Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bojana.
    Da li bi bilo protiv ovog udruženja da je osnivač umesto Novaka, Roger?

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

    Comment


    • Spoiler
      Originally posted by NI View Post
      Mjera trzisne vrijednosti teniske zabave ne zvisi o broju setova. Zavisi o status igraca koji igaraju (npr. broj selmava), o rivalitetu, o medijskom uspjehu igraca i o naciji kojij pripada. Amerikanci imaju najvecu trzisnu vrijednost.


      Dao bog da je suprotno.

      Da bi shvatio u sto se upusta, Novak treba da zna kako funkcionise kapitalizam, kako funkcionisu sindikati i karteli, treba da ima iskustva u polici i konacno treba da zna teoriju igra koja je grana matematike.



      Cijela ideja moze da ima sansu na uspjeh samo ako im se pridruze zene.

      Dalje, da bi uspjeli moraju da pocnu sa minimalnim zahtjevima.

      Niko ne zna kako ce se stvari tacno odvijati.



      Apsolutno, ali sam se više bazirala na jednakosti WTA i ATP dela na kojoj se stalno insistira. To mi je bila primarna ideja, mada sa druge strane, ako tenis uporedimo sa poslom u nekoj kompaniji negde se samo po sebi nameće kao logično pitanje da li žene treba da imaju istu zaradu čak i ako rade manje.

      Da li je u redu da npr. muškarci rade 8 sati i da zato dobiju x novca, a da za isti posao, ali za 6 sati rada žene dobiju istu sumu novca tj. platu samo zato jer su žene?

      Malo je nefer prema muškarcima i tu su muškarci u podređenom položaju...

      A ako se vratim na ovo gore, treba proveriti koliko WTA privlači pažnje i gledalaca, a koliko ATP...

      I živo me zanima zašto nikada ( izvinite ako grešim ali ja nisam naišla na taj podatak a msm da bi bio jako zanimljiv) nije objavljen godišnji izveštaj po turnirima koliko je gledalaca pogledalo određeni turnir u ženskoj a koliko u muškoj konkurenciji?
      Pa da vidimo recimo statistiku za prethodnih 20 godina, kada je i WTA i ATP imao/ima vrlo atraktivne igrače...

      Znam da verovatno loše zvuči što ja kao žena nisam "na strani žena" ali jednostavno, ponoviću se, ne može neko tražiti nekakva prava a da zanemari obaveze i ne mogu zastupati nekoga samo zato što smo istog pola...

      Elem, da zaključim...

      Promene su neophodne.

      U Novakovu inteligenciju ne treba sumnjati.

      Da ume da bude naivan tj. da naivno postupa u nekim situacijama (ono što je Bojana napisala) verujem da to samo tako izgleda...

      Msm da je više da je birao lakši put iliti liniju manjeg otpora i svesno puštao neke stvari i nije reagovao na iste...

      Najopasniji su ljudi koji ćute godinama i naizgled nemaju nameru da se pobune oko bilo čega, kada eksplodiraju...a msm da se upravo to desilo kada je Novak u pitanju.

      Godinama je gledao nepravdu i bio ne mali broj puta i žrtva iste da mu se verovatno nakupilo i da je kod njega sazrevala ideja, a nezadovoljstvo se nakupljalo...a kap je prelila čašu kada ATP nije bio zainteresovan u prethodnih 6 meseci za igrače...

      Možda je čekao baš ovaj trenutak kada je bio na čelu veća igrača da odatle proba da promeni neke stvari za koje prethodnici možda nisu imali sluha ili potrebe da ih menjaju...kada je video da ne ide i da ne može rešio je da preduzme neke drugačije mere uz podršku ostalih...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Weltschmerz View Post
        Bojana.
        Da li bi bilo protiv ovog udruženja da je osnivač umesto Novaka, Roger?

        Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
        Njih dvojica su razliciti karakteri, tako da ne mogu da uporedjujem.
        Kao sto sam vec napisala, mislim da Novak ulazi naivno, a da je Roger u pitanju, on bi vec imao sve razradjeno, jasan plan i vec bi se znale akcije koje planiraju itd.

        Dakle, nisam protiv Djokovica, nego protiv Pospisila i Amerikanaca, oni mi srmde, takav mi je osecaj.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Na osnovu temeljiš stav da bi Deda sve imao razrađeno, na osnovu prelepog jednoručnog bekhenda ili lokni koje mu nehajno padaju na čelo ( doduše sve manje u poslednje vreme)?
          I na osnovu temeljiš stav da je Novak ušao u sve nepripremljen, na osnovu H2H koji ima sa Dedom i Rafom, ili na osnovu toga što ima malo kuče za kućnog ljubimca?
          Last edited by dekkard; 31-08-20, 12:45.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Dobra je stvar sto su vec animirali dobar dio tura. Sto znaci da nije ishitreno i naivno, vec se pripremao teren duze vrijeme, a Osaka i korona su samo povod. Ne i uzrok. To se u istoriji uci u osnovnoj skoli, razlika izmedju uzroka i povoda.
            Ali buduci da se vec okupila respektabilna druzina oko te ideje, Novak je u startu zaklonjen, nije fokus u potpunosti na njega i mafiji nece biti dovoljno da potrosi zrno, noz ili doping-skandal na njega i da razrusi tu ideju. Sad je infrastruktura bitna, a on ce svojim sredstvima ubrzati taj proces. Idemooo!!!

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Na osnovu temeljiš stav da bi Deda sve imao razrađeno, na osnovu prelepog jednoručnog bekhenda ili lokni koje mu nehajno padaju na čelo ( doduše sve manje u poslednje vreme)?
              I na osnovu temeljiš stav da je Novak ušao u sve nepripremljen, na osnovu H2H koji ima sa Dedom i Rafom, ili na osnovu toga što ima malo kuče za kućnog ljubimca?
              Aha, sve si pogodio
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Mjera trzisne vrijednosti teniske zabave ne zvisi o broju setova. Zavisi o status igraca koji igaraju (npr. broj selmava), o rivalitetu, o medijskom uspjehu igraca i o naciji kojij pripada. Amerikanci imaju najvecu trzisnu vrijednost.


                Dao bog da je suprotno.

                Da bi shvatio u sto se upusta, Novak treba da zna kako funkcionise kapitalizam, kako funkcionisu sindikati i karteli, treba da ima iskustva u polici i konacno treba da zna teoriju igra koja je grana matematike.



                Cijela ideja moze da ima sansu na uspjeh samo ako im se pridruze zene.

                Dalje, da bi uspjeli moraju da pocnu sa minimalnim zahtjevima.

                Niko ne zna kako ce se stvari tacno odvijati.
                niko ne zna kako ce se stvari tacno odvijati,ali ti znas sta moraju da rade da bi uspeli...pa hit

                pa jos ne zna kako funcionuse kapitalizam,al je ipak otisao u monako...'nako


                (i kad smo u rimi)ja ostadoh bez odgovora,imas li dodira sa tenisom,il pises kao mi...TAKO




                vrucina napolju,prascajte
                Wizard

                Comment


                • Endi nece, tj na standby je, kaze nema zena, on veliki borac za njihova prava i zarade
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Da je svim zenama u svijetu kao teniserkama huhu 8. mart ne bi vise postojao

                    Andi supljator stari

                    Comment


                    • pa da.jel dzudi neki drek u britanskom savezu il nije


                      a i nekoliko puta sam video da koriste rec BREXIT ili varijacije sa tim PTPPPTPP


                      vratili mi tviter


                      al sam morao da pobrisem tvitove,pobedili su...i trampa i mene
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Andi supljator stari
                        Wizard

                        Comment


                        • Auuu kakva brutalnost, jebote. Pfff, krvnicki. Nemam pojma ko je ovaj pokemon

                          Last edited by DinoFC; 31-08-20, 14:16.

                          Comment


                          • sta,pa rotenbergov tekst,ocekivano
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Endi nece, tj na standby je, kaze nema zena, on veliki borac za njihova prava i zarade
                              Da, pročitah negde da nije u potpunosti odbacio ideju,ali za sada nije ZA zbog žena ( ) ali ne isključuje mogućnost da se predomisli u budućnosti...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • A sto vam je cudno za Endija, on ima takav stav odavno
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X