Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Napokon postignut gol u Tuzli. Nakon 2005. godine gol smo postigli i uspjeli pobjediti.

    Gol zabio kapiten SEDIN TORLAK nakon fenomenalnog ubacaja (ne vjerujem da ovo pisem) Belosevica koji je pored ovog ubacaja na moje iznenadjenje imao jos par odlicni ubacaja. Imali smo jos prilika preko Matka, Obuce i Krpica.

    Adilovic nas je u jedinoj pravoj prilici koju je imala Sloboda izvukao bravuroznom odbranom.

    Sudjenje je bilo na visokom nivou sto je dosta smetalo treneru Slobode Darku Vojvodicu koji je zbog konstantnog prigovaranja dobio crveni karton.

    Slobodinog trenera Vojvodica i trener golmana Mirsada Dedica treba dobro kazniti jer onako ponasanje nije za fudbalske terene.

    Statistika meca
    Spoiler

    Comment


    • Originally posted by Fanta View Post
      Izvinjavam se, stvarno nisam vidio.
      Sloboda nije nikako igrala pripreme tokom ove pauze, dok smo mi bili i vise nego aktivni, tako da cemo uci mnogo spremniji danas u utakmicu. Takodjer u Slobodi se nalaze 4 bivsa igraca Sarajeva.
      Kako nije igrala? :/ Imali su pripreme i dosta pripremnih mečeva, tako da ne znam odkud ti to...


      Danas Sarajevo sasvim zasluženo uzelo 3 boda na Tušnju. Igra i nije bila na nekom zavidnom nivou jer su pod pritiskom bile obje ekipe tako da se više vodilo računa o tome da se ne primi gol. Sloboda imala nekoliko prilika, najveću neposredno prije gola Sarajeva kada je Adilović intervenisao, a zatim slijedi kazna nakon prekida Torlak dobro skače i donosi Sarajevu velika 3 boda sa Tušnja.
      Suđenje i više nego dobro, ne znam šta se buni Vojvodić, treba sjesti i pogledati utakmicu ponovo i vidjeti da nije u pravu.

      Slavija iznenadila GOŠK i pobijedila sa 2-1 te tako su najavili da se neće predati. Bit će uzbudljivo u borbi za opstanak. Zrinjski lagano ubilježio novu pobjedu protiv Travnika kojom se približio Borcu/Sarajevu na samo 2 boda.

      Današnji rezultati:

      GOŠK - Slavija 1-2
      Zrinjski - Travnik 2-0
      Sloboda - Sarajevo 0-1

      Tabela nakon 16. kola:

      1. Željezničar 38
      2. Široki Brijeg 34
      3. Sarajevo 32

      4. Borac 32
      5. Zrinjski 30
      6. Olimpic 27
      7. Čelik 23
      8. Zvijezda 22
      9. Velež 20
      10. Rudar Prijedor 18
      11. Sloboda 16
      12. GOŠK 15
      13. Kozara 13
      14. Leotar 13
      15. Travnik 13
      16. Slavija 10
      Last edited by Merlin; 11-03-12, 17:40.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment


      • Vojvodic se zalio na korektno sudjenje jer je ocekivao da ce se suditi kao i prije,kada su rukama i nogama pomagali domace klubove. Evo njegove izjave

        Last edited by AK47; 11-03-12, 18:11.

        Comment


        • Borac - Kozara 1:0

          Borac je poceo proljecni dio prvenstva sa minimalnom pobjedom od 1-0,mada ovdje rezultat vara pobjeda nije dolazila pod pitanje,jednostavno takav pritisak na gol morao je uroditi kada tad plodom,od onliko suteva morao je jedan da udje.
          Drago mi je sto je Bilbija obiljezio svoj povrtak u Borac sa golom.
          Pobjeda koja ce nas dici pred mec sa Zeljeznicarem u kupu.


          Malo informacija o mecu:
          Spoiler
          Стадион Градски, гледалаца 2.500, судија Един Јакуповић, помоћници Елвис Прошић и Асмир Будимлић, делегат Дубравко Мишковић.
          Стријелац: Билбија 67. минут, жути картони: Милан Ступар(Борац).

          Борац: Антоловић, Ступар(од 65.мин Иветић), Стакић, Марковић, Жарић, Кнежевић, Крунић, Максимовић, Стајић, Кајкут (од 92.мин Стојнић), Билбија(од 89.мин Радуловић).

          Козара: Козић, Дамјановић, Ујић(од 82. мин Шкорић), Пејић(од 76. мин Стјепановић), Студен, Хоџић, Пехиљ, Малетић, Станчић (од 64. мин Којић), Летић, Гиговић.



          Video izvjestaj sa utakmice+izjave trenera(Stojnic i Jagodic):
          Spoiler
          sigpic
          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

          Comment


          • Originally posted by Merlin View Post
            Kako nije igrala? :/ Imali su pripreme i dosta pripremnih mečeva, tako da ne znam odkud ti to...
            Iskreno nisam ni pratio Slobodu tokom ove pauze, jedino sam pratio sta je radila ekipa Zelje i Sarajeva, a ostalo ako uleti sta procitam. Informaciju da nije igrala sam procitao na sportsport.ba portalu, sad ne sjecam se jel bio forum ili konkretno portal.

            Comment


            • Originally posted by Fanta View Post
              Iskreno nisam ni pratio Slobodu tokom ove pauze, jedino sam pratio sta je radila ekipa Zelje i Sarajeva, a ostalo ako uleti sta procitam. Informaciju da nije igrala sam procitao na sportsport.ba portalu, sad ne sjecam se jel bio forum ili konkretno portal.
              Pa nemoj ni pisati onda ako nisi upućen u situaciju.

              A i ovdje smo u nekoliko navrata postavljali ponešto za Slobodu, plus ima i onaj kratki pregled što sam napisao svega urađenog do sada.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Originally posted by manda View Post

                Козара: Козић, Дамјановић, Ујић(од 82. мин Шкорић), Пејић(од 76. мин Стјепановић), Студен, Хоџић, Пехиљ, Малетић, Станчић (од 64. мин Којић), Летић, Гиговић.[/SPOILER]


                Video izvjestaj sa utakmice+izjave trenera(Stojnic i Jagodic):
                Spoiler
                Stojnic : ,, Dobro je , niko se nije povredio ,, Pa nece valjda posle svakog meca to govoriti , s obzirom da je teren bio odlican ne vidim zasto bi se neko povredio
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Danas nicim izazvan direktor FK Borac prozvao je dva najveca kluba u Bosni i Hercegovini. Evo njegove izjave

                  Spoiler
                  „Raspudić se žalio. Uredno smo Savezu platili 500 KM za uloženu žalbu i smatrali da će je razmatrati u predviđenom roku od 15 dana. To nisu učinili do danas, jer FK Borac nije među povlaštenim klubovima u N/FS BiH. Kažem, da je Raspudić igrač Želje ili Sarajeva to se ne bi desilo“, rekao je Šipovac, naglasivši:

                  „Zvali smo u nekoliko navrata Savez da vidimo šta je sa Raspudićevom žalbom. Posljednju put odgovorili su nam da su predmet bili zagubili“.


                  Ovo je bezpotrebno prozivanje i narusavanje odnosa na relaciji Borac- Zeljeznicar i Borac-Sarajevo. Sjetim se kaznjavanja Torlaka (dvije utakmice) i Suljica (tri utakmice) i normalno tu nam je savez izasao u susret jer su ovi igraci odradili te kazne.

                  Nije mi jasno kako moze prozivati Sarajevo koje nema covjeka u Komitetu za normalizaciju, a podpresjednik KzN NFSBIH je njihov sportski direktor Darko Ljubojevic.

                  Comment


                  • Originally posted by danijelkr View Post
                    Danas nicim izazvan direktor FK Borac prozvao je dva najveca kluba u Bosni i Hercegovini. Evo njegove izjave

                    Spoiler
                    „Raspudić se žalio. Uredno smo Savezu platili 500 KM za uloženu žalbu i smatrali da će je razmatrati u predviđenom roku od 15 dana. To nisu učinili do danas, jer FK Borac nije među povlaštenim klubovima u N/FS BiH. Kažem, da je Raspudić igrač Želje ili Sarajeva to se ne bi desilo“, rekao je Šipovac, naglasivši:

                    „Zvali smo u nekoliko navrata Savez da vidimo šta je sa Raspudićevom žalbom. Posljednju put odgovorili su nam da su predmet bili zagubili“.


                    Ovo je bezpotrebno prozivanje i narusavanje odnosa na relaciji Borac- Zeljeznicar i Borac-Sarajevo. Sjetim se kaznjavanja Torlaka (dvije utakmice) i Suljica (tri utakmice) i normalno tu nam je savez izasao u susret jer su ovi igraci odradili te kazne.

                    Nije mi jasno kako moze prozivati Sarajevo koje nema covjeka u Komitetu za normalizaciju, a podpresjednik KzN NFSBIH je njihov sportski direktor Darko Ljubojevic.
                    Ja ne znam da li iko Sipovca shvata ozbiljno , njegova svaka izjava je za medalje
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Pa onda je zalosno sto je takav covjek na ovoj poziciji u FK Borac. Ovo mu nije prvi put da valja gluposti.

                      Comment


                      • Pa naravno da je zalosno , ja ne znam tj ti znas da njegovi komentari nisu relevantni , da covek pije po celi dan u klubu , sve sto je Cvele naveo istina je i to svi znaju samo svakog boli briga za to ... Znas i sam kako je dosao do te pozicije ;) ... On ti dodje kao predsjednik na papiru ;) Seti se ono za belog i crnog brazlica
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Ma ovu izjavu Šipovca ne treba uzimati kao ozbiljnu, jer smo se uvjerili do sada dosta puta kako lupa nebuloze i gluposti. Tako da me ovo nije iznenadilo. Iako bespotrebno je ovo, narušavanje odnosa između ova 3 kluba, stvara se bespotrebna prašina i buka koja može rezultirati nemilim i neželjenim događajima u toku utakmica ovih klubova. Samo nam fali još koji navijački incident...
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Kritikujući na taj način Šipovca, činiš isto što njemu prigovaraš.

                            Smatram da se predsjednicima klubova ne treba pridavati velika pažnja. Jer smo svi uz ligu zbog onoga na terenu a ne predsjednika. Želeći da budu u centru pažnje poput nekih predsjednika klubova iz regiona, povremenu svaki predsjednik od ovih veći klubova krene sa paljbom argumentovanom ili ne ? prema konkurentima, ali njihova stvar. Mene predsjednik samo zanima ako nešto ne štima u organizaciji kluba.

                            Željezničar je učinio veliki korak ka tituli već u prvom kolu i izgledaju mi kao jako ozbiljna ekipa na terenu koja zna šta hoće, imaju igru i poprilično jak igrački fond za ovu ligu. Amar je tu veoma važna karika u procesu stabilizacije kluba.

                            Široki je takođe odigrao dobar meč, mada je očigledno da se brazilci snalaze po onom terenu kao tenkovi bez gusjenica ali imali su dvije kolosalne prilke i mogli su do boda, čak i da su uzeli ne bi bilo nezasluženo. Takođe imaju jako dobrog stručnjaka znam ga još iz HNL.

                            Sarajevo nisam gledao nema taj program.

                            U srijedu Kup utakmice biće po mnogo čemu interesantne pa i po tome da vidimo ko ima više i fizičke i mentalne snage na teškim terenima svega 4 dana posije 1. kola. I da vidimo poslije toga kako će se pokazati u utakmicama u subotu gdje ih očekuju klubovi koji odmaraju sredu a Borac, Željo i Široki moraju redom pobjeđivati ako hoće trofeje.

                            Borac i željo imaju jako sličan raspored, igraće 2 zaredom kući i praktično razmjenjuju protivnike iz kola u kolo.

                            Vidjećmo sve, tek je početak a za Borac da kažem da je u subotu odigrao onoliko koliko je i trebalo za pobjedu. Prvo poluvreme dominacija i nekoliko kolosalnih šansi a drugo dok nisu dali gol stisli su još jače i ispaltilo se oko 60. min. Poslije ponovo držali su konce igre u svojim rukama, mnogo rijeđe prijetili ali nisu dozvoljavali ni Kozara da zaprijeti ozbiljnije. Pojačanja u vidu Antolovića, Ivetića i Kneževića ću komentarisati tek nakon utakmica sa Željom i Leotarom ali je očigledno da je Ivetić svojim ulaskom napravio dodatnu konfuziju u odbrani Kozare i unio živost.

                            Žižović zbog izostanka sa drugog dijela primema još nije u konkurenciji pa bismo mogli imati problema sa sastavom u srijedu, ne toliko prvi tima ali ako krene po zlu klupa će biti tanka jer ima ne znam tačno ko sve ali ima kartoniranih ima i igrača koji su igrali za druge klubove Kup

                            Koliko vidim u anketi je pitanje ko će biti prvak BiH a ne za koga navijate u PL BiH kao što su se mnogi izjasnili. Zato ću sačekati do 5. kola, pa onda dati prognozu. Do tad će biti sve dosta jasnije a opet nije prekasno za prognozu
                            Last edited by ФК Борац Бања Лука; 13-03-12, 01:04.
                            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                            Comment


                            • Šta kaže struka pred sutrašnji meč

                              Željezničar - Borac


                              "Uspjeli smo da se odmorimo nakon meča sa Kozarom i spremni dočekujemo današnji susret. Ovo je veoma bitna utakmica za nas i naš cilj je jasan, a to je plasman u finale", rekao je Velimir Stojnić, šef struke ekipe sa Gradskog stadiona. "Odlično se poznajemo i ne vjerujem da može neko nekoga taktički da iznenadi puno. Idemo sa ciljem da ostvarimo povoljan rezultat, a to je u najmanju ruku neriješen ishod", kazao je Stojnić.

                              "Naša pobjeda od 1:0 je nešto čime bih bio zadovoljan. Dobar je zapravo svaki rezultat u kojem ne primimo gol. Ono što je još važnije od samog rezultata je da imamo nadmoć ili terensku inicijativu, kakvu takvu, jer samo tako možemo biti bar djelimično sigurni da i u revanšu možemo napraviti nešto", istakao je Osim kojeg ohrabruje podatak da su njegovi izabranici u svakoj ovosezonskoj utakmici na "Grbavici" postigli najmanje jedan pogodak.

                              Za Željezničar ne igraju: Nermin Jamak i povrijeđeni Samir Kerla

                              Za Borac ne mogu igrati: Milan Lučić, Mladen Žižović, Perica Ivetić, Boris Raspudić

                              http://www.nezavisne.com/sport/fudba...tu-132409.html

                              Службена лица

                              Меч Жељезничар - Борац судиће Предраг Станкић из Бијељине, помоћници су Хрвоје Турудић (Читлук) и Далибор Драшковић (Источно Сарајево), док је четврти арбитар Владимир Бјелица (Источно Сарајево).

                              http://www.glassrpske.com/sport/repu...ata/73359.html
                              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 13-03-12, 22:46.
                              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                              Comment


                              • Danas su na rasporedu prve utakmice 1/2 finala kupa. Bit ce prenos s obje utakmice

                                17:00 - Zeljeznicar - Borac na BHT1
                                18:00 - Siroki Brijeg - Velez na ovom linku http://www.hercegovinalive.com/

                                Comment

                                Working...
                                X