamjeram to mu zamjeram. Ali, oguglao sam na poraze od Nadala. Imao ga je na Wimbledonu 2008, prvi servis u petom setu i nije uspio, AO 2009 također pa i ovaj RG zadnji. Međutim, kažem, oguglao sam, tu se valjda ništa ne može.
          Ono što mu uistinu zamjeram je Del Potro 2009 na USO-u, da je to dobio ostvario bi Roger's Slam, bio je nekoliko poena do pobjede protiv tenisača kojega je pobijeđivao bez problema u prethodnim mečevima. Meč gdje nije smio puknuti.
          Last edited by ulysses; 26-07-11, 17:12.

          Comment


          • Nije pukao,imao je sve set i po,ali servis je malo stao,a i Delpo se razigrao.Delpo je jedini igrac na touru koji snagom probija Roger-a;)
            Last edited by Vladan; 26-07-11, 17:18.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              Federera je u svakom pogledu pogledala teniska sreca iskoristio je maksimalno teniski vakuum (zavrsetak karijera Samprasa i Agasija)do pojave Rafe koji je bio ozbiljna igrac samo na sljaci
              Hewitt je iskoristio vakuum.
              Federer je redovito gubio od Nalbandiana, Lleytona na počecima karijere, promijenio je stil igre i počeo ih uništavati (kao i Roddicka).
              Dakle, da nije bio toliko uvjerljiv protiv svoje generacije, sad bi ga se više cijenilo?

              Sve u svemu, to je bila itekako definirana teniska generacija bez nekog vakuuma. Vakuum je bio tamo kraj 90-ih, početak nultih.
              Last edited by ulysses; 26-07-11, 17:32.

              Comment


              • Originally posted by ulysses View Post
                Hewitt je iskoristio vakuum.
                Federer je redovito gubio od Nalbandiana, Safina i Lleytona na počecima karijere, promijenio je stil igre i počeo ih uništavati (kao i Roddicka).
                Dakle, da nije bio toliko uvjerljiv protiv svoje generacije bi ga se sad više cijenilo?

                Sve u svemu, to je bila itekako definirana teniska generacija bez nekog vakuuma. Vakuum je bio tamo kraj 90-ih, početak nultih.
                Ja mislim da Roger nije menjao nista, samo je fizicki ojacao i mogao je da iznese svoj talenat na videlo, imao je problema kao i svaki tinejdzer da osvoji svjou prvu titulu, svi su imali taj problem sem Rafe koji je ubijao svoje protivnike jos sa 17 godina..
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Sazrio je, ojačao i fizički i mentalno, da.
                  Ali, promijenio je on neke stvari, smanjio izlaske na mrežu i postao najbolji ofenzivni baseliner ikad. Morao je neku prilagodbu učiniti i to je učinio perfektno. Još jedan dokaz kako se ne može sve s talentom.
                  I čovjek sad, u tridesetoj opet mijenja da bi se nosio s ovim kiborzima. Ne znam, meni to fantastično zvuči.

                  edit
                  h2h s dva najveća takmaca do početka dominacije.

                  s hewittom 2-7
                  s nalbandianom 0-6

                  Dakle, nije da mu je ta generacija tenisača bila poslužena na pladnju. Itekako dobri igrači (+roddick, agassi, safin) protiv kojih je trebalo pronaći način kako da ih dobije i zavlada svjetskim tenisom.
                  Last edited by ulysses; 26-07-11, 17:30.

                  Comment


                  • Originally posted by ulysses View Post
                    Daj, nećemo jedan na jedan zbog drugačijih pogleda na stvari.

                    Pazi Ronaldinha 2005. godine, najbolji ikad sudeći po medijskom hypeu, tu spora nije bilo.
                    A sad nakon što je postao samo dobar nogometaš? Spominje li ga itko više?
                    Brojke nisu ostale, dominacija nije dugo trajala i više na njega nitko ne gleda kao na boga.

                    Kažem, brojke su potrebne da bi se izgradio ultimativni legacy jer jednom kad dominacija prođe, kad se postane journeyman na touru, trofeji su jedino bitno.
                    Zato nitko Samprasu ne zamjera Calatravu i zato su ga smatrali najvećim do Rogerove 2009. godine.




                    Canas.
                    Zahebavam se.
                    Bilo je dobrih tenisača od kojih su Roger i Rafa bili puno bolji.
                    Opet, to nije predmet rasprave. Govorim da ne možemo govoriti o slabijoj konkurenciji ako je taj dobivao tri generacije tenisača u karijeri. Biti će da tu ima nešto i u talentu i šampionstvu a ne samo konkurenciji?
                    Bogami hocemo, kada podcenjujes 3 osvojena Mejdzora u jednoj sezoni!! U Open eri samo su Lejver, Konors, Vilander i Federer pre Rafe osvojili 3 od 4 Slema u sezoni, a Lejver i Rafa su jedini koji su uzeli 3 vezana u godini

                    U fudbal se necu upustati, iako Ronaldinjo jeste bio bog. Ne znam da li znas da je Ivan Lendl sedamnaest puta za redom tukao Dzimija Konorsa, velikog rivala (na svakom polju) i coveka sa kojim je rame uz rame na listi najboljih tenisera Open ere. U diskusiji o njima dvojici to retko ko pominje a ti Rafinu velicinu smanjujes zbog 5 poraza od nekog igraca.. nece moci. Rafa je odavno jedan od najvecih igraca koji je nakon 1968. uzeo reket u ruke i to mu nikada niko nece oduzeti. Neko ko ozbiljno prati tenis znace sta su ucinili veliki teniseri u proslosti i pamtice to, nekome ko prati jednog igraca to nije vazno

                    Rafa je cetvrti najmladji igrac Open ere sa 40 ATP titula, lepa brojka ako su samo trofeji bitni. Imace ih 50 prer 26. rodjendana, i to mi deluje lepo za nekoga kome je poljuljano mesto medju najvecima

                    Da, zajebavas se sa Kanjesom. Ja Federeru nikad nisam ni pominjao konkurenciju, danas neki drugi jesu. Medjutim, kad mi kazes da je bas jaka e onda moram da se ukljucim.. to naravno isto ide i za Rafu
                    Last edited by ClayWarrior; 26-07-11, 18:04.
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • ti Rafinu velicinu smanjujes zbog 5 poraza od nekog igraca
                      kako si samo maliciozan..inace,Rafa je veliki bez obzira sto 'neki Novak Djokovic' mu dusu uzima dje god igrali..ali kako si samo podrugljiv tako


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Smijesna izjava,neki tamo igrac ima 3 Slama,9 Mastersa,Masters Cup,DC i olimpijsku medalju i jedan je od velikana ove igre,ali ko to ne postuje njegov problem zar ne?
                        Ali tih 5 poraza svakako ne mogu da umanje Nadalove rezultate i suludo je nekome osporavati 3 Slama u jednoj godini,to mogu samo najveci...
                        Last edited by Vladan; 26-07-11, 18:39.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Smijesna izjava,neki igrac ima 3 Slama,9 Mastersa,Masters Cup,DC i olimpijsku medalju i jedan je od velikana ove igre,ali ko to ne postuje njegov problem
                          koliko god ga on ne volio,ne moze tako nisko da ide..

                          Pripazi malo na rjecnik, ovakvi postovi se ne tolerisu!
                          Last edited by eM; 26-07-11, 18:49.


                          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                          sigpic

                          Comment


                          • Hm bio sam ironican,jer mislim da nije rekao nista protiv Novaka,vec u smislu da se ne moze osporavati Nadalu karijera zbog 5 poraza od nekoig igraca,ne u smislu nekog tamo igraca,vec nekog,bilo kog igraca.Isto kao sto se ne moze Roger-u osporavati zbog H2H-a sa Nadalom,ne mora odma da se plane ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • 'nekog igraca'..;) koliko je to samo dvostruko,na kraju..


                              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                              sigpic

                              Comment


                              • Da je stajalo nekog tamo igraca onda bi to bila druga prica...
                                Match-up je veoma bitan,za Nadal-a je Novak uvijek bio najgori,to sto nije mogao fizicki da ga isprati je bio njegov problem,vidimo kakvo je stanje sad.Opet za Novaka je najgori Roger,protiv njega ne odlucuje o poenima,obicno je Roger taj koji se pita,mada ako se sjetimo Novakove igre u Montreal-u i kako ga je napadao pa je izgubio mozda i bolje da ga ne napada.Roger umire u ljepoti,ali on tako gubi i od Nadal-a i od Novaka i od Murray-a,kad god igra ruzno protiv Novaka ima rezultat,naravno treba mu izuzetan servis.Protiv Murray-a strepljenje ima na Slamovima,ne i na Mastersima,a protiv Nadal-a mu treba konstantnost BH-a i strpljenje,Nadalov spin mu unistava BH.Medjutim nije svako sa dobrim BH-om pravio probleme Roger-u,Roger igra jednorucni,ali je njegov BH izuzetno snazan i kad funkcionise razarajuci.Davydenko ima odlican BH,Hewitt pa znamo da mu nista ne mogu,opet Nalby je taj koji mu pravi problem,kao i Nadal-u,ne i Novaku.H2H ne mora da bude odlucujuci faktor,jer Roddick ima bolji od Novaka,da nije bolji igrac?Vec je pomenut Hrbaty koji ako gledamo H2H potiv Roger-a i Nadal-a je jedan od najboljih svih vremena
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X