Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Notorious

    Ne slazem se s tobom,mozda njemu treba psiholog jer on treba svakom ozbiljnom profesionalcu,ali nece njemu psiholog nadograditi drugi servis i FH(pogotovo paralelu koju gotovo da ne igra),moze on njemu uliti nekakvo samopoudanje i vjeru u sebe ali sa aspekta udaraca u tenisu mu sigurno nece pomoci,a njemu je pomoc u tom segmentu itekako potrebna,samo sto ja mislim da Rasheed tu ne moze nesto uciniti...
    Last edited by AK47; 11-07-11, 13:08.
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Nema Endi nekakvih posebnih "igrackih" problema.Naravno,moze da nadogradi drugi servis i FH,ali veci problem je u glavi...
      Jedan je Obradovic Zarko!

      Comment


      • Ima Aco on igrackih problema, nije to jos ni blizu ovoj trojici bez obzira na mentalitet koji mi jeste slab,nema on jos uvijek oruzje za Slam,barem tako ja mislim
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by AK47 View Post
          Ima Aco on igrackih problema, nije to jos ni blizu ovoj trojici bez obzira na mentalitet koji mi jeste slab,nema on jos uvijek oruzje za Slam,barem tako ja mislim
          Pa kad je mogao da ih pobedjuje na mastersima,moze i na slemovima.Slazem se da mu treba nadogradnja nekih stvari u igrackom smislu,ali dok ima onakvu psihu nece mu ni to pomoci...
          Jedan je Obradovic Zarko!

          Comment


          • To je neka druga prica,pa evo ti dva bas dobra primjera igrackih transformacija u samo 15-ak dana,Federer na Madridu i Rimu i RG-u i Nadal na Cincyu i US-u prosle godine,neuporedivo ,tako da je drugacije dobiti ih na Slamu i na Mastersu,potpuno drugacije...
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Verovatno si u pravu sto se toga tice,ali Mareju nece nikakva igracka "nadogradnja" pomoci dok ne resi neke stvari u svojoj glavi.
              Jedan je Obradovic Zarko!

              Comment


              • Hajde da ne duljimo recimo da si u pravu,mada ja mislim da ove dvije stvari vrlo tijesno povezane
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Originally posted by AK47 View Post
                  Hajde da ne duljimo recimo da si u pravu,mada ja mislim da ove dvije stvari vrlo tijesno povezane
                  Cijenis? pa moguce...svakako je najbolje da sacekamo i vidimo hoce li moci tu Rasheed nesto da ucini
                  Jedan je Obradovic Zarko!

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    @Notorious

                    Ne slazem se s tobom,mozda njemu treba psiholog jer on treba svakom ozbiljnom profesionalcu,ali nece njemu psiholog nadograditi drugi servis i FH(pogotovo paralelu koju gotovo da ne igra),moze on njemu uliti nekakvo samopoudanje i vjeru u sebe ali sa aspekta udaraca u tenisu mu sigurno nece pomoci,a njemu je pomoc u tom segmentu itekako potrebna,samo sto ja mislim da Rasheed tu ne moze nesto uciniti...
                    Ma naravno da treba i igračke nadogradnje, ali je kod njega ogromna psihička barijera, koju mora nekako savladati. On je vrhunski igrač i samim time nisu toliki problemi u igri, kao što su u glavi, kod njega je kumulativan učinak psihe presudan, a svega mu se nakupilo kroz najvažnije mečeve u karijeri. Mislio sam i ja do skoro, da nije najveći problem u psihi, ali vidim da se to stalno ponavlja i ponavlja, da je potpuno ravnopravan u meču, a da sve ključne poene gubi, zanimljivo.
                    On se raspadne nakon bukvalno jednog poena, u tom finalu AO se raspao nakon jedne duže izmjene oko 40 udaraca. Sada protiv Rafe nakon zapucanog zicera, gdje bi dosao u situaciju da napravi brejk, do tog trenutka ja sam ubjeđen da on ide u finale, jer bolje stoji na terenu, mnogo bolje. U Rimu radi duplu kada treba da odservira i završi priču, a imao je tada igru bolju nego ikada ranije, bar što se šljake tiče. U Rimu je odigrao perfektno 3 meča (Starace, F.Mayer 2 i 3 set, Novak skoro cijeli meč), imao je Novaka na konopcima, ali psihička blokada mu nije dozvolila da dobije meč. Jeste on glineni golub nakon drugog servisa, to stoji, iz FH mora biti agresivniji, ali nadoknadi on te elemente recimo return-om koji je u nekim aspektima bolji i od Novakovog. BH ima vrhunski, kretanje takođe, ima dobar prvi servis, njega bi morao malo više miksati, nekako ga previše cijepa po T liniji, pogotovo u najvažnijim trenucima, mogao bi češće i na mrežu.
                    Vidi se da mu fali samopouzdanja, on sam sa sobom prvo treba riješiti neke probleme, jer nije ništa manje talentovan od Novaka, Rafe itd. naprotiv. Za njega su 2 naredna GS ključna, ili će konačno krunisati to što je stalno pri vrhu i biti ravnopravan u podjelama najvećih turnira, ili će potonuti, ovo isto je važilo i za Novaka prošle sezone u ovom periodu, nalazio se u sličnoj situaciji, s time što je imao taj AO 2008. Srećom Novak je odreagovao stilu velikog šampiona, vrijeme će pokazati ima li to Murray u sebi.

                    Comment


                    • Cekaj, AK, stvarno mislis da je Murrayu veci problem FH paralela i slabiji drugi servis nego cinjenica da je mec izgubio kad nije uspeo da realizuje brejk loptu s pocetka drugog seta izbacivsi FH u aut?
                      To je samo znacilo da se istog trenutka stegao i posumnjao u svoje sposobnosti i mogucnost pobede, nakon toga Nadal je podigao nivo igre, ali nisam siguran da bi Andy tako lako izgubio da njegov nivo igre nije pretrpeo naglu promenu, negativnu naravno...

                      Ih, pretece me notorious, s tim sto je jos bolje i kvalitetnije izlozio ono sto je i meni na pameti.
                      Last edited by Vanja #66; 11-07-11, 14:23.

                      Comment


                      • Svi teniski strucnjaci napominju kako je Murrayev problem u glavi sto i jeste tacno, jednostavno ne moze da se nosi sa pritiskom i ne moze da predje preko te mentalne barijere koju ima...
                        Igru ima odavno, dobar ritern veoma slican Novakovom, Jak servis mogao bi ga malo vise miksovati ali opet je sjajan, FH je sasvim solidan, tehnicki ga izvodi perfektno, passing shot.....jednostavno sve je na mestu....dobro mozda bi mogao biti malo agresivniji ali ipak je to njegov stil igre koji forsira otkako je u svetskom vrhu....
                        Ja se slazem da mu je potreban psiholog koji ce ga pripremati za te vazne meceve i koji ce sluziti da ga opusti i pomogne kako da se nosi sa pritiskom.... Takodje bitna stvar po meni je da se resi Judy i da je izbaci iz boxa.....Nzm gde sam to procitao ali msm da je to rekao Becker valjda, da Murray nema mu*a tj da nema hrabrosti i da se uvek ukoci kada se igraju vazni poeni....
                        Verujem ipak da ce on uzeti makar jedan GS jer ipak ima izuzetan talenat....a najvece sanse ce imati na AO jer m ta podloga nekako najvise odgovara....
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Mislim da je velika glupost da igrac kao Andy radi sa Rasheed-om,cak sam ubijedjen da ce Gael da profitira posle raskida s njim.Sjecam se da je svojevremeno Roger rekao da nikad nije vidio igraca koji tako jako udara loptu na treninzima kao Gael.Svi mi znamo kakav je atleta Gael i svi mi znamo da moze da raspali FH i brzinom do 190 km/h,a opet znamo koliko je pasivan,koliko samo igra na sigurno i zavisi od protivnikovih udaraca.
                          Zasto je Roger-u prece da se slika i da bude vidjen nego da unese malo agresivnosti u Gael-ovu igru,zasto ce ista biti drugacije za Andy-em?Andy-u treba Miles,on je isti mentalitet,nasli su se i bila je greska sto je zavrsio s njim saradnju...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Mislim da je velika glupost da igrac kao Andy radi sa Rasheed-om,cak sam ubijedjen da ce Gael da profitira posle raskida s njim.Sjecam se da je svojevremeno Roger rekao da nikad nije vidio igraca koji tako jako udara loptu na treninzima kao Gael.Svi mi znamo kakav je atleta Gael i svi mi znamo da moze da raspali FH i brzinom do 190 km/h,a opet znamo koliko je pasivan,koliko samo igra na sigurno i zavisi od protivnikovih udaraca.
                            Zasto je Roger-u prece da se slika i da bude vidjen nego da unese malo agresivnosti u Gael-ovu igru,zasto ce ista biti drugacije za Andy-em?Andy-u treba Miles,on je isti mentalitet,nasli su se i bila je greska sto je zavrsio s njim saradnju...
                            Sad sam siguran da je napravio pravi potez, naredna 2 GS su njegova ili bar 1

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Sad sam siguran da je napravio pravi potez, naredna 2 GS su njegova ili bar 1

                              Bolje i on nego Federer ili Nadal

                              Iskreno meni nije jasno sto je Gael ovoliko cekao da raskine s njim saradnju,a Andy je mogao da radi i sa Winogradsky-im,bolje nego sa ovim
                              Pokazao je nama Andy vise puta da moze da bude agresivan,da moze da miksuje igru,da moze da je na mrezi,da taj FH uopste nije los kad je agresivan,ali sve to kratko traje,neko ce morati da izvuce te stvari iz njega,da igra tako u kontinuitetu,a Roger nije taj
                              sigpic

                              Comment


                              • I ja mislim da je Andy napravio gresku sa dovodjenjem Rasheed-a.Njemu ne treba takav trener,njemu treba trener koji ce ga nauciti da treba da bude vise agresivan,da cesce izlazi na mrezu,a ne da stoji dva,tri metra iza osnovne linije i da vraca bezopasne loptice protivniku.On ce sa Rasheed-om nastaviti da igra po starom,isto kao sto je to radio sa Monfisom.Mislim da je Andy trebao da dovede u svoj stab Erica Winogradskog.Mislim da je on pravi covjek za Andy-ja.

                                Comment

                                Working...
                                X