Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Talenat za igru se ne ogleda u W-L odnosu nego u osećaju za ritam,za lopticu,udarac,čitanje igre...
    Ne ogleda, bogomi, nego se i te stvari uče i vjezbaju, i te kako. Talenat je jedna vrlo precijenjena kategorija, kojoj se nerijetko pripisuju mnoge osobine igraca, koje su ustvari rezultat rada. No ajd, da ne mrsimo previse..

    Comment


    • Originally posted by Fića View Post
      Mora se priznati da je bio opasan frajer.. to stoji. Ni jedna ga ne bi odbila i svaka bi mu cenu spustila. To ja ne osporavam. Box mu je bio uvek pun, to je bilo milina gledati..
      I eto zašto pisah o Nalbandijanu da ne bude da sam pristrasna kada je Marat u pitanju...Ali evo postavio je Ivan jedan zanimljiv video.

      Joker- talenat je osnova svega...a onda dolazi ogroman rad,požrtvovanje i trud.
      Mnogo talenata je propalo zbog stava #bolimebrigazaigru...a mnogi su pravili sjajne rezultate iako su bili manje talentovani.

      P.S. David Nalbandijan je i juniorski šampion USO i to pobedom nad Federerom...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Ajmo redom.
        Da pratila sam tenis osamdesetih-pratim ga od kada znam za sebe. Ima sjajna tema ovde "kako je sve počelo" pa prelistaj.
        Spinuješ mnogo.
        Umesto da ti odgovoriš na pitanje ti prebacuješ lopticu meni.
        A pitanje je bilo po čemu si zaključio da je Tomik veći talenat,a ne po čemu ova dvojica nisu.
        Ako se ide logikom po ovom boldovanom-Federeru ,Novaku i Nadalu treba skinuti po par slemova jer su ih uzeli preko nekih "lošijih igrača".
        David Nalbandijan je bio treći na svetu u eri u kojoj su svi bili ujednačeni...Uzeo završni Masters,na svim GS igrao bar PF ,a na Vimbldonu i finale...
        On i Safin su bukvalno mogli da odigraju šta god im padne na pamet kada im se igra.
        Talenat za igru se ne ogleda u W-L odnosu nego u osećaju za ritam,za lopticu,udarac,čitanje igre...

        A sada još jednom da "čujemo" argumente po čemu je Tomik talentovaniji od Davida i Marata?!
        Napisao sam to kao provokaciju.. Uzeo sam Tomica ali mogao sam i Kiriosa pa i Janovica.. Tomic je bio proglasavan za najveceg mladog talenta tamo neke 2010 od strane tih nekih strucnjaka i novinara.. Cinjenica je da niko ne moze da definise talenat. Ja ne znam da li iko na turu moze da odigra neke poteze kao sto to radi npr Kirios.. ali opet dzaba sve to kada decko nema ni trunku mozga. Ja ne kazem da Safin nije bio izvanredan teniser, pa i Nalbandijan. Nisu imali istrajnosti, sagoreli su nekako brzo. Ja Vavrinku ne volim zbog te njegove nekostantnosti, moze da odigra super i sutradan da se raspadne protiv nekog tamo Sele. Ali ono sto je on uradio posle svoje tridesete je stvarno neverovatno. Vece od svega sto su uradili neki tamo Hjuit, Safin i Nalbandijan. Covek je unapredio igru i glavu i dosao do takvog nivoa da lako moze da poslaze najvece svih vremena kao metar sitno iscepkane bukovine. Marej, Vavrinka i po piku i po rezultatima i po svemu ostalom su daleeeeko bolji od Safina i Nalbandijana. Ponavljam, i Conga i Soderljing i Berdih bi bili Safini i Hjuiti ove decenije (tj imali 2 ili vise slema) da nije bilo ova tri(cetiri) monstruma na vrhu svoje moci.
        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

        https://ibb.co/cD1Xnq

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          I eto zašto pisah o Nalbandijanu da ne bude da sam pristrasna kada je Marat u pitanju...Ali evo postavio je Ivan jedan zanimljiv video.

          Joker- talenat je osnova svega...a onda dolazi ogroman rad,požrtvovanje i trud.
          Mnogo talenata je propalo zbog stava #bolimebrigazaigru...a mnogi su pravili sjajne rezultate iako su bili manje talentovani.

          P.S. David Nalbandijan je i juniorski šampion USO i to pobedom nad Federerom...
          Moras da imas previse toga da bi nesto napravio.. talenat je beznacajan ako nemas glavu.. talenat je beznacajan ako nemas fizikalije i ako si podlozan povredama.. Sta bi bio Ferer bez glave i rada.. cista 0.. ovako ima svoj master, svoje finale slema i brdo turnira.. Cinjenica ja da jedno ne moze bez drugog treceg cetrvtog itd itd.. Brutalan je tenis sport, izuzetno kompleksan.. moras biti suva masina da bi postao neko i nesto.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Sapovalov otkazao nastup u Milano, Hurkaz na njegovo mesto.
            OVAKO

            Comment


            • Igra li Rafa London? Da znam upada li Isner..

              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Delpo se zvanicno povukao, Kei u Londonu
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Rafael Nadal missed Paris with a stomach muscle injury but told he’s fully expected to be in tomorrow evening’s draw for the ATP Finals at the 02 Arena beginning a week today.

                  Negde iz sveta tvitera...Bice opako u Londonu, vec osecam da je sve moguce.

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Veceras je zreb za London, mozda ne bi bilo lose da se tema otvori
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ako nema kandidata, ja cu popodne, predvece.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Posto se niko drugi ne javlja (bas cudno ), otvoricu veceras temu, ali posle zreba. Ako imate bas nesto da pisete u vezi zavrsnog, pisite ovde prebacicu kasnije sve.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • izasao zreb

                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Iskreno Rodzerova grupa je za nijansu laksa. Po meni su Anderson, Cilic i Izner malo bolji u svojim "sesirima", mada i nije neka razlika.
                                Jedino nisam hteo Dzona kod Novaka, jer ce na onom ledu itekako biti opasan.

                                Comment

                                Working...
                                X