Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marat i Nalby definitivno,mada i Murray ce brzo ako ne uzme Slam,on je vec sad najbolji igrac svih vremena bez Slama...
    Davydenko bi uzeo vise njih da se Slamovi igraju na dva dobijena,da se igraju na jedan Andreev bi imao bar 10
    sigpic

    Comment


    • Da se nije pojavio Feki, Hewitt bi nažalost imao bar 8 GS, takva je konstalacija snaga bila da ga ne bi obišle sve titule više puta, osim RG.

      Comment


      • Originally posted by notorious View Post
        Da se nije pojavio Feki, Hewitt bi nažalost imao bar 8 GS, takva je konstalacija snaga bila da ga ne bi obišle sve titule više puta, osim RG.
        I Rodik bi imao par komada, sigurno ne bi ostao na 1 GS
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Sto se Hewitt-a tice on ovako covjek kad teniski pogleda ima sve,tako izgleda jedna teniska masina,jedan moderni teniser.Falilo mu je par santima...
          Izuzetne udarce ima,pa ja evo(nerado) govorim da me Novak najvise na njega podsjeca,da je on ustvari poboljsana Hewitt-ova verzija,ali je Lletyon morao biti agresivniji,morao je da vise napada,da ide po poene,da popravi kretanje na sljaci,mada su ga i povrede omele sto jes' jes'
          Niko nema ciste udarce kao Davydenko,to je uzivanje gledati,morao je vise!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by notorious View Post
            Da se nije pojavio Feki, Hewitt bi nažalost imao bar 8 GS, takva je konstalacija snaga bila da ga ne bi obišle sve titule više puta, osim RG.
            Ma nije to razlog,dok je Hewitt bio fokusiran na tenis maltretirao je on Rogera(ako ne vjerujes pogledaj malo h2h,cak su im treneri bili najbolji prijatelji pa su se i oni intenzivno druzili,mnogo je Australac bio bolji,ali onda je nazalost poceo da se bavi drugim stvarima,a Roger mu je pobjegao
            Last edited by AK47; 12-07-11, 13:46.
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Maltretirao ga dok ovaj nije sazreo i uzeo prvi GS, poslije toga nije bilo humano, pamtim dosta njihovih mečeva. Hewitt sa svojom najboljom igrom, nema šta tražiti protiv najbolje Fekijeve igre.

              Comment


              • Pa o tome i pricam,nikada necu biti siguran sta je mogao Lleyton jer je on prestao da se razvija teniski 2003. godine po meni,a da su se tada sastali kada je Federer uzeo WB ja mislim da bi ga Hewitt dobio jer je bio bolji( vise subjektivno nego objektivno),ali se desilo to sto se desilo i ostalo je istorija,ovaj mozda najbolji igrac svih vremena,a ovaj u isti kos sa jos par igraca iz mozda 4-5 klase sampiona...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Za vecinu ovih igraca se slazem sa svima, po pitanju toga da su neki mogli (a ne morali kao sto kazete) stvarno mnogo vise nego sto su uradili. Ali jednu stvar previdjate, a to je da osvajace GS, pogotovo visestruke, ne karakterise samo igra, nego i sampionski um. Ima tu gomile igraca koji mogu da odigraju vanserijski, usudio bih se da kazem da mogu cak da odigraju na nivou prve trojke. Ali ciniti to iz dana u dan je ono najteze. A to treba raditi 2 nedelje (uz malo srece, al' sreca prati hrabre) da bi se osvojio Slam. Mislim, Davydenko je sjajan igrac, ali to je, ipak, Davydenko. On meni deluje kao sasvim obican lik koji ume da igra tenis, ali nema tu ambiciju koju imaju najveci, jednostavno ne grize. Evo Tsonga je najsveziji primer. Kako je samo odigrao protiv Rogera. Ubedjen sam da u slucaju da je odigrao tako jos 2 meca, da bi on bio taj koji ljubi Wimbledonski pehar. Mislim da bi onakvom igrom dobio i Novaka i Rafu. Ali on to ne moze da radi, i zato nije neko ko osvaja Slemove.

                  Comment


                  • Pitanje koliko je mogao napredovati, sigurno ne do nivoa Fekija, tako da bi ostao u njegovoj sjeni.

                    Comment


                    • Da ne duljimo dalje,nikad necemo saznati ne znam koji je to nivo ali sam ubijedjen da je mogao/morao vise...
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by notorious View Post
                        Uplašio se svega pomalo Opet kažem, igrajući protiv npr. Berdych-a on bi i tada vjerovatno igrao pod blokadom, ali sa dobrim šansama da osvoji, jer je kvalitetniji igrač. Protiv Novaka ne bi osvojio i da je bolje igrao, tu se slažemo, ali je morao pružiti jači otpor, jer je u meč ušao sa nekih 40% šanse za pobjedu. Tipsarević je gubio finala od gorih igrača, kod Murray-a to nije slučaj. Ne bi valjalo kada bi se slagali u svemu, zanimljivije je kada smo različiti mada se većinom slažemo, osim ovoga da bi izgubio od svakoga u finalu


                        @ Indigo, gdje Čilića nađe, i dalje te drži vrućina Coria definitivno, on je morao više na šljaci. Nalbandian i Haas su najveći gubitnici, morali su uzeti GS. Gonzalez je dostigao gornju granicu potencijala na AO 2007, on od onoga ne može bolje, i opet nije došao ni do seta protiv Fekija.
                        pa, ne bi izgubio baš od svakoga jer ne može baš svako da stigne u finale gs-a, neki kvalitet se valjda podrazumeva. mislim, mnogo lakše će neko zalutati u finale turnira iz serije 250, 500, pa čak i 1000, nego u finale slema. a, sama činjenica da do finala nisu uvek dolazili najkvalitetniji govori da ne pobeđuje uvek kvalitetniji igrač, već igrač koji u datom trenutku pruži bolju igru, ima veće srce, želju za pobedom itd.
                        rekla sam da nisam sigurna da bi izgubio od Berdiha, jer ne znam ko bi bio veći čoker u jednom takvom finalu. dok mislim da bi, na primer, od Conge izgubio... moja poenta je bila da nije izgubio ta finala jer se prvenstveno uplašio Federera i Đokovića, kako neki ljudi misle i da bi sigurno pobedio da je igrao protiv nekog igrača van prve trojke.

                        ok, mislim da smo razjasnili uglavnom svoje stavove, vidim da je počela nova diskusija.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by AK47 View Post
                          Da ne duljimo dalje,nikad necemo saznati ne znam koji je to nivo ali sam ubijedjen da je mogao/morao vise...

                          Uvijek može više, a i otišli smo previše sa šbbkbb. Meni je najviše krivo zbog Safin-a, on je na svojih 100% mogao dobiti bilo koga, šteta što se glava i talenat nisu poklopili.

                          Comment


                          • Marat Safin-prvi servis kada udje savrsenstvo,kao i dvorucni bh,fh mu je malo mesarski bio,ali je bio krut u nogama i na mrezi,ali mislim da je on sa svojim stavom i ponasanjem cak i dobro prosao sa ova 2 Slama
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Ja mislim da se njega ne bi vise pamtilo (osim kad su u pitanju rekordi i statistika), a pogotovo da ne bi imao vise fanova, da je bio potpuno posvecen tenisu i da je osvajao sve redom... Trebaju tenisu i ljudi kao sto je Marat...

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X