Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o Boze

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • RIP Jana Novotna, pamtim je kao veoma emotivnu osobu i teniserku koja je igrala lep tenis.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Uff al me ova vest smorila
        Tuga, počivaj u miru Jana
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Tanasije dobio WC za AO

          KOKKINAKIS AWARDED AUSTRALIAN OPEN WILDCARD
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ja Grigora Dimitrova jednostavno nikada necu moci da smatram vrhunskim teniserom. Odlicnim svakako, bar po repertoaru udaraca, eleganciji pa sto da ne i teniskoj inteligenciji, fizickoj spremi i kretanju. Ali fali mu nesto, neki faktor da bi bio izvanredan.

            Verovatno bi mogao i do slema ako se kockice posloze i nastavi da igra na maksimumu.

            Ali i dalje je taj neverovatan jaz izmedju velike pa ajde da kazem sad vec petorke uz ogromu razliku prva tri clana petorice najboljih u odnosu na dvoje koji zaostaju dosta, u odnosu na ostatak teniskog sveta.

            Sve ja razumem godine, formu, opadanje kose, bolove u ledjima, vegance, operacije, prezivanje...Jednu stvar zaboravljamo, klasa je vecna!

            Ti ljudi, zdravi i fokusirani ce vladati planetom i narednih 5 godina, nepovratno next gen preobratiti u lost boys generaciju. Tenis je sa njima proziveo svasta, strasna rivalstva, takticka nadmudrivanja, dizanje lestvice na takav nivo da vecina talentovanih kinaca pre nego sto se fizicki ne izgrade kao ljudi ne mogu da prismrde bilo kakvoj ravnopravnosti u mecevima sa teniskom elitom.
            Mi trenutno imamo petoricu aktivnih igraca koji u svojim vitrinama imaju 50 grand slam titula i svi i dalje imaju aspiracije da taj konto povecaju, na ustrb bilo koje generacije koja je tu ili koja ce pristici.

            Da bi "neki" Grigor Dimitrov osvojio Grand Slam pored povoljnog zreba u ranijim fazama turnira gde se nece mnogo istrositi na putu do titule treba da dobije bar dvojcu od te petorke sto je uvek nenormalno tesko i neizvodivo.
            Dobice Grigor Novaka u polufinalu Australije sa 3-2 ili 3-0 u setovima, potpuno nebitno. Ono sto proizilazi iz te pobede je taj osecaj kada pobedis legendu teniske igre, samopouzdanje ti je na nivou ali se emocionalno ispraznjen a vec za dva dana izlazis na megdan Rodzeru ili Rafi koji ce te nemilosrdno zgaziti bez obzira na to sto si ti vec obezbedio jednu strasnu pobedu na tom turniru.

            Dakle potreban je izvanredan kontinuitet da bi to uopste i bilo moguce a cak i kada je moguce postoji taj crv u glavi koji ce ti sigurno pruziti mogucnost da se poptuno raspadnes, onako potpuna mentalna katastrofa gde ne znas dal si pos'o ili si dos'o.

            Ono sto ih takodje razlikuje je i taj vrhunac teniskog znanja i igre, Nadalov peak je po meni nesto najbolje ikada vidjeno. Jedan US Open i jedan RG koje je odigrao vanzemaljski. Potpuna rapsodija kako ofanzivno tako i defanzivno. Prostim recima nezaustavljivo. Novakov peak je po meni odmah ispod mozda 1% razlike jer je Nadal ipak bolji defanzivac i znao je tokom karijere da servira fenomenalno.

            Novak je znao duze da drzi taj nivo, da pobedjuje lagano, kad je hteo i kako je hteo. I dalje zalim za tim danima kada se na turnirima pojavljivao sa izjavama da je dosao da osvoji odredjeni turnir i da ce ga sigurno osvojiti. Uvek je bilo divno gledati njegove "ruzne" pobede kada je cistim fizikalijama bukvalno demolirao protivnike ne iz razloga zato sto on tehnicki ne moze sa njima nego eto ne igra mu se, lose je volje pa ce odraditi to sa 6-2 6-2, sutra ce mu se verovatno voljni momenat biti bolji.
            Da ne govorimo vanvasionski ritern kada je pun samopouzdanja, gde si ti odmah u minus fazi jer moras da serviras i taj pocetni udarac ti donosi samo nevolje i lose stvari, te ne mozes da se oslonis ni na jedan segment igre prouzrokvano lopticama koje padaju na pertle tvojih patika.

            Rogerov peak je takodje tu negde. Da se neko ne uvredi on je igrac koji je sposban da najlakse dodje do tog vrhunskog nivoa, bez obzira na podlogu, uslove i protivnika. Njegova sposobnost adaptacije i tempiranja forme je jednostavno receno nenadjebiva i tu niko nije ni blizu.
            Covek je kao masina, dozira a kada treba upali procesore i eto za trenutak maksimalnih preformansi.

            Marej, najveci gubitnik medju pobednicima. Proklinje svaki trenutak proveden u borbi sa ovom trojicom jer da je rodjen u neko drugo vreme ili da njih nema pricali bi o Endiju kao jednom od najboljih ikada. 10+ slamova i 30+ mastersa. Ne bi ga sigurno Dimitrov, Goffin ili Busta sprecili da osvaja svaki turnir kada zna da moze i da je bolji od svih nabrojanih.
            Milion puta potcenjen a u tom nekom projektovanom paralelnom univerzumu bez velike trojke niko ovom coveku ne bi mogao da stane na put sem mozda Stanimala.

            Stanimal koji je doktor za zavrsnicu turnira kada nivo tenisa zna da podigne na nevidjen nivo, nepravedno nije legitiman clan velike petorke.
            Najbolji ofanzivac medju ovom petoricom, jer to sto on moze da pruzi i odigra u finalu slema ne moze ni jedan teniser. Taj nivo kada svaku loptu, iz svake pozicije poklapas sredinom reketa sa toliko generisane snage i jos uz to precizno je cista genijalnost.
            Milion puta sam ga nazivao usercinom, ali se i sada najezim kada se setim onog bombardovanja Novaka sa svih delova terena.


            Elem, ima mnogo talentovanih igraca, dobrih igraca, vrlo dobrih igraca, vrhunskih igraca ali sve to nije jos uvek na nivou najboljih pet, iako ce taj nivo generalno govoreci za svu petoricu, neminovno pasti u naredne 3 ili 4 godine veliko je pitanje ko ce imati znanja a da kazem i cojones da skine ove ludake, genijalce i bogove tenisa sa tog uzvisenog pijadestala.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Ja sumnjam da ce next gen da postane lost boys gen, jednostavno su rodjeni u 5-7 godina kasnije i to ce da donese prevagu, to im ide na ruku.
              Sledece godine Roger puni 37 godina, Djokovic i Nadal su 30+, Nadal odavno nacet povredama, a evo sad i Djokovic, a jos kad se na to doda kilometre koje imaju u svojim nogama, to ce morati da ostavi traga.
              Ne kazem ja da ova trojica nece osvajati velike titule, plus Marej i Vavrinka, ali ne mislim da ce vladati kao sto su bolesno vladali prethodnih 10+ godina, a neko drugi ce morati da osvoji te titule.

              ps. ono da Roger nema najveci peak cu da precutim
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Odličan post @Indigo.

                Dugo će proći da se tri igrača ovog kvaliteta pojave u isto vrijeme. Tako budeš blizu da ih dobiješ ali ne uspiješ, uvijek padneš jer baš ono što kažeš fali to nešto malo. Mi svi možemo biti sretni što smo imali priliku gledati ovu trojku. Smatram da ovoj trojci nijedan teniser ikad što je igrao ne bi mogao u kontinuitetu praviti veće probleme. Da bi prolazi li kao što prolazi Andy Murray, tako blizu a tako daleko.
                Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                Comment


                • Djokovic ipak krece od Dohe

                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • i entry liste za sva 3 turnira prve nedelje, Cilkan pobegao u Indiju
                    a Stan nigde ne igra

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Djokovic ipak krece od Dohe

                      Dobar potez Noleta. Tu je slabija konkurencija i iz ovog ugla deluje kao prava priprema.
                      Nadam se da će se oporaviti i doći spreman. Onda će on uneti dodatno uživanje

                      Comment


                      • nova pravila, 16 nosilaca na slemu od 2019., a shot clock izgleda ove godine vec od AO

                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Aa u slucaju da prekrse tih 25 sekundi sta se desava?Nisam video u Milanu to?

                          Comment


                          • Gubili su poen
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • bas neverovatna prica, sta god da uradi na pro touru, svaka mu cast

                              Tennis player who was in a coma for six months is about to make incredible return
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Iskreno, mislim da ce ove promene da budu pravo osvezenje. Pravila u tenisu moraju da budu striktna. Ja bih im dodavao po 0,3 sekundi po svakom razmenjenom udarcu u poenu. Dakle, ako poen traje 20 razmena, teniseri bi imali 25+20*0,3=31 sekundu pauze do sledeceg poena. Takodje, ako je temperatura preko 30 stepeni, za svaki stepen koji je preko bi dodavao po 1 sekundu. Slicno pravilo moze i za vlaznost da se smisli. Takodje bi dodao da svaki teniser ima prava najvise 3 puta u toku seta da prekoraci vreme. Dakle, ako se oklizne, pukne mu zica na reketu, ili ako se desi nesto slicno, da ne izgubi poen.

                                Mislim da ce neki igraci poput Nadala da budu u velikim problemima. Bas me intereswuje kako se ca se snadje. Mada, da su ovo dosta ranije uveli, i on pa verovatno i Djokovic bi imali po neki slem manje. U svakom slucaju, pravila ce biti ista za sve, a to je najbitnije.
                                Last edited by 147; 22-11-17, 09:37.

                                Comment

                                Working...
                                X