Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Panchev9 View Post
    Sigurno davim sa necim sto ste vise puta prosli..
    Borg: skor 608/127 (82,7%) uz 64 titule, 11xGS - sa skorom od 141/16 (89,8%), TB 17/17 (ovo mi je malo cudno za takvu legendu), vs top 10 - 67/28(70,5%), finala 64/24(71,7%), odlucujuci set 123/41(75%), 5. set 24/6(80%), pobednik 1. seta 524/25(95,4%)... Ovo zadnje mi nije logicno, ali ajde ... I jos mnogo...
    Samo jedan veliki naklon..
    Uzeo je 63 titule, ATP kao i obicno brlja na razlicitim profil stranama istog igraca (isto je i kod Lendla i Konorsa)

    Svaki njegov age rekord koji Rafa nije dostigao, ubedjen sam, niko drugi nikad nece! Do 20. titule dosao je nekih mesec dana pre Rafe (bilo im je 20 godina), sa 21. vec je imao 30 (tu ga je Rafa malo slabije pratio) a sa 22. imao ih je 40
    Last edited by ClayWarrior; 07-07-11, 23:26.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Uzeo je 63 titule, ATP kao i obicno brlja na razlicitim profil stranama istog igraca (isto je i kod Lendla i Konorsa)

      Svaki njegov age rekord koji Rafa nije dostigao, ubedjen sam, niko drugi nikad nece! Do 20. titule dosao je nekih mesec dana pre Rafe (bilo im je 20 godina), sa 21. vec je imao 30 (tu ga je Rafa malo slabije pratio) a sa 22. imao ih je 40
      Svaka cast, nema sta..
      A greske? Pa i na samom sajtu se neki podaci ne podudaraju..
      Moram te pozdraviti za danas..
      Jos neki zanimljivi podaci ako su tacni: Andre Agassi ima samo 1 titulu na travi, sa tim sto nije samo posto je Wimbledon.. Dovoljno za sva 4 GS..
      Boris Beker nema titulu na sljaci..
      Rafafel Nadal ima skor za odlucujuci 5. set : 15/3.. Ima jednu titulu u dvorani( def ih mrzi hehe)..
      Ivan Lendl kad uzme prvi set: 932/66( 93,4%)..

      Koliko je ovde ATP "pogodio"..

      Itd..
      Zovu krpe..
      Uzdravlje

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Sigurno davim sa necim sto ste vise puta prosli.. Borg: skor 608/127 (82,7%) uz 64 titule, 11xGS - sa skorom od 141/16 (89,8%), TB 17/17 (ovo mi je malo cudno za takvu legendu), vs top 10 - 67/28(70,5%), finala 64/24(71,7%), odlucujuci set 123/41(75%), 5. set 24/6(80%), pobednik 1. seta 524/25(95,4%)... Ovo zadnje mi nije logicno, ali ajde ... I jos mnogo... Samo jedan veliki naklon..
        Borg je bio toliko superioran, sa slabijima od sebe da je završavao mečeve sa 4-5 neiznuđenih što je onda bilo neshvatljivo. Ako uzmete da drveni reketi imaju potpuno drugačiju vibraciju i da kad lopticu udarite gornjom stranom rama, bukvalno vam se sva težina prebaci na rame, ovaj čovek je imao savršen osećaj da loptu udara čisto. Sećam se da je Konors imao neke metalne rekete sa kojim su nekad igrali samo dubl igrači. Mislim da je Konors bar godinu dve igrao sa njim. Neko je dobro rekao da je pobegao od Mekinroa jer ga je ovaj jedini tukao kad se pojavio i taman je Borg mislio da ga je pročitao, pa je izgubio par velikih mečeva i onda i prestao da igra (stvarno se zasitio što se videlo i po igri).

        Comment


        • Originally posted by Panchev9 View Post
          Svaka cast, nema sta..
          A greske? Pa i na samom sajtu se neki podaci ne podudaraju..
          Moram te pozdraviti za danas..
          Jos neki zanimljivi podaci ako su tacni: Andre Agassi ima samo 1 titulu na travi, sa tim sto nije samo posto je Wimbledon.. Dovoljno za sva 4 GS..
          Boris Beker nema titulu na sljaci..
          Rafafel Nadal ima skor za odlucujuci 5. set : 15/3.. Ima jednu titulu u dvorani( def ih mrzi hehe)..
          Ivan Lendl kad uzme prvi set: 932/66( 93,4%)..

          Koliko je ovde ATP "pogodio"..

          Itd..
          Zovu krpe..
          Uzdravlje
          Pa da, u pregledu meceva nekad ne stoji isto sto i u broju titula iz samo njima znanog razloga

          To nisu pogadjanja vec izvodjenja iz svoje arhive ali u tome i jeste srz problema, ona cesto nije tacna a cak i kad znaju da imaju gresku ne ispravljaju je

          Andre jeste uzeo samo taj Vimbldon kao titulu na travi a Borisa sljaka zaista nije htela, previse je meceva dobio na toj podlozi da ne bi barem jednom vezao 4 ili 5 ali sta da se radi

          Za Rafu znam iz glave, sjajan skor u mecevima koji odu u peti set a Madrid 2005. mu je i dalje jedina titula u dvorani i ja ne vidim gde ce uzeti sledecu

          Ovo za Lendla bi takodje trebalo proveriti ali opet kazem, uzeli su podatke prema svojoj bazi tako da mora biti o.k
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Godo View Post
            Borg je bio toliko superioran, sa slabijima od sebe da je završavao mečeve sa 4-5 neiznuđenih što je onda bilo neshvatljivo. Ako uzmete da drveni reketi imaju potpuno drugačiju vibraciju i da kad lopticu udarite gornjom stranom rama, bukvalno vam se sva težina prebaci na rame, ovaj čovek je imao savršen osećaj da loptu udara čisto. Sećam se da je Konors imao neke metalne rekete sa kojim su nekad igrali samo dubl igrači. Mislim da je Konors bar godinu dve igrao sa njim. Neko je dobro rekao da je pobegao od Mekinroa jer ga je ovaj jedini tukao kad se pojavio i taman je Borg mislio da ga je pročitao, pa je izgubio par velikih mečeva i onda i prestao da igra (stvarno se zasitio što se videlo i po igri).
            Ovako nesto
            Attached Files
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Ovako nesto
              Baš to, bravo. Inače takav reket ne zahteva veliku snagu, ali je kontrola udarca nikakva. Kod dublova je bilo sasvim normalno da vas vaš saigrač raspali po glavi od nazad kad servira, jer je taj reket bukvalno klizio iz ruke, e bila su to ludačka vremena...

              Comment


              • Ako imas vremena, daj mi komentar sa prethodne strane za Vilandera

                Citacu ujutru jer sam mrtav umoran

                Pozdrav
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Nešto si rekao pre par nedelja o knjizi koju Konors izdaje (memoari). Ako bude pisao istinu tu ćemo pročitati svašta. Taj je provocirao koga god je stigao, jedan pravi negativac, a najviše je voleo da rasturi igrača pred sobom, bio je u stanju da dobija sa nulom i da ti se bukvalno kezi u lice. Prava lisica koja se odlično snalazi u konfliktima. Inače zanimljivo je da je Lendla tukao na početku i da su to jedini mečevi gde je Lendl bio u stanju da preskoči mrežu i da ga zadavi, ali je posle Ivan našao žicu za njega pa je bukvalno bilo obrnuto. Treba da pogledaš neke njihove mečeve sa početka Lendlove karijere...

                  Sutra ćemo malo o Vilanderu...

                  Comment


                  • Ajde malo o Vilanderu. Sećam se da je to bio jedan od retkih krivonogih tenisera, bio je brz kao metak. Igrao je savršene paralele, odličan bekhend i dobar osećaj za opasnost. Na početku karijere igrao je otvoreni tenis, ali je najveći uspeh postigao kao defanzivac. Mislim da je tih godina dok je bio broj 1 isključivo čekao greške protivnika i kontrirao pasing šotovima. Bio je fenomenalan taktički igrač, ali je činjenica i da je uhvatio rupu u generacijama i 88 godine sve razbio svojim defanzivnim tenisom. Onda ga je opet smenio na vrhu ko drugi nego Ivan Grozni, koji mu je zapamtio poraz na US Openu njegovom omiljenom turniru, jer taj kad je nešto odlučio to je i ostvario (W?). Inače kao ličnost "nit smrdi nit miriše", pa zato sada izvlači komplekse na Noletu i Federeru. Nadal mu se sigurno dopada jer mu je najsličniji igrački.

                    Comment


                    • Originally posted by Godo View Post
                      Nešto si rekao pre par nedelja o knjizi koju Konors izdaje (memoari). Ako bude pisao istinu tu ćemo pročitati svašta. Taj je provocirao koga god je stigao, jedan pravi negativac, a najviše je voleo da rasturi igrača pred sobom, bio je u stanju da dobija sa nulom i da ti se bukvalno kezi u lice. Prava lisica koja se odlično snalazi u konfliktima. Inače zanimljivo je da je Lendla tukao na početku i da su to jedini mečevi gde je Lendl bio u stanju da preskoči mrežu i da ga zadavi, ali je posle Ivan našao žicu za njega pa je bukvalno bilo obrnuto. Treba da pogledaš neke njihove mečeve sa početka Lendlove karijere...

                      Sutra ćemo malo o Vilanderu...
                      Da, to ce biti zlata vredno stivo

                      Kad vec pominjem taj US Open 1988., Agasi je u jednoj veceri uspeo da iznervira i Konorsa i Mekinroa. Tokom meca 1/4 sa Dzimbom u publici je bio i Mekinro sa suprugom. Pocetkom treceg seta Agasi je bez ikakvog razloga poceo da imitira Mekinroov pokret kod servisa a onda mu se i iskezio u lice. Dzonova zena se smejala ali on je samo buljio ka Agasiju, verovatno bi ga streljao u tom trenutku da je mogao. Nakon meca koji je dobio 6-2 7-6 6-1, Agasi je rekao da je ocekivao pobedu od nekih 6-3 6-3 6-3 i da nije verovao da Konors i dalje ima toliko snage u sebi. I onda stize i Konorsov odgovor : ''Zapamticu mu to, igracu ja ponovo protiv njega. Do djavola, i pre sam znao da jurim igrace do kraja sveta. Ne trazim milost jer znam da je na terenu ratna zona. Volim da igram protiv igraca koji mi mogu biti deca. Mozda je on jedno od njih, proveo sam mnogo vremena u Vegasu.''

                      Mada, u ovoj situaciji ga ne krivim jer koliko god voleo Agasija bilo je strasno glupo raditi i govoriti tako nesto dvojici najvecih igraca Sjedinjenih Drzava koje su imali u Open eri, posebno na US Openu. Mozda mu je ovde Agasi samo vracao za ono sto je on radio Lejveru 1975. Uglavnom, tada je bilo sve samo ne dosadno
                      Last edited by ClayWarrior; 08-07-11, 22:59.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Gledajuci brojke, Mats Vilander ima cini mi se daleko najlosiju statistiku od svih velikih igraca..
                        Mada kao sto rece Zvonko Mihajlovski: statistika je kao bikini- otkriva sve a ne pokazuje nista..

                        Nadjoh u knjizari knjigu od M. Folley-a : Borg vs McEnroe.. Da li je neko prociato i da li vredi truda?

                        Comment


                        • Prvi put cujem za ovo.
                          USTA high performance coaches will convene in Austin, Texas this weekend for a seminar on using technology to build better tennis players. It may sound like tennis is taking a cue from Terminator films; in reality it’s a case of the sport getting up to speed with baseball and football in using video-tagging technology to analyze patterns of play. The USTA has partnered with Dartfish, a Windows-based software program producer, to analyze tactical tendencies of its elite junior and pro players. Dave Ramos, USTA coordinator for coaching education and sports science, will meet with about 20 high-performance coaches to analyze the Davis Cup matches and detail how Dartfish can help player development efforts.
                          "The old way of thinking about video analysis was working exclusively on players’ technique," Ramos says. "We still use video for the technical aspect, but using tagging with Dartfish enables us to extract tendencies of play during a course of the match."
                          "Players and coaches don't want to sit and watch a three-hour videotape right after a match, and if you wait too long the benefit [of video] is largely lost," Ramos says. "But if I said, 'Let's take 10 minutes and watch the key performance indicator points of a match,' we could review those critical match moments in 15 minutes and both the players and coaches are much more likely to watch it.
                          Dartfish's tennis software is designed to help coaches and players accurately analyze match-defining moments, to illustrate what patterns a player favored on pivotal points—and determine if those patterns were successful. Sometimes, a player's post-match perception of point construction can be skewed.
                          http://blogs.tennis.com/the_pro_shop...y+Bill+Gray%29

                          Comment


                          • Osvajač sedam Gren slem titula Mats Vilander i dalje nije impresioniran uspesima Novaka Đokovića, čak ni njegovim trijumfom na Vimbldonu.

                            Vilander, inače poznat po nepoverenju u trenutno prvog reketa sveta, očekuje da Beograđanin tek sada pokaže šta ume.

                            “I nije uradio neku veliku stvar. Kada jurite nekoga sa treće pozicije lako je popeti se na vrh, ali se treba tamo i zadržati. To prvo mesto može da van pomuti pamet”, izjavio je Vilander.

                            Legendarni švedski teniser uporedio je Đokovića sa pokerašem.

                            “Ima lice pokeraša. Niko u momentu ne zna šta misli, šta će da odigra i kako će to da izgleda, a to je ključ uspeha. Ako je ranije bio mentalno za pet ili šest, sada je sigurno za desetku. Strahovito je napredovao”, rekao je Vilander.

                            Ovo je sa B92 cak iako je nesto,samo nesto predimenzionisano,opet je sustina ista!!toliko ga ne voli...toliko ne voli Novaka!a ja Wilandera tako mrzim.


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Ovog Wilandera treba na sred Beograda okaciti sve s nogama dole ...
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Vilander ima 7 GS, tako da je njegovo misljenje itekako relevantno. I daleko od toga da je sto netacno rekao u ovom intervjuu. Cak je bio iskren za desetku.

                                Comment

                                Working...
                                X