Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najjaci komentator je ovaj sto je danas tj. juce prenosio Brose-Real. Covek unapred pripremio sve (iskreno svaka mu cast na tome), i cita kao sastav. Poceo da iscitava 5 minuta pre pocetka meca i nije stao do pred kraj 1. cetvrtine. Za to vreme sve je nabrojao... Sve je imao spremno, za sva 24 igraca + 2 trenera... i statistika, bivsi klubovi, prosecan broj poena, skokova, asistencija, ko ima vodu u kolenu, kamen u bubregu, ko je spremao zimnicu... ma bukvalno sve! Glavu nije digao 15 minuta, nit gleda sta se desava na terenu, da su ih digli sve u vazduh ne bi izvalio. Eventualno bi s vremena na vreme iscitao ono sto izbace na ekranu-rezultat utakmice, preostalo vreme, broj poena, sut iz igre itd... Kao sa City Kids-a da je dosao.
    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

    Comment


    • Originally posted by Ernesto View Post
      Najjaci komentator je ovaj sto je danas tj. juce prenosio Brose-Real. Covek unapred pripremio sve (iskreno svaka mu cast na tome), i cita kao sastav. Poceo da iscitava 5 minuta pre pocetka meca i nije stao do pred kraj 1. cetvrtine. Za to vreme sve je nabrojao... Sve je imao spremno, za sva 24 igraca + 2 trenera... i statistika, bivsi klubovi, prosecan broj poena, skokova, asistencija, ko ima vodu u kolenu, kamen u bubregu, ko je spremao zimnicu... ma bukvalno sve! Glavu nije digao 15 minuta, nit gleda sta se desava na terenu, da su ih digli sve u vazduh ne bi izvalio. Eventualno bi s vremena na vreme iscitao ono sto izbace na ekranu-rezultat utakmice, preostalo vreme, broj poena, sut iz igre itd... Kao sa City Kids-a da je dosao.
      Jes i taj je STRAHOVIT,no njemu ne znam ni ime ni prezime,izgleda su samo na PROBI bili on i Stolica haha
      SignaturE se cheka ...sigpic

      Comment


      • Originally posted by Miko View Post
        Otkud ti ta informacija

        Chula se svadja na pauzi izmedju gemova- ma pustite me da udjem,necu da se prosipam kao sinoc,obecavam,nisam pijan,nisam duvao ...
        SignaturE se cheka ...sigpic

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          Najjaci komentator je ovaj sto je danas tj. juce prenosio Brose-Real. Covek unapred pripremio sve (iskreno svaka mu cast na tome), i cita kao sastav. Poceo da iscitava 5 minuta pre pocetka meca i nije stao do pred kraj 1. cetvrtine. Za to vreme sve je nabrojao... Sve je imao spremno, za sva 24 igraca + 2 trenera... i statistika, bivsi klubovi, prosecan broj poena, skokova, asistencija, ko ima vodu u kolenu, kamen u bubregu, ko je spremao zimnicu... ma bukvalno sve! Glavu nije digao 15 minuta, nit gleda sta se desava na terenu, da su ih digli sve u vazduh ne bi izvalio. Eventualno bi s vremena na vreme iscitao ono sto izbace na ekranu-rezultat utakmice, preostalo vreme, broj poena, sut iz igre itd... Kao sa City Kids-a da je dosao.
          Njega neka ne diraju, kao CIA jbt. Toliko sam bio izbombardovan informacijama da me je bolelo
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Jos jedna po meni veoma vazna stvar generalno sa komentatorima je da se ne zaposljavaju ljudi sa govornom manom. Na sportklubu realno nema takvih, ali recimo imate na Eurosportu onog lika sto prenosi ski skokove. Ja sam licno prestao intenzivno da pratim to zbog ono njegovog ''R''. Ono toliko ubija u mozak da je to strasno. Ne mogu da verujem da u poslednje vreme ne moze da se nadje neko ko valja. Nek mii navede neko nekog komentatora da je skoro poceo da radi, a da se svideo vecini gledaoca.
            sigpic

            Comment


            • Шта имаш против нас што не знамо да кажемо Р?
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Uros94 View Post
                Шта имаш против нас што не знамо да кажемо Р?
                Ubijate u mozak! Salim se, drugo je kad slusas ovako nekog, a drugo je kad slusas nekog na tv-u koji komentarise nesto .
                sigpic

                Comment


                • мени на пример то не смета кад чујем (нема везе са тим што ни ја не знам да кажем р).
                  више ми смета кад је неко глуп, дебилан. андријашевића на пример не могу више да смислим. пре је био у реду, па је онда прсо човек. у почетку ми није сметало толико, па сам "толерисао", а сада...
                  кад ми дође да га нађем и у фацу да му кажем да је ретард.
                  пребацим на неки пренос и не чујем коментатора 3 минута и одмах знам ко коментарише утакмицу. па кад почне да трокира, па не завршава реченицу... уф...
                  или ковачић са дуеин вејд и дуајт хауард. то ме нервира, сад што неко не зна да каже р, јебига, не обраћам пажњу. :d

                  зашто само мени овако багује форум?
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Ono sto mene najvise iritra su komentatori sa ruznom bojom glasa, citaci statistike i citaci statistike + suvisne (nebitne) recenice koje vredjaju gledaoce ala Aca Stojanovic (Zvezda je u crvenim, a Partizan u crnim dresovima... Zvezda ce napadati u prvom poluvremenu s leve na desnu stranu... Odbrana je istrcala na 40 metara...). Takodje me ne interesuje radna biografija komentatora, koliko je puta rekao rec sjajno u zivom prenosu ili napravio gramatickih gresaka... Komentatoru prenos meceva (prenos odredjenog sporta) ne sme da bude obaveza, vec to moraju s ljubavlju da rade. Kao sto se u prenosima Pralice i Viskovica iz aviona vidi da vole tenis, ili kod Radojevica i Avdica da vole kosarku, tako se kod Pavlice (prvi mi pao na pamet... mislim da se tako zvao, radio je prenose NBA-a sa Kovacicem na B92) u prenosima videlo da to iz obaveze radi. On je covek na pola cetvrtine umeo da zaspi, ovi iz rezije morali da ga bude i uvek je radio prenose sa pospanim glasom. Ja sam vec pisao ranije da je za mene Dejan Cukic najbolji kosarkaski komentator kojeg sam ja imao priliku da cujem. Covek se bavio muzikom (znam da je bio jedno vreme novinar, ali ne znam da l` je skolovan za sportskog komentaora ili za novinara uopste) i u njegovim prenosima se moglo videti koliko covek voli NBA i kosarku uopste. I ono najbitnije... Komentator mora da bude u stanju da uoci sitnice i da te sitnice prenese gledaocima, a ne samo da govore evidente i ocigledne stvari i stvari koje i obican lajik pored TV-a moze da vidi i zna (trenutni rezultat, preostalo vreme, broj poena koji je dao igrac, procenat suta, visina itd...), to su ti takozvani "citaci statistike". U Amereci, komentatori koji rade prenose NBA meceva znaju isto kosarke kao i strucni konsultant koji sedi pored njega, a strucni konsultanti su uglavnom ili bivsi NBA igraci ili treneri.
                    Last edited by Ernesto; 04-01-13, 01:29.
                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • Šta bi dali da imate ovakvog komentatora http://www.youtube.com/watch?v=QE4Bo3vqwUI::)

                      Comment


                      • Главу.
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • Финале "Хопман" купа.

                          Вишко (Небојша Вишковић) преноси оба сингла.

                          Слушам Вишко још док је преносио тенис на 3 каналу и најбољи је коментатор без премца, али почиње да ме "пара уши" неким изразима. Највише ми смета коришћење страних рече, а имамо своје. Чему то?

                          У мечу Ђоковић - Вердаско је рекао.
                          - Хед ту хед дуели, уместо у међусобним мечевима.
                          - Бејз лајн уместо основна линија
                          - ужасно (било шта), уместо врло
                          - грип уместо дршка рекета (што је после и рекао)
                          Има ту још ствари, али ово је најсвежије.

                          И, сестра је приметила, због чега Надала зове Рафа, а Новака Ђоковића или Новак или Ђоковић?

                          Comment


                          • Све стоји сем овог на крају. Какве везе има кога како зове?
                            Зове их онако како му падне на памет у том тренутку, или како му је лакше, некад каже Надал, некад Рафа, небитно је скроз. Важно је само да ми знамо на кога мисли.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Dragan Čiča pravi HAZARDski rečnik...

                              Azar je rodjen i odgajan u delu Belgije gde se govori francuski jezik.

                              http://en.wikipedia.org/wiki/Eden_Hazard

                              http://en.wikipedia.org/wiki/Braine-le-Comte
                              http://en.wikipedia.org/wiki/La_Louvière

                              I da čujemo na francuskom...

                              http://translate.google.rs/#fr/sr/hazard
                              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                              C'E SOLO L'INTER

                              Comment


                              • Originally posted by Uros94 View Post
                                Све стоји сем овог на крају. Какве везе има кога како зове?
                                Зове их онако како му падне на памет у том тренутку, или како му је лакше, некад каже Надал, некад Рафа, небитно је скроз. Важно је само да ми знамо на кога мисли.


                                Branim profesiju:
                                Važno je SVE, SVE je važno; pravi novinar ne može da "improvizuje" (da ne kažem nešto gore). Lepo je ako uspe da izgradi sopstveni stil, ali na osnovama novinarstva, a ne estrade!
                                Uvek sam smatrao da bi Nebojša Višković mogao da bude jedan od najboljih sportskih komentatora, ali, eto - nije. Nije jer je slab novinar, nema znanje novinarskog izražavanja. Umislio je mnogo toga - nenovinarskog a estradnog - i tvrdoglavo se toga drži.
                                Šteta što radi protiv sebe i što će mnogi njegovi komentari (e-zapisi) veoma važnih i istorijskih sportskih mečeva&utakmica biti "skidani" ispod tih video zapisa i "prekrivani" muzikom ili tišinom ili glasom naratora, jer će biti smatrani neupotrebljivim zbog Viškovog nesuvislog i neprofesionalnog komentarisanja (izražavanja). Dakle, on ne treba da priča SVE što mu padne napamet. On je poodavno izgubio kompas, meru, osećaj..., zato, ako ne shvati dobronamernost struke*, ostaće - prosečan. A, to su njegovi: samoljubivost, tvrdoglavost, nedodirljivost, nepoštovanje znalačkog sportskog spektatorijuma... (već povlađivanje samo šačici samozvanih i površnih ljubitelja sporta).

                                Last edited by Dragooon; 05-01-13, 19:07. Reason: korektorska slovna greška!
                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X