Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by goodboy View Post
    prodje 3 mjeseca a on nista ne osvoji hm
    A Nadal osvojio?I nije tacno da nije uzeo nista,osvojio je Dohu.
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • Originally posted by goodboy View Post
      pa de eto od kad je rafa broj 1? pa sto ga fedjo nije skinuo do sad?
      Ma da, skidanje Rafe sa prvog mesta, pogotovo pobedjivati ga na sljaci, da mu zakines tolike bodove je bilo oduvek lako. Drugo, ja sam napisao da sva sreca nista nije osvojio od kad su ga strucnjaci strucno poslali u penziu. Da on skine Rafu sa 1-og mesta, i da on bude opet 1, bi verovatno bilo top 3 stvari u njegovoj karijeri, tesko, ali ja se licno nadam kao Fed fan. A posto je on dokazao suprotno, od vaseg strucnog slanja u penziu, mislim da bi trebali da prestanete sa tim, osim ako niste tvrdoglavi do srzi, kao sto ocigledno jeste.

      P.S. Sad se ceka neko da pokrene pricu sto neko ko je Srbin ne navija za Noleta, pa opet da Fed dide (tutin recnik ) u penziju. Ziveo Deja vu.
      Last edited by Seoski Terminator; 03-04-11, 14:14.

      Comment


      • Da se Federer povukao onda kada su ga otpisali pre dve godine, ne bi osvojio RG i Wimbledon double, AO, 3 Masters turnira i Masters Cup. Toliko. Sigurno ima to u sebi, samo treba da se sredi mentalno.

        Comment


        • Kada izlazi pdforum za MC?

          Comment


          • Vjerovatno mislis na temu,za par dana ;)
            Dusan ce je otvoriti
            sigpic

            Comment


            • nece djokovic osvojit GS-a vise od nadala od danas pa do kraja karijere a kamoli stic federera. za to bi mu trebala totalna dominacija a jos nikad nije dobio ni nadala na GS niti bio prvi. nadal sad ulazi u nepobjedivi mod a djokovic ce mu biti jak rival (doci ce do 1. mjesta jer ce se nadal ozlijedjivat) ali ce biti 2. a federer vise ne moze pratit prvu dvojicu.

              Comment


              • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                nece djokovic osvojit GS-a vise od nadala od danas pa do kraja karijere a kamoli stic federera. za to bi mu trebala totalna dominacija a jos nikad nije dobio ni nadala na GS niti bio prvi. nadal sad ulazi u nepobjedivi mod a djokovic ce mu biti jak rival (doci ce do 1. mjesta jer ce se nadal ozlijedjivat) ali ce biti 2. a federer vise ne moze pratit prvu dvojicu.
                Ma jasno je za GS-ove.Jednostavno je najbolji Federer bolji od ovog Djokovica tu nema diskusije a i kao sto je i sam rekao pre koji dan tad u njegovo vreme nije imao pravog konkurenta za prvo mesto,kao sto sad Djokovic ima Rafu.Naravno nece on ni njega stici po broju GS titula,ali se nadam da ce Novak uspeti da u potpunosti zameni Federera po pitanju najveceg Rafinog rivala tamo za neku godinu kad bude ocigledno da vise Rog ne moze da se vrati
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • Niko to i ne ocekuje,nadam se da ce Novak uzeti jos par Slamova,da dodje npr. do 5-6 i bice sjajno,jos npr. 5-6 Mastersa i bice legenda tenisa!Hewitt je bio broj 1,a ima samo dva Mastersa npr. Novak vec sad ima 7 Masters titula i Masters kup pored toga,veliki Sampras 11 Masters titula.Nadal i Federer su napravili nenormalne stvari i nije se lako s njima takmiciti,Novaku dobro ide kao sto vidimo,pa od juce je on covjek koji ima najvise pobjeda protiv Nadal-a,9!Ali mislim da neki nisu svjestni koliko je veliko ovo sto Novak radi ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • Феки има 30 година за који месец /август/ ноле 24. дакле има Ноле форе још 6 година да достигне шта жели.. једно ће сигурно, а то да ће зарадити више од Фекија.

                    Када је одлазио Сампрас, многи су говорили, да се такав не рађа, сада када силази Феки многи говоре исто, то је сасвим разумљиво...они који играју тенис и разумеју како то изгледа на терену, прате нај новија збивања и прате све шта се ново догађа у тој игри....Феки је данас застарео и пада у трећи план, само се очекује да се повећава број играча који могу да га побеђују....тај процес је мало спорији, али ове године ће све бити јасно....
                    једино право питање у овом тренутку је да ли, и колико Новак може да пружи на шљаци. Ако и ту буде доминирао онда је јасно да је и Рафа иза њега и да је у овој години дефинитивно дошло до смене генерација...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Niko to i ne ocekuje,nadam se da ce Novak uzeti jos par Slamova,da dodje npr. do 5-6 i bice sjajno,jos npr. 5-6 Mastersa i bice legenda tenisa!Hewitt je bio broj 1,a ima samo dva Mastersa npr. Novak vec sad ima 7 Masters titula i Masters kup pored toga,veliki Sampras 11 Masters titula.Nadal i Federer su napravili nenormalne stvari i nije se lako s njima takmiciti,Novaku dobro ide kao sto vidimo,pa od juce je on covjek koji ima najvise pobjeda protiv Nadal-a,9!Ali mislim da neki nisu svjestni koliko je veliko ovo sto Novak radi ;)
                      Bilo,bi sjano kad bi ,eventulni,novi Slamovi bili razliciti,ne AO..Sto se mastersa tice mislim da ce ih biti dosta...Ne treba zaboraviti da je NOVAK JEDINI od top igraca koji je bez povrjede vec 3 godine!To je znacajan podatak zbog potencijalno bolje igre njegovih protivnika,sto ne umanjuje njegovu veliku igru sada...

                      Comment


                      • Pa ne vidim zasto ne bi uzeo USO,hard je njegova podloga,iako je USO brzi,osjetno brzi od AO-a Novak se i tu odlicno snalazi,dokazao je to zadnjih godina ;)
                        RG je najtezi Slam definitivno,Novak ima dva polufinala i znamo kako je igrao 2009. na sezoni sljake,ali to je tako iscrpljujuca podloga,medjutim nikad Novak nije bio ovako mocan kao sto je trenutno.I igru i kretanje ima za sljaku,ali da se ne lazemo,tu se samo on ne pita,ipak igra u eri najboljeg sljakasa svih vremena!
                        Za W je potreban dobar servis,kretanje na travi i voleji.Servis i voleji su popravljeni,2009. je potpuno pogresno igra na travi,par metara iza osnovne linije,ali prosle godine je to mnogo bolje izgledalo,sem u mecev protiv Rochus-a.Iskreno ni sad mi nije jasno kako je sebi dozovlio da ga Berdych onako dobije,ali na gresakma se uci...

                        I na RG-u i na W-u ima dva polufinala,a nikad nije igrao dobro kao sad...
                        sigpic

                        Comment


                        • Bas me zanima ko ce biti taj koji ce mu doneti prvi poraz ove sezone.

                          Comment


                          • Originally posted by zdravkelja View Post
                            Da se Federer povukao onda kada su ga otpisali pre dve godine, ne bi osvojio RG i Wimbledon double, AO, 3 Masters turnira i Masters Cup. Toliko. Sigurno ima to u sebi, samo treba da se sredi mentalno.
                            нико не спори знање, али тело не може да издржи нејвеће напоре у трајању од три четри сата у једном мечу....тело се спорије регенерише код човека од 30 година у односу на човека од 24 године.... Феки има бекенд да врати три пута у рели пребацивањима и четврти оде у небо или аут... јуче је Надал спустио руке на колена и бори се за ваздух, прбацили су 27 пута лопту у жестоком темпу, и мала пауза и одмах поново, када је то урадио Феки... једноставно то је природа и ту знање не помаже.... зна и Сампрас, али не игра, и ако одигра један меч, више не, а како би играо дан за даном па целе године, па неколико година... то једноставно не може...
                            sigpic

                            Comment


                            • A ko ne bude iznenadjenja prvi poraz bie u finalu od Rafe.
                              Drugo,osvoice sigurno USO kad tad,jer mu ona podloga savrseno odgovara...
                              Trece,Vladane jako su oni svsni svega sto Novak pravi ali im bas to i nije po volji pa umanjuju znacaj tome,poredeci broj GS sto nema veze s vezom,ne znam uopste zasto bi sadasnji Novakovi uspesi bili poredjeni sa bilo cim,ok,taj Svajcarac ce uvek biti najtrofejniji ali ne vidim kakove to veze ima sa onim sto Novak radi trenutno...
                              Cetvrto,ja ne mogu da smislim svajcarca ali bi voleo da ga gledam na tour-u jos minimum 2-3 godine jer i u ovakvoj formi moze da pobdei 99% igraca...
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Zika View Post
                                једино право питање у овом тренутку је да ли, и колико Новак може да пружи на шљаци. Ако и ту буде доминирао онда је јасно да је и Рафа иза њега и да је у овој години дефинитивно дошло до смене генерација...
                                Ne moze da dodje do smjene generacija kad je Rafa '86. godiste, a Novak '87, za njih dvojicu se moze reci da su generacija. ;)
                                Sve i da Novak pobijedi Rafu na sljaci nekoliko puta, nema sanse da je to neka smjena generacija, ja ne bih rekla ni da je Rafa iza njega, vec jednostavno - Djokovic je trenutno u boljoj formi od Nadala. Moze da bude u boljoj formi i tokom citave godine, a onda sljedeca godina da bude u znaku Nadala. Slicno i za Federera - nije on jos za penziju, vec je jednostavno u losijoj formi od ove dvojice, igra losije, tu nema sumnje... Ali isto tako, ako je suditi po ovogodisnjim rezultatima, igra bolje od svih ostalih igraca na turu... Onda bi mozda trebalo i njih sve u penziju...
                                Vidjecemo za godinu-dvije, sve ce se iskristalisati...

                                Comment

                                Working...
                                X