Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Koliko ja znam, ATPov doktor mora da potvrdi povredu, sto znaci da je nekoliko doktora pogresno reklo Raonicu u cemu je problem, jer Raonic je samo teniser, on moze samo da ponovi ono sto su mu rekli doktori.
    Ok, nisi to izjavila.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      E jesi teska za diskusiju. Pojednostavicu ti maksimalno. Ako su nekoliko doktora pogresila u vezi Raonica kao sto kazes postoje samo tri opcije pa ti zaokruzi onu za koju mislis da je tacna.

      1. tih nekoliko doktora su losi doktori zato su i pogresili.
      2. tih nekoliko doktora su dobri lekari ali su svesno obmanuli Raonica.
      3. Magnetna rezonanca je bila neispravna pa su oni dovedeni u zabludu u vezi Raoniceve povrede.

      Ako postoji jos neka opcija slobodno dodaj.
      Ima i četvrta opcija. Raonić je hipohondar koji nije dobro shvatio dijagnozu, pa ju je preuveličao?

      Olga će igrati za plasman u SF u Antaliji. Bravo mala
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Ne znam da li da stavim ovo na Challenger ili ovdje, ali logičnije mi je ovdje.

        18- godišnji (iako ne izgleda tako) Mmoh je osigurao WC za Australian open u ovoj Američkoj dvoranskoj Challenger turneji.
        Opelka i on su imali po jednu titulu, ali je presudilo jučerašnje ispadanje mladog Isnerovog nasljednika.

        Mislim da bi teoretski Donaldson ih mogao prestići sa osvajanjem zadnjeg Challengera, ali će on osigurati nastup po plasmanu.

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Ima i četvrta opcija. Raonić je hipohondar koji nije dobro shvatio dijagnozu, pa ju je preuveličao?

          Olga će igrati za plasman u SF u Antaliji. Bravo mala
          Opcija 5. iz domena naučne fantastike teniska medicina je toliko naprednija od klasične,da je mozda i moguće sanirati takvu povredu u zavisnosti kog je stepena.
          Last edited by Dekson; 18-11-16, 12:32.
          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

          Comment


          • Od 2017 novi turnir Next generation ATP finals
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by Maxx-a View Post
              Od 2017 novi turnir Next generation ATP finals
              Dobra ideja.
              Nek se čeliče djeca

              Comment


              • https://www.sportifico.rs/profeed/40...nt=Share+Boost
                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                Comment


                • Kakav crni Cetojevic, med, hurme, tahan halva, orascici i sl.
                  2010 kad je izgubio od Nadala finale USO shvatio je da ne zeli da bude vjeciti drugi/treci i posegao za necim mnogo jacim od meda, te diete i gluposti su price za malu djecu, alibi.
                  Last edited by black_sax; 19-11-16, 12:05.

                  Comment


                  • Vratimo se na 2010. Da sam ja Novak Djokovic, imam 23g, 18g treniram tenis, u posljednje 3g sam tako blizu samom vrhu a osvojio sam samo 1GS jer je ispred mene fizicki najdominantniji igrac u historiji tenisa, sta bih uradio? Pa brate napucao bih se toliko da bih pozelenio kao Hulk

                    Comment


                    • I zavrsila se jos jedna sezona, sa stanovista Role fana, bila i neponovila se
                      Sa stanovista teniskog fana, mogu da kazem da je bila zanimljiva, posebno od W pa do kraja godine plus su konacno neka deca zaigrala tenis, ali po kvalitetu samog tenisa, definitivno nismo videli neke epske okrsaju i kvalitetne meceve, makar ja ne mogu da se setim.
                      Sta ostlai misle?

                      ps. treba ubiti vreme do sledece sezone
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Đoković prvi dio sezone vrhunski, ostvario san kada je uzeo RG, stekao vječnost. Vezao sva 4 GS. Sezona za njega jako čudna i nekarakteristična. Zbog lošeg kraja sezone, možda neki zaborave kakav je početak imao i kakav je tenis igrao. RG mu je uzeo sve emocije i psihički ga ispraznile, OI ga emotivno dotukle i deprimirale, a onda se kao kec na desetku pojavio i Guru Gmaz u pink košulji, Nadalovim bermudama i sandalama.

                        Murray s druge strane konačno Britancima počeo donositi neku radost od tenisa. Popeo se na vrh sa savršenim drugim djelom sezone. Također ušao u povijest. Vezana zlata u singlu na OI je raritet. Prvo mjesto u izravnom okršaju je upakovalo ovu sezonu možda kao najbolju u njegovoj karijeri. Postao otac. Majka je sretna.
                        Šalu na stranu, Andy je zaslužio i baš je primjer kako se trud, rad, vjera da će biti bolje nakon bolnih poraza. Uzdizao se poput feniksa nakon svih poraza i konačno je dočekao tron.

                        Najviše je falio Federer. Očekujem ga iduće sezone drugoj mladosti i jurišanje na W. Vjerujem da se i napunio pozitivnom energijom, a i da ga je ovaj Murrayev završetak sezone rasteretio, a i dao mu poticaj. Opet govorim, siguran sam da ima još jedan GS u sebi.

                        Falio je i Nadal, ali on je već odavno daleko, tako da mu je bljesak na nekom turniru čisti izuzetak. Nadam se da će biti bar na zemlji konkurentan i da će uzeti MC i Rim, pa da idemo u nikad zanimljiviji RG. Nova frizura za novu sezonu možda pomogne.

                        Delpo je najveći povratnik, mnogo je nedostajao, baš mnogo. Iduće sezone je sigurno kandidat za GS titule i to čak u užem krugu.
                        Stanimal nastavio niz GS po sezoni. Čovjek je neponovljiv sa svojim ubadanjem forme na par turnira godišnje. Definitivno je u povijesti bilo malo takvih "spavača". On i kažiprst su obilježili također ovu sezonu, nakon što je prošli RG obilježio njegov šorc. Ikona Stanimal.

                        Kei nije napredovao, opasno stagnira i u dobra doba je postao luzer, sa gubitničkim mentalitetom. Jednostavno je izgubio puno puno mečeva, na kojima je trebalo prelomiti i izrasti u nešto veće. Postat će samo plutajuća mina i ništa više od toga.
                        Miloš s druge strane je napredovao jako. Kretnja i BH najviše. Na BH ima čak i raznovrsnost neku. Morat će međutim poraditi na glavi i realizaciji prijelomnih poena. Također, morat će mu neko objasniti da ne može ovoliko često koristiti izvlačenje na FH pod svaku cijenu, jer često zna biti veća šteta nego korist.

                        Thiem ugodno iznenađenje i fenomen po odigranim turnirima i mečevima. Također ogroman napredak i što je najvažnije pravilan napredak, proporcionalno fizika i tehnika. Iako je totalno promašio sa rasporedom i u drugom djelu je izdušio.
                        Marin Čilić je po meni odigrao najbolju sezonu u karijeri, konačno dobrim djelom konstantan Masters titula , 500- ica i to sve premijerne. Nadajmo se i DC da će uzet da okruni ovu sezonu. Pogodio je sa smjenom trenera i odabirom novog samo tako. Najpametniji potez u karijeri. Dobio je i Đokovića i mislim da mu je to rasterećenje, jer imati 0 u međusobnom skoru i završiti karijeru bilo bi ipak vječna mrlja.

                        Monfils također odigrao najbolju i najkonstantniju sezonu u kojoj je čak često znao biti i ozbiljan. Na dobrom je putu, valjda će ga ozljede zaobići.

                        Od mladih Zverev i Kyrgios iskočili jako, Ćorić stagnira mnogo. Mislim da mu je ego prevelik i misli da je najpametniji i to bi ga moglo skupo koštati. Ali "koke" se rješio, vjerujem da mu je ona teret bila velik i da će sada napredovati, jer mislim da će se opametiti. Odabrat trenera pravog, a ne promjenit 10 trenera u sezoni.

                        Zverev uzeo Lenjingrad i tako je čak revitalizirao i bratovu karijeru, jer se evo i on probudio na kraju sezone. Očvrsnuo je Saša dosta, ako mu ova krakatost ne donese ozljede, mogao bi napraviti veliku karijeru.
                        Kyrgios uzeo francusku malu dvoranu i Tokio. Slično kao i Raonić obojica su napredovali, ali Kyrgios je ipak bacio mrlju na kraju sezone jer eto... On je Kyrgios, vrela mediteranska krv teče u njemu i odlučio je da neće on igrati radi tamo nekog protivnika i nekih gledatelja, kada je najbitniji on.

                        Chung poslije vojske se ozljedio, pa mu je ova sezona relativno zaboravljena, ali se vratio na kraju, dovoljno kao motiv za iduću.
                        Rubljev nakon bljeskova na početku, ipak je shvatio da se škola mora proći, pa ide težim,sporijim ali i boljim putem napretka. Dok je moja nada Kozlov ipak zapeo puno više, nadam se da će se probudit.
                        Amerikanci sa Fritzom (koji se što bi rekao Wilander "čak i oženio" ) i Tiafoem drže nadu da će možda jedan od njih biti novi Roddick. Fritz prvo ATP finale, pa je onda stao u drugom djelu, dok ovaj drugi tambura Challengere i rješio se etikete potencijalnog luzera, jer je nakon izgubljeni 5 Challenger finala, konačno vezao i dvije titule.

                        Mora se istaknuti i Bagnis, ovi što baš prate čitavu tenis scenu će znati i zašto. Uzeo je 6 Challenger titula! i ostvario sezonu karijere, a da ne govorimo da se po broju titula u sezoni izjednačio se sa Chelom i El Aynaouiem.

                        Treba istaknuti i buduću veliku zvijezdu tenisa Caspera Ruuda koji je sa 17 uzeo prvo Challenger titulu. U današnjem tenisu, koji je fizički, pravi raritet je da tako mlad uzme Challenger i to na zemlji. Lakše je na bržim podlogama, ovdje i ne baš. Upamtite to ime.

                        Eto, malo nabacanih misli o ovoj sezoni.

                        Šta ću Bojana, otvorio pivu poslije treniranja, baš mi legla
                        Last edited by luka; 21-11-16, 21:43.

                        Comment


                        • Od ove mladje generacije , meni je licno Chung najvece razocarenje, mislila sam da ce mnogo vise da napreduje, ali on je jednostavno nestao sa mape.
                          Thiem je ove godine iznenadjenje, ali sledece godine nece moci da igra na tu kartu, a ponovo je prijavio sve turnire od 1.nedelje i Brizbejna pa sve zakljucno sa Majamijem igra svake nedelje

                          Sto se tice Federera, pre sezone na travi, bukvalno ne ocekujem nikakav veliki rezultat. Prvo ide AO, pa mastersi po Americi i mislim da je tu prerano ocekivati bilo sta, tj. samo se nadam da ce igrati sve sto je zamislio i da nece imati neku novu povredu. Posle dolazi sezona na sljaci, i da se ne lazemo, pretar je on da trci po onom blatu, to treba da ostavi mladjima Ali onda, ako sve bude islo ok, od W bi trebao da puca na najvece turnire i ja cvrsto verujem u taj jos jedan slem ( iako mi se shminka redovno smeje zobg ovoga ), ali morace da ima srece sa zrebom.

                          Od Nadala ocekujem da se vrhunski spremi za sljaku i da da svoj maksimum, koliki god da je i da pokusa da osvoji RG.

                          Ali prebacih se ja na ocekivanja za sledecu, a ne analizu ove sezone
                          Pokusavam, ali mi nikako ne ide da se setim nekog bas epskog i kvalitetnog meca ove godine
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Chung je bio par mjeseci na obveznom vojnom roku, kažu da je smršao tamo bruka, a onda znam da je vukao neku ozljedu. Bit će od njega dobar igrač, ako ništa kalibar Ferrera, nadam se da će biti bolji od Keia, iako je još rano prognozirat. Njega sam slabo gledao ove sezone, jer uglavnom igra ove azijske challengere, a to je rano jutro uglavnom. Ne ustaje mi se baš radi Chunga

                            Ako iko može, može Roger. On je sigurno sve isplanirao, sigurno se neće vraćati da bi igrao beznačajnu ulogu. Jedva čekam da vidim koje je novitete dodao svojoj igri, jer sam siguran da je čitavu ovu pauzu, gledao mečeve i upijao. Gledao gdje i šta može popravit i prilagodit. Neki novi "Sabr" možda. Ima on to za W sigurno u sebi. Intuicija neka mi govori da će još nešto veliko uraditi do kraja karijere.

                            Što se mečeva tiče, meni su od dramatičnijih bili Monfils-Kei na OI, a bome i Rafa-Pouille također. Đoković- Murray, mislim u Madridu.
                            Wawrinka drugi dio meča sa Nishikorijem i finale sa Novakom.
                            Đokovićev prvi dio sezone, sve do zemlje odličnih mečeva je odigrao, ali je bio dominantan toliko da mu je praktično SImon jedini otpor pružio.
                            Čilkanov choke protiv Roleta i preokret u tom meču.

                            Nabacujem sve iz glave, možda sam zamjenio lokacije u pokojem meču, ne da mi se provjeravat detaljno.

                            I da, užitak je bio gledati mečeve Thiema u Buenos Airesu sa Rafom i Almagrom. To je gušt bio. Vani kod nas zima, a zaželiš se zemlje i sunca kad gledaš one mečeve

                            Comment


                            • ....


                              40 days, 1 hour and 33 minutes until the first ball of the 2017 tennis season is hit in Brisbane.
                              Seven top 20 playing Brisbane
                              3. Raonic
                              4. Wawrinka
                              5. Nishikori
                              8. Thiem
                              9. Nadal
                              15. Pouille
                              17. Dimitrov
                              Last edited by miloolja; 21-11-16, 23:16.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • 40 dana bez komada

                                40 days and 40 nights
                                Last edited by luka; 21-11-16, 23:32.

                                Comment

                                Working...
                                X