Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marej se po mom misljenju trenutno nalazi u fazi trileme treba pronaci igru protiv 3 igraca koji su po kvalitetu bolji od njega, to je kao da se alpinista treba popeti na tri planine u kratkom roku pa ako savlada jednu druga planina je nesavladiva,jednostavno receno on je zaglavljen izmedju vrhunskih igraca (Rafa,Roger,Novak) i igraca koji bljesnu na nekim turnirima (Berdih,Soda,Conga)svakako je dobar pokusaj da se promeni nesto ali je to mac sa dve ostrice ceste promene trenera nisu dobre, pitanje je dali Rasid moze pomoci u osnovnom problemu koji ima Marej(sto nije uspeo sa Gaelovim divljim temperamentom)Pored mentalnog pristupa Marej svakako treba uskladiti balans izmedju defanzive i ofanzive jer mu se igra svodi na iznudjene graske protivnika(suvise ziheraska)pred njim je cini se nepremostiva prepreka ako se pogleda samo bliza istorija Rafi je trebalo bar 3-4 godine da pronadje igru protiv Rogera na ostalim podlogama van sljake,Novaku 3-4 godine za pronalazenje igre protiv Rogera i Rafe a Mareju ce trebati mnogo vise a pitanje je dali ima vremena za to po mom misljenju osvajace turnire ali GS tesko jedino ako mu se ne dogodi situacija o kojoj govore britanski mediji da Marej moze osvojiti GS jedino ako ne ucestvuju prva 3 igraca izgleda da su ovaj put u pravu

    Comment


    • @notorius, mišljenja nam se razlikuju i to je to.
      ja smatram da se Marej nije uplašio Novaka već osvajanja gs-a.
      i ne znam koliko je Endi njega video kao "domaćina" tu, s obzirom na to da je on prethodne godine igrao finale tu, dok je Novak ispao beše negde u četvrtfinalu od Conge, ne mogu sad da tražim. isto tako, mislim da bi Đoković osvojio taj slem i da je Marej bolje odigrao u finalu jer je igrao sjajno ceo turnir i bio je pun samopouzdanja nakon pobeda nad Berdihom u četvrtfinalu, a pogotovo Federera u polufinalu.

      ili, kako bih ti najbolje dočarala, Marej u finalu gs-a nešto kao Tipsarević u finalu atp 250 ne znam kakve su tu psihološke barijere u pitanju...

      nakon Endijevog prvog izgubljenog finala i njegove predstave u istom, mislila sam da se uplašio Federera u velikom slem finalu, plus njegovo prvo finale, plus odlična igra Federera... nakoh drugog sam već imala neke sumnje, da bih nakon trećeg zaključila da se on ustvari plaši osvajanja gs-a. opet kažem, ne mislim da bi pobedio Novaka, ali bi sigurno učinio meč neizvesnijim i pokazao više želje.

      i konačno, moje mišljenje je da Marej ima igru (kad želi da igra kako može, naravno) da pobeđuje prvu trojicu i na slemovima.
      sigpic

      Comment


      • Ja bih stvarno voleo kada bi neko od upućenijih teniskih stručnjaka mogao malo bliže da objasni koliku ulogu zapravo igra trener u spremanju vrhunskih igrača? Koliko jedan trener može konkretno da doprinese top igraču kao što je recimo Nadal? Ok je ono, imam problem sa servisom - dovedem stručnjaka za servis i malo doradim to. Sada pitam više onako uopšteno. Čime sad taj trener koji nikad nije bio ni blizu uspešan može da nauči svog pulena što ovaj već ne zna?

        Comment


        • Endiju ne pomaze ni cinjenica da nikada nije uspeo da uzme titulu u mecu koji se igrao na 3 dobijena seta! Rafa je nakon finala sa Koriom u Rimu 2005. bio spreman na sve a Marej je svih 6 Masters 1000 trofeja osvojio u finalu na dva dobijena.. sve bi bilo drugacije da je recimo 2 uzeo boreci se sa nekim do iznemoglosti u mecu koji traje preko 3 i po sata i koji bi na kraju dobio sa 3-1 ili 3-2

          Na zalost, na ovakvim podlogama i konkurencijom imace priliku da uzme sva 4 Slema u buducnosti, bitno je da konacno padne taj prvi
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Joj ljudi ispisasmo o Andy-u 2 stranice Bas je bilo lepo citati vas....
            Evo sada bih ja zapoceo nesto ako nije problem....a nadam se da nije...
            Recimo ovako, navedite po vama 10 najvecih neiskoriscenih potencijala od 2000 godine, odnosno igrace koji su po vama mogli da ucine vise ali nisu da li zbog glave, neazainteresovanosti, lenjosti itd......Evo ja cu prvi...
            1. Safin jedan od igraca koje sam prve gledao, uvek je bio jak sa baseline, taj BH iz skoka kojim je razbijao protivnika ali je i osvojio samo 2 GS kazem samo 2 jer je on igrac neverovatnog kvaliteta i kada mu se igra moze pobediti svakog...mogao je uzeti makar 5 GS ali nije ga nesto preterano zanimao tenis, vise se posvecivao zurkama, nocnom zivotu....

            2. Marin Cilic, dobro mozda je jos rano govoriti da on nije iskoristio svoj potencijal ali decko je u 2009 i 2010 godini igrao izvanredno dok se u 2011 potpuno izgubio, od njega sam ocekivao da bude odmah iza top 5 i da uvek konkurise za SF Grand Slama, ima sve udarce sad da li je problem glava ili sta stvarno je nerazumljivo.....sumnjam da ce se Mrnja vratiti i u 2012...

            3. Ernests Gulbis je savrsen primer kako upropastiti talenat koji bi ga vodio do nebeskih visina, kada mu se igra tenis i kada zeli pobedu sve pogadja, onaj mec protiv Nadala jooj kada se setim samo kako je igrao kakvi su to udarci bili, ali decko je sam rekao da mu je tenis zabava sto je i razumljivo jer ima love ko blata pa ga u poslednje vreme nesto preterano i ne zanima tako da je sada oko 100 mesta

            4. Richard Gasquet, jos jedan u nizu igraca koji nije u potpunosti iskoristio svoj talenat, divota ga je gledati ali evidentno je da njegova glava nije na nivou njegove igre, tu je on i sada oko top 10 ali mogao je i morao mnogo vise od SF Wimbledona, kako prolazi vreme sve je izglednije da nista nece uraditi...

            5. Gael Monfils, igrac koji mora i moze vise, nije mi jasno vise dokle ce gurati lopticu umesto da je udari, pa ti udarci idu 180 kmh, ima sjajnu odbranu, dobar servis, jednostavno mesto mu je u top 10 on mora biti tu, mora ici do zavrsnica ali isti problem ponekad mu se ne igra tenis...

            6. David Nalbandian, njega navodim ovde samo zbog tih nesrecnih povreda koje su ga cim bi usao u formu ponovo udaljavale od terena, stvarno steta, igrac koji je mogao dominirati svetskim tenisom...

            7. Fernando Gonzales mogao je mnogo vise, ima taj nestvaran Fh, mozda i najbolji, najbrzi, solidan servis imao je igru, ali nije imao uvek glavu....

            8. Davydenko, jedan od razloga zasto njega navodim je sto nikada nije ni usao u finale GS, igrac njegovih kvaliteta je to morao uraditi, niko ne udara lopticu cistije od njega, elegantno i precizno, za njega vise nema nade uslo se u pozne teniske godine, mogao je vise.....

            9. Philipp Kohlschreiber, jedan od mojih omiljenih igraca, choker do bola, neiskoriscen ogroman talenat koji ima, ponekad se zapitam...dokle bre vise Kohli???

            10. Donald Young igrac koji je dominirao u juniorskoj konkurenciji, ali prelazak iz juniorske u seniorsku predstavlja veliki problem za njega i uvek se mota oko 100 mesta ali nikada nista da uradi i pitanje je da li ce uraditi....
            Tipsarevic....takodje choker, gubio meceve koje je lagano trebao dobijati ali od njega sam digao ruke posle poraza od HUTe-Mute Galunga ove godine.....

            Ajde da vidim vas....
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Mozda Bagdatis umesto Cilica i ruskog fiksera?

              Ili Tomi Has, tata za svu trojicu
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Tipsarevica bih dodao,a recimo Gonzaleza izbacio,to je ovako na brzinu pregledano(naravno,moje misljenje)

                EDIT:Mozda i Miler i De Bakker(mada za njega jos ima vremena,ali tesko da ce nesto uraditi)
                Last edited by Dacha; 12-07-11, 12:50.
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • Tomi Haas moze da udje u taj izbor, cini mi se cak 4 SF Gs ako sam u pravu......velika steta....
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Originally posted by tennis View Post
                    @notorius, mišljenja nam se razlikuju i to je to.
                    ja smatram da se Marej nije uplašio Novaka već osvajanja gs-a.
                    i ne znam koliko je Endi njega video kao "domaćina" tu, s obzirom na to da je on prethodne godine igrao finale tu, dok je Novak ispao beše negde u četvrtfinalu od Conge, ne mogu sad da tražim. isto tako, mislim da bi Đoković osvojio taj slem i da je Marej bolje odigrao u finalu jer je igrao sjajno ceo turnir i bio je pun samopouzdanja nakon pobeda nad Berdihom u četvrtfinalu, a pogotovo Federera u polufinalu.

                    ili, kako bih ti najbolje dočarala, Marej u finalu gs-a nešto kao Tipsarević u finalu atp 250 ne znam kakve su tu psihološke barijere u pitanju...

                    nakon Endijevog prvog izgubljenog finala i njegove predstave u istom, mislila sam da se uplašio Federera u velikom slem finalu, plus njegovo prvo finale, plus odlična igra Federera... nakoh drugog sam već imala neke sumnje, da bih nakon trećeg zaključila da se on ustvari plaši osvajanja gs-a. opet kažem, ne mislim da bi pobedio Novaka, ali bi sigurno učinio meč neizvesnijim i pokazao više želje.

                    i konačno, moje mišljenje je da Marej ima igru (kad želi da igra kako može, naravno) da pobeđuje prvu trojicu i na slemovima.

                    Uplašio se svega pomalo Opet kažem, igrajući protiv npr. Berdych-a on bi i tada vjerovatno igrao pod blokadom, ali sa dobrim šansama da osvoji, jer je kvalitetniji igrač. Protiv Novaka ne bi osvojio i da je bolje igrao, tu se slažemo, ali je morao pružiti jači otpor, jer je u meč ušao sa nekih 40% šanse za pobjedu. Tipsarević je gubio finala od gorih igrača, kod Murray-a to nije slučaj. Ne bi valjalo kada bi se slagali u svemu, zanimljivije je kada smo različiti mada se većinom slažemo, osim ovoga da bi izgubio od svakoga u finalu


                    @ Indigo, gdje Čilića nađe, i dalje te drži vrućina Coria definitivno, on je morao više na šljaci. Nalbandian i Haas su najveći gubitnici, morali su uzeti GS. Gonzalez je dostigao gornju granicu potencijala na AO 2007, on od onoga ne može bolje, i opet nije došao ni do seta protiv Fekija.

                    Comment


                    • Nalbandian i Baghdatis definitivno,mislim da Gonzales i nije imao neki potencijal on je iskoristio u skladu sa svojim mogucnostima,a ja cu se usuditi da navedem i Mishu,on je za mene fantastican igrac koji je morao vise...kao i Hewitt,malo je 2 Slama za njega,premalo...
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Daniel Berta mada za njega ima vremena,a ubacio bih i Pless-a...
                        Hewitt-u su dva i previse sto se mene tice!
                        Last edited by Vladan; 12-07-11, 13:31.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Daniel Berta mada za njega ima vremena,a ubacio bih i Pless-a...
                          Hewitt-u su dva i previse sto se mene tice!
                          Samo sam cekala ovu recenicu
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Davidenko je za mene kralj tenisa u poredjenju sa vecinom nabrojanih, prosto je morao da uzme jedan slem. 2009. je igrao najlepsi tenis na planeti, uostalom, kao i uvek kad igra dobro.

                            De Bakker je potencijal i jos uvek mlad za ovu kategoriju, a Tipsarevica, Gulbisa i njima slicne ne bih stavio u nijednu ozbiljnu tenisku kategoriju
                            ~ Djoko ~ Fed ~ Nikolay ~ Simon ~ Dolgo ~ Soda ~


                            &quot;Those who overlooked Djokovic don&#039;t know anything about tennis&quot; - Fed

                            Comment


                            • Pa neko ko bi najradije poen da osvoji besomucnim prebacivanjem da nije naucio nikad na sljaci da igra,tu vise nema sta da se prica...
                              Covjek je realno imao srece,jedna era se zavrsavala,druga pocinjala,a on iskoristio medjustanje!Safin,Rafter,Nastase i Kafelnikov,a on u njihovom drustvo,previse je...
                              sigpic

                              Comment


                              • Nasjeo si neiskusno,ali nema veze to sam i cekao...

                                On je po meni potencijal nenormalan,sve zna i na pitanje koji udarac ne voli da igra jedini je rekoa da nema problema ni sa jednim i da voli sve da igra,ja sam mislio da ce on imati barem 8,ali postao je faca i tu nije bilo spasa,a i Karlovic je dosta pomogao u tome jer ja sam ubijedjen da bi ona WB bio njegov da tada nije ispao,a onda samo nebo je granica,pa ja sam zbog njega provodio po 14 sati u autobusu da bi vidio njegovu igru uzivo,genije...
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X