Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Godo View Post
    Ajde i ja da se malo uključim u diskusiju.

    Neko je pominjao Borga i njegov prestanak u 26 godini. Tačno je da je pobegao od Mekinroa, kao što je tačno da bi sve tukao na šljaci jer je bio vrlo uporan, ali jedna stvar je po meni presudila. Čovek je zaradio do tada neverovatno veliki milion US dolara, a pošto je inače bio neviđeni čudak odlučio je da ih potroši. Spiskao je lovu, ubrzo bankrotirao imao neku aferu sa ženom (mislim neki supermodel) uglavnom pokazao se kao prilični glupan u normalnom životu. Pre sam pravio neke paralele između njega i Nadala, i dalje mislim da ih ima, ali je Nadal ipak mnogo bistriji dečko i neće sebi dozvoliti takvo srozavanje (uostalom tu je ujka Toni), ali je za očekivati da se i ovaj uplaši Noleta kao i njegov idol Džona.

    U vezi servis-volej igre, tu ima više stvari.
    1. U toku meča Rafa-Nole u jednom momentu Nadal je probao napad na Noletov forhend i ovaj je odapeo bombu od 98 milja na sat (toliko je pisalo na semaforu). To je nekad bilo nezamislivo, materijali su učinili svoje. Ako posedujete takvu tehniku udarca, vama volej nije ni potreban. Novaka cenim kao jednog od najvećih igrača 21 veka i neizmerno mu se divim, ali iskreno govoreći njegovi voleji su sigurno najlošiji od svih 25 dosadašnjih nosilaca br 1 na ATP. Zašto? Pa zato što mu to i ne treba, čovek je u stanju da udari bekhend od 100 milja na sat, a ritern vraća istom brzinom kojom dobija servis.
    2. Teniske akademije proizvode igrače (svi uzdišu na isti način, forhend jači udarac, slajs ni ne udaraju itd.), a za servis volej treba vam jaka individualnost.
    3. A ko da vam pokaže kako da to igrate, sigurno ne onaj blesan Martin koga je Nole angažovao prošle godine. Sampras je najbolji dokaz da se to još uvek može igrati, ali to morate naučiti kao mali jer kasnije osećate strah i idete linijom manjeg otpora.
    4. ima još ali je pomalo kasno pa to možemo i neki drugi put...;)

    Godo, čitam te o nekim prošlim vremenima, svaka čast, neke stvari sam znao, ali mnoge nisam, CW je nastradao za neznanje meča Živorada protiv Beckera, nabijaću mu to više nego Olji za slike CW u to vrijeme sam bio na Marakani, ali samo kad igra Zvezda, toliko sam bio mali da sam samo čuo za Zvezdu, ali znam ko mi je to prepričao, i možda se zagubila neka sličica pa ću se potruditi, znam da bi tebi značilo, vidim da si veliki poznvalac tenisa a bogami i veliki istoričar

    Teško je porediti nekad i sad, to se ustvari ni ne treba porediti. Ako je Aggasi izlazio na kraj sa S-V igračima, vjerujem da bi i Rafa i Novak. Tehnologija je otišla naprijed, fizičke mogućnosti su na gornjoj granici, budućnost tenisa je na osnovnoj liniji, kao što je budućnost fudbala sa 1 ili 2 napadača, a nekada se sa 5 igralo, tako je u svemu.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Mislim da niko nije stavio ovaj clanak, a i da jeste, treba ga procitati jos koji put, posebno kad krenemo sa nasim dobro poznatim raspravama ;)

      Kako ih ne voljeti?
      Odlican blog, rijetko dobar na ovim prostorima... ;)

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Za tenis kao sport , verovatno si u pravu ne moze ali za popularnost tenisa u svetu (sira teniska publika obozava da gleda duge poene gde igraci trce i udaraju do iznemoglosti i ako je moguce poen zavrse nekim fenomenalnim vinetom itd, itd ) dok je sv igra takodje spektakularna i ne mozemo reci nezanimljiva ali opet favorizuje odredjenu vrstu igraca na odredjenim podlogama . Htedoh reci usporavanje podloga unistava sv igrace kojih vise skoro i da nema ali donosi malo (citaj mnogo) vise neizvesnosti u odredjenim mecevima, povecava trajanje istih, tj donosi vise novca oko koga se sve u svetu vrti pa i tenis. Vise vremena za reklame veci novac od sponzora izgovor za skuplje karte itd itd.
        Sadasnji igraci hteli ne hteli ako zele nesto da postignu moraju da se prilagode trenutnom stanju. Najsveziji primer Novak koji je sa skoro identicnom igrom (ako izuzmemo sitne variacije) osvojio 2 gs i igrao polufinale treceg na tri potpuno razlicite podloge, sto je pre 15tak i manje godina bilo skoro nezamislivo.
        Eto, sve je tacno.. VImbldon iz 2008. im je bio zlatna koka i kruna onoga sto rade od 2002. na tom turniru. Dakle, finala iz 90-ih se pominju u jako retkim trenucima a taj mec Rafe i Federera ode u istoriju turnira
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Nisu se nimalo zalili ni sa onim finalom na WB-u iz 2007.,nimalo...

          EDIT:Znas dosta su doprinijeli i bivsi igraci,na nekoj TV-stanici u pauzi na pocetku 5. seta kada je kisa prekinula mec,Tim Henman i Boris Becker izjavljuju da je to najbolji mec svih vremena,tako da
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Nisu se nimalo zalili ni sa onim finalom na WB-u iz 2007.,nimalo...
            Pazi, Rafa i Federer su za sve ove godine izvukli basnoslovni novac ali nisu ni ITF i ATP od njihovog rivalstva i ta tri vezana finala Vimbldona lose prosli

            Uglavnom, opet moram da kazem da bih odavno promenio trofej koji se dodeljuje pobedniku Vimbldona, pocevsi od Hjuita
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • [QUOTE=ClayWarrior;

              Uglavnom, opet moram da kazem da bih odavno promenio trofej koji se dodeljuje pobedniku Vimbldona, pocevsi od Hjuita[/QUOTE]
              onda je jedini covek kome zaista treba skinuti kapu Agasi koji je iako ne klasican sw igrac uspeo da ga uzme 1992 . Nzn suvise mi ostro to deluje umanjuje mi nekako uspeh svih ljudi koji su ga od 2002 uzeli ....
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Prosto sam ubedjen da bi jedan Ivan lendl sada bio apsolutni rekorder po broju gs-a da je u njegovo vreme podloga na W bila kao sto je danas ...
                Mada ima tu mnogo primera sta bi bilo kada bi bilo kao npr ni Borg nikada nije igrao AO (falilo mu je i malo vise srece na US), Agasi koga je totalno sje..lo ono izgubljeno finale Us 95 pa se posle 2 godine patio (droga alkohol zene) ko zna sta bi ti ljudi sve jos postigli da je nesto poslo drugacije ..... mada sve su to samo moje puste zelje ... preskocih ja na pedesetu temu sa ove
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Tacno, Agasiju kapa dole
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Od pocetka ATP Tura 1990. menjale su se mnoge stvari ali sam hteo da vidim koliko je igraca uspevalo da poveze dobre rezultate na Rolan Garosu i Vimbldonu u jednoj godini.. tu naravno ima brojnih faktora, od srece sa zrebom, preko broja nosilaca (Vimbldon 2001. postao prvi Slem sa 32 nosioca) pa do promene u brzini podloge i loptica. Od 2006. jasno vidimo da su dvojica najboljih bez problema vezivali odlicne rezultate na turnirima koji su vazili za najteze spojive (sto potvrdjuje i spisak igraca koji su ih osvajali u jednoj godini) ali iz prethodne dve godine vidimo da to nece biti problem ni nekim drugim igracima u buducnosti

                    Code:
                    1990 : 1/4 - 1  1/2 - /  F - /  
                    1991 : 1/4 - 5  1/2 - 2  F - /   
                    1992 : 1/4 - 3  1/2 - 1  F - /   
                    1993 : 1/4 - 3  1/2 - 1  F - 1  
                    1994 : 1/4 - 2  1/2 - /  F - /  
                    1995 : 1/4 - 2  1/2 - /  F - /  
                    1996 : 1/4 - 2  1/2 - /  F - /  
                    1997 : 1/4 - /  1/2 - /  F - /  
                    1998 : 1/4 - /  1/2 - /  F - /  
                    1999 : 1/4 - 2  1/2 - 1  F - 1  
                    2000 : 1/4 - /  1/2 - /  F - /  
                    2001 : 1/4 - 2  1/2 - /  F - /  
                    2002 : 1/4 - /  1/2 - /  F - /  
                    2003 : 1/4 - /  1/2 - /  F - /  
                    2004 : 1/4 - 2  1/2 - /  F - /  
                    2005 : 1/4 - 1  1/2 - 1  F - /  
                    2006 : 1/4 - 3  1/2 - 2  F - 2  
                    2007 : 1/4 - 3  1/2 - 3  F - 2  
                    2008 : 1/4 - 2  1/2 - 2  F - 2   
                    2009 : 1/4 - 2  1/2 - 1  F - 1  
                    2010 : 1/4 - 5  1/2 - 2  F - 1 
                    2011 : 1/4 - 4  1/2 - 3  F - 1
                    Nisam stavljao opciju za titule jer znamo da ih imaju samo Nadal i Federer

                    Vec na pocetku vidimo da je vise od pola mesta u 1/4 na oba turnira otpalo na iste igrace ali to se nece ponoviti sve do 2010. Edberg, Kurijer, Beker i Stih zavrsice tu 1991. kao 4 najbolja igraca sveta a Agasi je isti uspeh ponovio i 10 godina kasnije, 2001.

                    Izmedju 1997. i 2003. u 1/4 oba turnira ulazili su samo Agasi, Kuerten i Federer dok su u poslednje dve godine to ponovili cak njih sestorica

                    Vec 7 godina za redom imamo igraca koji je ulazio medju 4 i u Parizu i u Londonu a izmedju 1994. i 2004. to je uradio samo Agasi 1999.

                    6 godina za redom bar jedan igrac ulazi u finale na oba turnira (Federer, Nadal ili obojica) dok su pre 2006. to ucinili samo Kurijer i Agasi. Te 1993. Kurijer gubi oba finala (osvojio je Australiju pre toga) i on je najmladji igrac koji je usao u finale sva 4 Slema, mladji cak i od Rafe. Na Vimbldonu te godine nije palo ni kap kise po prvi put nakon 1977. a po prvi put od 1927. u 1/2 smo imali cetvoricu najboljih, Samprasa, Bekera, Edberga i Dzima. Amerikancima se sve slozilo te godine jer su bas 4. jula Sampras i Kurijer igrali prvo sve americko finale od 1984. Sampras je do svog prvog Vimbldona dosao na veoma tezak nacin, uz ogroman bol u ramenu i sa publikom kojoj se bas i nije dopadao (kada su u nekoj anketi pitali 1000 ljudi sa kim bi od igraca podelili jagode i slag, Pit je dobio jedan glas). U mecu trece runde poceo je da krvari iz nosa a u 1/2 na sredini petog seta protiv Agasija morao je dolaziti doktor zbog ramena. Kako god, Kurijeru je bilo jos teze, posebno sto je umalo ispao sa turnira nakon psovanja sudije u mecu trece runde sa Stoltenbergom, a ucinio je to ponovo i protiv Edberga ali je prosao nekaznjen. Naravno, birtanska stampa ga nije ostavljala na miru za svo to vreme. U finalu je pruzio maestralan otpor ali iako nije izgubio svoj servis u dva seta, gubio je sa 7-6 7-6 iako je u drugom imao set loptu u taj brejku. Treci set ponovo donosi probleme sa ramenom Samprasu i bez vece borbe ga uzima Kurijer. Led je kasnije ocigledno pomogao Pitu jer je brejknuo Dzima za 4-2 u cetvrtom i tada je svima bilo jasno da je mec gotov. Gubitak Rolan Garosa i Vimbldona u roku od mesec dana u finalima jako mu je tesko pao

                    Agasi je 1999. dosao na Rolan Garos u subotu pred turnir, do tada on i Gilbert uopste nisu bili sigurni da ce igrati jer je bio u losoj formi i ne bas visokog morala. Provlacio se do finala a ono sto je ucinio u tom mecu sa Medvedevim je istorija


                    Svi igraci koji su od 1990. igrali bar u 4. rundi Rolan Garosa i Vimbldona u istoj godini :

                    1990 :

                    4. runda - Michael Chang, Goran Ivanisevic
                    1/4 - Goran Ivanisevic

                    1991 :

                    4. runda - Stefan Edberg, Jim Courier, Michael Stich, Andre Agassi, Guy Forget, Boris Becker
                    1/4 - Stefan Edberg, Jim Courier, Michael Stich, Andre Agassi, Boris Becker
                    1/2 - Michael Stich, Boris Becker

                    1992 :

                    4. runda - Goran Ivanisevic, Pete Sampras, Andre Agassi
                    1/4 - Goran Ivanisevic, Pete Sampras, Andre Agassi
                    1/2 - Andre Agassi

                    1993 :

                    4. runda - Pete Sampras, Stefan Edberg, Richard Krajicek, Michael Stich, Jim Courier
                    1/4 - Pete Sampras, Stefan Edberg, Jim COurier
                    1/2 - Jim Courier
                    Finale - Jim Courier

                    1994 :

                    4. runda - Pete Sampras, Andrei Medvedev, Sergi Bruguera, Goran Ivanisevic
                    1/4 - Pete Sampras, Goran Ivanisevic

                    1995 :

                    4. runda - Andre Agassi, Yevgeny Kafelnikov
                    1/4 - Andre Agassi, Yevgeny Kafelnikov

                    1996 :

                    4. runda - Pete Sampras, Richard Krajicek, Goran Ivanisevic, Cedric Pioline, Michael Stich
                    1/4 - Pete Sampras, Richard Krajicek

                    1997 :

                    4. runda - Yevgeny Kafelnikov, Patrick Rafter, Mark Woodforde, Petr Korda, Marcelo Rios

                    1998 :

                    4. runda - Francisco Clavet, Jason Stoltenberg

                    1999 :

                    4. runda - Andre Agassi, Greg Rusedski, Gustavo Kuerten
                    1/4 - Andre Agassi, Gustavo Kuerten
                    1/2 - Andre Agassi
                    Finale - Andre Agassi

                    2000 :

                    4. runda - Mark Philippoussis

                    2001 :

                    4. runda - Thomas Enqvist, Lleyton Hewitt, Guillermo Canas, Andre Agassi, Roger Federer
                    1/4 - Andre Agassi, Roger Federer

                    2002 :

                    4. runda - Lleyton Hewitt, Xavier Malisse

                    2003 :

                    4. runda - Juan Carlos Ferrero, Rainer Schuettler, Andre Agassi

                    2004 :

                    4. runda - Lleyton Hewitt, Xavier Malisse, Carlos Moya, Tim Henman
                    1/4 - Lleyton Hewitt, Tim Henman

                    2005 :

                    4. runda - Roger Federer, David Nalbandian, Sebastien Grosjean, Guillermo Coria
                    1/4 - Roger Federer
                    1/2 - Roger Federer

                    2006 :

                    4. runda - Roger Federer, Tomas Berdych, Mario Ancic, Novak Djokovic, Rafael Nadal, Lleyton Hewitt
                    1/4 - Roger Federer, Mario Ancic, Rafael Nadal
                    1/2 - Roger Federer, Rafael Nadal
                    Finale - Roger Federer, Rafael Nadal

                    2007 :

                    4. runda - Roger Federer, Mikhail Youzhny, Nikolay Davydenko, Novak Djokovic, Marcos Baghdatis, Jonas Bjorkman, Rafael Nadal, Lleyton Hewitt
                    1/4 - Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal
                    1/2 - Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal
                    Finale - Roger Federer, Rafael Nadal

                    2008 :

                    4. runda - Roger Federer, Rafael Nadal, Fernando Verdasco
                    1/4 - Roger Federer, Rafael Nadal
                    1/2 - Roger Federer, Rafael Nadal
                    Finale - Roger Federer, Rafael Nadal
                    Titula - Rafael Nadal

                    2009 :

                    4. runda - Robin Soderling, Fernando Verdasco, Andy Murray, Andy Roddick, Roger Federer, Tommy Haas
                    1/4 - Andy Murray, Roger Federer
                    1/2 - Roger Federer
                    Finale - Roger Federer
                    Titula - Roger Federer

                    2010 :

                    4. runda - Roger Federer, Robin Soderling, Tomas Berdych, Andy Murray, Jo-Wilfried Tsonga, Jurgen Melzer, Novak Djokovic, Rafael Nadal
                    1/4 - Roger Federer, Robin Soderling, Tomas Berdych, Novak Djokovic, Rafael Nadal
                    1/2 - Tomas Berdych, Rafael Nadal
                    Finale - Rafael Nadal
                    Titula - Rafael Nadal

                    2011 :

                    4. runda - Rafael Nadal, Andy Murray, David Ferrer, Roger Federer, Novak Djokovic, Richard Gaquet
                    1/4 - Rafael Nadal, Andy Murray, Roger Federer, Novak Djokovic
                    1/2 - Rafael Nadal, Andy Murray, Novak Djokovic
                    Finale - Rafael Nadal
                    Last edited by ClayWarrior; 05-07-11, 16:00.
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Sjajan posao druze,svaka cast

                      Pomno sam sve procitao i mogu ti reci da mi je uvijek bio interesatan taj uspon i igracki Pita Samprasa,a takodjer i kod publike kako je rasla njegova popularnost jer je ona mizerna bila na samom pocetku...

                      Sto se tice simpaticnog Couriera meni je on simbol za maler,iako mnogi u tu kategoriju najvise trpaju Llendla,meni je samo u sjecanju mec na WB-u kada je mislim na mec loptu svjesno pustio da loptica padne sto ce ga kasnije kostati meca,ta losa procjena,a evo si i sam nabrojao neke od teskih meceva koje je on gubio

                      Meni se ipak cini da je zaboravio na sve te frustracije koje su mu se desile i presao preko toga,za razliku od nekih velikana
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Ovo nije bio mnogo veliki posao, provukao sam se Mislim da nema sumnje da ce se trend nastaviti i da ce igraci i dalje bez problema ulaziti u zavrsnice oba turnira

                        Dva meca u roku od mesec dana koji su mu mogli doneti slavu, a sto je najgore imao je sansu da slavi bar u jednom, ako ne i u oba jer je Sampras zadnjim atomima snage zavrsio svoj servis gem za pobedu na Vimbldonu. Inace, u sredu pred turnir Pit desnom rukom nije mogao ni zube da opere koliko ga je rame otkidalo i sve to ga nije sprecilo da uzme prvi trofej od 7

                        Jos je veci paradoks Dzimi Konors na US Openu.. dok se nije preslo sa Forest Hills-a na ovu lokaciju 1978. nije imao ni blizu ovakvu podrsku (u Las Vegasu 1975. publici pokazivao srednji prst jer su navijali za Lejvera) ali se prelaskom na Felsing Medouz sve promenilo i rodila se magija koja ce trajati deceniju i po (ukljucujuci i proslavu rodjendana svake godine na turniru). 1991 je bilo psoebno emocionalno, svi su sigurno vise zapamtili njegove partije nego sampiona
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Znam ovo za Connorsa i srednji prst,mnogo mu je bilo krivo sto svi navijaju za Lavera,cak je mislim i jos jedan incident bio posrijedi,tada je osvojio neki Slam u parovima,sa veoma nezgodnim Nastaseom,nisam siguran o cemu se radi,ali je frka nekakva bila
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • 91 Conors je stvarno prevazisao sve , mislim sa 39 god dogurati do 1/2 slema.... Loodak ... A ako se i tu malo detaljnije pogleda statistika videce se da je neke rane meceve gubio 2-0 i da se vracao ja mislim da je u jednom mecu gubio 6-1 6-1, pa se vratio ... mrzi me da trazim koji je tcno mec bio i ime protivnika ...
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Posto nas cenjeni Zika kaze da su pare najvaznije i da one odreduju ko je koliko dobar, na listi zarada nakon Vimbldona mozemo videti da je Rafa udaljen jednu veliku titulu od prestaizanja Samprasa a da ce Djokovic mozda i do kraja godine postati cetvrti najbolji igrac Open ere

                              Ovo je da covek ne poveruje.. nekada se za babuske igralo http://www.atpworldtour.com/~/media/...54E1B7159.ashx
                              Povodom one price od juce,evo svezih vesti
                              http://www.mondo.rs/s211018/Sport/Te...ra_tenisa.html
                              sigpic

                              Comment


                              • Bravo za sve forumaše. Kupili ste me u potpunosti ozbiljnom diskusijom. Svaka čast.

                                Što se tiča podloga i ja bih zaista volio da se situacija promijeni. Za početak ubrzati travu ili makar nešto učiniti po tom pitanju. Ljubičić je pomenuo da su loptice na Roland Garrosu ove godine bile mnogo brže od onih koji se koriste na Wimbledonu a ja se pitam zašto je to tako. Naravno da nijesam za drastično ubrzavanje trave kao što je to učinjeno u obratnom smjeru 2002. ali za početak promijeniti loptice. Rekete ne možemo ali ko nam brani da promijenimo loptice? Poslije toga viđeti što i kako jer gubitak s & v igre nikako ne može biti dobar za tenis. Takođe smatram da ni gubitak jednoručnog bekhenda ne može biti dobar za tenis jer ćemo ući u situaciju (a bojim se da je to već slučaj) da vezivanje igrača za osnovnu liniju (bolje reći par metara iza nje) postaje jedina dobitna kombinacija za uspjeh. A onamo đe nema razlike između igrača, odnosno kad su igrači toliko slični gubi se draž gledanja. Doći ćemo u situaciju da je bolji onaj igrač koji vrati što više loptica i čiji su udarci (podrazumijeva se odakle) dvadesetak centimetara dublji. Još uvijek se teniske razlike između igrača baziraju na nekim starijim koji su rasli u drugačijem teniskom miljeu. Federer je samo jedan od njih. Na ovom Wimbledonu sam primijetio da se igrači odlučuju na serve & volley samo kad izbace protivnika sa terena dobrim slajs servisom pogotovo ljevak dešnjaka i obratno. Uvijek poslije toga se dogodio veliki aplauz londonske publike. Koliko bi toga bilo da se trava makar malo vrati na ono što je bila? Odskok loptice je i dalje najniži od svih podloga iako je trava užasno spora, ali ni blizu nizak onome od prije 10 godina. Nije samo s&v igra nešto što smo izgubili. Chip & charge se pokazao kao pogrešna taktika jer odskok loptice je dovoljno visok i dovoljno spor da se protivnik namjesti za neodbranjivi passing. Takođe, izgubili smo odlične servere jer je vjerovatno utvrđeno da igrači nemaju potrebe da ga unapređuju jer je bolje ubaciti dovoljno brz prvi servis nego pokušavati da to završite sa asom (ukoliko milimetarski precizno ne odradite protivnik vam vraća lopticu). Vratimo se u devedesete i (bez obzira na tada bržu podlogu) danas nemamo servera u svjetskom vrhu kao što su Sampras, Ivanišević, Krajicek pa ako hoćete i Stich i Becker. Kad ste vidjeli nekoga da mu je brzina prosječnog drugog servisa preko 175 km/h kao što je to bio slučaj kod Samrasa (protiv Federera 2001 mu je bila 176 km/h makar dok je grafika BBC-a pokazala). Vidjeli smo i njegov servis na egzibicionim duelima protiv Federera. Savršenstvo od servisa a visok 185 cm za razliku od mnogo viših vrhunskih servera. Sada su vrhunski serveri samo oni kojima je Bog dao ogromnu visinu (Karlović, Isner). Možda ćemo dobiti i Raonića ali je pitanje koliki je njegov stvarni potencijal. Kad pogledam top 5 (a skoro i top 10 ali eto Roddick je tu) ispada da je Federer najbolji server. Odličan on ima servis, da se razumijemo, ali to nije ni izbliza onima koji su harali devedesetih. Nije samo trava nešto što me nervira a što kreira buduće teniske generacije. Tepih u dvorani je takođe izumro na ATP touru. Pogledajte H2H igrača 90-ih i koliko puta ćete vidjeti riječ „carpet“. Na ATP kalendaru toga više nema. Stvar koja mi je takođe nejasna je zašto je promijenjena zelena Rebound Ace podloga 2008. Razlozi koji su navedeni ne piju vodu jer tvrditi da je podloga kriva za povrede igrača bez i najmanjeg dokaza mogu samo gospodari sudbine svjetskog tenisa. Ispada da bi Rebound Ace koja je važila za sporiju tvrdu podlogu sada bila jedna od najbržih.

                                Eto, malo nezadovoljstva podijelih sa vama. Ako je ranije bio preveliki kontrast između Wimbledona i Roland Garrosa (atletski rječnikom rečeno kao trka na 100 i 400 metara) sada je ta razlika premala za moj ukus (manje nego trka na 100 i 200 metara). To je uslovilo i isti tip igrača koji može nešto napraviti na ATP touru. Ide se iz krajnosti u krajnost i srećom još uvijek imamo zanimljiva finala kao što je bilo ovo između Đokovića i Nadala, i nadam se da se muški tenis neće pretvoriti u trenutni ženski što bi bilo ravno katastrofi.
                                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                                Comment

                                Working...
                                X