Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo i sta Shapo misli i to je ukratko to

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Pisem na telefonu.

      Ne razumijes novi sistem! 50% ostaje samo od onih turnira iz 2019. Kiji se nisu igrali prosle godine. Znaci samo 50% jednog sljakastog mastersa u noletovom slucaju. Sumnjam da ce to imati ikakav epohalan znacaj. To za 350p u ukupnom sistemu stoji ali kao sto sam vec rekao, taj mu je sistem vec uzeo 22 sedmice. A opet ne moze se ni tako jednostavno gledati. Jer da nije bio takav sistem, nole bi igrao recimo pariz a ne 2 meca u becu (dok fed ne bi igrao u bilo kom slucaju).
      Last edited by talicni; 17-03-21, 13:24.

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        Pisem na telefonu.

        Ne razumijes novi sistem! 50% ostaje samo od onih turnira iz 2019. Kiji se nisu igrali prosle godine. Znaci samo 50% jednog sljakastog mastersa u noletovom slucaju. Sumnjam da ce to imati ikakav epohalan znacaj. To za 350p u ukupnom sistemu stoji ali kao sto sam vec rekao, taj mu je sistem vec uzeo 22 sedmice. A opet ne moze se ni tako jednostavno gledati. Jer da nije bio takav sistem, nole bi igrao recimo pariz a ne 2 meca u becu.


        Results from all levels of professional tennis during this period (4 March - 5 August 2019), not played in 2020, will be extended a further 52 weeks but weighted at 50 percent. Results from rescheduled 2020 events (Kitzbühel, Hamburg, Rome & Roland Garros) will also be included for an additional 52 weeks at 50%


        Sve bi bilo super samo da su odredili da od 15. marta ide regularno skidanje poena. Po meni bi bila to najbolja opcija.
        Last edited by DinoFC; 17-03-21, 13:03.

        Comment


        • Originally posted by talicni View Post
          Pisem na telefonu.

          Ne razumijes novi sistem! 50% ostaje samo od onih turnira iz 2019. Kiji se nisu igrali prosle godine. Znaci samo 50% jednog sljakastog mastersa u noletovom slucaju. Sumnjam da ce to imati ikakav epohalan znacaj. To za 350p u ukupnom sistemu stoji ali kao sto sam vec rekao, taj mu je sistem vec uzeo 22 sedmice. A opet ne moze se ni tako jednostavno gledati. Jer da nije bio takav sistem, nole bi igrao recimo pariz a ne 2 meca u becu.
          Kako nece, ja ovde shvatam da hoce

          How will results from March 4-August 5, 2019 be treated?
          Results from all levels of professional tennis during this period (4 March - 5 August 2019), not played in 2020, will be extended a further 52 weeks but weighted at 50 percent. Results from rescheduled 2020 events (Kitzbühel, Hamburg, Rome & Roland Garros) will also be included for an additional 52 weeks at 50%.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • I ja sam shvatio da hoce.

            Comment


            • Da, vidim da si bio brzi, pre si nasao taj clanak

              Ali bukvalno da su od IW krenuli da skidaju poene, sve bi bilo ok.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Je li glavni razlog ove dodatne komplikacije sa 50% poena kao pomoc onima koji nece da putuju u vrijeme pande? Ali to su mogli rijesiti sa onom najavom da se teniseri prijave da ne zele putovati 6 sedmica i da im se ne skidaju poeni. I od te najave nije bilo nista i iznenada su donijelu ovu odluku.

                Citam neki tvit da je Federer izgurao preko councila ove promjene. Neki lik iz Njemackog teniskog saveza to izjavio.
                Last edited by DinoFC; 17-03-21, 13:17.

                Comment


                • Ma pusti tog Dicka, izjaviti tako nesto, bez ikakvih dokaza je bas jadno

                  Jedan od ideja koja mi je skroz ok je da postoji ovaj sad ranking sistem samo za entry listu, ali da se zreb pravi na osnovu pravog rankinga, mozda i najpostenija varijanta.
                  Po tome bi recimo Federer usao u turnir, ali tamo ne bi nikako bio 2.nosilac, nego bi mu se racunao pravi ranking, koji god je u tom trenutku.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Al i sa ovakvim sistemom ce se najvise zaliti sigurno oni koji ce reci da im je teze napredovati a nista veliko nisu osvojili. Pa brale osvoji masters il gs ima da se katapultiras momentalno.

                    Trenutno je meni ranking realan i nadam se da nece poceti upadljivo odudarati od neke realnosti. Svi se mogu uhvatiti da im nesto odgovara. Pa evo Medvedev ima priliku da sa dobrim rezultatima na sljaci dodje do no.1 a kakve su sanse da bi odbranio sve ono iz 2019. i dosao u tako dobru situaciju. I na onakvu 2019. dodao perfektan kraj 2020.
                    Svako ima nesto da izvuce sto mu odgovara.
                    Last edited by DinoFC; 17-03-21, 13:28.

                    Comment


                    • pa nek i ne ispadaju, najvjerovatnije nece biti nekih epohalnih promjena. to bi moglo cak mozda i vise da ugrozi noleta. timu, koji je trenutno van forme, ostaje 50% IWa ( 500p), vidjet cemo sta ce biti. mislim da nece imati prevelikog uticaja kako god. a cinjenica je da je nole vec ostecen 22 sedmice. meda do sada nije nikada imao prevelikog uspjeha na sljaci. vidjet cemo kako ce odigrati on, tim, nole, rafa i fed i kome ce od njih to najvise odgovarati. cinjenica je da kako god, u startu rodji to najvise odgovara OPET. jer on u startu dobija 800p od majamija i IWa! i to sigurno jer se znalo i prije odluke da on tu nece igrati.

                      i nije to bas tako jednostavno, pa brale osvoji slem pa ces napredovati. naravno. ali ajde onda da ukinemo rejting. pa da svima bude isto. nije to SAMO osvojiti slem ili masters. a u startu imas manje sanse jer kao nizerangiran imas tezi zrijeb. nemas baj u prvim kolima mastersa. nemas luxuz da planiras i preskaces neke turnire (kao nole pariz recimo) a da ti ostanu rezultati od prije 2 a sada i 3 godine, kada si mozda bio klinac od 18-19 godina (i kao takav nisi imao rezultate prije 2-3 godine na koje mozes da se oslonis). nije to bas tako, osvoji pa ces napredovati. ovaj sistem je katastrofa za sve mladje i nizerangirane koji bi mozda mogli puno lakse da se probiju da je sve ostalo kao i prije. i uz to su turniri prorjedjeni a mnoge nagrade smanjene pa im i finansijski postaje puno teze sto opet pravi dodatni pritisak na te nizerangirane igrace!

                      suludo je i pomisliti da bi kansil kojeg je nole napustio i osnovao paralelni noletu bilo sta olaksavao.
                      Last edited by talicni; 17-03-21, 13:50.

                      Comment


                      • Naravno da nije isto ali ocu reci zasto bi Rublev bio no.3 bez SF na GS ili mastersu. Ne zasluzuje i glupo mi je sad tu neku racunicu bacati po kojoj je on 3. ili 4. I to navoditi kao lose strane ovog sistema.

                        Comment


                        • Zato što je sakupio dovoljno poena na drugim turnirima, ko da je bitno da li si uzeo slem ili 3 turnira serije 500, svakako si uzeo 1500 poena.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • nisam znao da ima izuzetih turnira od pravila. sto sve samo dodatno komplikuje. vjerovatno su to uradili za sljaku jer objektivno bi inace poeni od proslogodisnje sljake trajali dosta krace od 52 sedmice sto takodjer nije u redu. ali su po meni samo trebali da bolji rezultat uzmu ove godine i da ti poeni (bolji rezultat od proslogodisnje ili ovogodisnje sljake) traju 52 sedmice od proslogodisnjeg odigravanja turnira a da nakon toga ostaju samo poeni od ove godine bez obzira ako je proslogodisnji rezultat bio bolji. kako su poceli nikada nece vratiti sistem u normalu. samo mesetare!

                            kada smo vec kod toga. nole moze samo biti ostecen jer mu puni poeni za finale RGa i titulu u rimu traju dosta krace od godinu dana sto je inace pravilo:

                            2020.09.28 Roland Garros F 1,200 2021.06.07 (3 mjeseca i 3 sedmice krace)
                            2020.09.14 ATP Masters 1000 Rome W 1,000 2021.05.17 (4 mjeseca krace)

                            i dok neki poeni traju 2 pa djelomicno i 3 godine, ovi ce u potpunosti trajati samo 8 mjeseci.
                            Last edited by talicni; 17-03-21, 14:51.

                            Comment


                            • Originally posted by MareLFC View Post
                              Zato što je sakupio dovoljno poena na drugim turnirima, ko da je bitno da li si uzeo slem ili 3 turnira serije 500, svakako si uzeo 1500 poena.
                              Pa nije sistem bas tako lako prevarit. To nikada ne bi bilo moguce da se desi izvan korone. Dolazimo do tog da on hoce zbog pande da napreduje

                              Comment


                              • kakvo varanje sistema. posteno skupljas poene. i momak je posteno skupio poene u prethodne 52 sedmice vise od bilo koga drugog osim noleta i mede. a nije ni bilo bas 9 mastersa nego 3 i 3 slema. od cega su nole i rafa uzeli 2 slema i nole uzeo 2 od 3 mastersa.

                                Comment

                                Working...
                                X