Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa jel to znaci da se lista ponovo zamrzava odmah nakon RG-a? Kakva ludnica..

    Comment


    • Ne znam, pitanje je sta ce da se igra posle RGa, lista zavisi od toga.
      ATP je izbacio da ce se u naredne 2 nedelje znati okvirni raspored do kraja godine.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Kulambara View Post
        ovaj vec sere i o RG uz neizostavno pominjanje adria tura (doduse,nije pomenuo novaka u ovom skracenom izdanju)
        Nazalost, sve sto on kaze je logicno. Ako neko zeli tenis, mora da se pomiri da rizikuje pogorsanje stanja sa epidemijom. Ne moze se organizovati turnira bez rizika. Taj rizik moze da se umanji ali ne moze da se eliminise.

        Licno samtram da su mjere vezane za epidemiju previse ristriktivne, pogototo sad u ljetno vrijeme. Shodno tome ja sam da se igraju turniri ali pod tri uslova.

        1.
        Da se igraju samo na otvorenom uz smanjeno prisustvo publike.

        2.
        Da se osoblje koje je neophodno za vodjenje turnira bira medju onima kojima su preboljeli virus. (U tom pogledu je Njujork najbolji.)

        3.
        Da svaki igrac mora proci inicijalni test a potom ide u specijalni karantin sa ostalim igracima i trenerima. Oni nemaju fizickog kontakta sa osatkom svijeta dok turnir traje. Na samom turniru nema rukovanja, grljenja, koriste samo svoje peskire... plus, redovna dezivfekcija svih zajednickih povrsina, plasticni veziri za linijske sudije i skupljace loptica itd. U slucaju da neko od igraca oboli, ostali, protivno generalnim pravilim koja vaze za ostatak zemlje, nastavljaju turnir.


        Nemiri kojih je bilo u mnogim zemljama se prije mogu sprijeciti odredjeno relaksacijom nego poostravanjem mjera. Ljudi bez kontakata sa drugim ljudima, bez posla, bez zabave... postaju frustrirani, pogotovo mladi. To je prirodno. Treba im se dati oduska.

        Sto nije islo da valja na Adria turu? Igraci nisu bili u karantini a i bilo je previse fizickog kontakta medju njima.

        Logicno je da se sezona zavrsi poslije RG-a, osim ako se mogu organizovati neki ad hoc turniri u zemljama sa toplijom klimom. Mozda se moze probati sa Stokholmom u dvorani s obzirim da Svedjani imaju viski postotak imuniziranih.


        Bas me zanima kako ce stvari organizovati Australci. Oni znaju biti jako dobri u tome.
        Last edited by NI; 24-07-20, 12:59.

        Comment


        • niko ne zna kakvi su australijanci,jer jos niko od slemova nije organizovao turnir u pandemiji

          a ono sto ja znam,je da ni lekari nista ne znaju,da ne nacinjem pricu,jer su se vec 158 hiljada puta zajebali-i svetski, i nasi tako da te uslovne mere mozda nista ni ne vrede
          Wizard

          Comment


          • Virus je novi i ima nove karakteristike. Samim tim naucnici nisu mogli znati incijalno sto je pred nama. Bilo bi najpostenije da su izasli i rekli: "Ne znamo, ali predpostavljam na osnovu..." To javno mnjenje ne bi prihvatilo. Ljudi zele definitivne odgovore. Tako je bilo prije 4 mjeseca. U medjuvremenu su naucnici puno naucili o virusu ali je tesko priznati da je ono sto su savjetovali ranije bilo netacno. Ko danas pominje respiratore?

            Austrulaci znaju da budu bolji od drugih. Ko je prvi uveo krov? Nisu Amerikanci, ni Evropljani nego Australci, a imaju bolju klimu i od jednih i od drugih. Postoje razlozi za to. Tenis je popularan u Australiji. Vaznije, AO je jedini stvarno svjetski sportski dogadjaj u Australiji. Oni ce sve ucinjeti da uspije. Konacno, mnogi ih, bez pravog razloga, omalovazavaju. Jasno ljudi zel da pokazu da nisu gori, nego mozda cak i bolji.

            Australci su poceli da planiraju jos u martu, 10 mjeseci unaprijed.

            Comment


            • ja sam pricu poceo o RG...zasto si nastavio sa AO ne znam..ALI

              -mi spominjemo respiratore

              -ne znam sta su naucili,ali svaki dan se ruse rekordi po broju zarazenih

              "znaju da budu bolji od drugih"-onda mogu da budu i gori
              -
              -ne pada mi na pamet da ih omalovazavam (zameram titranje fedreru,to je drugo),niti sam primetio da to rade drugi (ne podrazumevam vreme od pre hrista)

              ...ne da mi se dalje..
              Wizard

              Comment


              • Francuzi su jako zapeli da odrze RG. To mi se svidja. Medjutim, ne ostavljaju utisak da dobro planiraju. Zelim im da uspiju. Za to ce im trebati srece. Zelim da je imaju.

                S druge strane mislim da ce Australci uspjeti i da ce daleko manje zavisiti o sreci.

                Comment


                • Troicki je bio gost kod Viskovica i Govedarice i otprilike je rekao da nema nista od tenisa do kraja godine, da su bas male sanse.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Vala, bruka da se toliko sportova moglo, pa jos kontaktni sportovi.. a oko tenisa se digla tarapana.

                    Ne zelim da slusam price o specificnosti tenisa, ljudi sa svih strana, ovo-ono... kraj.

                    Comment


                    • Pa najveci problem je putovanje, mnogo je lakse organizovati fudbal u jednoj zemlji, nego teniski turnir gde dolaze teniseri iz svih mogucih zemalja.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • E progovorila bi na guzicu, da prostis...

                        Comment


                        • Ja ne vidim kako ce korona virus da nestane u narednih godinu dana, a mozda i duze. Tako da, tenis kao sport mora da se priliagodi. Samo je pitanje kada ce to da se desi.

                          Comment


                          • Originally posted by 147 View Post
                            Ja ne vidim kako ce korona virus da nestane u narednih godinu dana, a mozda i duze. Tako da, tenis kao sport mora da se priliagodi. Samo je pitanje kada ce to da se desi.
                            Odnosno, koliko slemova prvo da zrtvujemo.

                            Comment


                            • Originally posted by Joker View Post
                              E progovorila bi na guzicu, da prostis...
                              ????
                              pa ocigledno sam na forumu, postavila post, ti odgovorio, ja se nadovezala, tome forum i sluzi
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ajde, Bojana, molim te.. ponekad te vidim kao Taška Načića iz Davitelja...

                                Comment

                                Working...
                                X