Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    ali mi smo Srbi valjda takav narod zavidan i ljubomoran i nismo sposobni da prihvatimo da je neko uspesniji od nas....jadno
    A zasto ovo uvek mora da se potegne?
    Meni ovo iskreno najvise smeta, zasto sto cim neko ne voli Djokovica, on je zavidan i ljubomoran
    Ja ga ne volim, a nisam nikako zavidna niti ljubomorna na njegov uspeh, ja sam sasvim srecna sa svojim zivotom i znam jos puno ljudi koji isto tako razmisljaju.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Indigo, nemoj da generalizuješ, nisu svi ljudi isti. meni npr. Novak nije idol, a znam i da mnogima sa ovog foruma nije.
      mnogi od nas ne žele prelepu devojku.

      ali, ja sam njegov veliki navijač, uvek, i kad mu ide i kad mu ne ide.
      sigpic

      Comment


      • Hehe diskusije se vode o (trenutno) mozda najboljem sportisti danasnjice(iako je nemoguce tako nesto izracunati)..
        Dzaba kada i dalje ima ljudi koji bi vise voleli da Novak nije uspeo u svojim ciljevima..
        Na moju srecu, jeste i hvala mu na svim trenucima radosti koji mi je priredio..
        Covek je ljudina i pravi primer za svako dete..

        Comment


        • To je moje misljenje, jednostavno takve smo naravi, ne kazem svi uvek ima izuzetaka( Bojana citaj ovo ) ali u sustini Zivkov kao nije zavidan i ljubomoran, da nije ne bi napisao ovakav tekst...
          Tennis.... moram da genralizujem....jer to je jedini nacin da dokazem i odbranim svoj stav...
          On je meni idol zbog svojih osobina i uspeha koje je postigao na svim poljima...
          I da ko ne zeli prelepu devojku, znam da nismo svi isti, ali zar zene ne kazu uvek da su svi muskarci isti tako da salim se malo znam ja da smo svi jedinstveni i da se razlikujemo medjusobno kako po misljenjima tako i po sveopstom vidjenu stvari (sto se upravo desava) ali kao sto rekoh poenta je da je tekst hejterski.....ovim tekstom gospodin je zeleo svojih 5 minuta slave sto mu se mora priznati da je u toj nameri uspeo....

          I da ima mnogo likova( mene licno i ne toliko) koje zanima da li je Pieru otpala dlaka ili je Novak rucao sa Ibrahimovicem
          Ali takodje ima mnogo slika sa odmora Rafe i Federera ali to se ne komentarise, sta mislite da to u njihovim zemljama nije zastupljeno....da li su Fedove cerke prohodale, da li vec drze reket, kako su obucene ili recimo Nadal da li je sa Ciskom, kako igra golf....itd
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            To je moje misljenje, jednostavno takve smo naravi, ne kazem svi uvek ima izuzetaka( Bojana citaj ovo ) ali u sustini Zivkov kao nije zavidan i ljubomoran, da nije ne bi napisao ovakav tekst...
            Tennis.... moram da genralizujem....jer to je jedini nacin da dokazem i odbranim svoj stav...
            On je meni idol zbog svojih osobina i uspeha koje je postigao na svim poljima...
            I da ko ne zeli prelepu devojku, znam da nismo svi isti, ali zar zene ne kazu uvek da su svi muskarci isti tako da salim se malo znam ja da smo svi jedinstveni i da se razlikujemo medjusobno kako po misljenjima tako i po sveopstom vidjenu stvari (sto se upravo desava) ali kao sto rekoh poenta je da je tekst hejterski.....ovim tekstom gospodin je zeleo svojih 5 minuta slave sto mu se mora priznati da je u toj nameri uspeo....

            I da ima mnogo likova( mene licno i ne toliko) koje zanima da li je Pieru otpala dlaka ili je Novak rucao sa Ibrahimovicem
            Ali takodje ima mnogo slika sa odmora Rafe i Federera ali to se ne komentarise, sta mislite da to u njihovim zemljama nije zastupljeno....da li su Fedove cerke prohodale, da li vec drze reket, kako su obucene ili recimo Nadal da li je sa Ciskom, kako igra golf....itd
            ja ne mislim da su svi muškarci isti, kao ni da su sve žene iste.
            ako se i složimo da svi muškarci žele prelepu devojku, to i dalje nije cela populacija, ti žene izgleda ne računaš.

            na stranu šala, zaista nije dobro generalizovati bilo šta. to sužava vidik i to dosta.
            sigpic

            Comment


            • Koji car je bio ovaj Villas...koliko samo rekorda ima...
              Al vidim da je izgubio 42 puta u finalu, jel zna neko mozda ko ima najnegativniji skor odnosno koji igrac je najvise puta gubio u finalima?
              US Open 1977 Single Grand Slam tournament win/loss record (games) 72.1% (106/41) Stands alone
              Grand Slam 1973–82 73 career match wins (clay courts) Stands alone
              Grand Slam 1977 match win/loss record single year in Majors 91.3% 921/1) Stands alone
              Grand Prix Tour 1977 16 titles won in a single year Stands alone
              Grand Prix Tour 1977 46 consecutive singles matches won in a single year Stands alone
              Grand Prix Tour 1977 13 titles won in a single year (clay courts) Stands alone
              Grand Prix Tour 1973-82 46 titles won in a career (clay courts) Stands alone
              Grand Prix Tour 1973-82 632 career match wins overall (clay courts) Stands alone
              Grand Prix Tour 1977 145 match wins single year Stands alone
              Grand Prix Tour 1973-82 56 titles (outdoors) won in a career Stands alone
              Grand Prix Tour 1973-83 798 matches won (singles) in a career Stands alone
              Grand Prix Tour 1973-82 8 titles won single tournament Buenos Aires Stands alone
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Da se uključim u raspravu.

                Ne volim Đokovića.
                Iako, želim mu sve najbolje, uistinu želim. Želim mu još puno slamova, želim mu da još dugo bude broj jedan i drago mi je da se pojavio jedan takav tenisač koji će prekinuti Fedal dominaciju. A sad, druga stvar što ne volim ekstrovertirano ponašanje pojedinca (bilo kojeg a ne samo sportaša), druga stvar što ne volim povezivanje s politikom, crkvom i ne volim tu euforiju koju i ja u Hrvatskoj osjećam oko Novaka a mogu misliti kolika je potencija svega toga u Srbiji.
                Ne znam, meni takve stvari smetaju, nekako mi je neugodno dok se događa ta pompa. Povraćalo mi se na dočeku vatrenih 1998. godine, ne volim naše rukometaše, nisam volio Janicu. Jednostavno, ne volim euforiju oko sportaša uz koju neizostavno ide povezivanje s nacionalnim, ajde da su to prave nacionalne vrijednosti (ako takve uopće i mogu postojati) već to obično bude festival onog najcrnjeg desničarstva, Zlatko Sudac i povezivanje s monstruoznom politikom 90-ih te zazivanje Tuđmana. Dakle, zazivanje onoga što bi u demokratskom društvu davno bilo okarakterizirano sramotnim.
                Neću ulaziti u Novakovu povezanost s politikom budući da nisam Srbin i bilo bi nepošteno govoriti o onome što ne poznajem dovoljno ali bilo kakvo povezivanje sportaša s politikom jednostavno ne može biti normalno.
                I, da - mediji koji sve napuhaju do nevjerojatnih granica. Vječno traženje suprotnog pola voljenom junaku, koliko vidim, sad je taj kojega se voli mrziti Mats Wilander, vidim da i Federer nije omiljen (dobro, za njega smo oduvijek znali da je moralno dno, plačko i nula od čovjeka), itd., itd.
                Dakle, Novak kao Novak mi ne smeta, već mi čisto subjektivno smetaju sve te popratne stvari oko njega, tako tipične za naše podneblje, protiv sebe ne mogu tako da niti Đokovića u svemu tome ne simpatiziram. Mada, opet podvlačim da se divim svemu što je napravio.

                Netko je spomenuo da niti u Švicarskoj ili Španjolskoj nije drugačije. Ne znam, nisam tamo nikad bio ali ruku na srce nigdje, ali nigdje ne može biti ludila kao što ga ima ovdje, na našim prostorima.
                Last edited by ulysses; 24-07-11, 16:58.

                Comment


                • Originally posted by ulysses View Post
                  Da se uključim u raspravu.

                  Ne volim Đokovića.
                  Iako, želim mu sve najbolje, uistinu želim. Želim mu još puno slamova, želim mu da još dugo bude broj jedan i drago mi je da se pojavio jedan takav tenisač koji će prekinuti Fedal dominaciju. A sad, druga stvar što ne volim ekstrovertirano ponašanje pojedinca (bilo kojeg a ne samo sportaša), druga stvar što ne volim povezivanje s politikom, crkvom i ne volim tu euforiju koju i ja u Hrvatskoj osjećam oko Novaka a mogu misliti kolika je potencija svega toga u Srbiji.
                  Ne znam, meni takve stvari smetaju, nekako mi je neugodno dok se događa ta pompa. Povraćalo mi se na dočeku vatrenih 1998. godine, ne volim naše rukometaše, nisam volio Janicu. Jednostavno, ne volim euforiju oko sportaša uz koju neizostavno ide povezivanje s nacionalnim, ajde da su to prave nacionalne vrijednosti (ako takve uopće i mogu postojati) već to obično bude festival onog najcrnjeg desničarstva, Zlatko Sudac i povezivanje s monstruoznom politikom 90-ih te zazivanje Tuđmana. Dakle, zazivanje onoga što bi u demokratskom društvu davno bilo okarakterizirano sramotnim.
                  Neću ulaziti u Novakovu povezanost s politikom budući da nisam Srbin i bilo bi nepošteno govoriti o onome što ne poznajem dovoljno ali bilo kakvo povezivanje sportaša s politikom jednostavno ne može biti normalno.
                  I, da - mediji koji sve napuhaju do nevjerojatnih granica. Vječno traženje suprotnog pola voljenom junaku, koliko vidim, sad je taj kojega se voli mrziti Mats Wilander, vidim da i Federer nije omiljen (dobro, za njega smo oduvijek znali da je moralno dno, plačko i nula od čovjeka), itd., itd.
                  Dakle, Novak kao Novak mi ne smeta, već mi čisto subjektivno smetaju sve te popratne stvari oko njega, tako tipične za naše podneblje, protiv sebe ne mogu tako da niti Đokovića u svemu tome ne mogu simpatizirati mada opet podvlačim da se divim svemu što je napravio.

                  Netko je spominuo da niti u Švicarskoj ili Španjolskoj nije drugačije. Ne znam, nisam tamo nikad bio ali ruku na srce nigdje, ali nigdje ne može biti ludila kao što ga ima ovdje, na našim prostorima.

                  Druskane, kako je Novak povezan sa politikom? Iz tvoje perspektive.. Osim sto "dripci" zele da se slikaju sa njim..

                  Euforija je u ovim krajevima veca nego na zapadu, jer je ovde nezaposlenost oko 20%. prosecna plata od 350-500 evra, vecita kriza svega i svacega itd..
                  I onda je "normalno" da je euforija kada neki sportista napravi uspeh svetskih razmera, posto je to onda onaj mali trenutak radosti za narode koji tesko zive..

                  Comment


                  • Mars na Drini...to mu nije trebalo
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Druskane, kako je Novak povezan sa politikom? Iz tvoje perspektive.. Osim sto "dripci" zele da se slikaju sa njim..

                      Euforija je u ovim krajevima veca nego na zapadu, jer je ovde nezaposlenost oko 20%. prosecna plata od 350-500 evra, vecita kriza svega i svacega itd..
                      I onda je "normalno" da je euforija kada neki sportista napravi uspeh svetskih razmera, posto je to onda onaj mali trenutak radosti za narode koji tesko zive..
                      A povezan je, kako nije. Nisam niti mislio da je Novak politički aktivan u smislu političke participacije već je povezan kao osoba koja je pretjerano srasla s političarima, parole "Kosovo je Srbija", Vuk Jeremić i slično. Nije to obično povlačenje za rukav.

                      Što se tiče euforije, bio sam u Sjedinjenim Državama za vrijeme OI u Pekingu i to je bila euforija za Phelpsom, ovo nije euforija već su stvari poodavno izmakle kontroli, ovo je ludnica (mislim na sve "naše" uspješne sportaše).
                      Nezaposlenost? Validno opravdanje ali ipak samo opravdanje.

                      Comment


                      • ovo će prerasti u ozbiljan sukob,jer se ulazi u političke teme..
                        a to svakako nisu opšte teniske diskusije
                        Originally posted by gokara
                        Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                        Comment


                        • Originally posted by AK47 View Post
                          Mars na Drini...to mu nije trebalo
                          Zasto?
                          Pa zato ga i gotivim..
                          To je jedna od najlepsih srpskih pesama..
                          Dobro razlicita su nam opredeljenja..

                          "Kosovo je Srbija"- to je njego pravo ako zeli da iskaze svoje misljenje..
                          To je vise drzavno pitanje..
                          On naprotiv zeli da se distancira od politicara, jer sa njima moze samo da izgubi..
                          Jeremic je svakako visak..

                          Comment


                          • U pravu je jagodica,da ne ulazimo u ovo dalje...
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Ne zalazite dalje u politicke vode, ovo je vec na granici. ;)

                              Comment


                              • Isprike, sve je počelo od mog posta. Nije mi bila namjera, pisao sam općenito o toj "našoj" kulturi a ne specifično o politici "tko kako s kim". Slažem se da u startu takve rasprave treba prekinuti.

                                Comment

                                Working...
                                X