Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prvo - ne treba mjesati babe i zabe. jel ima jos neki sport da se uporedjuju muski i zenski rekordi?

    drugo - ja stefine rekorde ne priznajem. da je neko uklonio rafi feda ili obratno, fedu da su uklonili rafu sa puta (kao sto su stefi uklonili selesku) kada je ovaj imao 19, imao bi fed bog te pita koliko sedmica na vrhu i slemova u vitrini.

    Comment


    • Originally posted by Joker View Post
      Odje cemo se lako sloziti. Goat lista na UTS je sasvim ok, nego neka onda bude da sam ja pogresno shvatio ono tvoje: "Slemovi su najvazniji!" Ja sam to skapirao kao da je dovoljno imati jedan slem vise od najveceg rivala, pa nebitno sto imas 10 mastersa manje od njega, ti si i dalje bolji. Nisi...

      Marej je izgubio mnogo titula zbog najteze moguce konkurencije, ali je zato bio u gomili polufinala na najvecim turnirima, osvojio dosta mastersa, pa ih jos i lijepo rasporedio (7 od 9, isto kao Rodzer, Rafa i Agasi)...

      Ali ja bih njega ipak stavio ispred Edberga.
      Najbolji Marej bi pobedio najboljeg Edberga na svim podlogama iako sam obozavao Edbergov stil. Problem sa Marejem sto sa njegovim stilom telo se mnogo trosi. Inace on je 9. na vecnoj listi po broju GS polufinala a ne znam koji je po broju osvojenih GS titula. Razlog je opste poznat, zato su i paralele sa vremenom pre BIG 4 deplasirane.

      Comment


      • Vi poredite igrace koji su igrali sa drugacijim lopticama, drugacijim reketima, drugacijim zicama, na drugacijim podlogama, bukvalno poredite babe i zabe
        Cuj najbolji Edberg ne bi dobio najboljeg Mareja, a da damo Mareju ondasnje rekete, loptice, zice i da igra na ultra brzoj travi, pa da vidimo kako bi se proveo
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ti ih poredis, to je neuporedivo i to ne prvenstevenio zbog reketa nego zbog fizicke spreme.Gledao sam i Edberga i Mareja. Izresetao bi ga Marej pasing sotovima na WB cim bi se ovaj priblizio mrezi, ma ne bi ni stigao da dodje do mreze.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Ti ih poredis, to je neuporedivo i to ne prvenstevenio zbog reketa nego zbog fizicke spreme.Gledao sam i Edberga i Mareja. Izresetao bi ga Marej pasing sotovima na WB cim bi se ovaj priblizio mrezi, ma ne bi ni stigao da dodje do mreze.
            A ti mislis da Edberga stavis u sadasnje vreme, da on ne bi bio fizicki spreman?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ne blamiraj se, Edbergu fizicka sprema nikad nije bila jaca strana nego tehnika, servis-volej igra. Marej je potpuno drugi tip igraca, kompletniji. Gledao sam oba igraca i znam limite Edberga.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Ne blamiraj se, Edbergu fizicka sprema nikad nije bila jaca strana nego tehnika, servis-volej igra. Marej je potpuno drugi tip igraca, kompletniji. Gledao sam oba igraca i znam limite Edberga.
                Ti se blamiras, stavljas igrace u drugu eru i mislis da bi se identicno razvijali i da bi isto igrali
                Jedan od razloga zasto je i tesko uporedjivati igrace iz razlicitih era je upravo taj...

                Sad dolaze teniseri koji su visoki 190cm+, a krecu se odlicno i neko ce za 20 godina da odvali isto sto i ti sad: da Fed, Nadal, Djokovic ne bi imali sanse protiv njih, da se igra brzi i jaci tenis i da bi oni skupljali gemove.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Ti ih poredis, ja ti govorim da je neuporedovo i jedini razlog zasto Marej nije postigao vise je zbog Novaka, Federera i Nadala zato i kazem da je deplasirano porediti Mareja sa igracima iz druge epohe.Covek ima 21 GS polufinala.

                  Comment


                  • Originally posted by talicni View Post
                    prvo - ne treba mjesati babe i zabe. jel ima jos neki sport da se uporedjuju muski i zenski rekordi?

                    drugo - ja stefine rekorde ne priznajem. da je neko uklonio rafi feda ili obratno, fedu da su uklonili rafu sa puta (kao sto su stefi uklonili selesku) kada je ovaj imao 19, imao bi fed bog te pita koliko sedmica na vrhu i slemova u vitrini.
                    Originally posted by bojanaBG View Post
                    Vi poredite igrace koji su igrali sa drugacijim lopticama, drugacijim reketima, drugacijim zicama, na drugacijim podlogama, bukvalno poredite babe i zabe
                    Cuj najbolji Edberg ne bi dobio najboljeg Mareja, a da damo Mareju ondasnje rekete, loptice, zice i da igra na ultra brzoj travi, pa da vidimo kako bi se proveo
                    Ja ne mijasam babe i zabe. Ja ne upuredjuem kako bi Novak igrao sa Stefi Graf. Niti kako bi Novak igrao sa Mekinrom. Pitali su Peta Kesa kada je Samras osvojio 4. Uimbldon da li je Pit najbolji teniser na travi ikada. Kes je odgovorio: "Nisam siguran da bi Sampras pobijedio najboiljeg Mekinroa ako bi obadvojica igrali sa drvenim reketom." Bojana je u pravu.

                    Gledam koliko je Novak dobar u odnosu na tenisere svoje generacije. I koliko je recimo Sampras dobar u odnosu na svoju. Onda uporedjujem koliko su se digli iznad dugih. Poredjenje mora da bude vezano za sopstvenu generaciju a ne za hipotetski mec medju njima.

                    Kad su Navratilova i Graf harale, pricalo se da takva dominacija ne bi mogla biti u miskom tenisu, to je moguce samo u zenskom. Kao u zenskom nema konkurencije. Ima i te kako ima, ne manje nego muskom, samo su se njih dvije bile izdvojile od ostatka. Tako su se danas njih trojica izdvojili od ostatka.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post

                      Sad dolaze teniseri koji su visoki 190cm+, a krecu se odlicno i neko ce za 20 godina da odvali isto sto i ti sad: da Fed, Nadal, Djokovic ne bi imali sanse protiv njih, da se igra brzi i jaci tenis i da bi oni skupljali gemove.
                      A takvih tenisera nije bilo u zadnjih 10 godina?

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ja ne mijasam babe i zabe. Ja ne upuredjuem kako bi Novak igrao sa Stefi Graf. Niti kako bi Novak igrao sa Mekinrom. Pitali su Peta Kesa kada je Samras osvojio 4. Uimbldon da li je Pit najbolji teniser na travi ikada. Kes je odgovorio: "Nisam siguran da bi Sampras pobijedio najboiljeg Mekinroa ako bi obadvojica igrali sa drvenim reketom." Bojana je u pravu.
                        To su sve hipoteticka poredjenja. A sta da obojica igraju grafitnim reketom?

                        Comment


                        • Može se porediti u smislu postignutih rezultata u okviru Ere koje se igra. Svako za sebe. Marej je bolji igrač. Edberg je nebitan lik. Ovo su ere najboljih.

                          Đoković je najbolji teniser koji je igrao ovaj sport do sada. Ali i njegov rekord će biti oboren. Verovatno uz neke promene pravila...

                          Kao što je jasno da su Messi i Ronaldo najbolji fudbaleri od kad fudbal postoji.
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 08-03-21, 21:36.

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            A takvih tenisera nije bilo u zadnjih 10 godina?
                            Pogledaj ko vlada svetskim tenisom i koliko su visoki...
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              To su sve hipoteticka poredjenja. A sta da obojica igraju grafitnim reketom?
                              Apsolutno. Ali za Kesa je prirodan reket drveni!

                              Isto tako kako bi Andi igrao pasing udarce na brzoj travi ili tepihu? I ne bi mora samoda igra protiv Edberga. Morao bi doci do finala. Andi bi mora da igra ofanzivnije a nije se nikada proslavio ofanzivom.
                              Last edited by NI; 09-03-21, 02:46.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Pogledaj ko vlada svetskim tenisom i koliko su visoki...
                                Svetskim tenisom vlada jedan čovek i visok je neznatno iznad proseka za muškarca.

                                Comment

                                Working...
                                X