Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    To ne moze da se poredi, imas dosta primera gde dete pise desnom rukom, ali mu je leva strana jaca.
    Ali ne znam koliko je izvodljivo ovo sto radi ovaj klinac, kako ce da vezba udarce i koliko treba da vezba kad ima 2 fh, 2 jednorucna i 2 dvorucna bh
    Ja. [emoji4]Pišem naučeno desnom, igram tenis i bilijar levom, u košarci obe koristim.
    Nemaš toliko vremena u toku meča da biraš ruku, pogotovo ako je duži poen pa ti protivnik miksuje udarce i njihovu dužinu.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Nemaš toliko vremena u toku meča da biraš ruku, pogotovo ako je duži poen pa ti protivnik miksuje udarce i njihovu dužinu.
      Pa.. bas imas. To je jedna od osobina savremenog tenisa. Sve se vise puca iz daleka, nije ovo vrijeme S&V-a. Sto si blize mrezi, sve manje izbora imas. Ali sa osnovne linije, ako inace radis na kontrolisanoj agresiji, kao sto je sve vise trend, pa svaku loptu saljes u zadnjih metar-dva, protivnik ce morati puno da rizikuje. Cesto ce morati iz velike daljine da bas napada tvoj bekend, a ne samo da salje lopte u njega, jer ce mu se na svaku loptu uzvracati forhendom.

      Comment


      • Mislim da nije cak ni problem u brzini i da li moze da prebaci reket, meni je veci problem sto on umesto 2 osnovna udarca ima 6, kako moze da radi na svakom i da napreduje, koliko on treba da trenira onda.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Samo da vidim da li mogu da postujem
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Mislim da nije cak ni problem u brzini i da li moze da prebaci reket, meni je veci problem sto on umesto 2 osnovna udarca ima 6, kako moze da radi na svakom i da napreduje, koliko on treba da trenira onda.
            Puno. Talenat je tu od velikog znacaja. Mislim, svudje je, ali odje bi zaista mogao malo da olaksa posao. Jer je svakako veliki, s talentom ili bez.

            Comment


            • Nema šanse ovo da zaživi. Zanimljivo kao pimplovanje loptice ivicom reketa ili hvatanje loptice glavom reketa bez da odskoči od njega.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Bas tako nekako. Totalno neprimjenljivo u igri. Besmisleno skroz...

                Comment


                • Comment


                  • Ovo je za diskvalifikaciju turnira, sudije i WTA supervizora. Nečuveno.

                    https://sportklub.rs/tenis/wta/tenis...ideo/?ref=push
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Kakva kradja
                      A tek bezobrazan komentar od strane supervizora, katastrofa.
                      A i ova protivnica, kakav je to sportista, ostala mutava i cuti, kao da nije znala da je bilo 0:30 i da je trebalo da bude 0:40
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • E ta Italijanka je posebma mustra. Jbt nezasluzeno dobijes poene, koje si izgubila na terenu i pravis se blesava. Piiiii nikad ljudi od nekih.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Siner

                          “Compared to last year I have improved enormously, but there’s so much to do. It’s as if I’m trying to become a chef: Now I’m peeling carrots and potatoes. But at least I’m in the kitchen. Last year I was outside the kitchen.”

                          https://defector.com/jannik-sinner-i...e-tennis-ball/
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Pomeren RG za nedelju dana https://twitter.com/josemorgado/stat...88897157705732.

                            Jeste da je "samo" nedelju dana, ali to ce bas puno da utice na ostale turnire, pre svega za turnire na travi. Jadni mali turniri izmedju RGa i Wimbledona ce dosta da ispastaju zbog ovoga. Bas je nefer to sto rade ljudi iz RGa. Prvo su prosle godine samo pomerili turnir bez dogovora, a sada ovo.
                            Last edited by 147; 07-04-21, 21:47.

                            Comment


                            • Meni se samo ne svidjaju moguci motivi za ovo odlaganje. Da nije rijec o kupovini vremena, samo da bi nam za koji dan "pravovremeno" javili da se odlaze/otkazuje turnir. Jer taman smo usli u period kad postaje bezobrazno odloziti jedan gren slem. Sest nedelja do turnira. Kakvo je stanje tamo u Fr?

                              Comment


                              • Francuska se zakljucava, u svakom slucaju ocajna je situacija tamo i valjda zato pomeraju.
                                Ali ponovo, kao i prosle godine, sve rade na svoju ruku, ne dogovaraju se, neko rade sta njima odgovara.

                                I nisu samo ugrozeni turniri posle RGa, nego i ona nedelja kad je trebala da bude prva nedelja RGa, ostaje prazna.
                                A sta ako shvate da ne mogu da odrze ni sa tim pomeranjem, nego da im treba vise itd.
                                Razlog je navodno taj sto ce ako se pomeri turnir za nedelju dana, biti u mogucnosti da organizuju sa publikom.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X