Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Nisu mi kod Ivane vazne ni pobede ni nedelje, covek je jednostavno bio univerzalac na tri razlicte (i zaista razlicite) podloge, dok je ono sto je radio na travi za cisto divljenje, s obzirom na stil igre i njenu tadasnju brzinu

    Rafa je svoj mizeran skor u dvoranama nadomestio cinjenicom da je najubitacniji igrac Open ere kada se radi o turnirima na otvorenom, ali kad vidim koliko je Ivan i tu bio uravnotezen jezicak vage opet ide njemu na stranu. Tu je i suva dominacija i mnoga finala Masters kupa, gde se retko dogadjalo da imamo 4 igraca bez promila sanse kao proslog novembra. I kada stvari prosirimo van terena, na sve probleme koje je imao kao pripadnik jedne drzave iza gvozdene zavese ja mu se divim jos vise. Ne bi ni Rafa bas ostao imun kada bi u jednom od najpoznatijih sportskih casopisa nakon osvajanja Mejdzora osvanuo na naslovnici sa naslovom ''Sampion do koga nikome nije stalo''
    Za Lendla si u pravu, čovek zaslužuje divljenje, da je uzeo W bio bi sigurno najveći, ovako je ostao nedorečen. A što se tiče "gvozdene zavese" tu je najviše sam kriv, mislim da nije ni igrao Dejvis kup za Čehoslovačku iako mu oni nisu pravili nikakve probleme. Imao je velikog Mečijara za partnera i ubeđen sam da bi bolje prolazio, jer ga Amerikanci nikad nisu prihvatili, iako im se on do kraja nudio. U Americi je igrao punom snagom i uvek se trudio da se dopadne, a oni su ga uvek mrzeli.

    Neverovatno je koliko je taj čovek bio opsednut W. Tako snažna ličnost nije viđena ni pre ni posle, pravi šampion. Moram da ponovim da mu je Novak jako sličan i fizički i psihički (nadam se da ne grešim).

    Comment


    • Originally posted by amnesiac View Post
      @CW

      Negdje si danas pomenuo finale Wimbledona 1993. Jako se dobro sjećam a i prošle godine sam ga ponovo gledao. Nije to bilo kvalitetno finale (Courier sa osnovne linije na onakvoj travi a Sampras ni izbliza čodovište kakvo će postati), ali kad se sastanu broj 1 i broj 2 spada u red onih najznačajnijih. Situacija je bila tada takva da je Sampras bio zvanično a Courier nezvanično broj 1. Courier je imao 4 a Sampras 1 i to davno osvojeni GS turnir, ali je izgubio bodove na Roland Garrosu pošto je bio poražen u finalu od Bruguere. Jedna digresija: Bruguera je potpom otkazao učešće na Wimbledonu jer nije volio da igra na travi (tolika je to tada razlika bila). U svakom slučaju, sigurno je da je taj poraz Couriera poprilično zaustavio u daljoj karijeri jer je počeo da dobija kompleks od Samprasa (tada H2H 2:8) a da mu bude teže naredne godine em što gubi od Samprasa glatko na „njegovom“ Australian Openu već je Bruguera još napredovao i ponovo ga dobio na „njegovom“ Roland Garrosu. Tadašnja njegova pobjeda na RG-u protiv Samprasa je time izgubila značaj. Taman kad je bio u odličnoj formi 1995 na Austalian Openu Pete preokreće sa 0:2 i zadaje mu još jedan udarac na US Openu iste godine. Naredne ga godine dobija i na Roland Garrosu i to ga ubija u pojam nešto slično kao Federer protiv Roddicka. Tako je to kad se rodiš u pogrešno vrijeme, ali sigurno da je bio dosta baksuzan da naleti na njega toliko puta u karijeri prije finala jer nije Sampras osvojio GS (pa ni US Open 92 kad ga je takođe dobio u polufinalu) svaki put kad ga je dobio (zapravo je taj Wimbledon 93 jedino njihovo međusobno GS finale). Žao mi je što se Courier zaustavio na tih 4 GS-a i samo pokazuje koliko čovjek treba da ima sreće u žrijebu da bi stigao do uspjeha a Sampras mu po stilu igre nije odgovarao.
      Secam se dobro tog AO 1995. Neposredno pre tog meca Pit je saznao da je njegov trener tesko bolestan i da mu prakticno nema spasa. Ceo mec je plakao, bilo je to tesko gledati, gubio je 2-0, a onda ga je u jednom trenutki Dzim upitao : "Pite ako hoces mi mozemo i sutra ovo da nastavimo", publika se smejala, a Pit je to shvatio kao provokaciju i to mu je pomoglo da prokrene taj mec, nazalost kasnije je izgubio finale od Agasija. Imao sam samo osam godina, a najvise zbog tog susreta sam i zavoleo Samprasa...

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Volio sam Pat-a,nije mu se dalo da uzme taj W
        Ako ćemo pravo, Vladane, nije ga ni zaslužio. Prije 1999 nije imao bolji uspjeh osim 4-og kola pa je onda vezao polufinale i dva finala. To je mačji kašalj u odnosu na Gorana koji ga je krvnički zaradio poslije tri izgubljena finala. To što je Rafter 1998. osvojio US Open treba da zahvali povredi Samprasa na njihovom međusobnom meču koja ga je sputala da pokaže makar 60 %, a znaš da Rafter protiv Samprasa nije mogao ništa. Servis mu nije bio dovoljno dobar pa je morao da izvlači nemoguće voleje. Jeste bio najbolji volej igrač te generacije ali je imao vrlo malo onih lakih voleja poput Sampras, Ivaniševića, Krajiceka, Rusedskog pošto njegov servis nije bio ni izbliza ubojit kao igrača koje sam pomenuo. Tako da, jeste da je igrao lijepo za oko, ali smatram da su mu 2 US Opena puna kapa tim prije što je prvi osvojio ne tako mlad tj. sa nepunih 25 godina.
        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

        Comment


        • Mojom internom analizom sagledavanja nekoliko parametara GS ,broja nedelja na 1 mestu,mastersa ,broja pobeda i broja titula najbolji teniser svih vremena je trenutno Konors ali Federeru fali jos jedna titula i prestici ce ga na mojoj listi,sledi Sampras pa Lendl,sledeci je Nadal ,Agasi ,Mekinro , Borg a Novak mora jos mnogo toga da osvoji da bi upao u ove velikane(fali mu 5-6GS ,7-8mastersa i 20-ak ostalih titula )

          Comment


          • http://www.youtube.com/watch?v=w0omi...layer_embedded

            Comment


            • AU baka je vrh,ovo je iskreno navijanje do jaja, kakav komentar zavrsnice ,kapa dole

              Comment


              • Comment


                • Originally posted by Godo View Post
                  Činjenica je da je Federer imao par godina lagodnog igranja kad su mu protivnici bili Hjuit i Rodik, Moja i Rios koji su ipak niža klasa.
                  Moram te ispraviti za Riosa. Od početka 2004. odnosno početka Federerove dominacije Marcelo Rios je bio na 107-om mjestu ATP liste a iste godine se povukao. Moya je bio od 2004 do sredine 2005 u Top 10 (9 mjeseci bio broj 4) ali mu je tada najbolji GS plasman bilo četvrtfinale Roland Garrosa 2004. Poslije polovine 2005 debelo je izašao iz Top 10 i nikad se nije vratio. Za Roddicka i Hewitta si u pravu. Dodaj još vremešnog ali vrlo dobrog čak i tada Agassija i posebno Nalbandiana i Safina jer su bili ozbiljniji igrači od Moye. Safin je jedini preko Federera tad i osvojio GS (Australian Open 2005). Umalo zaboravih J.C. Ferreroa. I on je bio jedan od onih koji mu je bio konkurent s početka dominacije.
                  Last edited by amnesiac; 06-07-11, 01:03.
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Originally posted by Godo View Post
                    Manje više svi su tu. Šta je mana ovakvom rangiranju. Treba uvažiti kriterijum protivnika tj ako uzmemo ovih deset imena (mislim da tu ne pripada Edberg iako je bio simpatičan momak i nadasve originalan) treba videti ko se sa kim sastajao, kako je prolazio i koliko je dugo igrao na visokom nivou. Federer je dugo u vrhu, nikad nije padao ispod 3 mesta i za sada zaslužuje prvo mesto. Mislim da ni Sampras nije padao, isto tako i Lendl i Nadal. Naš Novak bi već imao mesta ako bi ove godine dobio US Open. Konors je dugo igrao, ali nije uvek bio među 3, isto tako je i sa Mekinroom i Bekerom. Borg je kraće igrao pa nije stigao da zezne stvar ako mu ne računamo neuspešni come back.
                    Po kriterijumu ukrštanja Lendl zauzima visoko mesto. Ako bi neko mogao da ozbiljno elaborira ovu temu u odnosu na kriterijume bilo bi vrlo zanimljivo. Ovo što pišem ne mora biti tačno jer se jedino uzdam u svoju memoriju i nemam nikakvu statistiku pred sobom. Činjenica je da je Federer imao par godina lagodnog igranja kad su mu protivnici bili Hjuit i Rodik, Moja i Rios koji su ipak niža klasa. Mekinro je najbolji bio na početku kad je imao najjače rivale, ali nije dugo igrao na tom nivou. Beker je kao mlad bio mnogo bolji nego kasnije (možda čak i ne pripada ovom kremu). Vilander je dugo bio u vrhu, ali je zablistao tek kad su se drugi umorili. Nadal ima nepriliku da je igrao samo sa Federerom i Đokovićem (ako Noleta stavimo tu jer je još uvek prerano) možda i Agasijem ali ovaj više nije bio ozbiljan kad su se sretali.
                    U svakom slučaju zanimljiva rasprava pa bi neko ozbiljniji od mene mogao da je dopuni.
                    Ovo Boldovano sam ja bio napomenuo jos pre da vreme u kojem je Fed osvajao sve zivo ne moze da se meri sa ovim vremenom kada Novak igra......
                    Ne sporim to da je Fedex najveci svih vremena, ali kao sto kaze covek rivali sa kojima je on igrao za titule su bili Hewitt, Ferrero, Moya.....niza klasa u odnosu na njega....i u tom periodu dok nisu stasali Nadal i Nole covek je osvojio 10gs titula ako ne i vise mrzi me sada gledati....
                    Veliko pitanje bi bilo da li bi on to mogao uraditi da su se igraci tipa Novaka i Rafe pojavili u njegovo vreme.....
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan bg View Post
                      Secam se dobro tog AO 1995. Neposredno pre tog meca Pit je saznao da je njegov trener tesko bolestan i da mu prakticno nema spasa. Ceo mec je plakao, bilo je to tesko gledati, gubio je 2-0, a onda ga je u jednom trenutki Dzim upitao : "Pite ako hoces mi mozemo i sutra ovo da nastavimo", publika se smejala, a Pit je to shvatio kao provokaciju i to mu je pomoglo da prokrene taj mec, nazalost kasnije je izgubio finale od Agasija. Imao sam samo osam godina, a najvise zbog tog susreta sam i zavoleo Samprasa...
                      Ja sam tada vec navijala za Samprasa, imala sam malo vise godina tada nego ti, ali mi je to bas ostalo urezano u secanje i postala sam jos veci navijac.


                      A sto se tice toga da li je Federerova era bila slabija ili ne, to je pitanje kao sta je starije kokoska ili jaje.
                      Pitanje je da li su oni bili zaista toliko slabi ili je on bio zasita toliko jak, da ih je psihicki slomio i onda dominirao, a mislim da odgovor na to pitanje nikada necemo imati.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ja sam tada vec navijala za Samprasa, imala sam malo vise godina tada nego ti, ali mi je to bas ostalo urezano u secanje i postala sam jos veci navijac.


                        A sto se tice toga da li je Federerova era bila slabija ili ne, to je pitanje kao sta je starije kokoska ili jaje.
                        Pitanje je da li su oni bili zaista toliko slabi ili je on bio zasita toliko jak, da ih je psihicki slomio i onda dominirao, a mislim da odgovor na to pitanje nikada necemo imati.
                        Ja mislim da njegova era jeste bila nesto slabija u odnosu na ostale ali da to nikako ne moze i ne sme da umanji ogromne uspehe koje je on postigao . To jednostavno moze samo da sluzi zlonamrenima, ili onima koji ga bas ne vole da konstantno bacaju senku na njegove uspehe pominjajem istog.
                        Ironično ,zar ne. Jakoji sam napisao da takve stvari ne treba da umanjuju Federerove uspehe sam pre toga takve stvari spomenuo
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by amnesiac View Post
                          Moram te ispraviti za Riosa. Od početka 2004. odnosno početka Federerove dominacije Marcelo Rios je bio na 107-om mjestu ATP liste a iste godine se povukao. Moya je bio od 2004 do sredine 2005 u Top 10 (9 mjeseci bio broj 4) ali mu je tada najbolji GS plasman bilo četvrtfinale Roland Garrosa 2004. Poslije polovine 2005 debelo je izašao iz Top 10 i nikad se nije vratio. Za Roddicka i Hewitta si u pravu. Dodaj još vremešnog ali vrlo dobrog čak i tada Agassija i posebno Nalbandiana i Safina jer su bili ozbiljniji igrači od Moye. Safin je jedini preko Federera tad i osvojio GS (Australian Open 2005). Umalo zaboravih J.C. Ferreroa. I on je bio jedan od onih koji mu je bio konkurent s početka dominacije.
                          Kad je već napomenuo Hjuita on je te 2005 godine igra sa Safinom finlane,što dokazuje da su oni bili u zavidnoj formi tada ,J.C Ferero je ima značajnije ostvarene rezultate na masters turnirima i bio je kao dobar iako od 2003 i njegove prve osvojene titule nije ima više osvojenih grand slamova ,naravno tada je i došao do finala USO ali on je znao jako dobro da odigfra na važnijim turnirima,naravno nećemo izostaviti Jasme-a Blaka iako nije imao toliko zapažene rezultate na GS on je bio jako dobar na ostalim turnirima pa sejetimo se njegove 2006 možemo reći da je to i bila njegova najbolja godina,jednostavno bilo je tenisera koji su znali jako fino da odigraju ,kao što znate Rafel Nadal je tu već bio i 2005 osvojio svoju prvu grand slam titulu nije imao značajnije rezultate na drugim podloga do 2008 kada je i osvojio prvi GS koji nije odigran na sljaci a to je bio Wimbeldon ,pa tek onda 2009 AO i ona 2010 je to bio USO,naravno ne simje se izostavit Andy Rodicck koji isto tako znao fino da odigra ,igrao je finala wimbeldona te 2004 i 2005 dobro malo kasnije i 2009 ,a onda 2007 dolaze skoro svi drugi teniser kao što su Đoković ,Murrey itd.Tako da se ne može reći da je Federer imao par godina lagodnog igranje .
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • Originally posted by amnesiac View Post
                            Moram te ispraviti za Riosa. Od početka 2004. odnosno početka Federerove dominacije Marcelo Rios je bio na 107-om mjestu ATP liste a iste godine se povukao. Moya je bio od 2004 do sredine 2005 u Top 10 (9 mjeseci bio broj 4) ali mu je tada najbolji GS plasman bilo četvrtfinale Roland Garrosa 2004. Poslije polovine 2005 debelo je izašao iz Top 10 i nikad se nije vratio. Za Roddicka i Hewitta si u pravu. Dodaj još vremešnog ali vrlo dobrog čak i tada Agassija i posebno Nalbandiana i Safina jer su bili ozbiljniji igrači od Moye. Safin je jedini preko Federera tad i osvojio GS (Australian Open 2005). Umalo zaboravih J.C. Ferreroa. I on je bio jedan od onih koji mu je bio konkurent s početka dominacije.
                            Kad je već napomenuo Hjuita on je te 2005 godine igra sa Safinom finlane,što dokazuje da su oni bili u zavidnoj formi tada ,J.C Ferero je ima značajnije ostvarene rezultate na masters turnirima i bio je kao dobar iako od 2003 i njegove prve osvojene titule nije ima više osvojenih grand slamova ,naravno tada je i došao do finala USO ali on je znao jako dobro da odigfra na važnijim turnirima,naravno nećemo izostaviti Jasme-a Blaka iako nije imao toliko zapažene rezultate na GS on je bio jako dobar na ostalim turnirima pa sejetimo se njegove 2006 možemo reći da je to i bila njegova najbolja godina,jednostavno bilo je tenisera koji su znali jako fino da odigraju ,kao što znate Rafel Nadal je tu već bio i 2005 osvojio svoju prvu grand slam titulu nije imao značajnije rezultate na drugim podloga do 2008 kada je i osvojio prvi GS koji nije odigran na sljaci a to je bio Wimbeldon ,pa tek onda 2009 AO i ona 2010 je to bio USO,naravno ne simje se izostavit Andy Rodicck koji isto tako znao fino da odigra ,igrao je finala wimbeldona te 2004 i 2005 dobro malo kasnije i 2009 ,a onda 2007 dolaze skoro svi drugi teniser kao što su Đoković ,Murrey itd.Tako da se ne može reći da je Federer imao par godina lagodnog igranje .
                            http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                            Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                            Comment


                            • Wimbledon 2011 Results: 5 Questions We Should Be Asking


                              1. Is Nadal/Djokovic a better rivalry now than Nadal/Federer?
                              2. How much does Federer have left?
                              3. Is there a changing of the guard in women's tennis?
                              4. Will Andy Murray ever win a major?
                              5. Who will win the U.S. Open?
                              Last edited by miloolja; 06-07-11, 12:33.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Za ovu priču o Federerovoj nekadašnjoj konkurenciji sam zainteresovan, međutim trenutno nemam vremena pa kad ugrabim javiću se ;)
                                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                                Comment

                                Working...
                                X