Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav i dobrodosao/la
    Pa sad bi trebao da je u najboljim teniskim godinama,tek mu je 26 i mislim da je jos na vrijeme,ne ocekujem da igra stalno u kontinuitetu dobro,ali bi mogao da izvuce Miles iz njega dobre stvari,ima on to u sebi
    sigpic

    Comment


    • Tetana, dobrodosao/la na forum

      A sto se tice Bagija i ja mislim da on ima jos par godina kad bi mogao da igra odlican tenis i da je Majls odlican izbor za njega samo da ga zaobidju povrede
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Nisam znao dje ovo da postujem pa cu ovdje
        Nikola Cacic je osvojio ovogodisnji Mozzart fjucers,ali to je ipak u drugom planu jer je Prljavi Super-Inspektor Blaza odbranio svoju titulu
        http://www.mozzartsport.com/vesti/32...zzart-fjucersa

        Pre finalnih duela publika na Zvezdari mogla je da uživa u uzbudljivom egzibicionom duelu Igora Lazića Nigora i Super-Inspektor Blaže, koji je odbranio titulu osvojenu prošle godine u susretu sa voditeljom Zoranom Kesićem.

        "Dve godine za redom pobeđujem velike šampione, prošle godine Kesića, a ove godine Nigora, obojica mladi momci u top formi, jedva čekam da vidim ko sledeći sme da me izazove! Činjenica da je Nigor na press konferenciji izjavio da samo u Supermenovom odelu mogu da ga pobedim, zapravo je njegova velika greška, jer mi je dao ideju da se ponovo poslužim svojim supermoćima i uskočim u kostim u kojem postajem nepobedivi Super Blaža. Mom protivniku želim sve najbolje, i neki od budućih ATP turnira je sigurno njegov, ali ne i ovaj. Poslao sam „vajld kard“ za Vimbldon i nadam se da će oni to prihvatiti", našalio se Blaža čiji su atraktivni potezi Nigora ostavili potpuno zatečenog.

        "Zahvalio bih se mom i protivničkom timu, sjajan meč, izvrstan protivnik, i moram reći da mi nije jasno kako ljudi sa Kriptona mogu da igraju turnire na zemlji, jer nisu isti kao mi zemljani, što je u ovom duelu i presudilo, ali eto, uložio sam nadčovečanski napor da savladam protivnika koji ima nadljudske sposobnosti i veštine", priznao je Nigor.
        Last edited by Vladan; 24-07-11, 00:40.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Jedno zanimljivo vidjenje ultimativnog igraca danasnjice

          http://www.espn.co.uk/tennis/sport/story/101813.html
          Zanimljivo, uvijek su mi ovakve podjele i analize interesantne ali se s puno stvari ne bih složio.
          Prvenstveno, podjela mi "ne pije vodu" jer najlakše je izdvojeno gledati na određene segmente teniske igre. Više volim gledati kroz prizmu onoga koliko je pojedini udarac implementiran u cjelokupnu igru, odnosno, koliko igrač ekšli koristi ima od tog svojeg, nominalno jakog, udarca. Ovdje prvenstveno mislim na Murraya i drop shot.
          Uopće priča o drop shotu kao nekakvom oružju koje čini razliku mi je smiješna, jasno je koja je funkcija skraćene lopte a problem s Murrayem i dropom je upravo taj što mi se čini da Andy prerijetko "otvara" teren na taj način u nekakvoj poludobitnoj situaciji u poenu već drop shot obično igra ravno s osnovne (lo stile gulbis) ili u situaciji kad je poen već gotov.

          Slično mislim i oko ROS-a.
          Čini mi se da je retern trenutno puno jače oružje Đokovića upravo zbog načina Novakove cjelokupne igre i kretanja u trenutku kad lopticu pošalje tik do linije.

          U principu se slažem sa servisom (iako mi je spominjanje Karlovića u tom kontekstu "igranje na sigurno"), bekendom, forhendom, volejom (mada me kod Rogera više fascinira approach shot od samog voleja) i atleticizmom.

          Mentallity i guts su previše povezani sa samom formom i trenutnom kvalitetom (HINT: Rafa krajem 2009. godine) da bi tako lako mogli odrediti najboljega.
          Last edited by ulysses; 24-07-11, 08:05.

          Comment


          • Ne slazem se sa izborom kompletnog igraca, cak mi se cini da je Vilkinson bio veoma pristrasan....
            Ajde u redu je da se slozim da Nadal ima najbolji FH, nacin na koji ga on moze izvesti i sam nacin pripreme za taj udarac je jedinstven, pogotovo me impresionira udarac iz kontre sa dosta spina kada loptica naglo propadne na liniju...
            Ali nemoguce je da se ne spomene FH Federera koji sa tim udarcem diktira poen i udarac kojim je dominirao prethodnih godina, njegovo namestanje na udarac i uopste zamah i snaga kojom ga on izvodi je takodje u konkurenciji za najbolji FH
            Tu je i Novak, mnogo je poboljsao FH, tim udarcem nanosi mnogo stete svima ove godine....

            Za BH tu je Nole najbolji, nacin na koji hvata loptu u penjanju, namestanje na udarac, neverovatne snazne i precizne BH dijagonale je nesto sto nijedan drugi teniser danas ne moze...

            Za servis, ne bih birao Karlovica po meni najbolji servis pa ajde usudicu se da kazem mozda i najbolji svih vremena ima Roger Federer, njemu je pocetni udarac mozda i najbolji udarac, pogotovo iz perioda 04-07, a i Karlovicev servis sada nije nista u odnosu kakav je bio pre par godina tako da je apsurdno postaviti ga na tako laskavo mesto medju ove teniske velikane...cak bi i Isner bio bolji izbor...

            Drop shot kao sto rece Ulyses ne vidim kakvo je to ubojito oruzje, Drop shot je udarac kojim se menja ritam poena i nacin da u glavu protivnika ubacite jos jednu brigu vise, da mu date jos jednu dozu straha pre svakog udarca i da igra u neizvesnosti i to ga dosta moze pormetiti....nzm razlog zasto Murray ima najbolji drop shot, Novak ima ubedljivo najbolji BH drop shot, dok Federer ima ubedljivo najbolji FH drop shot, a sve ukupno Dolgopolov je kralj drop shoteva i svako ko ga je gledao zna zasto to kazem....setite se meca protiv Troickog...

            O riternu je apsurdno pricati a da se ne spomene Novak Djokovic, ne znam da li je Kris Vilkinson britanac ali davanje primati u ovom udarcu Andy-u je za mene ne razumljivo, ima on fantastican ritern ali dosta sporiji od Novakovog, najvise me impresionira kada Novaku serviraju na BH stranu a on uradi cuveni okret za 360 stepeni i vrati lopticu 20 cm od linije, jednostavno to je nesto urodjeno, navika, ima telo i reflekse za takav ritern....
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Ne znam gdje bih s ovim, necu u Novakovu fan temu, iako nije nista lose o njemu, vec vise o kultu koji se stvara, ili je stvoren...

              TV NOLE

              Comment


              • Ne cita mi se ali kad vidim Templare moram
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nisam znao dje ovo da postujem pa cu ovdje
                  Nikola Cacic je osvojio ovogodisnji Mozzart fjucers,ali to je ipak u drugom planu jer je Prljavi Super-Inspektor Blaza odbranio svoju titulu
                  http://www.mozzartsport.com/vesti/32...zzart-fjucersa

                  E to je taj fjucers koji sam ja gledala pre par nedelja, kada sam vam rekla da nemaju sudije nego sami odlucuju o tome

                  Sto se tice ovog ultimativnog teniskog igraca, skroz se slazem sa Indigom


                  Originally posted by majabl View Post
                  Ne znam gdje bih s ovim, necu u Novakovu fan temu, iako nije nista lose o njemu, vec vise o kultu koji se stvara, ili je stvoren...

                  TV NOLE
                  Svaka mu cast na ovome, novinari preteruju sa vestima o Djokovicu, uskoro ce da jave kad je otisao u WC a ja samo cekam trenutak kad ce da mi iskoci iz frizidera...
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by majabl View Post
                    Ne znam gdje bih s ovim, necu u Novakovu fan temu, iako nije nista lose o njemu, vec vise o kultu koji se stvara, ili je stvoren...

                    TV NOLE
                    Kazu da kad nemas sta lepo da kazes, nista i ne govori... Tako da o ovom ko je ovo pisao necu nista reci. Nema razumevanja za srecu koju je Nole doneo vecem delu Srbije, pa sta da se radi...

                    Comment


                    • Sve je ovo istina,ali nije Nole kriv što su Srbi skloni idolopoklonstvu.
                      O B92 koja panično pokušava da popravi rejting šlepajući se uz Noleta,političarima koji zahvaljujući njemu sakupljaju poene (što nije samo srpski izum),a nije ih bilo nigde kada je država trebala da pomogne,ne vredi trošiti reči..

                      mi,istinski Noletovi navijači, bili smo uz njega i u lošim i u dobrim vremenima..
                      samo strepim od istih tih medija koji će se obrušiti na njega ako ne daj bože krene loše, ne znam da li će Srbi moći da oproste Noletu neuspeh posle ovoga..
                      Originally posted by gokara
                      Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                      Comment


                      • Ne da zna sta se desava, nego je sa ovim pogodio pravo u centar:

                        Nesrećni podanici drugih država, ogrezli u individualizam, hteli bi da oni budu srećni, ponaosob, svaka vaška obaška. Narodu sabornom puno je srce kad samo jednome ide nešto od ruke, kad se Jedan i Jedini kupa u slavi i bogatstvu
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by jagodica View Post
                          Sve je ovo istina,ali nije Nole kriv što su Srbi skloni idolopoklonstvu.
                          O B92 koja panično pokušava da popravi rejting šlepajući se uz Noleta,političarima koji zahvaljujući njemu sakupljaju poene (što nije samo srpski izum),a nije ih bilo nigde kada je država trebala da pomogne,ne vredi trošiti reči..

                          mi,istinski Noletovi navijači, bili smo uz njega i u lošim i u dobrim vremenima..
                          samo strepim od istih tih medija koji će se obrušiti na njega ako ne daj bože krene loše, ne znam da li će Srbi moći da oproste Noletu neuspeh posle ovoga..
                          Pad ce uslediti pre ili kasnije, a tada samo gledaj kako ce da ga tretiraju... pogledaj samo Hrvate sta rade sa Mirko Cro Cop-om, pa ranije sa Ivanisevicem u periodu od 1998-2001 do pred Wimbledon. Nista novo na Balkanu...

                          Comment


                          • Vidim da mnogima smeta sto je Novak toliko zastupljen u medijima (a pojedincima se prividja i iskakanje iz frizidera,nema potrebe za tim strahom to se nece dogoditi;))ali je Novak svakako jedna pozitivna vest za svakog postenog coveka da se postenim radom i kvalitetom moze stici na vrh sveta ko to ne razume neka pogleda novine iz ne tako daleke proslosti ko je sve bio "IDOL"ljudima koji su citali i gledali te medije ,mozda je Novak prvi korak ka pokazivanju pravih vrednosti kao neka vrsta medijskog ledolomca koji ce prokrciti put ostalim vrednim i talentovanim ljudima da lakse iskazu svoje vrednosti a mediji to adekvatno ispratiti a koliko su oni mocni valjda nikog ne treba uveravati

                            Comment


                            • A da ne mislis da je to njegovo prikazivanje u medijima preteralo svaku meru,i da se nekim Novakovim navijacima to i smucilo??
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                              Comment


                              • ja sam prva protiv preterivanja u vezi s Novakom. dakle, preterivanja. a ima ih itekako... valjda smo takav narod, sklon preterivanjima svake vrste , mada mislim da bi slično bilo i u drugim balkanskim zemljama. ako mislimo da su Balkanaci najgori, pomislite kako bi bilo u Britaniji da je Marej imao godinu kao Novak... slično, verujem.

                                nisu Srbi ili Balkanci izmislili idolopoklonstvo, širom planete ljudi imaju idole u vidu sportista, muzičara, glumaca itd. ako već i kod nas mora da bude idolopoklonika, a mora, onda bolje da tim ljudima idol bude Đoković nego neki nebitni estradni likovi, političari i slični.
                                Novak je ipak najbolji sportista Srbije svih vremena (to kažu i naši veliki sprtisti poput Divca i Vanje Grbića) i ne možemo se "praviti ludi" na njegove uspehe. hteli neki to da priznaju ili ne, on je trenutno naš brend broj 1 u svetu.
                                samo bez preterivanja, naravno, tipa da se da njegovo ime školi, da se non-stop izveštava o svakom njegovom pokretu itd. pa utrkivanje u šlihtanju Novaku.

                                i na žalost, kad Đoković bude na zalasku karijere i počne češće da gubi, što je prirodan tok stvari (osim ako se prethodno ne povuče) biće od većine tih ljudi koji ga sada uzdižu pljuvan ili ignorisan.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X