Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Juan Martin del Potro

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne igra, samo ne znam razlog.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • I dalje zglob nije 100%, oseca bol, ali valjda planira da igra Barselonu, tako sam procitala negde, samo sada ne mogu da nadjem link
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • http://www.tennis.com/pro-game/2015/...?#.VSbjp6aDnRB
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Ne valja situacija... Bas mi se ne svidja sve ovo.
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Ni malo.Mada i dalje imam utisak,možda grešim, da je sve u glavi i da "beži" od velikih turnira.Ovo me jako podseća na ono kada je mala Mo (ne mislim na Malu Moštanicu) imala onu povredu skočnog zgloba,sanirala je a odlagala povratak,postala depresivna,prejedala se i sl.Imam utisak da on pravi njene greške.A ako je zaista zglob,koliko god mi bilo žao-ima 2 opcije-promena stila igre ili da se povuče sa ATP.
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Ako je uspio da prevazidje problem desnog zgloba, prevazici ce i ovo. Lijevi zglob mu sluzi za bh i on trpi 5x manje opterecenja od desnog. Ne moze sad da dodje do nekog znacajnog promjena u stilu igre, jednostavno tako je. Cini mi se da ga drma paranoja sto je i sasvim normalno u ovakvim situacijama, plasi se da je jos sve to sveze i da ne pogorsa povredu nepotrebnim forsiranjem. Vidjecemo, treba mu dati vremena.
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Marija, mislim da si malo stroga. Delpo ima razloga da se plaši i to ga dosta koči. Meni je to razumljivo, s obzirom šta mu se sve desilo. Nije sve crno- belo, a ljudska psiha ponajmanje. Često zaboravljamo da su i sportisti, tj. teniseri samo ljudi, pa očekujemo da se ponašaju kao roboti- popravljen, nastavi dalje. Čak je i bilo kakvo uporedjivanje sa nekim ko se brže i lakše izbori sa tim nezahvalno. Delpo je prilično osetljiv, poput Novaka. To što je profesionalni sportista u ovom slučaju ne znači puno. Možda je njemu lekar koji ga je operisao rekao da je sve ok i da trenira i igra kao i pre povrede. Ali, treba to sprovesti na terenu. Mislim da Delpu samo treba još vremena. Ili će uspeti to da prevazidje ili neće. Kao kada dvojica naizgled istih ljudi dožive saobraćajnu nesreću kao vozači. Prvi će sesti u kola odmah, a drugi tek nakon odredjenog vremena ili nikad. Isto važi i za Moniku- ne mislim da grešimo ako osećamo strah i nešto odlažemo. Možemo jako dobro poznavati sebe, a da nas život stavi pred iskušenja koja nećemo biti kadri da prevazidjemo kao do tada ili na isti način. Nešto se jednostavno ne može usavršiti, ma koliko se trudili. Zato, dajmo Delpu vremena!

                P.S. Tek sad videh da ti nisi ništa pisala o poredjenju sa drugim teniserima, pa to zaboravi ( o tome sam uživo diskutovala juče s drugom ), pa mi " ostalo ".
                Last edited by Skaut; 10-04-15, 06:42.

                Comment


                • Možda sam bila malo stroga,ali ujedno i nestrpljiva da se vrati što pre...A u prethodnom postu sam samo uporedila njegovo mentalno stanje sa Monikom Seleš posle one povrede skočnog koju je imala.Nadam se da je kod Del Pa samo prolazna faza i da će se uskoro vratiti,pa makar i sitnim i naizgled malim koracima,i da će uspeti sve to da prevaziđe.Zaista jako nedostaje na terenu,i žao mi je (pre svega onako ljudski) da neko ko je divana osoba,a zatim i odličan teniser "čami čekajući".I sam je u nekom intervjuu pominjao da ima depresivne faze,uz akcenat da je slično bilo i kada je imao problem sa desnim ručnim zglobom,i da se prosto probudio jednog dana posle 16 meseci i poželeo da igra,pa je nastavio gde je stao.Mislim da mu je sada najbitnije da na sledećem turniru veže bar dve pobede,da ga ponese adrenalin,navijači...Svim srcem navijam da se to uskoro desi.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Slažem se sa svim što si sada napisala i osećam se isto kao i ti što se tiče njegovog povratka. Jesi bila malo stroga, ali smo se razumele

                    Comment


                    • Bitno je da se trenira,ovaj put u teretani
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Del Po je sa zaštićenim rankingom u glavnom žrebu za RG,ali još se ne zna da li igra...


                        http://www.fft.fr/sites/default/file...s_sm_entry.pdf
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Ima li kakvih novosti, igra li Madrid?
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Ne verujem,da igra već bi on to objavio na TW ili FB.Možda i on čeka donošenje odluke do petka kao i Novak.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Ne znam koliko je verovati Argentinskim medijima,ali po njima Del Pa gledamo tek u Parizu.

                              http://www.impulsonegocios.com/conte...rial_35456.php
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • A do Pariza čovek mesi.







                                EDIT

                                A i vežba...



                                Spoiler
                                Last edited by Marija81; 02-05-15, 01:55.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X