Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Ja sam pre par dana skinuo Samprasa i Stiha, 1/4 1992. Nakon par minuta tih meceva shvatis da je trofej na Vimbldonu odavno trebao biti promenjen, da ovaj ode u muzej a njima za ovu travu nek daju drugi
    Mnogo drazi meni Wimbledoni od prije, iako nisam bio ni blizu da se rodim, mislim na meceve Beckera, Edberga i pocetak Samprasa, Borg i McEnro nego danas.
    U zadnjih 10 godina, samo mi je mec Federer-Sampras nekako licio na taj stari Wimbledon i toliko eksplozivnosti, ujedno i elegancije na mrezi.
    Genius, outrageous, the best ever! RF!

    Comment


    • Da se i sad igra stari W Novak ga nikad ne bi imao,zna se sta je draze
      Salu na stranu nadam se da ce trava opet biti trava i da vise necemo gledati brzi Madrid od W-a...
      sigpic

      Comment


      • Pa niko coveka iz prva 3 igraca sveta ne bi slao u kvalifikacije ali mu je time zapreceno.. njegovo ne igranje bi se debelo odrazilo na sve aspekte koji su im tada donosili novac

        Niko ne zna kako bi teklo izjednaceno rivalstvo sa Mekinroom a bez ikakvih problema je mogao biti najveci kandidat za osvajanje Frens Opena (ajde da kazemo da bi imali iste sanse za Vimbldon)
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          McEnroe je kriv za to,rekao je da s danasnjim reketom ne bi nista mogao,njega krivite
          Uh moga bi on itekako da se snađe,kako se znao posvađati sa sudijom tako bi se znao snaći i sa reketom.
          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Da se i sad igra stari W Novak ga nikad ne bi imao,zna se sta je draze
            Salu na stranu nadam se da ce trava opet biti trava i da vise necemo gledati brzi Madrid od W-a...
            A kako ocekujes da se to desi kad im sadasnje stanje stvari savrseno odgovara?
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • To ti ja Joco i govorim,25:10 je a ti i dalje razmisljas,znaci da su nijanse i da taj H2H i nema neku vaznost kada posmatras globalnu sliku o dva igraca,sto je samo jos jedna vrlo lijepa stvar,barem za mene u ovom sportu i to ga razdvaja od ostalih...

              Bojana sta da ti kazem,osim da ljudi neosnovano kazu dosta stvari,a bez argumenata,realnost je jako surova,posebno kada je nas ljupki forum u pitanju...
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by retro View Post
                Meni ce Roger uvijek biti medju tri favorita za Us Open, makar bio i van TOP 50 , poslije Wimbledona njegov Slem.
                Kad bi morao postaviti favorite za ovogodisnji Us Open, Nole bi bio prvi, Fedex/Rafa na drugom, del Boy treci, Andy 4. favorit.
                A opet bi volio Novaka u 1/2, a Rafu u finalu. ;)
                Slazem se,sto se tice USO-a i W-a dok god igra imace sansu da osvoji.AO je sad previse spor,pa mozda nece biti jedan od glavnih favorita,ali i tu je konkurentan
                Vrlo je vazno da Delpo ostari dobre rezultate prije USO-a,da se popne na listi jer bi bila prava steta da ga opet u 3. ili 4. kolu gledamo protiv najboljih.Samo sto smatram da ce na USO-u itekako biti sposoban da ide i do samog kraja.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  A kako ocekujes da se to desi kad im sadasnje stanje stvari savrseno odgovara?
                  Nazalost ne vidim da ce se ista promijeniti,cak mislim da ce biti gore,beton i trava ce biti jos sporiji,jedino ce u dvoranama S&V igraci moci nesto da urade...

                  Bas juce citam za pravilo prekoracenja vremena,samo se 5-6 igraca buni da se ono promijeni i da se uvede kao u kosarci sat,ali dok su medju tih 5-6 Rafa i Novak toga pravila necemo gledati.Strasne stvari...
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    To ti ja Joco i govorim,25:10 je a ti i dalje razmisljas,znaci da su nijanse i da taj H2H i nema neku vaznost kada posmatras globalnu sliku o dva igraca,sto je samo jos jedna vrlo lijepa stvar,barem za mene u ovom sportu i to ga razdvaja od ostalih...

                    Bojana sta da ti kazem,osim da ljudi neosnovano kazu dosta stvari,a bez argumenata,realnost je jako surova,posebno kada je nas ljupki forum u pitanju...
                    Ajde njih dvojicu i nekako, igrali su u isto vreme, milion puta medjusobno i protiv istih protivnika.. ja sam imao silne muke da neke ljude ubedim (i nikako nisam uspevao) da ne vredjaju Lendlovih 8-11 u Gren Slem finalima i da Rafa sigurno nije univerzalniji igrac od njega kad pogledas sve podloge i meceve na otvorenom i u dvorani. Dzabe ti je i da navedes koji su ga likovi tukli u tih prokletih 11 finala i da je u citavoj toj zlatnoj generaciji on vise puta sve njih ostavljao praznih ruku nego oni njega (ne racunam Konorsa jer je stariji i mnogo pre Lendla je u svojoj velikoj 1974. ostvario najvece uspehe)
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Zato ljudi kofere pakujte sljedece godine i dodjite lijepo u Sarajevo da gledate najbrzu podlogu na svijetu...
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • http://www.elrincondeltenis.com/?p=591
                        http://www.elrincondeltenis.com/?p=2604
                        http://www.elrincondeltenis.com/?p=6566
                        http://www.elrincondeltenis.com/?p=2079
                        Mecevi koji se moraju pogledati, da bi imali predstavu o danasnjem i nekadasnjem tenisu.
                        Kao i svi mecevi izmedju Borga i McEnroa. ;)
                        Genius, outrageous, the best ever! RF!

                        Comment


                        • Meni tako nedostaje ta serv and volley igra to je naprosto bila elegancija prikazivana kroz takav stil igre,što jedna ruka može da uradi kakv osjećaj može da ima jednostavno to je bilo nešto specifično,nešto lijepo nešto što je krasilo tenis godinama a sada dolazi do izumiranja tog istog,ja jednostavno bi volio kad bi još postojali teniser koji imaju odličnu serv and volley igru i koji bi ostvarivali značajnije rezultate,ali vrijeme ide okreće se zemlja tako se i ljudi mjenjaju,a samim tim i njihov način shvatanja ovog sporta i pristupa ka istom,ja bih volio kada bi opet postojali teniseri poput Pit Sanpreasa,poput Borisa Beckera Edberga ,donekle Pit-a Chas i još neki tenisera kod kojih je ta igra bila jednostavno prelijepa .Volio bi da žene igraju serv and volley ali one to već odavno ne rade,sve su priljepljene uz osnovnu i ako bi izašle na mrežu to bi bilo katastrofalno odigrano lii sa puno sreće ,čast izuzetcima,mislim da bi Navratilova mogla da tim istim mnogo prica i da podjeli svoja životna iskustva i mnoge ženske legende koje su se držale te igre,ali to nestaje polahko dolaze nove generacije i dolaze nova pravila a tenis će se pamtit kroz historiju a drago mi je da će to uvijek biti sacuvano i da ću uvijek moći odgledati jedan meč u kojem su igrači bili drugačiji nego što su to danas.
                          Last edited by Adin; 04-07-11, 23:15.
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • Kad se Borg povukao bio je jos uvijek debelo superioran na sljaci. Na drugim podlogama, pogotovo travi, Mekinro ga je bio prestigao.

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Ajde njih dvojicu i nekako, igrali su u isto vreme, milion puta medjusobno i protiv istih protivnika.. ja sam imao silne muke da neke ljude ubedim (i nikako nisam uspevao) da ne vredjaju Lendlovih 8-11 u Gren Slem finalima i da Rafa sigurno nije univerzalniji igrac od njega kad pogledas sve podloge i meceve na otvorenom i u dvorani. Dzabe ti je i da navedes koji su ga likovi tukli u tih prokletih 11 finala i da je u citavoj toj zlatnoj generaciji on vise puta sve njih ostavljao praznih ruku nego oni njega (ne racunam Konorsa jer je stariji i mnogo pre Lendla je u svojoj velikoj 1974. ostvario najvece uspehe)
                              Ono sto je sigurno,a uzimajuci u obzir razliku izmedju podloga tada i sada,Llendl-u je sigurno bilo teze da se privikne na sve nego sada Rafi kada je stanje na podlogama dosta izjednaceno,ali isto kao i sto sam maloprije rekao za Edberga to cu reci i za Nadala,snasao bi se on prebrzo uci i njegova zelja je ogromna,ali bi se mogla jedna dobra paralela povuci izmedju njih dvojice kad si vec pomenuo...
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Nazalost ne vidim da ce se ista promijeniti,cak mislim da ce biti gore,beton i trava ce biti jos sporiji,jedino ce u dvoranama S&V igraci moci nesto da urade...
                                Bas juce citam za pravilo prekoracenja vremena,samo se 5-6 igraca buni da se ono promijeni i da se uvede kao u kosarci sat,ali dok su medju tih 5-6 Rafa i Novak toga pravila necemo gledati.Strasne stvari...
                                Podloge ce biti jos slicnije jedna drugoj, ako je to uopste moguce... a bice da jeste...
                                Trava je sad posebno problematicna, jer se sezona trave svela samo na W, vidite da i Kvins igra svake godine manje igraca... Ali nije problem samo u podlogama, vec i u rasporedu. Oni imaju 7 dana da predju sa sljake na travu... i o tome bi trebalo razmisliti... ;)
                                A sto se tice prekoracenja vremena... meni to strasno smeta.
                                Gledala sam mec Tomica i Djokovica i Tomic je pravio pauzu 5-10 sekundi, a Djokovic po pola minute...

                                Comment

                                Working...
                                X