Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uthred View Post
    dakle,od NI-ja nisam ocekivao prazan papir,slikovito da kazem,jos manje od bojane da se uhvati monaca
    Ljubitelj tenisa je spomenuo porez, a ne ja, makar isprati sve kad komentarises
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • procitao sam...

      nisam ocekivao,ipak


      ono,pljunem ja na ulici,sto ne bi i ti fazon
      Wizard

      Comment


      • Poredjene nema veze sa vezom, pre ce biti da pljujes na ulicu a opominjes nekg ko pljuje u maramicu.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • poredjenje je sasvim na mestu i ti to znas

          jos kao autor najcuvenijih recenica i klepanica na TPF

          ali manja si mi muka ti,tviter mi je suspendovan na 12 sati,prijavili me federerovci i rotenberg licno

          sad sam slavan
          Wizard

          Comment


          • Sta si ti pisao kad su te prijavili?

            Da, moje poredjenje je na mestu, tvoje nikako
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • ono sto je trebalo da se napise,mostly prepisivao fedfan recenice

              da,poredjenje mi je na mestu
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                @NI
                Danas je sve interes, tamo gde je veliki novac i interes i globalizacija i svakakve nepodostine, a tenis nije nikakav izuzetak.

                I u vreme nastanka kapitalizma zaceli su se i formirali prvi sindikati da bi radnici poboljsali svoje uslove, iako je gazada taj koji je drzao biznis i diktirao iste. Danas su ti sindikati u svetu izuzetno jaki, bez obzira sto gazde drze sve. A sigurno da je mnogo puta bilo onoga ako ti neces ima ko hoce, u pocetku, (omiljena recenica i ovdasnjih "gazda" u ovom mis-mes sistemu), apropo bice turnir sa 16 najboljih, a ne 56. Pa ok bice jednom, dvaput, deset puta i onda?
                Ostali ce da se povuku jer nema smisla igrati tenis posto od njega ne mogu da zive. Opet to ne znaci da ne treba da probaju da ih poboljsaju.
                Naravno da se ja licno ne sekiram za onog 300tog i njegova primanja ali razumem pobude ovih koji to zele da promene, a 328. i 403. izmedju sebe nece igrati ni na GS niti na Mastersu, previse karikiras NI. I pretpostvaljam da se niko ne bori da se zarada 300tog izjednaci sa prvim, vec da se poveca valjda, da moze da se i dalje time bavi, putuje i da zivi.

                No, mene zanima zasto to ostali ne zele. Sta je to tacno sto Rafu i Federera koci da kazu e ok ajmo u bolji svet. Ajmo da probamo makar, na kraju ostvareni smo u svakom smislu, ostavicemo nesto iza sebe, ili bar znamo da smo pokusali.
                Umesto toga citamo one isprazne floskule i prazne reci. Nije vreme? Uvek je pravo vreme, a pogotovu u doba kriza.

                Porediti male zemlje bez teniske kulture i tradicije i ove koji ih imaju i gledaju i pune tribine ko god da dodje, malo je nerezonski.
                U Beogradu jeste propao turnirr, ali u Den Bosu nece. To sto se GS, tacnije Masters dogadjaij i organizatori tako drze zajedno ujedinjeni, rade to naravno iz vec pomenutog interesa, ali ne znaci da ne teba i igraci iz istog. Na kraju samo tako i mogu nesto da urade i ostvare.
                Ja sam jako pojednostavio pa i iskarikirao. To sam na pocetku rekao. To mi je bio cilj, jer sam isao na ilustraciju problema a ne na detaljisanje.

                1.
                Ne mozes uporedjivati klasicni sindikat sa tenisom. Tenis je zabava. Osim toga, interesi svih tenisera ne mogu biti isti, jer im je trzisna vrijednost jako, jako razlicita. Ko ce imati pravo da postane clan tog sindikata? Recimo da je to bilo koji igrac koji je jednom tokom karijere usao u prvi 200. Koliko ce ciji glas vrijediti u sindikatu? Pretpostavimo da je to jedan covjek jedan glas.

                I sad sindikat trazi od turnira da se ispuni neki njihov zahtjev. Turniri odbiju. Sto sindikat moze? Da glasa za strajk. Sad te pitam koliko ce strajk kostati 200-og na listi koji ima 20 godina u odnosu na Novaka Djokovica koji je prvi na listi i ima 33 godine?


                2.
                Ima smisla da igraci probaju da poboljsaju uslove ako je sansa na uspjeh razumna tj. ako je njihova pregovaracka pozicija relativno jaka. Ja mislim da je njihova pregovaracka pozicija jako slaba. Mislim da im Novak treba da bi poboljsao tu poziciju.

                3.
                Sve skupa moze da dovede do dezintegracije sadasnjeg ATP sistema. Ko bi u tom slucaju bio pobjednik? Americki igraci. Nije cudo da Amerikanci daju najglasniju podrsku Djokovicevom sindikatu.

                Comment


                • Originally posted by torpedo View Post
                  N1 pričom šta bi bilo kad bi bilo - zar ne misliš da kad neko pokrene tako neku inicijativu ima odgovore i na tu vrstu problema - jedino ako to nije neki trenutni hir u što sumnjam.
                  Nije hir. Svejedno, Djokovic ne zna u sto se upusta.
                  Last edited by NI; 31-08-20, 00:45.

                  Comment


                  • Originally posted by Uthred View Post
                    dakle,od NI-ja nisam ocekivao prazan papir,slikovito da kazem,jos manje od bojane da se uhvati monaca
                    Zao mi je sto sam te razocarao!

                    Comment


                    • Jedva iščitah šta ste sve ispisali, pa i ovo po portalima itd...i sada ću polako da napišem svoje viđenje, ali kroz odgovore na neke komentare.

                      Bojana ako zameri što tek sada odgovaram, neka ne čita iako moram na njene neke upise da odreagujem jer su mi malo kontradiktorni, da ne upotrebim neku grublju reč...



                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      Pa ATP shvati kao jedan ceo deo, jedan deo su turniri, jedan deo su igraci i oni nisu imali pravo glasa, tj. imali su ali je bilo dosta komplikovano.
                      Sad uzmi da ostaje ATP (turniri) a sa druge strane PTPA i sad zele da taj odnos bude 50-50.
                      I ranije je u okviru ovog dela gde su bili igraci, samo se oni pitali, dogovarali itd. i jedinstveno istupali, a ti sad kazes: aha, ali sad ce u PTPA samo igraci da se pitaju...pa i pre je to bilo, samo se zvalo savet
                      Prvi bold je direktno kontradiktoran drugom...jesu li imali pravo glasa ali je bilo komplikovano ili nisu imali pravo glasa?!

                      Treći bold ideja i jeste da se samo igrači pitaju, jer da su se pitali dok je bio savet ne bi bilo potrebe za Unijom...

                      Što me dovodi do Rodika...

                      Kada je on govorio o Uniji pre desetak godina Rafa je bio za to...sada kada Novak i drugi govore o tome Rafa je protiv kao i mnogi fanovi tenisa?

                      Zašto?

                      Originally posted by Joker View Post
                      Pa on je, iskreno, idealan za celnika te organizacije. Ne mogu reci da je posteniji od Novaka, ali je vrlo inteligentan i ima tu "slabost" da uvijek prica ono sto stvarno misli.
                      Da, možda je on zanimljivo rešenje ali imam utisak da je Novakova i Vasekova ideja da je vodi neko ko je "na terenu", ko je aktivni igrač i ko iz prve ruke najbolje zna situaciju.

                      Oko poreza i plaćanja istog više je deplasirano govoriti...

                      Ali će zauvek ostati da kada se nema argumenata protiv Novaka ide se sa pričom gde plaća porez...

                      Recimo porez od turnira tj. nagrada se plaća u zemlji gde je nagrada uzeta tj. ostvarena dobit...

                      Novak u Monaku ima poreske olakšice na dobit ostvarenu od sponzorskih ugovora ali time što "ne plaća porez" uspeva da dobar deo tog novca preusmeri kroz mnoge humanitarne akcije...

                      U Srbiji ima firme za koje paća porez uredno.

                      Da je to hteo da izbegne porez sasvim uvek je imao opciju da firme osnuje i preko a da ovde vodi poslove...

                      Tako da manite tu priču...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Jednostavno ne može da se pobegne od činjenice da do sada nije nije bilo valjane, nezavisne organizacije koja se bavila pravima i statusom tenisera. Sada je to ispravljeno.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Marija da ti odgovorim, a inace kad dolazi do promene iz sata u sat, onda odgovor posle 12h nema smisla, inace nije problem.

                          1. imali su pravo glasa, mrzelo me da objasnjavam jer jeste komplikovan proces, ali ako ti se cita, izvoli i procitaj ceo niz
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Razumijem pricu da su igraci zabavljaci u industriji zabave zvanoj tenis kako je banalizovano ovdje ali to dodje ko pitanje sta je starije kokoska il jaje u ovom slucaju sta ima vecu vrijednost "zabavljaci-radnici" koje ljudi gledaju ili turniri i njihov profit. Jedni bez drugog ne mogu funkcionisati ma koliko oni smanjivali zrijebove, moje misljenje je da su svi usli u takvu kolotecinu da su igrace ubjedili da je to njihovo mjesto da samo prebacuju lopticu i da se nista drugo ne pitaju ni ti se trazi njihovo misljenje.Pogotovo ove najbolje sto ganjaju rekorde, imaju jake sponzorske ugovore, njima defakto ATP ni ne treba sve dok mogu igrati meceve. Tako me ne cudi sto vecini TOP 10 igraca ovo nema smisla jer neke ne interesuje a drugi imaju svoje veye i relacije koje su uspostavili njihovim boravkom u samom vrhu tenisa godinama sto koriste u svoje licne svrhe.

                            Pa Fed i Rafa godinama nisu ni bili u savjetu igraca jer ih nije interesovalo a i znali su da to nisu vrata gdje se nesto moze dobiti, tek su se vratili nakon pritiska javnosti da Djokovic radi sta zeli nakon one price sa Gimbelstobom i neproduzavanja ugovora Kermodu

                            Oni u krajnjoj liniji ne moraju biti 50-50 sa turnirima al ima dosta prostora da se to unaprijedi da dodje na nekih 70-30 u vrijednosti odluka jer turniri ne mogu postojat bez zabavljaca. I oni ne mogu naci tek tako druge radnike i samim tim ovaj potez moze prodrmat sve da oni vise pocnu paznje obracat na atp savjet ako se vec zainate da ignorisu PTPA

                            Ovdje je poenta price odlicna i ne moze naskoditi nikome jer PTPA sigurno nece ici u neke bojkote, paralelne tour-ove ili nesto slicno. Problem je od koga dolazi, tu se odmah izvlaci milion stvari, gdje su zene, gdje ovo, sto si plesao u nocnom klubu. Jedini pravac u kojem se moze razvit lose vidim ako ATP ni pod koju cijenu ne bude prihvatao PTPA cak lobirao protiv.
                            Last edited by DinoFC; 31-08-20, 09:53.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Ja sam jako pojednostavio pa i iskarikirao. To sam na pocetku rekao. To mi je bio cilj, jer sam isao na ilustraciju problema a ne na detaljisanje.

                              1.
                              Ne mozes uporedjivati klasicni sindikat sa tenisom. Tenis je zabava. Osim toga, interesi svih tenisera ne mogu biti isti, jer im je trzisna vrijednost jako, jako razlicita. Ko ce imati pravo da postane clan tog sindikata? Recimo da je to bilo koji igrac koji je jednom tokom karijere usao u prvi 200. Koliko ce ciji glas vrijediti u sindikatu? Pretpostavimo da je to jedan covjek jedan glas.

                              I sad sindikat trazi od turnira da se ispuni neki njihov zahtjev. Turniri odbiju. Sto sindikat moze? Da glasa za strajk. Sad te pitam koliko ce strajk kostati 200-og na listi koji ima 20 godina u odnosu na Novaka Djokovica koji je prvi na listi i ima 33 godine?


                              2.
                              Ima smisla da igraci probaju da poboljsaju uslove ako je sansa na uspjeh razumna tj. ako je njihova pregovaracka pozicija relativno jaka. Ja mislim da je njihova pregovaracka pozicija jako slaba. Mislim da im Novak treba da bi poboljsao tu poziciju.

                              3.
                              Sve skupa moze da dovede do dezintegracije sadasnjeg ATP sistema. Ko bi u tom slucaju bio pobjednik? Americki igraci. Nije cudo da Amerikanci daju najglasniju podrsku Djokovicevom sindikatu.
                              E pa sad, ti si karikirao, a ja eto uopstavala.

                              Tesko je meni da udjem u sustinu, jer nazalost zivim u haoticnom sistemu, koji nema ni glavu, ni rep, ni ime. I mozda iz svog naivnog uverenja u bolji i pravedniji svet pisem ovde gluposti, ali..

                              Gde je veliki biznis i zarada, tu su neke gazde koje to drze i radnici koji im donose te iste zarade, ali i povecavaju profit, bila zabava ili ne. Zabava je za nas, za njih primarni posao. Na kraju i filmska industrija je zabava, pa imaju sindikate, mnoge grane privredjivanja nekome su zabava, zavisi kako gledas i postavis stvari. To ne znaci da ne treba da se bore za svoje bolje uslove rada i zivota, jel?
                              I tamo postoje hijerarhije, radnici ili glumaci koji imaju vece skole ili su na trzistu trazeniji, dakle vise zaradjuju u startu, i u tim sindikatima interesi u praksi ne moraju biti isti, ali mislim da to uopste nije sustina.

                              Na kraju mi ne znamo sta ce oni tacno i precizno da zahtevaju, niti kako ce to da izgleda u stvarnosti, samo nagadjamo i pretpostvaljamo, a ne mislim da ce biti nekih ucena, niti bojkota.
                              No ako su svi ujedinjeni oko nekog stava ili zahteva, onda je i ispunjenje njegovo lakse.
                              A kako ce to tacno da izgleda, tek cemo da vidimo.

                              Jos ako im se pridruze zene, bice zanimljivo.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Nije hir. Svejedno, Djokovic ne zna u sto se upusta.
                                msm,đoković ne zna,a ti znaš

                                i NE DAJ BOŽE da neko zatalasa,to automatski znači da ne valja,jer pobogu,ti se raspisao o sindikatima i ostalom-ja ne znam šta si po struci,možda imaš dodira ili samo pratiš

                                LM,jeste se zatalasalo,i ja sve više volim što je to novak uradio-da li ću se kajati ja ili nole,bumo vidli...





                                (a taj naš ne talasaj mentalitet jnas je i doveo da je banda na vlasti već toliko dugo,a sva je prilika da će i ostati još duže )
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X