Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je opet sve hipoteticki ali ne bi jer su potpuno dva razlicita tipa igraca. Nikad Edberg ne bi toliko vremena provodio na fizickoj spremi kao Marej. Edberg bi isao na skracivanje poena a Marej na sto duze razmene.
    Last edited by skeptik; 08-03-21, 22:15.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ovo je opet sve hipoteticki ali ne bi jer su potpuno dva razlicita tipa igraca. Nikad Edberg nebi toliko vremena provodio na fizickoj spremi kao Marej. Edberg bi isao na skracivanje poena a Marej na sto duze razmene
      Slažem se. Džabe mu fizička sprema kad ne zna da igra sa osnovne linije.

      No trebamo se ipak vratiti Nolou.

      Ne gledam ove emisije i izjave. Jel pričaju nešto zanimljivo? Nema tu mnogo materijala.

      Comment


      • Kako je Federer "izbaksuzirao" samog sebe?

        Rodžer Federer pao je sa vrha večne liste u broju nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste.

        MTIZVOR: B92 UTORAK, 9.03.2021. | 12:15
        Podeli

        Njega je pretekao trenutno najbolji teniser sveta Novak Đoković, koji je u ponedeljak započeo 311. nedelju na čelu ATP karavana.

        Ovo je praktično najvažnija vest u svetu sporta ovih dana – ima tekstova, analiza, komentara, ali i fotografija.

        Jedna koja se proširila društvenim napravljena je pre tri godine u Haleu.

        Svi su bili uvereni, čak i Federer, da će taj turnir osvojiti i da će ostati prvi na svetu, međutim...

        Švajcarca je zaustavio Hrvat Borna Ćorić, došlo je do smene na vrhu ATP rang liste, na koje je tada zaseo Rafael Nadal.

        Od tada su se na prvom mestu smenjivali samo Rafa i Novak...



        https://twitter.com/slay_suwei/statu...095174145?s=20
        Last edited by talicni; 09-03-21, 12:57.

        Comment


        • Ja sam mislio da je ova slika fotoshop. HAHAHAHAHHAAHHA, pa ovo je u rangu ove dvije đevojke sa mog avatara. Kako jaka stvar

          Comment


          • Ako su to djevojke, ja sam pedofil onda...

            Comment


            • Moja greška. Karakondžule je adekvatnije.

              Comment


              • Švajcarci se teše – koje rekorde sada juri Federer?

                Novak Đoković je 8. marta oborio još jedan rekord koji je dugo bio u rukama Rodžera Federera.


                Z.K.IZVOR: B92 UTORAK, 9.03.2021. | 08:25 -> 11:10

                Reč je, naravno o 311 nedelja na čelu ATP liste, jednoj od stavki veoma bitnoj kada je reč o trci za nezvaničnu titulu najboljeg igrača u istoriji.

                Tu činjenicu, da je Federer ostao bez još jednog rekorda, morali su da konstatuju i u Švajcarskoj, pa su se okrenuli temi šta je još pred Federerom.


                "Ovo je dan koji Federerovi navijači nisu želeli da dožive. Novak Đoković je preoteo još jedan od rekorda švajcarskog tenisera. Srbin je u 311. nedelji kao broj jedan i time je prestigao Federera", piše list "Blik".

                Potom navode Federerove reči o samom tom rekordu.

                "Prestići Samprasov rekord od 286 nedelja na prvom mestu mi je nekada bilo važno. Situacija se od tada promenila. Zato ne brinem mnogo sada", rekao je Federer.

                U nastavku teksta se apostrofira koje naredne rekorde može da obori teniser iz Bazela.

                Pre svega, na "nišanu" mu je rekord Džimija Konorsa koji je odigrao najviše mečeva, 1557 i dobio 1274, usput osvojivši 109 titula.

                Federer je veoma blizu - odigrao je 1513 mečeva i slavio 1242 puta uz 103 titule.

                Drugi rekord koji je moguće da obori jeste onaj koji se tiče najstarijeg grend slem šampiona.

                Drži ga Ken Rouzvol sa 37 godina, dva meseca i jednim danom, još od Australijan opena 1972.

                Federer će u avgustu napuniti 40 godina i svakako bi osvajanjem bilo kog slema srušio i taj rekord.

                "Blik" ide pomalo hrabro i dalje navodeći da je Pančo Gonzales najstariji osvajač bilo kog trofeja sa 44 godine i sedam meseci, ali to bi značilo da Federer mora da igra bar još pet godina kako bi oborio njegov rekord, što ne deluje previše realno, ali sa njim je sve moguće.

                Takođe, Rodžer može da obori rekord i kao najstariji Top 10 igrač, ako ostane u tom krugu u naredne dve godine.

                Rekord drži Ken Rouzvol sa 41 godinom i osam meseci.

                Na kraju, navodi se da Rodžer drži još dva rekorda - onaj od 237 nedelja uzastopno kao broj jedan, iza njega je Konors sa 160 i Novak Đoković sa 122 nedelje, a dodaje se i da ima najviše titula na Vimbldonu, ukupno osam.

                Iza njega su Pit Sampras sa 7 i Novak Đoković i Bjern Borg sa po pet.

                Comment


                • Originally posted by talicni View Post
                  Kako je Federer "izbaksuzirao" samog sebe?

                  Rodžer Federer pao je sa vrha večne liste u broju nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste.

                  MTIZVOR: B92 UTORAK, 9.03.2021. | 12:15
                  Podeli

                  Njega je pretekao trenutno najbolji teniser sveta Novak Đoković, koji je u ponedeljak započeo 311. nedelju na čelu ATP karavana.

                  Ovo je praktično najvažnija vest u svetu sporta ovih dana – ima tekstova, analiza, komentara, ali i fotografija.

                  Jedna koja se proširila društvenim napravljena je pre tri godine u Haleu.

                  Svi su bili uvereni, čak i Federer, da će taj turnir osvojiti i da će ostati prvi na svetu, međutim...

                  Švajcarca je zaustavio Hrvat Borna Ćorić, došlo je do smene na vrhu ATP rang liste, na koje je tada zaseo Rafael Nadal.

                  Od tada su se na prvom mestu smenjivali samo Rafa i Novak...



                  https://twitter.com/slay_suwei/statu...095174145?s=20
                  Ispala karijere [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by talicni View Post
                    Kako je Federer "izbaksuzirao" samog sebe?

                    Rodžer Federer pao je sa vrha večne liste u broju nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste.

                    MTIZVOR: B92 UTORAK, 9.03.2021. | 12:15
                    Podeli

                    Njega je pretekao trenutno najbolji teniser sveta Novak Đoković, koji je u ponedeljak započeo 311. nedelju na čelu ATP karavana.

                    Ovo je praktično najvažnija vest u svetu sporta ovih dana – ima tekstova, analiza, komentara, ali i fotografija.

                    Jedna koja se proširila društvenim napravljena je pre tri godine u Haleu.

                    Svi su bili uvereni, čak i Federer, da će taj turnir osvojiti i da će ostati prvi na svetu, međutim...

                    Švajcarca je zaustavio Hrvat Borna Ćorić, došlo je do smene na vrhu ATP rang liste, na koje je tada zaseo Rafael Nadal.

                    Od tada su se na prvom mestu smenjivali samo Rafa i Novak...



                    https://twitter.com/slay_suwei/statu...095174145?s=20
                    Da li je moguće da je Federer pristao sa se slika pre nego što je oborio rekord?!

                    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

                    Comment


                    • Trebao bi i Nole jednu ovakvu napraviti sa pitanjem pronađi uljeza.

                      Comment


                      • upitan kako gleda da su mu u toku pauze oboreni rekordi, fed rece otprilike, meni vise rekordi nisu bitni, bitna mi je moja igra i zdravlje. ranije mi je bilo bitno da oborim samprasa. njima je to u ovom momentu vaznije nego meni. ja sam njima mjerilo kao sto je meni bio pit.

                        nije nego... "mala" razlika je sto se pit vec uveliko bio penzionisao a sto je on jos uvjek uveliko aktivan, iako ga eto nije vise bas briga za rekorde.

                        During Federer's absence, Rafael Nadal has matched his mark of 20 Grand Slam titles by winning the French Open, and Novak Djokovic has moved onto 18 with victory at the Australian Open.

                        "My concern is more my own game, my own health, over the record," he said.

                        "I think for them maybe this is bigger than for me at this very moment because for me it was very important to equal the record of Pete [Sampras], and potentially break it," he said.

                        "For them, maybe I'm the measuring stick - like Pete was for me."

                        Comment


                        • Originally posted by Weltschmerz View Post
                          Da li je moguće da je Federer pristao sa se slika pre nego što je oborio rekord?!

                          Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
                          ma prevarile ga lopuze nijedne.

                          dzaba napravise tortu, sto bi reko nas narod, moze s njom samo da se slika.
                          Last edited by talicni; 09-03-21, 22:44.

                          Comment


                          • tu ga je coric bio pobedio,pa zajebo
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by talicni View Post
                              upitan kako gleda da su mu u toku pauze oboreni rekordi, fed rece otprilike, meni vise rekordi nisu bitni, bitna mi je moja igra i zdravlje. ranije mi je bilo bitno da oborim samprasa. njima je to u ovom momentu vaznije nego meni. ja sam njima mjerilo kao sto je meni bio pit.

                              nije nego... "mala" razlika je sto se pit vec uveliko bio penzionisao a sto je on jos uvjek uveliko aktivan, iako ga eto nije vise bas briga za rekorde.

                              During Federer's absence, Rafael Nadal has matched his mark of 20 Grand Slam titles by winning the French Open, and Novak Djokovic has moved onto 18 with victory at the Australian Open.

                              "My concern is more my own game, my own health, over the record," he said.

                              "I think for them maybe this is bigger than for me at this very moment because for me it was very important to equal the record of Pete [Sampras], and potentially break it," he said.

                              "For them, maybe I'm the measuring stick - like Pete was for me."
                              I onda se preracunas i shvatis da je Sampras otisao u penziju kad je imao 31 godinu, sto je ekvivalent 2012. godine, sto dalje znaci da Sampras nije pruzio priliku mladjoj generaciji da igraju protiv njega.
                              Inace da je igrao kao Federer, igrao bi do neke 2010., minimum...
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • i kakve to veze ima.

                                poenta je da je fed jurio vec postavljen rekord. a da se ova 3ica medjusobno takmice i direktni su rivali jedni drugima i pokretne mete. fedu su rekordi bili bitni dok god ih je drzao. vise kao nisu. a juri konorsa po MM turnirima. u istom ovom intervjuu je rekao da igra jer voli kik koji dobije kada igra na najvecim turnirima, sa najvecim protivnicima i na najvecim stadionima. a ono preskace slem i masters a igra dohu i dubai.

                                kao sto nole kaze. koji god veliki sportista kaze da ga rekordi ne zanimaju nije iskren!

                                Comment

                                Working...
                                X