Announcement

Collapse
No announcement yet.

Komentatori pod lupom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Molim vas, može li mi neko pomoći, zanima me kako se zove komentator koji je jučer komentarisao utakmicu Man City-QPR ? Hvala puno

    Comment


    • Originally posted by Dijana21 View Post
      Molim vas, može li mi neko pomoći, zanima me kako se zove komentator koji je jučer komentarisao utakmicu Man City-QPR ? Hvala puno
      Najpoznatiji u Srbiji - Nebojša Višković.
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Krle, hvala puno :*

        Comment



        • Prihvatljivo je pravilo - za sportske komentatore - da se na TV uglavnom 'ćuti' (pogotovo danas kada se prenos obavlja s desetinama kamera..., a komentariše iz studija i kabine), a na Radiju neprekidno - priča, priča, priča... (a tada je komentator "na licu mesta")!
          Podjednako je važno da komentatori treba da znaju - i da 'ćute' i da 'pričaju'.
          Ovako, događa se veoma često da mi gledamo TV-prenos a komentator priča, ulepšava, preuveličava..., nameće nam svoj subjektivni doživljaj, 'ubija u pojam'... Zarad čega toliko "sjajnisanja" ili "fenomenalisanja"... Onda, naravno, mora: "mute" ?!
          Da ne pominjem šta i kako komentatori često pričaju, pogotovo neki već "poznati" po tome... Pretvaraju svaku priliku u sopstvenu promociju, a vrednost utakmice ili meča je u drugom planu. Najčešće to ispadne negativno, nakaradno, neprihvatljivo, čak nebulozno!!! Loše utiču na sportski spektatorijum!
          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Originally posted by Dragooon View Post

            Prihvatljivo je pravilo - za sportske komentatore - da se na TV uglavnom 'ćuti' (pogotovo danas kada se prenos obavlja s desetinama kamera..., a komentariše iz studija i kabine), a na Radiju neprekidno - priča, priča, priča... (a tada je komentator "na licu mesta")!
            Podjednako je važno da komentatori treba da znaju - i da 'ćute' i da 'pričaju'.
            Ovako, događa se veoma često da mi gledamo TV-prenos a komentator priča, ulepšava, preuveličava..., nameće nam svoj subjektivni doživljaj, 'ubija u pojam'... Zarad čega toliko "sjajnisanja" ili "fenomenalisanja"... Onda, naravno, mora: "mute" ?!
            Da ne pominjem šta i kako komentatori često pričaju, pogotovo neki već "poznati" po tome... Pretvaraju svaku priliku u sopstvenu promociju, a vrednost utakmice ili meča je u drugom planu. Najčešće to ispadne negativno, nakaradno, neprihvatljivo, čak nebulozno!!! Loše utiču na sportski spektatorijum!
            A sto "POZNATI" pod navodnicima?
            Samo informativno Dragonče, ne skaci odmah u vatru
            ....

            Comment


            • Originally posted by dreamy View Post
              A sto "POZNATI" pod navodnicima?
              Samo informativno Dragonče, ne skaci odmah u vatru

              Ne 'skače Dragonče u vatru', već radije vatru bljuje, po prirodi zmaj(ev)skih stvari! Šta ćeš, tako je!

              POZNATI pod navodnicima: Eto, već ti se "naša matičarka" Olja smejulji i likuje kako me ne 'poznaješ' dovoljno, jer ni na 'kvizu međusobnog poznavanja' ne bismo prošli - već na prvom pitanju. I, šta, otkazala bi 'naše venčanje' i odredila neki duži pripravnički staž, da se malo bolje upoznamo... (Malo šale!)
              Da li je dovoljno ako ti 'bjasnim da su navodnici radi jasnijeg isticanja i usmeravanja misli na nešto i nekog konkretno/g! (Znaš ti, hmm, samo se praviš!?) Zatim, ako si nešto čula iz oblasti *MAPE UMA*, jer kako bi ti reagovala da ja nisam namerno malo 'pogrešio' ili 'obeležio' reč koja mi je bitna, da dopre tamo gde želim, u korteks...! ccc
              Ne zaboravi da zmajevi nisu samo oni koji bljuju vatru, već imaju (i) tri glave; kao i mojih "tri o" u 'imenu'.

              P. S. Nisam ti odmah odgovorio, ne zameri, jer otkako smo se onomad malo "posvađali", više vremena provodim na - tviteru! Da vidite kako je bez Dragooona! Mada znam, da vas 'bole uvo'.
              Možda ti (ni)je sve jasno! Ali...
              ;)
              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

              Comment


              • Mislim da nisu ok komentatori ispali danas dok su prenosili F1 Monaco, pratim vreme Sumija od pocetka treninga i postavlja konstantno dobra vremena,tu je oko 4-5og mesta sa malim zaostatkom a oni ni rec da progovore o njemu, onda u Q3 pitaju se na kojim je gumama izasao Fetel,a reziser je lepo prikazao da je bio na zutim (nije toliko bitan podatak ali ukazujem na greske i na to koliko se nekada obaziru na manje bitne stvari) i naravno izjava da je Sumaher "DEDA".... ma dajte,budite malo ozbiljniji, inace gotivim komentatore nikad vise i trude se uvek da budu objektivni,POGOTOVU u MotoGP,ali danas su malo zakazali po mom misljenju ! I naravno Michael Schumacher NAJBOLJI ! ! ! Pozzzz

                Comment


                • ;) Da li sam u pravu?! Kada u okviru tema o KOMENTATORIMA niko ne "talasa" onda je na Forumu SK sve - potaman!
                  Eto, tri nedelje nisam postovao u "Komentatori pod lupom", a nisam gledao ni program SPORTKLUBa, ni jedan jedini minut.
                  Ništa posebno nisam sada nameravao da kažem ili komentarišem!
                  Samo da znate, tu sam, "prikupljam vatru", a ne želim da budem ni "dosadan" niti da "neprekidno 'vređam' komentatore"...!
                  Jer, dovoljno je što 'neki od njih' zaista vređaju nas ljubitelje sporta, i našu inteligenciju!
                  "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                  Comment


                  • Pa nema na SK ništa sem NBA, da bila je i formula, ali to je dva-tri puta mesečno.
                    Tenis i fudbal prenose drugi , nemaš pojma koliko je to žalosno i tužno .... jedino ako to sve već znaš, pa o njima skupljaš materijal, ovaj "vatru"

                    SK je zakon.
                    Štaš

                    I to će sve dotle biti dok ne kupim TV sa daljincem koji ima čarobno dugmence!
                    A ono se zove DUAL I/II i to pritisnem i hop...slušam onog sa britanskog ES.
                    Za ove domaće ne postoji nikakvo čarobno dugmence.
                    Last edited by miloolja; 11-06-12, 23:01.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Slušaj Dragooon,
                      mislim da tvoja borba sa vetrenjačama definitivno nema nikakvog smisla, a evo i zašto, ukoliko ti je slučajno ovo promaklo...

                      http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=618049

                      Nešto smo malo prokomentarisali u Chatu, ali nikakav normalan komentar čovek ne može dati na ovo, osim one čuvene iz Radovana III:http://www.youtube.com/watch?v=t4Vj47e022U
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • [QUOTE=miloolja;796772]Slušaj Dragooon,
                        mislim da tvoja borba sa vetrenjačama definitivno nema nikakvog smisla, a evo i zašto, ukoliko ti je slučajno ovo promaklo...

                        http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=618049[QUOTE]



                        Oljice draga,
                        nije mi promaklo, nije, ali da je tužno, tužno je! Vođen linkovima sve zanimljivijeg tvitera, vrlo dobro sam i višeslojno informisan, skoro sve sam pročitao. A, da vidiš tek komentare, mišljenja, opaske, žaoke..., ljudi koje 'pratim' na tviteru. (Na TVITERU sada uglavnom 'provodim vreme', zanimljivije mi je! I korisnije!)

                        E, da, setio sam te se za vreme utakmice Italija-Hrvatska, dok je mleo-mleo-mleo(...) naš "omiljeni" nesuvisli komentator s gej-dikcijom - Vl. M... Dakle, kraj sveta, m'slm! Nebuloze nemerljive blesimetrom!

                        A ovo s pravopisom, nagoveštavalo je mnogo toga. Steže se obruč: država, sankcije, pokrajine, regioni..., bombardovanje, školstvo, kultura, porodica, JEZIK... Zamisli, dokle doseže... Neka je svima na čast - i nekim komentatorima, naravno! Gora je još samo - estrada!!!

                        No, da ne budem preozbiljan! Bar ne ovde, na Forumu! Dragooon je upozoravao, dobronamerno; ukazivao, opominjao, čupao... ali, previše nedovoljno dobrih a još više dovoljno loših!
                        Valjda će doći bolja vremena, i valjda ćemo se nekako (spo)razume(va)ti "fronclama od jezika"! I šta - onda?! Ćao!!!
                        Last edited by Dragooon; 27-08-12, 21:51.
                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment



                        • Ovih dana, nakon EP'12 , u različitim pisanim&elektronskim medijima, 'lavina' kritika na račun (svih) sportskih komentatora RTS, za veoma loše prenose fudbalskih utakmica. Nije mi drago zbog toga! Ali, o čemu ja postujem na ovom forumu već više od godinu dana! Ljubitelji sporta, posebno fudbala, posebno kompetentni deo sportskog spektatorijuma, smatraju da loš rad komentatora predstavlja "kaznu za uši" i pribegavaju ili inostranim TV programima ili koriste dugmence "mute".
                          Pitanje: Kome su onda potrebni tako loši i neznalački sportski komentatori, osim što od sporta pokušavaju da prave estradu!? Pa, 'pažljivo' biraju reči, takmiče se u nesuvislosti, nameću sportu neprimerenu dikciju&intonaciju, fond reči svode na baletski, unose previše ličnog u sportski događaj, nameću ono što je samo njima zanimljivo, smeju se sami sebi, bez ikakvog osećaja za realnost zbivanja na terenu, opisuju ono što gledaoci već vide, ne znaju dobro pravila sportske grane, veličaju pojedince i akcije koje se samo njima dopadaju, neodmereni, smetaju, ometaju, odvlače pažnju na razne gluposti...
                          Nema izuzetaka, 'prepisuju' jedni druge, u negativnom; a ne umeju da budu "normalni"... Sve više su štetni i nepoželjni s takvim načinom&stilom rada! Uljuljkani u svojoj prosečnosti, podržavani od površnih! Zaista neverovatna katastrofalna selekcija komentatora! Da li su samo oni krivi?! Ili, i oni koji ih angažuju i podržavaju u okviru TV kuća za koje rade! Žao mi je! Žalosno je!!!
                          Last edited by Dragooon; 04-07-12, 00:04.
                          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                          Comment


                          • "Otrgnuto" za miloolju, kada/ako na ovu stranicu 'naleti':

                            Dragooone, uz svo poštovanje za to što radš, bez obzira što često mislim i da preterješ, bucabuca ne govori o onoj problematici kojoj si ti naklonjen. Da li si pročitao uopšte ili ti je bila dovoljna kritika upućena kometatorima SK?
                            A kada si pomenuo Pralicu, zar ti ne smeta ono njegovo sada već veoma napadno uzimanje vazduha, a da često nakon toga ništa ne kaže? Eto, tu sitnicu primetih odavno, što je velika komentatorska mana. Kada si već to potegao.



                            miloolja,
                            odgovaram ti u mojoj avliji, da tamo ne 'ši(r/lj)im temu'. Ne bih ni ovde da je širim, nego milo mi da tebi postujem. Posebna si forumašica, meni draga, poštujem te. Pročitao sam, naravno, detaljno bucabucin uvodni post. Napisah kako napisah, ja uvek znam dobro zašto tako pišem (nekad bi trebalo i bolje, ali!). No, u pravu si, iz tvog ugla posmatrano. Opušteno, rekoh tamo i da ne marim, šta će neko da kaže...

                            A, Pralica: "uzimanje vazduha na suvo", primetio sam, ali pošto sam dobro informisan, Bane ima povremeno izvesnih malih problema sa sinusima (šteta!), a to za komentatorski posao, vidiš, može da smeta (da, mana). Međutim, to je zaista sitnica u odnosu na sve ostale njegove kvalitete i zato namerno neću tu "sitnicu" da primećujem! Bane je poseban momak, znalac tenisa, pismen, a vreme će to verovatno i više pokazati. Bane uči, napreduje korak po korak, 'radi na sebi', potencijal je...

                            Zaključio sam odavno da s forumaši(ca)ma, posebno s nekEm (ne mislim na tebe) ne vredi polemisati o drugim komentatorima, posebno ne o ;) "najboljem" (a njegove greške su velike, primetne, iritantne...), beznadežno je! Što'no jedna forumašica reče: "...i - tačka!". A ja, rekoh, samo: "Estrada" (pre svega kada je o fudbalu reč).

                            "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                            Comment


                            • Komentator koji vodi prenos Rodika i Mulera je neverovatno naporan sa svojim navijanjem i burnim reakcijama kada teniser napravi grešku. Pola meča gledam bez tona.
                              Mislim da je to isti komentator koji je u spec. emisijama o Vimbldonu za tenisere kaže dečko ili momak i koji je za Congu rekao: "dobar je momak siguran sam, jeste da mi nije bio na rođendanu ali izgleda da je dobar momak"
                              Skrenite mu pažnju stvarno je nepodnošljivo gledati tenis uz ovakve komentatore!!!!!!!!

                              Comment


                              • Priredio Dragooon, jer je korisno!


                                Iz kolumne (autor Slobodan Stupar, Mondo): Olimpijske TV igre - na MUTE
                                Tema: Kvalitet komentara TV prenosa na OI London'12

                                "Mnogi od onih koje ne samo što nazivaju sportskim komentatorima, već i zaistinski rade u ovdašnjim TV, a ima ih mnogo, postali su kazna za uši! Prisiljavaju nas ili da trpimo neznanje, netalentovanost, neukus, siromašan rečnik, neduhovitost, gušenje besmislenim statističkim podacima, ... ili da u nedostatku alternativnih rešenja (prenosa nekih drugih televizija), prosto na daljinskom pritisnemo ono dugme pored kojeg piše MUTE."
                                ***
                                "Poslednjih godina, sve više i preko kablovskih mreža pratimo specijalizovane inostrane sportske programe, a i ovde su otvoreni novi sportski kanali. Time se izuzetno uvećao i broj ljudi koji se bave onim što kolokvijalno možemo da zovemo reporterisanje. Od silnog broja takvih tek poneki su u radnom odnosu, a ostali honorarci - redovno ili na parče, i od slučaja do slučaja.
                                Pouzdano znam da sa njima niko nikada nije radio da bi im pomogao da budu bolji u profesiji kojom se bave. Nisam čuo da su oni sami zainteresovani za sticanje novih znanja, pa čak i da retko kad odgledaju i odslušaju neke priznato kvalitetne inostrane kolege u sportovima koje i oni "pokrivaju". Isto tako znam, nažalost, da se naši sportski komentatori čak međusobno hvale postignutim dometima. Da su vrlo zadovoljni sami sobom. Da se neki čak smatraju nedostižnim."
                                ***
                                "...a u osnovi u njima ima štofa za reportera odnosno komentatora, ali mu je kao lebac potrban stručni nadzor, odnosno prava novinarska kolegijalna pomoć ... Za te mlade mnomke sigurno ima nade, i ako je ne iskoriste biće velika šteta ... Što pre napuste taj posao to bolje za sve, naročito njih same."
                                ***

                                P. S.
                                Izdvojeni citati, primereni&korisni za sportske znalce na ovom forumu!
                                Last edited by Dragooon; 04-08-12, 09:27.
                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X