Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osvajaci juniorskih grand slamova - propali talenti i igraci koji nikada nisu ispunili svoj potencijal. Period ( 2005-2017)

    1. Donald Young
    - Dvostruki osvajac Grand slam turnira u juniorskoj konkurenciji, proglasavan od strane Americkih medija za momka koji ce dugi niz godina dominirati.
    Levoruki igrac nikada nije dostigao ta ocekivanja, vremena je sve manje. Od broja jedan do igraca koji se nalazi oko 50 mesta na svetu.

    2. Zeremi ( Zarom ) Sardi juniorski osvajac Wimbledona i finalista US opena od kojeg je teniska federacija Francuske mnogo ocekivala kao i od Gaela Monfisa i Giannia Mine, Richarda Gasqueta a od njih dobila veoma dobre i prosecne igrace.
    Sve u svemu Sardi je sasvim dobar igrac, sigurno je mogao vise pogotovo na brzim podlogama.
    Najveci uspeh u karijeri osvajanje Alizee Lim.

    3. Ryan Sweeting, osvajac US opena i jedne ATP titule. Najbolji ranking 64 mesto na svetu.
    Najveci uspeh, osvajanje Penny iz The Big Bang Theory

    4. Martin Klizan, po meni najtalentovaniji od ove cetvorice. Talenat kod njega nikada nije bio upitan koliko luda glava, i uzasno los desicion making kod kljucnih udaraca. Nikada nije bio ni blizu neke konstantnosti.
    Osvajac junioskog Roland Garosa kao i prvi igrac sveta u Juniorskoj konkurenciji.
    Nekada 24 igrac planete sa svim predispozicijama da bude u top 20, sada se nalazi negde oko 100 mesta.

    5. Nicolas Santos, hu d fak is Nikolas Santos?
    Jos jedan clan generacije Chardy-a, Cilica, Thiema de Bakera koji nista nije uradio u karijeri. Osvajac Eddie Hera i finalista Orange Bowla nije ni u prvih 500. Posle veoma dobre juniorske karijere bilo je za ocekivati bar da postane legitiman top 100 igrac.

    6. Thiemo de Bakker, prvi igrac sveta i najbolji junior te davne 2006 godine. Osvajac Wimbledona te iste godine svakako je najvaljivao svoj veliki potencijal. Najbolje je igrao sa 21, 22 godine i tada je dosao do 40 mesta. Osvojio je nekoliko challenger titula. Malo povrede, malo nedostatak fokusa i eto ga vec neko vreme van top 100.

    7. Dusan Lojda i Alexandre Sidorenko. Osvajaci Us Opena i Australian Opena.
    Lojda je najbolje bio plasiran kao 161 igrac sveta, Sidorenko nesto bolji 145. Niko ne sme da kaze da ti ljudi nisu znali igrati tenis, baratati sa reketom cim su osvojili juniorski slam i bili u top 10 u svojoj generaciji. Svakako ostaje misterija zasto nisu mogli ni u top 100. Njihovi slucajevi su svakako dokaz koliko je tezak prelaz iz juniorske u seniorsku konkurenciju.

    8. Berankis, litvanski madjionicar. Ne znam dal postoji jedna stvar koju taj covek ne moze da uradi sa reketom. Suvereno je vladao juniorskom konkurencijom 2007 godine. Osvojio US Open i Orange bowl.
    U Seniorskoj konkurenciji veliki problemi, dva Atp finala i 50 mesto na svetu kao najbolji plasman. Svako ko voli dobar shot making trebao bi da gleda Berankisa. Nadam se da moze uci u top 20, nadam se da jos nije kasno.

    9. Brydan Klein, juniorski osvajac AO. Najbolji ranking 169 pozicija.

    10. Vladimir Ignatic, osvajac Roland Garrosa i finalista Wimbledona iste godine. Zanimljivo je da nikada nije usao u glavni zreb nijednog Grand Slam turnira.

    11. Tsung Hua Yang, prvi igrac sveta 2008 godine ispred Tomica, Gofana, Krajinovica i osvajac Roland Garrosa 2008 godine. Pobedio je Janovica u finalu. Takodje je i vlasnik dve titule u dublovima na Australian Openu i Wimbledonu. Nikada u karijeri nije odigrao mec u glavnom zrebu Grand Slama.

    12. Yuki Bhambri, osvajac Orange Bowla i juniorski sampion Australian opena. Najbolji ranking 88 mesto.

    13. Daniel Berta, sampion Rolland Garrosa 2009 godine i prvi teniser sveta. Ne znam ni da li se bavi tenisom profesionalno. Najbolji ranking 637 mesto.

    14. Agustin Velotti, sampion Rolland Garrosa 2010 godine, treci junior sveta. klasican sljakas i solidan challenger igrac danas.

    15. Tiago Fernades, osvajac Australian Opena 2010 godine. Nikako nije cudno kada Argentinci ili Brazili osvajaju sljakaste turnire ali je svakako cudno kada Brazilac to uradi na betonu. 2014 je prekinuo tenisku karijeru. Najbolji ranking 371 pozicija.

    16. Juan Sebastian Gomez. Momak nije osvojio grand slam ali je bio ubedljivo prvi igrac sveta 2010 godine. Kolumbijski teniser koji uglavnom igra fjucerse. U njegovoj generaciji su jos bili Fuscovic osvajac Wimbledona, Vesely, Dzumhur, Thiem, Kudla.

    17. George Morgan, britanski teniser koji je osvojio Orange bowl i igrao polufinala Ao i USO 2011 godine. 2014 je prekinuo tenisku karijeru. Uglavnom je igrao fjucerse.

    18. Luke Saville, osvajac Australian Opena i Wimbledona. Sada 413 na svetu na fjucers nivou. Veliko razocarenje sigurno.

    19. Oliver Golding, koliko god da smo culi za Saville-a o Goldingu se prakticno nista ne zna. Osvojio je USO 2011 godine i igrao finale Eddie Herra.
    Najbolja pozicija na ATP listi, 409.

    20. Kimer Coopejans, belgijanac koji je 2012 osvojio Rolland Garrosa pobedivsi Peliwa u finalu najbolji ranking ostvario je 2015 godine, 97 mesto.
    trenutno je oko 170 mesta na atp listi.

    21. Filip Peliwo, jos jedan veoma talentovani Kanadjanin koji ce gotovo sigurno uci u 50 najboljih sledece godine ako ga zdravlje posluzi i vece povrede zaobidju. Pre par dana je osvojio svoju prvu challenger titulu tako da postoji nada da ce opravdati svoju izvanrednu juniorsku karijeru.
    2012 godine 4 finala na Grand Slam turnirima i dve titule na Wimbledonu i USO openu. Ima 23 godine tako da nije jos nista izgubljeno za njega, ima vremena.

    22. Bratandjelo, Quinzi, i Vesely. Vesely najuspesniji od njih. Mada najvise ocekujem od Quinzi kada prestane sa zajebancijom i posveti se tenisu kako treba.

    23. Tomic, necu nista pisati. Sve se vec zna. Mozda i najtalentovaniji na celoj listi ali najblaze receno bez ikakvog vredjanja, magarac.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Svaka cast za ovo Indigo.

      Koliko ima tenisera koji su nestali, za koje nisam bukvalno nisam cula niti sam ikad slucajno naletela na njihovo ime.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Eto na primer pratim juniore i znam sve ove , ali eto prilike još jednom da se konstantuje koliko je teško u seniorskoj konkurenciji...

        Comment


        • Kakva lista igrača... Podstaklo me je da bacim pogled na juniorke i situacija je veoma različita. Počevši od Azarenke, Radwanske, Pavlyuchenkove, Wozniacki, Halep preko Pliskove, Vandeweghe, Svitoline, Mladenovic, Barty, Bouchard do Ostapenko, Bencic, Konjuh...
          Iz tog perioda Szavay više ne igra (bila 11. na svetu čini mi se), Lertcheewakarn je jedina možda koja uopšte nije postigla ono što se možda očekivalo. Pročitao sam skoro i da je radila u nekom kafeu na Tajlandu!
          Mlađu Radwansku su povrede usporile više se nije sastavila sa sobom (šteta, daleko potentnija je bila od svoje sestre).
          Lepe Rus i Robson nikako da se vrate. Rus drži valjda i niz od najviše uzastopnih poraza u glavnom žrebu WTA turnira a sve je krenulo dobro. Najveća pobeda nad Clijsters na Rolan Garosu. Kod Lore su problem povrede. Pokušava već godinu dana da se vrati, a sve što je uspela je da se domogne prvih 200 za sada...
          Od preostalih opskurnih imena tu su Mestach, Min, Kucova (pre neku godinu stigla do polufinala Kanade), Pervak (bila se povukla jedno vreme, sada opet pokušava da igra ITF turnire).
          Townsend i Jabeur uvek mučile muku sa fitnesom. Tunišanka ove godine konačno se domogla prvih 100, Townsend prošle nedelje osvojila jači ITF turnir u Americi i opet je u probranom društvu ali sve je slabo u odnosu na to koliko su talentovane....
          Preostale su još uvek mlade i biće vremena za uspehe, valjda

          Comment


          • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Kao i uvek. Kada je Marej zdrav i u formi, Lendl ga trenira. Kada se povredi i treba da se vraca posle duze pauze oni raskinu saradnju :/

              Comment


              • Da nije Lendla, on jos slem ne bi uzeo.
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Zanimljiva tema, ja sam samo protiv on court coachinga, a ako moram da biram jedno pravilo to bi bio shot clock.

                  TOUGH CALL: WHICH ONE OF THESE RULE CHANGES WOULD BE BEST FOR SLAMS?
                  Zasto si protiv coachinga? Postoji li sport na svijetu gdje trener ima manju ulogu od tenisa? Apsolutno sramota, ajmo zabranit TO u svim sportovima.. Koja logika, sramota je da me MOJ trener ne može jednom u setu savjetovat. Pa čak i u atletici si između serija u razgovoru sa trenerom. Molim za jedan argument, kvalitetan, zašto je to loše i na koji način može unazaditi tenis? Bilo ko?

                  Comment


                  • Originally posted by Mrkela View Post
                    Zasto si protiv coachinga? Postoji li sport na svijetu gdje trener ima manju ulogu od tenisa? Apsolutno sramota, ajmo zabranit TO u svim sportovima.. Koja logika, sramota je da me MOJ trener ne može jednom u setu savjetovat. Pa čak i u atletici si između serija u razgovoru sa trenerom. Molim za jedan argument, kvalitetan, zašto je to loše i na koji način može unazaditi tenis? Bilo ko?
                    Ne postoji nikakav argument,makar nema nikakvog smislenog argumenta.

                    Comment


                    • Ne postoji, po tvom subjektivnom misljenju.

                      Meni je u sustini svejedno, ali mislim da je generalno bezveze kada je individualni sport u pitanju. Sam si na terenu, demonstriras svoju vestinu, fizicku i psihicku pripremljenost i, izmedju ostalog, inteligenciju. Trener uklanja taj faktor.
                      Last edited by s_hyperion; 18-11-17, 13:45.

                      Comment


                      • Mislim to je banaliziranje, znaci ovi što imaju pravo na trenera nemaju mogućnost da pokažu da su dovoljno inteligentni? Odnosno, nisu uopće, jer pazi imaju trenera. Jbt u golfu se savjetuješ s nekim, al u tenisu si sam na terenu i demonstriraš svoje vještine dok drugi sportaši demonstriraju trenerove vještine...

                        Comment


                        • Ja bih uveo da komuniciraju preko bubica i dok su na terenu,izmedju i u toku poena.To bi bas znacilo za tenis.

                          Comment


                          • Ali isključivo putem zvučnika

                            Comment


                            • Zar neko uopšte misli da treneri i igrači i ovako ne komuniciraju u toku mečeva?

                              Jedina razlika bi bila ta da i mi čujemo šta imaju da im kažu.

                              Odserviraj as

                              Comment


                              • Ma ja cak ni ne zelim cut, nije mi taj dio presudan, nek pricaju sta hoce ali je mogucnost da pozoves trenera da porazgovara 35-40 sekundi s tobom cisto ok

                                Comment

                                Working...
                                X