Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by retro View Post
    Moze Novak puno toga trenutno, sa ovakvim pristupom i ovakvom igrom.
    Ali zar je realno ocekivati da ce uzimati 3 Slema godisnje, tako da bi u naredne 3/4 godine stigao Federera.
    Jednostavno je nemoguce, prosto nemoguce da jedan igrac na ovakvom nivou igra 3 ili 4 sezone, jedino ako nije sa ove Zemaljske kugle.
    Ma naravno da je nemoguće,uvijek u igri postoje određene oscilacije jednostavno se to mora desiti ,4 grand slam turnira u sezoni 3 različite podloge jednostavno ti ne možeš da se istreniraš za sve,pa ajd i da si spreman fizički tvoja psiha ne bi mogla to sve izdržati,Novak igra odlično ovu sezonu ,ja se nadam da mu neće biti teško sljedeće jer ima puno stvari da odbrani ,a da svake godine osvoji po jedan grand lsam trebao bi biti zadovoljan ,mislim da Novak teži ka još većem uspjehu i ja mu želim puno sreće ali da uzma 3 grand lsam godišnje mislim da će to biti teško ,jer rivalstvo je baš zavladalo ovdje na turu Nadal-Federer,Nadal -Đoković jedini Nadal se mora boriti sa dvojcomAli jednostavno rečeno ne govore ni titule sve o igraču ,on može ostati u srcima ljudi samo po svom ponašanju iggledu ili jednostavno svojim šarmom .
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

    Comment


    • Koja mu je posebna priprema i promena u igri trebala za Melburn, Pariz i London.. njemu ili bilo kom drugom?
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by retro View Post
        Moze Novak puno toga trenutno, sa ovakvim pristupom i ovakvom igrom.
        Ali zar je realno ocekivati da ce uzimati 3 Slema godisnje, tako da bi u naredne 3/4 godine stigao Federera.
        Jednostavno je nemoguce, prosto nemoguce da jedan igrac na ovakvom nivou igra 3 ili 4 sezone, jedino ako nije sa ove Zemaljske kugle.
        Ako se malo prisetimo i pogledamo u proslost to je zaista vrlo tesko . Jedan Nadal je to uspeo prosle godine da uradi , Fed 2004 , 2006 , 2007 .Ne bih da umanjujem OGROMAN Nadalov i jos veci Federerov uspeh tih godina ali nekako ne mogu da se otmem utisku da ni tada nije zavisilo sve od njih vec da su im se pored vrhunskog tenisa koji su tada prikazivali jos mnoge kockice slagale koje u tom trenutku i nisu imale toliko veze sa njima samima. Na primer mnogi teniski strucnjaci ocenjuju godine u kojima je Fed vladao kao jedene od po teniskom kvalitetu igraca losijih , ako izuzmemo njega samog kome niko tada nije mogao ni da primirise. Dok sto se tice Rafe njemu se 2010 zreb na RG i W lepo otvrao . Na rg mu pred polufinale Melcer znatno olaksa posao iznenadivsi Novaka (ne kazem da Rafa tada ne bi dobio Nola ali da mu je bilo lakse bilo je dok je Soderling izbacio Feda u 1/4 (sto sam rekao za Novaka malopre vazi i za Feda) . Zatim na W dodje jedan "limitirani" Berdih koji se tada povampirio i preslisao sve do Nadala , dalje nije mogao . Opet mi se cini da nije imao prave rivale . Na US Novak je bio dosta fizicki i mentalno iscrpljen posle one pobede nad Federerom u sf (iako je imao dan viska za odmor videlo se da je kako je finale odmicalo ssve vise padao ) Ponavljam ovim ne zelim da umanjujem njihove uspehe samo zelim da kazem da Nole moze da ponovi te njihove uspehe ali mu je pored njegove dobre forme potrebano i malo srece ( za sada mu dobro ide Conga mu je skinuo Feda na W) Samo da on ostane ovako konstantan i sve ce biti cool ...
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Pa on je ove godine uzeo vise Slamova i samo 1 Masters manje nego u cijeloj karijeri,to je fantasticno,ja to stvarno nisam ocekivao i prezadovoljan sam,ali nije bas lako osvajati Slamove,mora tu dosta stvari da se poklopi.
          Samo kazem sta bi znacilo sjutra da je uz rame jednom Becker-u,Edberg-u,McEnroe-u,ali ne vidim da moze doci do dvocifrenog broja Slamova,ne u ovom trenutku.

          Mozda i Andy-u klikne,a Delpo-a ako zaobidju povrede sve je moguce
          Jesi Vladne, preskroman si ... Ja bih najvise voleo da Djokovic dodje do dvocifrenog broja Gs u svojoj karijeri ali mislim da ce sledeca godina biti presudna po to . Jos je dosta rano o tome govoriti ( tekuca ssezona je tek do pola gotova) ali kada sledece godine Nole krene u odbranu svega ovoga sto je ove osvojio videcemo od cega je sazdan i koliko moze (ogroman bi uspeh bio i da pola od toga svega odbrani, ali mislim da nisam nerealan kada kazem da moze 6 od ovih 8 da osvoji i sledece godine, naravno treba mnogo stvari da se poklopi i na prvom mestu da Novak ostane zdrav).
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Nagadjati na koliko ce se GS zaustaviti prije svega Roger pa onda Rafa i Nole je stvarno nezahvalno...da ne kazem glupo...previse je parametara prisutno da bi se moglo nesto preciznije reci...pa se sve svede na gatanje...a ovdje nismo da gatamo nego da pratimo ovaj divni sport...

            Ja bih ustvari da povucem neku paralelu izmedju rivalstava Roger-Rafa i Rafa-Nole iako ce mi vjerovatno CW i AK skociti za vrat i reci da to ne mogu da poredim ...
            Po meni...Nole je Rogerov Rafa...Federer je dominirao godinama i da se nije pojavio Rafa...cija igra je kao nacrtana za igru protiv Rogera...ko zna koliko bi GS stajalo kraj njegovog imena...na tu spancevu pojavu odgovorio je kako je odgovorio...osvojio ako se ne varam 2 GS u finalu protiv Rafe...i premalo...i previse...bilo je tu pokoja pobjeda na ostalim turnirima...mozda bi bila jos koja da su se nekad sastali na US opena...ali bilo kako bilo...Rafa je sprijecio vrtoglavi uspon brojki GS kraj Rogerovog imena...

            S druge strane Nole se pojavio prije par godina...i igrao s Rafom jako veliki broj meceva...vecinom bezuspjesnih...biljezile su se cak i ismijavale naknadno...neke Noletove izjave u kojima je govorio da Rafa nije bio bolji u mecu...a rezultat u istim je bio 0-3...
            Danas...te Noletove izjave donekle imaju smisla...ako se posmatraju na nacin da je on ustvari samo komentarisao cistu tenisku igru...osnovne udarce...nadmudrivanja...uz izuzimanje fizickog dijela igre...Rafa zaista i nije bio toliko superioran...i za te pobjede se najvise moze zahvaliti svojoj izuzetnoj fizickoj pripremljenosti i volji...ali je cinjenica da je Novak oduvijek imao isto tako nacrtanu igru za Rafa...kao i ovaj za Rogera...

            Medjutim...ne sazriju svi sa svojih 16godina kao Rafa...Nole je fizicki i psihicki sazrio u svojoj 23...i kao takav poceo da koristi svoju igracku nadmoc nad Rafom...i upravo postao najveci spancev izazov...ne bih rekao bolji igrac...ali najnezgodniji za Rafu u svakom slucaju...

            U narednih par sedmica ocekujemo Rafin odgovor...da li moze da se suprotstavi ovom izazovu...a u isto vrijeme i on i stric dobijaju odgovor da li su svih ovih godina radili dobar posao sto se tice fizickog stanja u kom se trenutno nalazi...

            Cisto da se zna da nije umro ...i od Rogera ocekujem jos mnogo do njegovog kacenja reketa o klin...i misljenja sam da bi Nole zaaista tesko uspio da prodje u finale da svajcarca prethodno nije izbacio Tsonga...

            Sto se tice US opena...i opcenito americke turneje...bilo bi glupo reci da Nole nece biti favorit na bilo kom turniru na kojem se pojavi...a prava stvar za taj turnir bi bila i mec Roger-Rafa...da vec jednom vidimo njihov okrsaj i u New Yorku...

            A sto se narednog Wimbledona tice...najzanimljivija stvar koju ocekujem za narednu godine je da vidim u kakvom ce stanju biti trava na najsvetijem stadionu naseg sporta...

            Comment


            • Kada neko procita ovaj post rekao bi da CW i ja uopste ne postujemo druga misljenja,ali to nije naravno tacno,pa uvijek smo sve ovdje uvazavali i postovali,nek neko kaze ako nije tako...

              Moje realno misljenje je da je Rafa pod nekom trenutnom blokadom,Novak jeste bolji sada ja to ne osporavam,ali 18:8 protiv Federera i 16:12 protiv Djokovica mi daju za pravo da mislim suprotno,jos uvijek
              Last edited by AK47; 04-07-11, 22:34.
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Tebi sigurno necu skakati za vrat, ikad
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Shminko zadovoljstvo je citati tvoju analizu kao i uvijek
                  Slazem se,Novak jednostavno ima rjesenje za sve Nadal-ove udarce,ima igru,vec sam pisao o tome u W temi pa da se ne ponavljam
                  http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post542244
                  Na USO-u ga je Nadal ubio,bacio je Novak sve sto ima,sve,jednostavno se nije moglo.Tada je Rafa jurio svoj san,juce je Novak jurio svoj...
                  A bilo bi svakako lijepo na USO-u vidjeti mec izmedju Roger-a i Nadal-a,u polufinalu
                  sigpic

                  Comment


                  • Sta se prica da ce Rafa propustiti Masterse u USA-i i Canadi?
                    Genius, outrageous, the best ever! RF!

                    Comment


                    • Ne prica se nego je izgleda cak i istina,nije povrijedjen nego da malo glumu vjezba,reda radi...
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by retro View Post
                        Sta se prica da ce Rafa propustiti Masterse u USA-i i Canadi?
                        Ja sam negdje citala nagadjanja da ide na operaciju pete... Ali mislim da su to samo nagadjanja. ;)

                        Comment


                        • Je li to zbog ovoga?
                          Although The Times has learnt that Nadal had a hairline fracture in the left foot that he hurt against Juan Martín del Potro in the fourth round and may not play for six more weeks, he put up no excuses for his defeat, his third in five Wimbledon finals.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ja se slazem sa shminkom, u tenisu je najbitniji match up, dovoljan primer je Safin koji je rekao da mu se smrklo svaki put kad je video Santoroa u svom delu zreba
                            Mene kao Fedovog navijaca, niko nece ubediti da je Nadal bolji igrac od njega i da je kompletniji, sta god pricao taj h2h, ali ono sto stoji i sto je shminka rekao, a to je, da je Nadalova igra kao stvorena da unisti Federerovu igru. Nadal je levoruk, daje neverovatan spin i to sve ide na Federerov bh, koji je ipak najnekonstantniji udarac kod njega i Nadalova taktika nikad nije bila komplikovana, samo forsiraj bh do nezinudjene greske ili dok ga toliko ne otera van terena da moze da mu napadne fh. U tom match up-a, Fedj e bio onaj koji je morao stalno da nalazi nova resenja, da menja igru, da bude raznovrsna u toku meca i najmanji pad u igri, Nadal je surovo kaznjavao, a to mentalno ubija coveka.
                            Djokovic nema nikakv problem sa Nadalovim spinovima, igra dvorucni bh, jak je sa obe strane i moze da se prebacuje sa Nadalom do sutra, a agresivan je dovoljno da svaku kracu loptu napada i ide po poen, za razliku od recimo Mareja koji bi prebacio jos koji put loptu.

                            I neko je stvarno dobro rekao, trenutno Nadal ne zeli da vidi Djokovica preko puta mreze, Djokovic Federera, a Federer Nadala
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Vladane i ja bi najvise volio taj mec, ma makar Roger izgubio(opet) , Nadal je pravio igru za Fedexa, a Nole za rusenje Nadala, iako ovo nije nikakvo rusenje, ali kljuc je u dvorucnom bekendu, tamo gdje Rafa lomi Rogera, ne moze Novaka, to je to. ;)
                              Genius, outrageous, the best ever! RF!

                              Comment


                              • Originally posted by AK47 View Post
                                Kada neko procita ovaj post rekao bi da CW i ja uopste ne postujemo druga misljenja,ali to nije naravno tacno,pa uvijek smo sve ovdje uvazavali i postovali,nek neko kaze ako nije tako...

                                Moje realno misljenje je da je Rafa pod nekom trenutnom blokadom,Novak jeste bolji sada ja to ne osporavam,ali 18:8 protiv Federera i 16:12 protiv Djokovica mi daju za pravo da mislim suprotno,jos uvijek
                                http://www.atpworldtour.com/Players/...=L018&oId=C044 niska na pocetku i kraju rivalstva, a nisu bile presudne u karijeri ni jednom ni drugom (jer su imali vise velikih rivala nego ova ''nasa'' dvojica)

                                Kao sto si rekao, H2H je sa obojicom vise nego dobar
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X