Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ali tu je bio problem sto su postojala 2 toura, sto nije sve bilo sredjeno, a nije bio problem da su svi turniri bili suspendovani pa da on nije ni mogao da ih osvoji.
    Da li vidis da postoji razlika ili ne?
    Dobro, slazem se. Postoji. U svakom slucaju profesionalcima sigurno nije odgovaralo deljenje tura na dva dela. Takodje nije im odgovaralo da se bukvalno cim su oni zavrsili karijere rekli: " E ljudi ovo ne vazi, pocinje nova era." Ne znam sto Open Era nije mogla da krene odmah posle drugog svetskog rata, moguce da bi danas teniseri jurili rekorde Pancha Gonzalesa. Mozda bi mogao Ni to da nam pojasni.

    Comment


    • Jednostavno nije bila sredjena situacija, a ATP tour, kakav mi znamo, postoji tek od 1990.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by 147 View Post
        Dobro, slazem se. Postoji. U svakom slucaju profesionalcima sigurno nije odgovaralo deljenje tura na dva dela. Takodje nije im odgovaralo da se bukvalno cim su oni zavrsili karijere rekli: " E ljudi ovo ne vazi, pocinje nova era." Ne znam sto Open Era nije mogla da krene odmah posle drugog svetskog rata, moguce da bi danas teniseri jurili rekorde Pancha Gonzalesa. Mozda bi mogao Ni to da nam pojasni.
        Nije mogla ici Open era sve dok slemovi nisu prihvatili profesionalce. Odluceno je da to bude 1968. Moglo je i ranije ali nije. Gonzalez je za mene u dvije stvri neprevazidjen. Zavrsio je 8 godina kao najbolji na svijetu i prvaila su promijenjena ne bi li mu kako stali na kraj. Nisu uspjeli.

        Lejver je neprevazidjen sto se tice GS-ova. Ima ih dva.

        Svejedno, nikada nije bilo vise reda u bodovanju i jace konkurencije nego danas.

        Sto se tice rang liste imamo dvije opcije.

        1.
        Bodovi treba se gube kao sto je uobicajeno. Nema novih bodova ali se lista svake nedjelje azurira. Jednom kad ponovo pocne da se igra, imacemo jasnu situaciju. Biti ce gubitnika i dobitnika, ali to je neminovno.

        2.
        Racunaju se bodovi od prosle godine za turnire koje se nece odigrati. Ni to nije pravedno. Zasto bi nekome vazili bodovi za osvojeni turnir dvije godine?

        Kako nema dobrog rjesenja ja sam za manje lose, a to je opcija broj jedan. Problem je relativno mali ako se igra RG. Imali bi ATP listu baziranu na 8 umjesto 10 mjeseci.

        U nekom trenutku, da li ako se se otkaze RG ili ako se otkaze i Uimbldon, ja sam za opciju 2. U tom slucaju bi svaka nadjelja na vrhu trebala vrijediti manje od pune nedjelje, zavisno na koliko je turnira odigranih u zadnjih 12 mjeseci baziran. Recimo, 0.75 ako se ne igra RG, 0.5 ako se ne igra ni Rg ni Uimbldon a 0.25 ako se ne igra ni USO.


        Ukratko, prekid od sest nedjelja smatram malom komplikacijom, preko toga dovodi se u pitanje cijelog bodovnog sistema.
        Last edited by NI; 15-03-20, 14:32.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Nije mogla ici Open era sve dok slemovi nisu prihvatili profesionalce. Odluceno je da to bude 1968. Moglo je i ranije ali nije. Gonzalez je za mene u dvije stvri neprevazidjen. Zavrsio je 8 godina kao najbolji na svijetu i prvaila su promijenjena ne bi li mu kako stali na kraj. Nisu uspjeli.

          Lejver je neprevazidjen sto se tice GS-ova. Ima ih dva.

          Svejedno, nikada nije bilo vise reda u bodovanju i jace konkurencije nego danas.

          Sto se tice rang liste imamo dvije opcije.

          1.
          Bodovi treba se gube kao sto je uobicajeno. Nema novih bodova ali se lista svake nedjelje azurira. Jednom kad se pocne, imacemo jasnu situaciju. Biti ce gubitnika i dobitnika, ali to je neminovno.

          2.
          Racunaju se bodovi od prosle godine za turnire koje se nece odigrati. Ni to nije pravedno. Zasto bi nekome vazili bodovi za osvojeni turnir dvije godine?

          Kako nema dobrog rjecenaj ja sam za manje lose a to je opcija broj jedan. Problem je relativno mali ako se igra RG. Imali bi ATP listu baziranu na 8 umjesto 10 mjeseci.

          U nekom trenutku, da li ako se se otkaze RG ili ako se otkaze i Uimbldon, ja sam za opciju 2. U tom slucaju bi svaka nadjelja na vrhu trebala vrijediti manje od pune nedjelje, zavisno na koliko je turnira odigranih u zadnjih 12 mjeseci baziran. Recimo, 0.75 ako se ne igra RG, 0.5 ako se ne igra ni Rg ni Uimbldon a 0.25 ako se ne igra ni USO.


          Ukratko, prekid od sest nedjelja smatram malom komplikacijom, preko toga dovodi se u pitanje cijelog bodovnog sistema.
          Interesantan komentar Samo jedno pitanje, kako bi bodovao year end no. 1? Da li bi to bodovao sa "punom godinom" ili bi i tu dodelio 0.75 godine ili tako nesto?

          Comment


          • Nedje pola pehara samo, polovinu je osvojila korona.

            Comment


            • Korona osvojila sunshine double
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Pa to je sad aktuelna tema na mtf. Taj neki novi lik, zvani Korona.. mnogo zaeban. Niko do sad nije vidio takvo kretanje i vinere, niko mu nista ne moze, sve cisti pred sobom..

                Comment


                • Na mtf se vec vodi kampanja zvana "dead weeks". Necete bagro osujetit sedmice, uzalud vam trud

                  Comment


                  • Originally posted by 147 View Post
                    Interesantan komentar Samo jedno pitanje, kako bi bodovao year end no. 1? Da li bi to bodovao sa "punom godinom" ili bi i tu dodelio 0.75 godine ili tako nesto?
                    Bodovao bih ga sa zvejzdicom ako se ne igraju ni RG ni Uimbldon. Dakle, taj i taj je bio prvi 2020. ali je godina bila krnja.

                    Comment


                    • https://tenisuzivo.com/oni-su-najveci-od-svih/

                      Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

                      Comment


                      • IW otkazan pre samo 6 dana, imam utisak kao da je proslo 6 nedelja
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Eh da je sam IW [emoji22] Od sporta samo turska liga, bez gledalaca! Ima li negdje neki karling, pikado... bilo sta?!

                          Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

                          Comment


                          • Originally posted by goga View Post
                            Eh da je sam IW [emoji22] Od sporta samo turska liga, bez gledalaca! Ima li negdje neki karling, pikado... bilo sta?!

                            Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
                            Aha, pocine turnir kandidatea u sahu za 2 dana. Inace u indian Wellsu bi se tek igralo trece kolo danas, tako da iako je utisak da je do sada propusteno mnogo, Djokovic bi na primer do sada igrao samo jedan mec.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Aha, pocine turnir kandidatea u sahu za 2 dana. Inace u indian Wellsu bi se tek igralo trece kolo danas, tako da iako je utisak da je do sada propusteno mnogo, Djokovic bi na primer do sada igrao samo jedan mec.
                              Ko prenosi? [emoji6]

                              Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

                              Comment


                              • Moramo da nadjemo neku 2,3 da navijamo i da se svadjamo, ko je GOAT
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X