Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa da, ta tablica lepo pokazuje da bude li uzeo prvo mesto na kraju godine Endi ce ga uzeti zbog "manjih" turnira, na kojima je belezio bolje rezultate (titule) u odnosu na Novaka koji je takve uglavnom preskakao ili predavao (ima onu Dohu na pocetku godine).
    A ovako se sve vrlo jasno vidi
    Djokovic vs Marej 2016
    Slemovi: 2-1 duplo vise Novak
    Mastersi: 4-2 duplo vise Novak
    Medjusobni: 3-1 tri puta ga vise Novak pobedio nego sto je izgubio

    Ali je zato tokom dosadasnjeg dela sezone Endi bio konstantniji (sto sam mislio da je nemoguce da se dogodi, ali se dogodilo). Jer je Marej imao prazan hod samo na prva dva mastersa i ajde da mu US okarakterisem kao prerano ispadanje mada je i cetvrtfinale odlican rezultat, dok je Novak u MC ispao odmah (drugo kolo), pa onda vec godinama u nazad ne igra nista na travi sem W i tu propusta priliku da uzme bodove (da se razumemo mislim da ne treba ni da igra, ali samokazem), pa na W veliki kiks ispao u trecem kolu, pa je propustio i Sinsi, pa je propustio i Peking, pa je u Sangaju Zabelezio drugi najgori rezultat na svim mastersima koje je ove godine igrao. Zamislite koji je to nivo konstantnosti i dominacije kada ti polufinale mastersa bude jedan od dva najlosija rezultata na turnirima tog tipa. Generalno gledano imao (znatno) bolje rezultate od Endija, ali preskakao odredjene turnire i onda imamo takvu situaciju , da Skot ispade konstantniji.
    Last edited by Sandugp; 16-10-16, 20:34.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Sta treba jedan teniser da poseduje, kako bi, iskljucivo svojom zaslugom, dospeo na prvo mesto Atp liste? Generalno dve stvari:

      1) Da ima dosta veliki "edge" nad ostatkom tura
      2) Da je superiorniji u direktnim okrsajima sa glavnim rivalima

      Sampras je imao oba, Federer uglavnom oba ako hocemo da malo zanemarimo taj h2h sa Nadalom i njihove ceste okrsaje na sljaci. Ovo prvo svakako..Nadal, ovo prvo hmm, drugo svakako, bar dok ke bio u formi. Djokovic, svi znaju. Marej? Nema ni jedno ni drugo.
      Ima on dobar "edge", da se razumemo, naspram nize rangiranih igraca, ali kada dodje neki Nisikori, Raonic, Anderson uvek je gusto i uvek mogu da ga dobiju ako igraju dobro(uglavnom ga dobiju). Nadje se tu cesto i neki Delbonis, Rosol, Dimitrov u 2na3. "Superiornost u direktnim okrsajima sa glavnim rivalima" - tu je skoro apsolutna nula. Nole ga porazava uvek (osim u nekim specijalnim okolnostima, tipa W'13, Rim '16 Monreal '15 itd..). Federer ga tuce gde stigne. Na W'15 lopticu nije video. Na Wtf (srednji beton - njegova podloga) biva ponizen od strane 6 godina starijeg rivala. Ispumpanog Nadal dobije jednom u godimu dana. Ej, gubiti protiv ovog Nadala na betonu
      Dakle ako skot kojim slucajem dodje do prvog mesta ja licno smatram to apsolutno nezasluzeno ostvarenje, omoguceno iskljucivo kiksevima i povredama glavnih rivala. Sto bi rekli kod mene u selu, usunjace se kao puvanjak
      To Novak ne sme nikako da dozvoli, makar trazio i wc za Bazel.
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Kirijos ipak suspendovan, prvobitno danas pa do 15.01.2017.m, ali posto je pristao da poseti psihologa onda samo 3 nedelje

        ATP Sanctions Kyrgios
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • "Današnji tenis igra se sa mnogo više snage i skoro svaki igrač može postići poen iz bilo koje pozicije. Loptice suviše visoko odskaču, tako da igrač može da ih vrati sa velike visine i to ih ubrzava. Trebalo bi da manje odskaču"

          Sada Rafi visoki odskok ne valja

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            "Današnji tenis igra se sa mnogo više snage i skoro svaki igrač može postići poen iz bilo koje pozicije. Loptice suviše visoko odskaču, tako da igrač može da ih vrati sa velike visine i to ih ubrzava. Trebalo bi da manje odskaču"

            Sada Rafi visoki odskok ne valja
            Gde je ovo izjavio?
            Sve njemu smeta, a vreme prolazi, dve godine agonije, mislim da i za sampiona njegovog kalibra je dugacak period. Razmislja dal da prekine sezonu ili ne, mozda je vreme da razmislja dal da zavrsi karijeru?

            Comment


            • Naisao sam na ove gifove, veoma interesantne, bilo je prica da se neverovatno mnogo namjesta u tenisu...




              Lestienne koji je neodamno dobio kaznu zbog toga sto se kladio na teniske meceve...



              Marco Cecchinato, navodno za kojeg je Italijanska teniska federacija vec dokazala da namjesta meceve, i lik jos je u tenisu...




              Comment


              • Djoković nije niti nominiran

                Comment


                • Bitno je da je nominovan Federer koji nije odigrao ni 30 meceva ove godine.
                  Ali dobro za tih dvadeset i kusur teniskih utakmica se fino ponasao - pa verovatno zato.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • ponovo nema Nolenceta
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Bitno je da je nominovan Federer koji nije odigrao ni 30 meceva ove godine.
                      Ali dobro za tih dvadeset i kusur teniskih utakmica se fino ponasao - pa verovatno zato.
                      Misliš da se fino ponašao? Hmmm čini mi se da je bilo nekih ekcesčića, Vladan sigurno pamti, jer on uvek posle svakog kaže da ga čeka SE nagrada na kraju. Setiće se već on.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ma kako nije ... sve super, sve divno, zasluzeno ce uzeti - osim ako ne pozajmi Endiju barem na ovu godinu. Ali dobro bitno je da je on u uzem izboru.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Aaaa da Endiii

                          Žešća sprdačina sa poštenim svetom!
                          Last edited by miloolja; 18-10-16, 07:52.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Andy i posle kažu sve je u tenisu onako kako treba da bude , samo mi tripujemoo da je drugačije
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Njemu ni 100 psihologa ne mogu da pomognu
                              Stuart Fraser ‏@stu_fraser
                              More Kyrgios news... The Rotterdam tournament has terminated his contract after Aussie wanted to attend the NBA All-Star game instead.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Rafa zavrsio sezonu...Bedak...

                                Comment

                                Working...
                                X