Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by edohz View Post
    trebalo bi da se odigra nova utakmica ili da ostane 1-1....najpostenije. Ni pocemu borac nije zasluzio pobjedu a kaomli 0-3 smjeso
    Kako ce se odigrati nova utakmica jbt , pa na Pirotu napali sudiju i to sudiju , pa ni trenutka ja ne bi razmisljao 0-3 za Borac i kraj price
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Zeljeznicar je osvojio vrlo vazna 3 boda protiv Olimpika golom Vernesa Selimovica...ranije je Eldin Adilovic dobio i crveni karton,ali su plavi ipak slavili,vrlo vazna tri boda kojim se lagano prikljucujemo vrhu tabele
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment




      • LEOTAR - VELEŽ 0:1



        SARAJEVO - ČELIK 4:2



        TRAVNIK - BORAC 1:1(PREKID)


        Slijedi pauza u PLBiH zbog reprezetacije, pa kasnije cu postaviti parove za sljedeće kolo.

        Adilovic odmah sto je usao dobio crveni, kako ce ga Osim za ovo kazniti.
        Last edited by danijelkr; 29-08-11, 09:26.

        Comment


        • Ma ovo je 0-3 za Borac i treba strogo kazniti Travnik,kada ne mogu da regularne uslove naprave i ne trebaju da igraju PL,neka igraju drugu ligu i tamo biju ako ne mogu pobjediti,ovo je vrsenje pritiska na sudije kada se igra protiv Borca,i da bilo je nacionalisticki parola i u ovom mecu,samo to pojedini mediji zanemaruju,posto nije vazno ovaj put.
          sigpic
          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

          Comment


          • Manda ja nisam upucen je li bilo neki nacionalistički parola u Travniku(ako ti nije tesko posaljim mi privatnom porukom, parolu), ali znam da je bilo u Prijedoru i Mostaru. Takvi ispadi se moraju kaznjavati, kad dobro kaznis klub ili pojedinca koji je odgovoran zato nece njemu pasti ponovo to da uradi. Upravu si za medije, svak na svoju stranu vuce, ja sam zadnji nekoliko dana bio u Hercegovini i hajd da i tako nazovem hrvatski mediji stvari koje znam da nisu takve oni su iskrenuli i samo huškaju, tako je i sa medijima u Sarajevu i Banja Luci. Od muhe naprave slona ili naprave pricu koja ce odgovarati politickoj situaciji. Volio bi da ne pisemo o tome jer ovo je rijetki forum gdje se ne svađamo oko toga.

            Comment


            • Originally posted by manda View Post
              Ma ovo je 0-3 za Borac i treba strogo kazniti Travnik,kada ne mogu da regularne uslove naprave i ne trebaju da igraju PL,neka igraju drugu ligu i tamo biju ako ne mogu pobjediti,ovo je vrsenje pritiska na sudije kada se igra protiv Borca,i da bilo je nacionalisticki parola i u ovom mecu,samo to pojedini mediji zanemaruju,posto nije vazno ovaj put.
              Ja se ne slazem da bi se trebalo biti 0-3 za Borac.
              To je presjednik kantonalnog saveza i valjda on moze uci na stadion kada hoce i kako su za ime boga u Travniku znali da je on dosao da namara sudiju.
              Evo sad citam u bolnici nisu konstatovane nikakve povrede sudiji.

              Meni bi bilo regularno da se utakmica nastavi,posto bi bila nepravda za Travnik da bude 0-3
              Last edited by DinoFC; 29-08-11, 10:07.

              Comment


              • FC, svak ko nije u zapisniku nema pravo da ulazi u prostorije gdje se nalaze igraci i sudije. Trebali su preuzeti sve mjere da takav covjek ne udje u sudijske prostorije. Ja evo ponavljam ja bi volio da se nastavi utakmica jer je Borac glavni kandidat zajedno sa Sarajevom za titulu, ali ce se zavrsiti 0:3.

                ako budem imao vremena danas posto spremam ispit, procitacu pravilnik NFSBiH za ovaj slučaj.
                Last edited by danijelkr; 29-08-11, 10:11.

                Comment


                • Ma dosao je da vrsi pritisak na sudiju,i kada nije uspio poceo da bije covjeka,to je nas fudbal.
                  sigpic
                  Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                  Comment


                  • Originally posted by danijelkr View Post
                    FC, svak ko nije u zapisniku nema pravo da ulazi u prostorije gdje se nalaze igraci i sudije. Trebali su preuzeti sve mjere da takav covjek ne udje u sudijske prostorije. Ja evo ponavljam ja bi volio da se nastavi utakmica jer je Borac glavni kandidat zajedno sa Sarajevom za titulu, ali ce se zavrsiti 0:3.

                    ako budem imao vremena danas posto spremam ispit, procitacu pravilnik NFSBiH za ovaj slučaj.
                    To jeste,ali opet je neko sluzbeno lice.
                    Ali opet,sudija Mrkovic nije zadobio aposlutno nikakve povrede,tako da mu je vjerovatno dobacio nesto u najgorem slucaju,i zbog toga prekinuo utakimicu.

                    Comment


                    • Originally posted by FC Nadal View Post
                      To jeste,ali opet je neko sluzbeno lice.
                      Ali opet,sudija Mrkovic nije zadobio aposlutno nikakve povrede,tako da mu je vjerovatno dobacio nesto u najgorem slucaju,i zbog toga prekinuo utakimicu.
                      Cuj nije dobio nikakve povrede.
                      Vidim po tebi da mu je trebao slomiti nogu i ruku,pa da ne sudi mec.
                      Ako se dopusti da ga biju ovaj put,i nastavi mec,to ce se desavati i sledecu put i postace sastavni dio naseg fudbala,covjek je u pravu,sudiji treba da ima postovanje ne da mu prete i da ga biju,i treba kazniti Travnik strogo radi ovog propusta.
                      A prepostavljam da ce tog kantonalonog galvonju,savez odmah u naprediti u vaznog covjek u savezu,takvi briljraju gore.
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • Evo neki članova iz pojedini pravilnika NFBiH, sigurno je da se utakmica nece registrovati 1:1 jer nije odigrano vise od 80% utakmice. Pravilnik o bezbjednosti, ako je sudija napadnut, je povrijeđen.

                        Pokretanje postupka
                        Član 90.
                        Diciplinski postupak može biti pokrenut:
                        a) izvještajem delegata i drugih službenih lica na utakmicama;
                        b) izvještajem suca;
                        c) prijavom nogometnog/fudbalskog rukovodstva;
                        d) prijavom kluba;
                        e) prijavom nadležnog takmičarskog ili stručnog sudijskog organa;
                        f) po službenoj dužnosti, po saznanju za učinjeni prekršaj.
                        Tok postupka

                        Član 93.
                        Nakon utvrđivanja svoje nadležnosti, disciplinski organ pristupa pozivanju i saslušanju prijavljenog lica, kako bi mogao odlučiti o pokretanju disciplinskog
                        postupka i o tome donijeti formalnu odluku. Ako prijavljeno lice ne živi u mjestu sjedišta disciplinskog organa, onda će se saslušanje izvršiti zamolnicom, putem nogometnog/fudbalskog rukovodstva u tom mjestu ili putem kluba........Disciplinski postupak mora biti hitan i ekonomičan. Prvostepeni disciplinski postupak mora biti završen i prvostepena odlukadonesena u roku od dva mjeseca, računajući od dana podnošenja prijave. Ukoliko u tom roku postupak nije završen, podnosilac prijave i tužilac NS/FS BiH imaju pravo žalbe drugostepenom organu.

                        Kazna za klub i rukovodstvo NFSBiH
                        Član 8.
                        3. Za rukovodstva nogometni/fudbalskih organizacija:
                        a) novčana kazna;
                        b) uslovna kazna
                        c) zabrana vršenja funkcije na određeno vrijeme
                        d) smjenjivanje sa funkcije;
                        e) isključenje iz nogometne/fudbalske organizacije
                        4. Za klubove
                        a) opomena;
                        b) novčana kazna;
                        c) zabrana odigravanja utakmica u inostranstvu;
                        d) zabrana odigravanja utakmica na određeno vrijeme na određenom igralištu
                        ili svim igralištima određenog regiona;
                        e) zabrana igranja sa gledateljima;
                        f) oduzimanje bodova;
                        g) negativni bodovi;
                        h) vraćanje u niži stepen takmičenja;

                        Ako se dokaže da je sudija bez valjanog razloga prekinuo utakmicu

                        Član 76.
                        Sudac koji neopravdano prekine utakmicu će biti kažnjen:
                        • zabranom suđenja od šest mjeseci do godinu dana
                        Član 77.
                        Sudac kojem se poništi utakmica zbog bitne povrede odredaba Pravila
                        nogometne/fudbalske igre, će biti kažnjen:
                        • zabranom suđenja od šest mjeseci do godinu dana
                        a u težem ili ponovljenom slučaju:
                        • zabranom suđenja od jedne do dvije godine
                        Član 81.
                        Sudac koji daje izjavu o suđenju u sredstvima informisanja, će biti kažnjen:
                        • novčanom kaznom od 500 KM do 2.000 KM
                        a u težem ili ponovljenom slučaju:
                        • novčanom kaznom od 2.000 KM do 5.000 KM

                        Nije dao ali je pokazao svoju pisanu izjavu za BHT 1.

                        @Manda po pravilniku presjednik FS Srednje Bosne ce biti izbacen iz svi fudbalski organizacija u BiH, normalno ako mu se dokaze i da te napomenem podpresjednik saveza je Ljubojević borčev covjek, a i ostali članovi su dosta toga dobro odradili tako da mislim da ce i ovo kako treba, najpravednije.

                        Comment


                        • Sve to stoji,ali vidicemo sta ce se na kraju izroditi iz toga ;)
                          sigpic
                          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                          Comment


                          • Originally posted by manda View Post
                            Cuj nije dobio nikakve povrede.
                            Vidim po tebi da mu je trebao slomiti nogu i ruku,pa da ne sudi mec.
                            Ako se dopusti da ga biju ovaj put,i nastavi mec,to ce se desavati i sledecu put i postace sastavni dio naseg fudbala,covjek je u pravu,sudiji treba da ima postovanje ne da mu prete i da ga biju,i treba kazniti Travnik strogo radi ovog propusta.
                            A prepostavljam da ce tog kantonalonog galvonju,savez odmah u naprediti u vaznog covjek u savezu,takvi briljraju gore.
                            Mislio sam da nije imao ni jednu ogrebotinu.

                            Comment


                            • A kada ce biti zasedanje , da se vidi sta ce biti povodom meca ?
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • U srijedu ce biti zasjedanje.

                                Comment

                                Working...
                                X