Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti si rekao, ali ce i on sad hteti nesto da kaze i ode tema, tako da ti ponavljam, svaki problem resavaj preko pm-a, ovakve postove cu brisati ubuduce.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ljudi, možda to nije izgledalo tako na početku ali zaista, nisam ja jedan od onih koji se ponašaju kao žene u klimaksu. Volim opuštenu atmosferu i što se mene tiče možemo uvek tako komunicirati. Takođe sam rekao da nisam nikakav teniski stručnjak niti sam teniski školovan. Volim da ga igram amaterski sa drugarima (amaterima). Jednom godišnje, pred sezonu, zamolim prijatelja koji je inače trener za klince da mi izbaci 300-400 loptica da malo naštelujem udarac i onda igramo u pivo, u ćevape, u vruću jagnjetinu i tako to.
      Tako da ono... verovatno mnogi od vas znaju dosta više od mene o ovoms sportu i to je ok.

      Znači opušteno. ;)

      Comment


      • Nemamo cesto priliku da vidimo teren u ovakvom stanju.. pripreme u Sinsinatiju

        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • BORG-MCENROE RIVALRY HITS UNDERWEAR DRAWER

          Fans love to debate whether the Rafael Nadal and Roger Federer rivalry is more compelling than the John McEnroe-Bjorn Borg rivalry of the early 1980s. But McEnroe and Borg have taken their rivalry to a place where the Nadal-Federer rivalry has yet to go... the underwear drawer.

          The legendary rivals will compete for most sales of their limited edition underwear line, “Bjorn Loves John”, featuring two designs by each player and inspired by their classic Wimbledon matches.

          While Borg has been an established name in men’s knickers since 1997, this will be McEnroe’s first foray into this field. “I’ve been wearing his underwear for 10 years,” said the American. “Now I finally have a chance to see if my name has any cache below the waist.”

          McEnroe believed he could be at a bit of a disadvantage, but promised to put up a good fight against the Swede, with whom he split their 14 on-court meetings.

          “Since it’s his company and his brand, I feel like my back’s against the wall but I was told that I would have an equal opportunity to sell as many as him,” he said. “This is a two-on-two battle as far as I’m concerned.”

          The “Bjorn Loves Borg” collection will go on sale starting August and a portion of the proceeds will benefit the John and Patty McEnroe Foundation. Some fans will also be in for a lucky surprise: 100 pieces of the boxer briefs, to be randomly distributed worldwide, have been autographed by Borg and McEnroe.

          http://www.atpworldtour.com/News/Ten...r-Rivalry.aspx

          Sta li je sljedece...

          Comment


          • Ne znam tacno kad ali u toku noci ce uslediti njihov dugo iscekivani mec u okviru World Team Tennis-a.. bice im to prvi mec u Njujorku nakon skoro 30 godina i finala US Opena 1981.

            Par njihovih meceva iz knjige On this day in tennis history, cije smo delove mogli naci na ATP sajtu :

            12. novembar 1978 - u njihovom prvom duelu, devetnaestogodisnji Mekinro pobeduje tri godine starijeg Borga 6-3 6-3 u 1/2 Stokholm Opena u Svedskoj. Ovo je bio prvi profesionalni poraz Bjerna Borga od igraca koji je mladji od njega. Nakon ovog meca odigrace jos 13, i na kraju biti poravnati na 7-7. Mekinro je dobio u tri finala na Mejdorima (US Open 1980. i 1981. i Vimbldon 1980.) a Borg antologijsko finale Vimbldona iz 1980. Mekinro je sledeceg dana osvojio Stokholm, pobedivsi Tima Galiksona

            5. jul 1980 - u jednom od najvecih meceva u istoriji sporta, Borg je dosao do petog vezanog Vimbldona, savladavsi Dzona Mekinroa 1-6 7-5 6-3 6-7 (16) 8-6 u finalu, nakon 3 sata i 53 minuta. Mekinro je spasio 5 mec lopti u taj brejku cetvrtog seta, u kome je vidjeno 34 poena i koji se smatra mozda i najboljim ikada odigranim.. 18-16 za Dzona sve govori. Borg je izjavio da mu je to najbolji mec koji je odigrao na Vimbldonu

            7. septembar 1980 - dva meseca nakon epskog finala Vimbldona, ovi velikani pisali su istoriju US Opena.. do tada tesko da je vidjen bolji mec na ovom Mejdzoru, i naravno, opet je bilo finale. Mekinro je osvojio drugi vezani US Open i osvetio se Borgu za poraz u Londonu. Rezultat je ovog puta bio 7-6 (4) 6-1 6-7 (5) 5-7 6-4. Kao i na Vimbldonu, odigrano je 55 gemova a ovde je jos vise do izrazaja dosla stamina rodjenog Njujorcanina

            9. novembar 1980 - ponovo smo u Stokholmu, na najstarijem dvoranskom teniskom turniru na svetu! Ovog puta Borg i Mekinro ne igraju jedan protiv drugog vec pobeduju u svojim 1/2 mecevima.. Borg sutradan osvaja titulu pobedivsi Mekinroa 6-3 6-4

            15. januar 1981 - Madison Square Garden, Njujork, zavrsni Masters za sezonu 1980. i preko 19000 gledalaca. Svi su bili svedoci da i ledeni, smireni i racionalni Svedjanin moze izgubiti zivce, koji su ga kostali dva kaznena poena u vaznom trenutku. Borg je uzeo prvi set 6-4 i igrao se taj brejk treceg, bilo je 3-3 u tom trenutku. Forhend Borga linijski sudija proglasava dobrim ali glavni sudija, Majk Lag, menja tu odluku tvrdeci da je bio aut i dodeljuje poen Dzonu, za njegovo vodjstvo od 4-3. Borg prilazi sudiji i zapocinje svadju a nakon 30 sekundi sudija mu daje opomenu. Nakon novih 30 sekundi Borg dobija prvi kazneni poen. Borg nastavlja da se svadja a sudija d amu dodaje kaznene poene, pa je nakon par minuta bilo 6-3 za Mekinroa. Dzon osvaja sledeci poen, samim tim i set. Kasnije su i Bad Kolins i Mekinro i svi ostali davali izjave kako nisu mogli da veruju da tome prisustvuju. Borg ipak dobija mec u taj brejku treceg. Napisacu nesto vise o tom Mastersu ovih dana

            4. jul 1981 - Dzon Mekinro osvaja svoj prvi Vimbldon, pobedivsi u finalu petostrukog uzastopnog sampiona Borga, prekinuvsi mu i niz od 41. vezane pobede na teniskoj svetinji. Ponovo neizbezni taj brejkovi za konacan rezultat 4-6 7-6(1) 7-6 (4) 6-4. Borg je rekao da je kljuc pobede protivnika bio njegov prvi servis, koji je ulazio kada je bilo najpotrebnije. Amerikanac ce uzeti jos dva trofeja, 1983. i 1984. a publika vise nikada nece videti obozavanog Svedjanina

            13. septembar 1981 - novo finale Mejdzora dvojice velikana i nakon ovog meca Bjern Borg vise nikada nece zaigrati na nekom Slemu. Dzon Mekinro dosao je do treceg vezanog US Opena pobedom od 4-6 6-2 6-4 6-3 a Borg je brojao cetvrto vezano izgubljeno finale na tom turniru. Nakon telefonskih pretnji smrcu, Borg je odmah nakon finala napustio stadion u pratnji policije, propustivski ceremoniju i govor nakon meca. Mekinro je postao prvi igrac jos od Bila Tildena koji je vezao tri titule na US Openu, Bil je to radio od 1920-1925
            Last edited by ClayWarrior; 14-07-11, 21:59.
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Povukao se Oscar Hernandez ;)
              http://www.marca.com/2011/07/14/tenis/1310670030.html
              http://www.atpworldtour.com/Tennis/P...Hernandez.aspx
              sigpic

              Comment


              • eeeee,steta! a rece da ce se ipak vratiti...
                Jedan je Obradovic Zarko!

                Comment


                • Ne znam da li je neko sada gledao SK, ali je bio mec Fed-Djokovic iz MC 2006.godine
                  Bas je bilo lepo podsetiti se, videti kako je Fed sve kljucne trenutke u mecu lagano resavao, kako bh nije isao po pola metra u aut doduse, kako je igrao te godine, ovaj mu je bio jedan od slabijih, bilo je preko 20 ue iz fh
                  a isto tako je bilo zanimljivo videti koliko je Djokovic bio mlad, ali se videlo da ima ogroman potencijal
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Ja sam gledao od drugog seta.Mada je Federeru bio jedan od slabijih meceva,prvi mec na sljaci 2006. godine.Dosta je grijesio cini mi se 37 gresaka i slabo ubacivao prvi servis 51%,ali je ipak dobio mladog Djokovica.Djokovic je bio odlican u drugom setu,a i drugom dijelu treceg seta.

                    Comment


                    • I ja isto, nisam gledala sad 1. set

                      ali Viskov komentar sa kraj je bio najbolji: oba nasa igraca su ispala, za Djokovica je to i ocekivano, ali je steta za PAsanskog koji je ipak bio favorit protiv Llodre
                      bas me je lepo nasmejao
                      A vidi se i ogromna razlika izmejdu njegovih tadasnjih i sadasnjih komentara, tj. kako je tada bas objasnjavao igru, ali nije smeo da koristi preterano strucne izraze, kao da je edukovao ljude sta je sta
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Da,da i ja sam se presmijao tom komentaru.Dobio ga je Lodra 6-3,6-0.
                        Mnogo je bolji Visko sada,nego sto je bio prije pet godina.

                        Comment


                        • Pa svakako da je Pasanski 2006. godine(kada je bio 55. na svetu) na sljaci bio favorit protiv Lodre. ;)
                          Jedan je Obradovic Zarko!

                          Comment


                          • Ma znam, ali sa ove tacke, kad znas kako su isle te 2 karijere, to deluje bas smesno
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ma znam, ali sa ove tacke, kad znas kako su isle te 2 karijere, to deluje bas smesno
                              Tacno!

                              Meni je bas zao Borisa,ali sam je kriv,previse je lud da bi uspeo da postigne nesto vise.
                              Jedan je Obradovic Zarko!

                              Comment


                              • Krajinoviću operisano rame u Zagrebu

                                Skoro smo spominjali Filipa, na kraju je ipak morao na operaciju.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X