Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iznenadjenje:

    5. Federer Cilic (AO)
    4. Cilic De Minor (USO)
    3. Nadal Delpo (W)
    2. Novak Nadal (W)
    1. Nadal Tim (USO)

    Comment


    • Najbolji mec ikada nije najbolji mec sezone
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ovo jeste iznenadjenje. Ne za ovo najbolji mec ikada, rekao sam sta mislim o tome, ali ocekivao sam ipak da bude najbolji grand-slam mec sezone. Ja se ovog meca Nadal-Tim nesto i ne secam mada mozda ga nisam ni gledao. Moracu da vidim na YT zasto je najbolji.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Naravno da govoris za sebe. Svi govorimo za sebe. U izboru najboljeg meca svih vremena mora postojati element subjektivnosti. Ipak, u tvoj procjeni, kvalitet pokazanog tenisa igra vecu ulogu nego kod vecine drugih. Kod nekoga igra vise navijacka pripadnost.
          Zato i biram meni najbolji, a ne najdraži meč.

          A kvalitet koji su obojica pokazali utjecali su upravo na
          Originally posted by NI View Post
          nivo uzivanja koji pamtim da sam imao dok sam gledao.
          Budući da nemam naročitih subjektivnih preferencija ni prema jednom od njih, te da sam pregledao sve njihove mečeve iz prilično neutralnog ugla, imam sasvim objektivan rezon zbog kojeg pomenuti meč smatram najboljim njihovim, kao i najboljim kojim sam gledao.


          Originally posted by NI View Post
          Za mene je mec Borg-Mekinro u fnalu Uimbldona 1980. top. A drugi je vjerovatno polufinale Borg-Konors 1981. A opet, tada sam bio mlad pa su orasi bili bolji, znas kako kaze vic. Dakle, nisi se prevario.
          Razumljivo.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • U najmanju ruku čudan izbor ATP - a i ujedno potvrda da ne postoje jasni kriterijumi kod ovakvih odabira.
            Jedno od nepisanih pravila o 5 tesnih setova ovaj put izgleda nije važilo jer podsećanja radi Nadal je u 1. setu uzeo 0 gemova i koliko se sećam svega 7 poena.
            Sa druge strane ako je ratio nekakvo merilo kvaliteta onda sve postaje još manje jasno jer po ovom parametru 1/2 finale Vimbldona je dosta bolji meč.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              Ako izuzmemo skidanje tih mečeva sa torrenata i naknadno gledanje putem računara, što baš i nije isti doživljaj kao kada tome svjedočiš uživo, onda mislim da je malo takvih ovdje.

              Za Borg-Gerulaitis nisam uspio naći seedere, a kasnije ni vremena da pogledam. Borg - McEnroe/Connors 1981. sam pogledao, onaj iz 1977. mislim da nisam, iako je bio downloadovan na staroj kanti od računara. I on i računar su odavno u recycle binu.

              Teško je o mečevima starim po nekoliko decenija donositi realne zaključke kada ih gledaš kroz prizmu očiju koje su naviknute na brže, snažnije, jače, odnosno, sve one elemente koje moderni tenis čine onim što jeste. No i pored toga, nikada nisam imao problem da u starim teniskim, fudbalskim, košarkaškim i ostalim klasicima sportova koje sam pratio i koji su me zanimali, uživam podjednako kao u današnjim. Naprotiv. Čak i više. Ne smatram da je nužno historija bolja od sadašnjosti, ali niti da je sadašnjost po svaku cijenu bolja od onoga što je nekad bilo. Historiju poštujem, jer ona oblikuje ono što će se dešavati u budućnosti, kao što je oblikovala i i ono što se sada dešava.

              Tako je bilo i sa mečevima koje si naveo, posebno Borg-McEnroe iz 1980. godine čije highlightse i danas pogledam s vremena na vrijeme. No, neke stvari nisu uporedive i ne treba ih po svaku cijenu ni svrstavati u isti ešalon, a to ne želim ni raditi sa mečevima koji su se odigravali u periodu i vremenima potpuno drugačijim od onih kojima danas svjedočimo. Zato za meč Đokovića i Nadala sa Wimbledona 2018. godine nisam ni rekao da je najbolji u historiji, već da je najbolji koji sam gledao, u što podrazumijevam mečeve o kojima mogu realno suditi i isto tako ih upoređivati.

              A kada pomenuti meč upoređujem sa svim modernim klasicima koje sam pregledao, a vjerujem da sam pregledao sve one koji imaju i najmanju tendenciju da se smatraju jednim od najboljih, onda nemam dileme da je ono što su Rafa i Novak prikazali prije nekoliko mjeseci nešto najbolje na teniskim terenima čemu su moje oči svjedočile, a možda i najbolje čemu će svjedočiti kada je ovaj sport u pitanju.

              Mogu se sloziti, mec je bio epski. Intenzitet, kvalitet, kontinuitet...sve..

              A zamisli samo da se igrao na otvorenom od pocetka do kraja, kao sto je i trebao da dvojica debila ranije nisu odigrala trilion gemova?
              Pa hajmo reci da su se makar 2/3 meca prvi odigrale na otvorenom,tad sutrasnjeg nastavka ne bi ni bilo...
              Bila bi vjrv rutinska pobjeda od 3:1 i ono, "OK" mec i nista vise

              Kako su male razlike izmedju top meceva u historiji i rutine Svega par tona zeljeza i stakla
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Dijelim mišljenje, Novak bi dobio 3:1 bez krova.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Meni je Nadal Delpo bio bolji mec od Nadal Tim

                  Novak Rafa
                  Nadal Delpo
                  Nadal Tim

                  Jako cudan izbor,cak nema argumenata da ovaj mec bude prvi

                  Anderson Izner kolko god dosadan mec bio je morao biti cetvrti,a onda tu nema mesta za Cilica i De minaura

                  Comment


                  • Originally posted by Srkisa View Post
                    Meni je Nadal Delpo bio bolji mec od Nadal Tim

                    Novak Rafa
                    Nadal Delpo
                    Nadal Tim

                    Jako cudan izbor,cak nema argumenata da ovaj mec bude prvi

                    Anderson Izner kolko god dosadan mec bio je morao biti cetvrti,a onda tu nema mesta za Cilica i De minaura
                    Dodacu znacaj meca. Mec Novak-Nadal je bio polufinalni a s obzirom da je cekao umorni Anderson, defakto je odlucivao pobjednika. Ali bio je vise od toga. Taj mece je vratio Novaka na veliku scenu. Dalje, taj mec je odlucio ko ce biti broj jedan ove godine. Sezona je bila Nadalova do tog meca a Novakova od tog meca.

                    Svejedno, postoji jedan jaki razlog za izbor. Bilo bi mnogo da je Novak odigrao najbolji mec i u 3 dobijena i u 5 dobijenih.

                    Comment


                    • Kiki Mladenović u žiriju bila

                      Comment


                      • Ova diskusije me je potakla da jos jednom pogledam mec Novak-Nadal. Mec je bolji nego ga ja pamtim. U prvom redu jer su 2. i 4. set bolji. Oba seta je Nadal dobio zahvaljujuci svojim fantasticnim sampionskim kvalitetima. Drugi set je zapravo bio najbolji set.

                        Mislim da je na kraju mece Nadalov umor igrao ulogu. S druge strane u drugom setu je Novakov nedostatak kondicije odgrao ulogu.

                        I na kraju 2. seta i tokom TB i na kraju 4. seta i poslije 5:5 u 5. setu sam mislio da Novak mora da izgubi. Nije mi jasno kako je pobijedio.

                        Comment


                        • Ma nadrealne stvare su odigravale obojca, secam se one 3-4 vezane Nadalove fh paralele, mislim da su bile 4 setu. Onaj Novakov drop u TB treceg seta na set loptu Nadala, Rafin drop na mec loptu Novaka i jos mnogo majstorije koje su podelile. Prvi set je Novak bio dominantan, ali vec u drugom Nadal promenio strategiju i zaigrao ofanzivnije. Treci set je bio mozda manje kvalitetan od drugi al zato serverski su ga obojca odradile perfektno. Zato TB je bio STRASAN, ako se ne varam Nadal zabio 5 vinera i izgubio set, mislim da nisam u krivo. Gledajuci od ove perspektive mislim da je krov omogucio ovakav mec, odnosno pomogao Nadalu da igra egal mec na travi protiv Novaka. Da nije krova bilo mislim da bi lakse izgubio. Krov je omogucio dosta lakih poena nakon servisa, veca ucnkovitost agresivnih udarca...

                          Kako god, smesno je da Nadal Tim bude ispred ovog meca. Meni je i Nadal-Delpo kvalitetniji od Nadal- Tim. Jedino 5 set Nadala i Tima bio strasno kvalitetan, ostalo onako.
                          Last edited by Stefan-kobe; 30-11-18, 10:44.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            Da nije krova bilo mislim da bi lakse izgubio. Krov je omogucio dosta lakih poena nakon servisa, veca ucnkovitost agresivnih udarca...
                            Naprotiv, krov je doprineo da Novak dobije mec. To i sto se igralo dva dana. Ne znam tacno koliko je Novak igrao meceve pod krovom ( AUS Open, WB, US Open od skoro ) ali mislim da nije izgubio nijedan mec, mozda jedan max. Mozda NI zna tacan ratio.
                            Last edited by skeptik; 30-11-18, 11:21.

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              Dijelim mišljenje, Novak bi dobio 3:1 bez krova.
                              Bi bi

                              Bar bi 30% onih laganih poena sto je uzeo na servis zavrsilo na drugoj strani

                              Originalno postavljeno od Stefan-kobe Pogledati poruku
                              Da nije krova bilo mislim da bi lakse izgubio. Krov je omogucio dosta lakih poena nakon servisa, veca ucnkovitost agresivnih udarca...
                              Ma kakvi, nema sanse.
                              Pa citav mec ko je gledao mogao je da primjeti kako je Rafa dosta bolji u razmjenama, duzim pogotovo ali kako ima problem sa svojim servisom, a kako se veliki dio Novakove igre zasnivao na servisu.
                              Krov je znaci direktno odmogao jednom, a direktno pomogao drugom.

                              Uistinu, i Rafa u zadnje vrijeme voli malo brze uslove da bi agresivnost dosla do izrazaja ali i trava bez krova bi bila dovoljno dobra za Rafine standarde.
                              Last edited by topspinforehand; 30-11-18, 11:22.
                              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                              Comment


                              • Ma nije bilo 'praznog hoda' u meču uopšte, konstantno su obojica morali biti na izuzetno visokom nivou. Veoma su male oscilacije bile s obzirom na intenzitet i dužinu meča, kvalitet je bio strašno skoncentrisan, brutalno nešto.

                                U onako brzim uslovima i sa tempom koji je Nadal uspostavio rokajući kao blesav sa oba krila, doslovno je i Novak bio iznenađen. Znali su obojica šta u onakvom serverskom i napadački orjentisanom meču znači ispuštanje momentuma ili ispadanje iz ritma u dužem vremenskom periodu, zato su i kada bi im se desili padovi, brže-bolje ulazili ponovo pronalazili ritam.

                                Jasno mi je bilo da Novak dobija kada je spasio one tri brejk lopte u petom setu. Tad nekad se odigrao i onaj bolesni gem u kojem je na Novakovim gem loptama Nadal kidao i pogađao riterne na drugi servis u pertlu, ali se Novak nije dao.

                                No, bilo je jasno da je tu u komfornoj zoni, da je vratio sigurnost sa osnovne linije i prebacio momentum, te da će naposljetku slomiti Rafu, što se i desilo.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X