Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko sam ja pohvatao za sada imamo :

    Serena Vilijams / Endi Rodik
    Ana Ivanovic / Nenad Zimonjic
    Jelena Jankovic / Janko Tipsarevic
    Martina Hingis / Rozder Federer

    Treba ocekivati jednog blizanca sa najverovatnije Huber ili Venus

    Miks dubl se na Olimpijadama igrao poslednji put u Parizu 1924.
    Last edited by ClayWarrior; 25-07-11, 20:39.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Indigo, moras da pazis i kod Olimpijada jer je ona iz 1984. bila samo probna (iako je validan ATP turnir).. 4 godine kasnije u Seul nisu isli oni najbolji (osim Edberga) dok je ona u Barsi 1992. bila prava stvar

      Nadam se da ces sto pre sve postaviti uz neciju pomoc ali video si jos jutros da ces morati vrsiti mnogo korekcija, tu ti vec mogu pomoci
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • CW uzeo samo u obzir i Olimpijadu i Davis Cup, pokusacu da ne pogresim ali znam da je to nemoguce, ali popravicemo sve sto pogresim....postavicu za par dana, upravo zavrsavam za Connorsa, covek ima strasnu statistiku...
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Dzimi Konors je imao sve predispozicije da bude u onoj gornjoj grupi najvecih igraca Open ere, da pravi drustvo Federeru, Samprasu i Borgu! I sve je to sa lakocom moglo biti ostvareno u samo dve sezone, 1974. i 1975., dok je jos bio jako mlad. 1974. je dominirao svetskim tenisom, osvojivsi sva tri Mejdzora koje je igrao a zbog prokletih banova i zabrana propustio je Frens Open. Gotovo svi se slazu da mu ni on ne bi pobegao i da bi samo pola decenije nakon Lejvera i on uzeo istinski Grand Slam. Nakon toga dolazi do pada, i godinu dana kasnije gubi u finalima sva tri Mejdzora koja je branio dok se na terene Pariza vraca tek 1979. Lendlov broj od 8 Slemova mogu nekako i da svarim ali Dzimbov nikako, premalo je

          Da su stvari bile malo drugacije i organizovane kao danas on bi sa svojim metalnim Wilson T2000 reketom u levici sigurno zasluzio statuu pred legendi koje sam pomenuo
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            CW uzeo samo u obzir i Olimpijadu i Davis Cup, pokusacu da ne pogresim ali znam da je to nemoguce, ali popravicemo sve sto pogresim....postavicu za par dana, upravo zavrsavam za Connorsa, covek ima strasnu statistiku...
            Po onome sto sam ja izracunavao uporedjujuci najbolje igrace Dzimbo je jos uvek broj jedan open ere jer 100 titula ,8 GS i 1000 i kusur pobeda tesko ce neko dostici e sad je problem kako ga uporediti sa igracima koji imaju GS vise od njega to je veliko pitenje ali mu je Federer sveukupno gledano vrlo blizu a bas me zanima do kojih rezultata ces doci,srecan rad

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              Rogeru je najbolje da se prijavi samo za mix dubl na OI 2012 tu ima najvece sanse za jos jednu zlatnu medalju i krunu karijere;)
              Ma daj, Roger i dalje igra tenis samo zbog OI,to mu je trenutno najveci cilj u karijeri,i potrudice se da osvoji... E sad,koliko ima sansi,ne znam... ;)
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • ne znam, meni jedna stvar jako smeta. ovo se verovatno neće svideti Federerovim navijačima. mada, odmah da kažem da mi se više sviđa Federerov tenis (možda me ovo malo izvuče ). ozbiljno, više volim njegov tenis.

                međutim, ono što meni smeta da smatram Rodžera najboljim je 17:8! na GS 7:2, a u finalima GS 6:2, Mastersi 9:3, a finala istih 6:3. sve u korist Nadala, naravno. da je njihov h2h približan ili da Nadal ima 1,2, pa ajde i 3 pobede više, ne bi mi bio problem. ali, 17:8! mnogo je, kume! dakle, postoji neko ko ima igru za Rodžera i pobeđivao ga je na svim podlogama i na najvećim turnirima. jednostavno, ne mogu mirne duše da kažem da je Federer bolji. a uspešniji, to naravno jeste.
                eto, to je moje mišljenje.
                sigpic

                Comment


                • H2H jeste bitan, ali nije presudan, posto treba malo to dublje gledati, a ne samo kao najobicnije brojke.
                  Treba videti kad su se sastajali, na kojim podlogama itd.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by tennis View Post
                    ne znam, meni jedna stvar jako smeta. ovo se verovatno neće svideti Federerovim navijačima. mada, odmah da kažem da mi se više sviđa Federerov tenis (možda me ovo malo izvuče ). ozbiljno, više volim njegov tenis.

                    međutim, ono što meni smeta da smatram Rodžera najboljim je 17:8! na GS 7:2, a u finalima GS 6:2, Mastersi 9:3, a finala istih 6:3. sve u korist Nadala, naravno. da je njihov h2h približan ili da Nadal ima 1,2, pa ajde i 3 pobede više, ne bi mi bio problem. ali, 17:8! mnogo je, kume! dakle, postoji neko ko ima igru za Rodžera i pobeđivao ga je na svim podlogama i na najvećim turnirima. jednostavno, ne mogu mirne duše da kažem da je Federer bolji. a uspešniji, to naravno jeste.
                    eto, to je moje mišljenje.
                    Ali dobro,vecina tih meceva igralo se na sljaci,a sto se tice brzih podloga, Roger vodi 6:5... Ja nisam njegov fan,samo kazem...
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • pa, naravno, sve se to gleda. Nadal ima pobede nad njim na svim podlogama u finalima GS-ova, dok Rodžer nema.
                      h2h, kada je toliko u korist jednog igrača jeste bitan.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by tennis View Post
                        pa, naravno, sve se to gleda. Nadal ima pobede nad njim na svim podlogama i to finalima GS-ova, dok Rodžer nema.
                        h2h, kada je toliko u korist jednog igrača jeste bitan.
                        Pa cekaj, sta mislis da je Roger ranije ispadao na tim silnim mastersima na sljaci i na RG-u, da nikad nije dolazio do Nadala, onda bi imao bolji h2h sa njim, ali bi gubio od raznih xy igraca.
                        I da li bi onda on bio bolji igrac, samo zato sto ima bolji h2h sa Nadalom ili bi bio losiji igrac zato sto je recimo dosao samo u 1 finale RG-a itd.
                        kao sto rekoh, h2h treba malo dublje gledati
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • H2H odlucuje po meni o teniserima koji su slicni ovako.Da Nadal ima recimo 14 GS-a mozda bi i na osnovu tog H2H-a mogli da kazemo da je on bolji igrac.Ovako,H2H nije merilo,jer ima igraca koji sa obojicom imaju pozitivan skor a nisu nista znacajno osvojili
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                          Comment


                          • Originally posted by tennis View Post
                            pa, naravno, sve se to gleda. Nadal ima pobede nad njim na svim podlogama u finalima GS-ova, dok Rodžer nema.
                            h2h, kada je toliko u korist jednog igrača jeste bitan.
                            h2h i nije toliko vazan.Roger ima 14-9 u odnosu na Novaka,pa je Novak 1. a Roger 3. na listi...
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • uh, ti silni Mastersi na šljaci, koliko ih je samo!

                              možemo i obrnuto da kažemo, taj skor je mogao biti još više u korist Nadala da je ovaj stizao dalje na US Openu npr ili u Australiji ili na nekim Mastersima na hardu. jer očigledno je da ima igru za Rodžera. ;)


                              edit: moram da izađem na kratko, pa ću ev kasnije odgovoriti
                              Last edited by tennis; 25-07-11, 22:38.
                              sigpic

                              Comment


                              • Nadal ima sve realne predispozicije da u svemu pretekne Federera mada je u mnogim segmentima vec bolji (medjusobni skor ,broj mastersa)jedina veca prednost jesu GS ali ako je do sada uzeo 10 i ima jos bar 5 godina igranja na vrhunskom nivou realno je ocekivati da ce uzeti bar jos toliko a jedina ozbiljna pretnja da ga spreci je Novak tako da bi Roger trebao poceti navijati za Novaka;)ako ne zeli da ga Rafa prestigne i u GS a ne onako da zapne iz petinih zilakao na RG da bi ga Rafa posle pocistio lagano u finalu ,pametnije bi mu bilo da zapne protiv Rafe pa mozda i ostane najbolji po broju GS

                                Comment

                                Working...
                                X