Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta ces,obecanje mora da se ispuni...

    Federer: Pojescu pitu od iznutrica!

    Visestruki sampion Vimbldona, Svajcarac Rodzer Federer priznao je da ce verovatno morati da "pojede pitu od iznutrica" ukoliko Novak Djokovic i Endi Marej zaigraju u finalu londonskog gren slem turnira.

    Federer je posle finala Australijan opena, u kojem su se sastali Srbin i Britanac, rekao "videcemo za sest meseci" hoce li njih dvojica ponovo igrati u finalu gren slema. Svajcarac je, nakon eliminacije u cetvrtfinalu turnira u Londonu, upotrebio engleski izraz "pojescu pitu od iznutrica" (eat humble pie), koji znaci da ste ponizeni, da priznajete ozbiljnu gresku i da se izvinjavate.

    "Moramo da sacekamo i vidimo sta ce biti, jer bi moglo da se ponovi finale Australija opena. U tom slucaju je moja izjava 'videcemo za sest meseci' bila pogresna", rekao je Federer, ali gordo dodao:

    "Ako se to ne dogodi - bio sam u pravu. Na raju krajeva, ne zanima me da li sam pogresio ili ne. Znam gde mi je mesto i kakav tenis igram".

    "Telenor Wap"

    Comment


    • ko je prevodio ovaj clanak, da li oni znaju sta znaci izraz humble pie?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Neverovatno, oni njega pobedjuju, ne, oni i dalje ne znaju da igraju, pobedili su me zato sto sam ja slabo odigrao... Neverovatno, pomislio bi covek da ce s godinama doci i mudrost, ali nista od toga... Evo jos nesto sa ATP sajta:

        After breaking Tsonga in the opening game, Federer did not see another break point. The six-time Wimbledon champion believes there wasn’t much more he could do to reverse the outcome of the match “I can't blame my poor returning or my poor serving or my poor movement or anything like that in this match, and that makes it a bit easier to digest.”

        Added Federer, “I'm actually pretty pleased with my performance today. It's kind of hard going out of the tournament that way, but unfortunately it does happen sometimes. At least it took him sort of a special performance to beat me, which is somewhat nice.

        Makar je morao da igra fantasticno dobro da bi me pobedio...


        Comment


        • Pa hoces da kazes da Tsonga nije igrao fantasticno?
          sta je lose rekao, je l' je rekao da je bio povredjen, da je igrao slabo ili tako nesto?
          Nije, nego je pohvalio Tsongu, rekao je da je i on odlicno odigrao, ali da to jednostavno nije bilo dovoljno ovog puta
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Mislim da su naši novinari sad najviše ”seli“ Nadalu na kičmu, na B92 njegovi uspešni mečevi se prenose na 0% uzbudjenja, kao da je sahrana a ne meč, a onu trojicu iz studija Wimbledon b92 ne mogu više ni ”mute” da podnesem....
            Federer je najveći do sada, to mu malo ko od naših ”oprašta”. Što se stranih medija tiče, Federer je uglavnom favorit i dobija zasluženo poštovanje. U svakom slučaju, retko kojeg novinara poštujem. Viskovic korektnoo prenosi i njega jedino mogu da slušam dok komentariše.
            Last edited by bojanaBG; 30-06-11, 12:16. Reason: takav recnik ovde nije dozvoljen,obrati paznju
            ”Stanujem u svom imenu,iz svog sam prezimena,nemam druge otadžbine sem svojih ideja i jedino se istinski osećam kod svoje kuće u okviru duhovnih porodica koje sam sam izabrao”...Saint-John Perse

            Comment


            • Originally posted by draza View Post
              Sta ces,obecanje mora da se ispuni...

              Federer: Pojescu pitu od iznutrica!

              Visestruki sampion Vimbldona, Svajcarac Rodzer Federer priznao je da ce verovatno morati da "pojede pitu od iznutrica" ukoliko Novak Djokovic i Endi Marej zaigraju u finalu londonskog gren slem turnira.

              Federer je posle finala Australijan opena, u kojem su se sastali Srbin i Britanac, rekao "videcemo za sest meseci" hoce li njih dvojica ponovo igrati u finalu gren slema. Svajcarac je, nakon eliminacije u cetvrtfinalu turnira u Londonu, upotrebio engleski izraz "pojescu pitu od iznutrica" (eat humble pie), koji znaci da ste ponizeni, da priznajete ozbiljnu gresku i da se izvinjavate.

              "Moramo da sacekamo i vidimo sta ce biti, jer bi moglo da se ponovi finale Australija opena. U tom slucaju je moja izjava 'videcemo za sest meseci' bila pogresna", rekao je Federer, ali gordo dodao:

              "Ako se to ne dogodi - bio sam u pravu. Na raju krajeva, ne zanima me da li sam pogresio ili ne. Znam gde mi je mesto i kakav tenis igram".

              "Telenor Wap"
              Bože mili ja ne mogu da vjerujem kakve sve tekstove neće sastaviti osobe koje čak nisu ni stručne za to ,jednostavno u jednoj riječi UŽAS i ništa više,malo stručnosti nije na odmet a ovo je čisti debilizam hajde da se ne počnemo vrijeđati neću ništa više da komentarišem što se tiče ovog teksta.
              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Au, koliko se vadite na te medije, pa to je nenormalno. Covek je to izjavio.

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Neverovatno, oni njega pobedjuju, ne, oni i dalje ne znaju da igraju, pobedili su me zato sto sam ja slabo odigrao... Neverovatno, pomislio bi covek da ce s godinama doci i mudrost, ali nista od toga... Evo jos nesto sa ATP sajta:

                  After breaking Tsonga in the opening game, Federer did not see another break point. The six-time Wimbledon champion believes there wasn’t much more he could do to reverse the outcome of the match “I can't blame my poor returning or my poor serving or my poor movement or anything like that in this match, and that makes it a bit easier to digest.”

                  Added Federer, “I'm actually pretty pleased with my performance today. It's kind of hard going out of the tournament that way, but unfortunately it does happen sometimes. At least it took him sort of a special performance to beat me, which is somewhat nice.

                  Makar je morao da igra fantasticno dobro da bi me pobedio...

                  Mene smo interesuje da li si ti pogledao intervju koji je prenosi sport klub ,on niti jednom nije rekao da je igrao slabo pomenuo je da je šta više igrao odličan meč,čak je i pohvali Tsonginu igru više puta i rekao je da je imao bolju igru u važnijim trenutcima kao što i jeste tako,naveo je da mu je davao male šanse za brejk kao što jeste tako ,i rekao je da on jednostavno bio bolji i da je popravio ritern .
                  http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                  Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                  Comment


                  • Originally posted by natašadal View Post
                    Mislim da su naši novinari sad najviše ”seli“ Nadalu na kičmu, na B92 njegovi uspešni mečevi se prenose na 0% uzbudjenja, kao da je sahrana a ne meč, a onu trojicu iz studija Wimbledon b92 ne mogu više ni ”mute” da podnesem...
                    Federer je najveći do sada, to mu malo ko od naših ”oprašta”. Što se stranih medija tiče, Federer je uglavnom favorit i dobija zasluženo poštovanje. U svakom slučaju, retko kojeg novinara poštujem. Viskovic korektnoo prenosi i njega jedino mogu da slušam dok komentariše.
                    Višković je stvarno odličan komentator ali i on ponekad zna biti subjektivan ali mu je sve oprošteno kad onako komentariše mečeve baš je na nivou.
                    Last edited by Adin; 30-06-11, 12:01.
                    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                    Comment


                    • Originally posted by Adin View Post
                      Mene smo interesuje da li si ti pogledao intervju koji je prenosi sport klub ,on niti jednom nije rekao da je igrao slabo pomenuo je da je šta više igrao odličan meč,čak je i pohvali Tsonginu igru više puta i rekao je da je imao bolju igru u važnijim trenutcima kao što i jeste tako,naveo je da mu je davao male šanse za brejk kao što jeste tako ,i rekao je da on jednostavno bio bolji i da je popravio ritern .
                      Nisam slusao, ali sam procitao, i podvukao sam poslednju recenicu, ona je sustina mog posta. Ako me ne razumes, nemoj da me citiras.

                      Comment


                      • Vanja, dobro nisi boldirao samo I i rekao, vidi ovog Federera, samo o sebi prica
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Vanja, dobro nisi boldirao samo I i rekao, vidi ovog Federera, samo o sebi prica
                          Mogao bih da argumentovano na ovo da odgovorim, ali verovatno ne bi imalo svrhe.

                          Comment


                          • Originally posted by Adin View Post
                            Višković je stvarno odličan komentator ali i on ponekad zna biti subjektivan ali mu je sve oprošteno kad onako komentariše mečeve baš je na nivou.
                            Slažem se, ume i Višković da se zanese ali boljeg, trenutno, u Djokovićevoj medijskoj zarazi - nemamo! Jedino je taj Viškovic zadržao entuzijazam dok prenosi. Žao mi je što je ovaj divni sport promenio svoj smisao u medijima, umesto da se poštuju veličine koje ga čine, na scenu su stupile raznorazne pljuvačine,laži ili, olako potcenjivanje istaknutih tenisera i potcenjivanje istih. Sport je pun uspona i padova, iznenadjenja, pobeda i proslava, ne razumem zašto se tako teatralno i dramatično prikazuju neki porazi koji su jednostavno sastavni deo sporta i baš zato ga čine veoma uzbudljivim. ”Juče” je Federer prekinuo Novakov niz pobeda, alal vera, ”danas” je izgubio od Tsonge, takve situacije uvek su prisutne, barem kao mogućnost, da se dogode. A dogadjaju se i najboljima. Medjutim, kad se sagledaju činjenice u celini, kad se analizira igrač u celini, onda 16 grandslam titula govore da je Federer prvi u istoriji tenisa i prema tome svaki novinar mora da bude ”ponizan” pred takvom karijerom. Slično važi za Nadala, čovek nema šta nije postigao, čak i Golden Slam(sve podloge i olimpijska zlatna),najveći broj Mastersa i ipak nije dovoljno da bi se poštovao i ispoštovao kao veličina sa granitnom psihom koja ga je i dovela tamo gde uspravno već godinama stoji.
                            6 meseci Novakove slave i sjajne igre potpuno je poludelo domaće novinare i bacilo u senku sve što su drugi ikada uradili, svi su sad slabi i u krizi, pa čak su i foliranti, samo je jedan vredan svega. Veoma je to kratak period da bi se poredilo s ovom dvojicom koji 7 godinama rivališu!
                            ”Stanujem u svom imenu,iz svog sam prezimena,nemam druge otadžbine sem svojih ideja i jedino se istinski osećam kod svoje kuće u okviru duhovnih porodica koje sam sam izabrao”...Saint-John Perse

                            Comment


                            • Originally posted by natašadal View Post
                              Slažem se, ume i Višković da se zanese ali boljeg, trenutno, u Djokovićevoj medijskoj zarazi - nemamo! Jedino je taj Viškovic zadržao entuzijazam dok prenosi. Žao mi je što je ovaj divni sport promenio svoj smisao u medijima, umesto da se poštuju veličine koje ga čine, na scenu su stupile raznorazne pljuvačine,laži ili, olako potcenjivanje istaknutih tenisera i potcenjivanje istih. Sport je pun uspona i padova, iznenadjenja, pobeda i proslava, ne razumem zašto se tako teatralno i dramatično prikazuju neki porazi koji su jednostavno sastavni deo sporta i baš zato ga čine veoma uzbudljivim. ”Juče” je Federer prekinuo Novakov niz pobeda, alal vera, ”danas” je izgubio od Tsonge, takve situacije uvek su prisutne, barem kao mogućnost, da se dogode. A dogadjaju se i najboljima. Medjutim, kad se sagledaju činjenice u celini, kad se analizira igrač u celini, onda 16 grandslam titula govore da je Federer prvi u istoriji tenisa i prema tome svaki novinar mora da bude ”ponizan” pred takvom karijerom. Slično važi za Nadala, čovek nema šta nije postigao, čak i Golden Slam(sve podloge i olimpijska zlatna),najveći broj Mastersa i ipak nije dovoljno da bi se poštovao i ispoštovao kao veličina sa granitnom psihom koja ga je i dovela tamo gde uspravno već godinama stoji.
                              6 meseci Novakove slave i sjajne igre potpuno je poludelo domaće novinare i bacilo u senku sve što su drugi ikada uradili, svi su sad slabi i u krizi, pa čak su i foliranti, samo je jedan vredan svega. Veoma je to kratak period da bi se poredilo s ovom dvojicom koji 7 godinama rivališu!
                              Ja se u potpunosti slažem sa svim ovdje što si napisao ,jako lijepo sve rečeno is sroćen tekst uostalom sve je istina ja poštujem svakog igrača i sve ali za mene su Federer i Nadal jednostavno najbolji teniseri na turu za sada Đoković jeste dobar teniser i postigao je mnogo ali nije toliko da se diže tolika zavrzlama oko njega ja razumjem sve to ali svaki komentator čovjek koji radi u medijima treba da bude objektivan i gleda realnst ,jednostano kada pratim mečeve gdje prenose komentatori na engleskom jeziku tek mogu da vidim kakv komentator treba da bude ,ali danas se sve to izgubilo izgubio se osjećaj za vrijednost jedne osobe ,pa čak i oni koji ne zaslužuju da im se ime te osobe mota po ustim ,pljuju svjetske legende ,meni je iskreno žao što ljudi ne znaju cijeniti nečiji trud rad i sve ostalo ,ali ja kažem uvijek se to negdje cijeni i poštuje i drago mi je da je tako.
                              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                              Comment


                              • Evo malo zezanja,da pogodite ciji je vrisak...

                                http://www.slate.com/id/2297832

                                Comment

                                Working...
                                X