Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Za ono sto je Bjern Borg dao tenisu ne trebaju ti nikakve brojke, pogledas samo kratak rezime njegove karijere i godine koje je imao kad se povukao pa ti je sve jasno
    Upravo..
    Nazalost, posto nisam "bio" u njegovom vremenu, ne mogu da osecam do kraja njegovu karijeru.. Sta ces kada se nisam rodio ranije ili Borg kasnije..
    Samprasa sam pratio i divio se njegovim dostignucima, jer sam "uzivo" mogao da shvatim koliko je tesko osvojiti samo jedan turnir a ne na desetine.. Mada se i misljenje menja( dok je Agasi bio "rano" aktivan, nisam na njega gledao blagonaklono, ali se to zadnjih godina preokrenulo - afere ne racunam)..

    Comment


    • Ta analiza sezona koje si nabrojao je skoro pa nemoguca, nalazi se u jako retkim knjigama koje nisu bas dostupne

      Ja sam mislio da znam dosta o tenisu pre 1968. ali sam nedavno shvatio da je to veoma skromno znanje.. odmah sam ga popravio ali me i dalje ceka mnogo citanja, iako su stvari bile dosta kompleksne i tesko je stvoriti sliku
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by BOKI1969 View Post
        Indigo brate vidim da si se bas udubio u materiju i mene to muci kako najrealnije oceniti ko je najbolji igrac svih vremena ali sam vec kod prve prepreke stao i video da nema smisla jer je to hod po tankom ledu statistika neprecizna ,razne okolnosti neigranja profesionalaca pre i u vreme open ere a navijacki i da ne govorim mozda je najpostenije imati najbolje tenisere u vise kategorija (broj GS, osvojenih turnira,broja pobeda ukupno,mastersa pa po podlogama i slicno)time bi se pomirile neke nedoumice oko vrednovanja jer su tu podaci mnoco jasniji a tesko je izvagati pravedno recimo Rogerovih 16GS, 17 mastersa i 34 ostale titule sa Konorsovih 8GS i 100 titula na primer to je Sizifov posao i ko nadje pravednu formulu za tako nesto a da bude opste prihvacena mogu samo da mu skinem kapu i duboko se poklonim ali je po meni tako nesto moguce kao pronalazenje 5 agregatnog stanja
        Boki daj mi samo malo vremena Salim se, znam da su to samo brojke i da ponekad ne pokazuju pravo stanje stvari ali vredi probati...
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Jeste bilo pre mnogo godina , ali kako se ne diviti jednom Ken Rosewall-u za rezultate koje je postigao..
          A opet uklopiti sa sadasnjim vremenom..

          Comment


          • Divim se ja svima njima.. i amaterima koji su uglavnom igrali na travi i imali predivan osecaj sa necim sto u danasnje vreme jedva mozemo zvati reketom i profesionalcima koji su do iznemoglosti igrali jedan protiv drugog u nizu nocnih dvoranskih meceva na drvetu, asfaltu i jos gomili ''divnih'' podloga
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Indigo View Post
              Boki daj mi samo malo vremena Salim se, znam da su to samo brojke i da ponekad ne pokazuju pravo stanje stvari ali vredi probati...
              Posto smo na istoj navijackoj strani mislim da ces samnom lako naci zajednicki imenioc u potrazi za optimalnim resenjem problema cak ti i nudim neku vrstu pomoci mada ovde tesko da to neko moze da svari jer ima mnogo navijacke i svake druge sujete ali valjda to tako treba a sto se tice pomoci bilo je vec pre nekoliko dana na tu temu rasprave ko ima najvise poena ukupno po novom ili starom racinanju dok se nisu duplirali bodovi procesljaj to malo tu je po meni dobar start za vrednovanje GS i ostalih turnira open ere jeste da su dosta glomazni brojevi ali su bar pouzdani u open eri a za ostalo zasad nemam ideje kako bodovati recimo broj pobeda ,poraza ,DC, OI a mislim ako se upetljas u to ima da te boli glava svaki dan

              Comment


              • Ima toliko stvari koje ne znam ali polako ima vremena sve cu ja to nauciti Imam vremena, strpljenja i volje...
                KAd bih imao neki muzej o tenisu da vidim te rekete, ostalu opremu, loptice....
                Kada bi negde mozda mogla i podloga da se vidi na kojoj su igrali to bi bilo fantaasticno ali ne verujem da cu u u narednom vremenu videti ista od toga.....mada to mi je velika zelja...
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by BOKI1969 View Post
                  Posto smo na istoj navijackoj strani mislim da ces samnom lako naci zajednicki imenioc u potrazi za optimalnim resenjem problema cak ti i nudim neku vrstu pomoci mada ovde tesko da to neko moze da svari jer ima mnogo navijacke i svake druge sujete ali valjda to tako treba a sto se tice pomoci bilo je vec pre nekoliko dana na tu temu rasprave ko ima najvise poena ukupno po novom ili starom racinanju dok se nisu duplirali bodovi procesljaj to malo tu je po meni dobar start za vrednovanje GS i ostalih turnira open ere jeste da su dosta glomazni brojevi ali su bar pouzdani u open eri a za ostalo zasad nemam ideje kako bodovati recimo broj pobeda ,poraza ,DC, OI a mislim ako se upetljas u to ima da te boli glava svaki dan
                  Ovde si tri meseca ali znas da jedni drugima nismo pomagali zbog tih navijackih i ostalih sujeta?
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Boki, mislim da nema potrebe da kvaris ovako lijepo vece na forumu... ;)
                    Kakva navijacka strana, kakva sujeta?

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Ima toliko stvari koje ne znam ali polako ima vremena sve cu ja to nauciti Imam vremena, strpljenja i volje...
                      KAd bih imao neki muzej o tenisu da vidim te rekete, ostalu opremu, loptice....
                      Kada bi negde mozda mogla i podloga da se vidi na kojoj su igrali to bi bilo fantaasticno ali ne verujem da cu u u narednom vremenu videti ista od toga.....mada to mi je velika zelja...
                      Lako je odabrati destinacije za gledanje tih reketa (muzeji Slemova i recimo Njuporta) ali podloge su nam ostale na retkim snimcima.. gledao sam kako to izgleda na drvetu i prava je umetnost na njemu igrati jer bukvalno nemas vremena ni da trepnes
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Lako je odabrati destinacije za gledanje tih reketa (muzeji Slemova i recimo Njuporta) ali podloge su nam ostale na retkim snimcima.. gledao sam kako to izgleda na drvetu i prava je umetnost na njemu igrati jer bukvalno nemas vremena ni da trepnes
                        O kakvom drvetu je rec?
                        I dan danas ne mogu da prezalim dan kada sam drveni reket zaboravio na igralistu.. Setio sam se na vratima stana, ali kada sam se vratio, bilo je "ko rukom odneseno"..
                        Taj reket je bio proizveden krajem 80-ih, i samo se zvao reket.. Tesko mi je da zamislim kakvi su bili i pre istoga..

                        Comment


                        • Originally posted by ClayWarrior View Post
                          Lako je odabrati destinacije za gledanje tih reketa (muzeji Slemova i recimo Njuporta) ali podloge su nam ostale na retkim snimcima.. gledao sam kako to izgleda na drvetu i prava je umetnost na njemu igrati jer bukvalno nemas vremena ni da trepnes
                          Mislim da bi tu onda serveri i puncheri dominirali ako kazes da je toliko brzo, bas bih voleo to videti....
                          Ja inace imam neke poljske rekete marke "Stomil" msm da su stari dobrih 20 godina....
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            O kakvom drvetu je rec?
                            I dan danas ne mogu da prezalim dan kada sam drveni reket zaboravio na igralistu.. Setio sam se na vratima stana, ali kada sam se vratio, bilo je "ko rukom odneseno"..
                            Taj reket je bio proizveden krajem 80-ih, i samo se zvao reket.. Tesko mi je da zamislim kakvi su bili i pre istoga..
                            O pravom, uglacanom drvetu koje se presijava, brzem od leda

                            Evo recimo jedan metalni iz 70-ih.. mislim da ti nije tesko da shvatis koliko je sa ovim bilo tesko igrati

                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              O pravom, uglacanom drvetu koje se presijava, brzem od leda

                              Evo recimo jedan metalni iz 70-ih.. mislim da ti nije tesko da shvatis koliko je sa ovim bilo tesko igrati

                              Auu, sunce ti pip..
                              Iskreno, prvi put cujem da su stolari postavljali podlogu za tenisere..

                              Reket by Laver: koliko li ga je proklinjao? Kao za badminton..
                              Meni je u glavi ostao Lendl kao "promoter metalca".. Nemam pojma zasto..

                              Indigo: koliko se secam tada su bili popularni Slazenger(sa fluoroscentnom zicom) i Fischer.. Tek su nam posle dozvolili one "manje poznate"..
                              Last edited by Panchev9; 25-07-11, 00:59.

                              Comment


                              • Nije Ivan promovisao metalne rekete. Tokom 1980. igrao je sa Kneissl White Star Pro reketom, iz cuvene serije White Star line. Medjutim, 1. januara 1981. Ivan potpisuje ugovor sa Adidasom i pocinje da igra sa Adidas GTX Pro Graphite-om, koji je bio identican White Star Pro reketu. Sam taj prelazak na Adidasov reket nije u stvari doneo mnogo promena posto je ista firma koja je pravila White Star Pro radila i taj GTX Pro Graphite u Austriji. Kasnije se reket pravio u Francuskoj ali opet po modulu Kneissl -a. Zatim je dobio GTX Pro Graphite Ivan Lendl (koji je ponovo bio identican starijem Kneissl White Star Lendl-u) a 1985. prelazi na GTX Pro-T, malo modifikovanu verziju potonjeg sa novim dizajnom. Ipak, na Vimbldonu te godine koristi crni Adidas GTX Mid-T frame ram i ispada sa njim u 4. rundi. Te 1985. prvo mu je ponudjen Adidas Ivan Lendl CF 25-G ali Ivan nije pronalazio grip sa 25% vecom glavom reketa i nakon toga ulece GTX Pro-T

                                31. decembra 1989. ugovor sa Adidasom je okoncan i Ivan prelazi na Mizuno (reketi i oprema), gde je po ugovoru trebao dobiti 15 miliona dolara (plus bonusi) za period 1990-1995. I pored toga, Ivan je ponekad i dalje igrao sa GTX Pro-T -om dok mu Mizuno nije napravio njegov stari Kneissl/Adidas reket sa svojim paint-om. Model Mizuno Lendl 90si imao je znacajno vecu glavu od GTX Pro-T reketa ali je Ivan sa njim u velikom stilu uzeo Kvins 1990.
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X