Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U mnogo težoj situaciji je šef struke Ibrahim Crnkić, koji uoči starta Premijer lige i gostovanja u Sarajevu ne zna na koje igrače može računati, a na koje ne!?
    - Još ugovor nije potpisao Denis Mujkić, problema s papirima ima kod Almira Bekića, Dilavera Zrnanovića, Semira Slomića i Adnana Jahića. Ko će od njih imati pravo nastupa, još ne znam, pa tako ne mogu govoriti ni o ombicijama u susretu sa Sarajevom. U ovom trenutku problema je toliko da, čini mi se, nemamo nikakvih izgleda ni da Sarajevo izvede svoj tim kadeta – slikovito je stanje u ekipi objasnio Ibrahim Crnkić.
    Jučer su ugovore potpisali Muamer Zoletić, Almir Halilović i Mersed Malkić. Isplaćen im je manji dio dugova, slično i Staniši Nikoliću. Navodno bi Denis Mujkić, kome duguju značajniju svotu novaca, ugovor mogao potpisati danas.
    Novi predsjednik Davud Zahirović obećao je igračima izmirenje preostalih obaveza do kraja mjeseca. Samo da se krene u novu sezonu.
    Hoće li Slobodi biti omogućeno da starta u Premijer ligi, znat će se poslije sastanka s čelnicima Komiteta za normalizaciju stanja u bh nogometu koji je, nezvanično, zakazan za danas.
    Inače, utakmica Sarajevo – Sloboda igra se u nedjelju, u 18 sati. (tl)
    Ovo je smiješno sta rade od kluba koji znacio nesto u bivšoj državi.

    Komitet za normalizaciju ce im sigurno dopustiti igranje jer ne žele odman na početku sezone probleme i afere.

    Comment


    • Velez-Celik
      Celik je izgubio dosta prvotimaca(Dzafic,Adilovic,Milosevic...) i dosao im je jedan od solidnijih trenera Boris Gavran koji je pokusao da slozi ekipu za ovu sezonu i uspio je dovesti Tosunovica iz Zvijezde.Velez je sa druge strane takodje pretrpio promjenu trenera(vrlo losu po njih) i otisao je sjajni Milomir Odovic,a dosao je Mirza Varesanovic.Velez je odigrao par dosta dobrih utakmica u pripremnom periodu protiv renomiranih ekipa,ali nisam siguran koliko je ta slika ustvari realna.Velez je domacin i trenutno bolja ekipa i ja ocekujem pobjedu domacina

      Kozara-Borac
      Kozara je novi tim u ligi i sasvim sigurno vec sada jedan od kandidata za ispadanje.Njihovo pojacanje je Leonid Coric iz Borca.Borac je sasvim sigurno jedan od kandidata za titulu i sa ovim igrackim kadrom oni ce se sigurno boriti za naslov,kako u ligi tako i u kupu.Cini mi se samo da trenutno imaju nekih problema sa trenerom i da ce morati dovesti novog.Borac je favorit ovdje i morali bi doci do bodova.

      Leotar-Zvijezda
      Zvijezda je ostala bez ponajboljeg igraca koji je otisao u Celik,ali im je ostao sjajni trener Jovic i sigurno ce on naci nacina da nadoknadi njegov odlazak.Leotar je tradicionalno jedan od neugodnih domacina u nasem prvenstvu i na otvaranju prvenstva trabali bu zabiljeziti pobjedu

      Travnik-Zrinjski
      Ova dva tima su znala odigrati vrlo dobre utakmice,kao prije dvije godine kada je bilo 3:3.Zrinjski je dosta slabija ekipa zadnje dvije godine nego sto je prije bio jer imaju ogorman nedostatak novcanih sredstava i otisli su im skoro svi bolji igraci.Travnik je s druge strane zadrzao postojeci igracki kadar i uz domaci teren koji im uvijek donosi prevagu mislim da ce oni do pobijede.

      Rudar Prijedor-Olimpik Sarajevo
      Olimpik je doveo mozda i najvise pojacanja i sasvi sigurno je da ce se oni boriti za izlazak na evoropsku scenu.Nisu bas najbolje igrali na ovim pripremama ali mislim da ce oni biti sve bolji kako sampionat bude odmicao.Rudar je ostao bez trenera i dosta su slabiji nego prosle godine,tako da mislim da ce Olimpik doci do barem jednog boda,ako ne i sva tri
      Last edited by AK47; 05-08-11, 20:34.
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Posljedne vijesti iz PLBiH

        Vijesti iz Slobode

        Nakon Muamera Zoletića, Almira Halilovića i Merseda Malkića, koji su jučer produžili ugovore sa tuzlanskom Slobodom, danas je to učinio i kapiten Denis Mujkić.
        On je prihvatio da pod određenim uslovima još godinu dana čuva mrežu tuzlanskog premijerligaša, i predvodit će Slobodu protiv Sarajeva.
        Nažalost, s Adnanom Jahićem, Dilaverom Zrnanovićem, i Semirom Slomićem ugovori nisu potpisani, dijelom zbog ponuđenih uslova, a i zbog problema s ispisnicama.
        U kombinaciji za sastav protiv Sarajeva nije ni Almir Bekić čije angažovanje za Slobodu koči zagrebački Dinamo.
        Naime, Bekić ima šestogodišnji ugovor sa Zagrepčanima, koji su mu dužni isplaćivati oko 4.500 eura mjesečno. Dinamo je voljan Bekića ustupiti Slobodi, ali pod uvjetom da se raskine ugovor i da ne mora plaćati nikakvo obeštećenje.
        U tom slučaju, dug Dinama preuzela bi Sloboda, ali klub iz Rudarske 2 nema toliko novaca da plaća Bekiću, tim prije što mu je dužan oko 7.500 maraka za dosadašnji angažman u proljetnom dijelu prvenstva.
        Tada je Dinamo refundirao polovicu mjesečnih obaveza, a Sloboda je trebala Bekiću osigurati mjesečnu plaću oko 1.500 maraka koju je popularni nogometaš dobio – samo jednom! (ri)
        Bučan konačno u Borcu

        Konačno će se realizovati transfer Seada Bučana u redove Borca. Upravni odbor prvaka je dao saglasnost da se ovaj transfer realizira i čelnici Borca su prihvatili uslove koje je postavio Bučan.

        Nekadašnji fudbaler Sarajeva, Željezničara i Splita konačno je dogovorio sve uslove sa čelnicima Borca i već sutra bi mogao debitovati u dresu aktuelnog prvaka naše zemlje.

        "Očekujemo da će svaki čas Bučan dođe u Banju Luku i potpiše ugovor, ali ne znamo da li će se steći uslovi da on može da debituje sutra protiv Kozare. Ukoliko dođe certifikat onda prepreka za debi neće biti", rekao je sportski direktor Borca, Darko Ljubojević.
        Vladavić dobio certifikat, ali neće igrati protiv Rudara.

        Comment


        • bosnavisoko_sar_1.jpg Alen Škoro odigrao prvu utakmicu u najdražem dresu, ali za drugi tim. Valjda ce se riješiti problemi oko papira iz Meksika i protiv GOŠK-a da zaigra. BATISTUTA GABRIELE ZA TEBE JE ŠKORO PELE, ŠKORO ALENE ŠKORO ALENE....

          prema transfermarket-u već je potpisao za Sarajevo

          http://www.transfermarkt.de/de/alen-...eler_5335.html

          Comment


          • Prve utakmice 1. kola


            Ono cega sam se pribojavao danas se desilo Velež je dosta sumljivo došao do pobjede zabijati golove u dvije sudijske nadoknade je malo sumljivoStrijelci su bili za Velež Kodro i Spahić, dok za Čelik Tosunović.Rudar treću godinu za redom počinje rezultatom 1:1 na svom terenu strijelci su bili Pliska i Đorić. Šampion poceo odbranu sa pobjedom u Gradiški, jedini strijelac je bio Vidaković. Kako smo i najavljivali Trebinje i Zvijezda X i na kraju Zrinjski nije izdržao protiv Trvanika i samo je osvojio bod. Strijelci za Travnik bili su Ivešić (8.) i Bešlija (90.), dok su golove za Zrinjski postigli Bekić (19.) i Duro (83.)
            Last edited by danijelkr; 06-08-11, 19:04.

            Comment


            • Evo taman udjoh sa plaze u kucu i vidim rezultate , Borac vrlo vazno sa 3 boda poceo , sledeci vikend kuci nazalost necu biti u BL da gledam ali nadam se pobedi , Tosunovic , jel to onaj Damir sto je bio najbolji strelac prosle godine iz Zvezde ? Velez se ipak izvukao i dosao do 3 boda, sutra Sarajevo i Zeljo , bas me zanima kako ce se to odviti
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Da to je taj Tosunović, dobar igrac samo ima problema u glavi. Velež ce ti se ove sezone kuci svaki put izvlaciti jer imaju mutne likove oko kluba i na samoj klupi Prljaca i Varešanović. Sarajevo sutra mora da nakanta ovaku Slobodu, a Željo mora popraviti dojam nakon Izraela, ali ce biti tesko u Lištici

                Comment


                • Onda ce Celikov napad biti jak jer je ovaj momak skoro u svakom mecu zabijao , ne u svakom ali zabijao je ... Ajde sretno vama navijacima Sarajeva i Zelje sutra ... Bilo bi lepo da imamo vise timova u vrhu izjednacenih
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Hvala. Ja mislim da je ce to ove sezone tako da bude. Borac, Sarajevo, Željezničar sigurno a za ostale ne znam

                    Comment




                    • Danas na Koševu teška utakmica za gledati Sarajevo pobijedilo oslabljenu Slobodu, ali igra ne obećava. Strijelci za Sarajevo Obuća i Kojašević koji je odigrao najbolje i zabio fenomenalan gol, a za Slobodu strijelac je bio Ribić nakon nesporazuma Dupovca i Hamzić. Slavija dobila GOŠK strijelac bio Šešlija. U derbiju kola Široki bolji od Željezničara Strijelci dva auto gola na obe strane(Čolić i Čorić) i odlučujući u 92. minuti Wagner, a napad prije Višća imao priliku da uposli saigrača i da Željezničar ode sa cijelim plijenom ali tu je proradio onaj seljački mentalitet koji ima ovaj igrac i zapucao je loptu u golmana. Poslije ove utakmice se vidi sto Osim nema povjerenja u ovog igraca.

                      Parovi 2. kola



                      Kozara - Borac 0:1 dva izvjestaja


                      Sarajevo - Sloboda 2:1 odličan pogodak Kojaševića


                      Velež - Čelik 2:1


                      Široki Brijeg - Željezničar 2:1


                      Travnik - Zrinjski 2:2
                      Last edited by danijelkr; 08-08-11, 21:31.

                      Comment


                      • Danijel svaka cast za ovo sto radis , ove streamove , tabele i rezultate , ako mozes samo nastavi odicno je , pregledao sam ovih 5 streamova , Borac je definitivno zasluzeno dobio , imao je jos sansi , a ovaj mali Dujakovic dobio crveni , ima i brata isto igra u Borcu ali oni su jako mladi i cudi me da je uopste igrao ... Sarajevo je izgleda isto lagano dobilo iako je Sloboda dala taj jedan gol... Siroki i Zeljo bez komentara , 2 identicna auto gola su bila i po meni nezasluzeno Siroki uzeo , vecu inicijativu imao Zeljo , sta Visca uradi na kraju ... Velez slicno kao Siroki na kraju dosao prakticno do pobede , Tosunovic i novu sezonu krenuo sa golom , biti ce CELIK vrlo jak sa njim ...Travnik i Zrinjski su samo prikazani golovi iako izgleda da Travnik slabiji nego ranije .... Ako uspijes u u buduce izbacuj sve meceve iako je i ovo za cistu 10-ku
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Kakav je Visca kreten,ne mogu da vjerujem,pa uzeo nam je hladno tri boda sa jednog od tezih gostovanja...

                          Nadam se sad boljoj partiji protiv losijeg nego ranije Rudara iz Prijedora

                          Sto se tice ostalih rezultata malo me je iznenadio remi Travnika i Zrinjskog kao i podjela bodova u Trebinju,ostalo sve ocekivano
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Evo i video izvještaj sa Polica Leotar Zvijezda 0:0


                            VIJESTI IZ PLBiH


                            NEDO TURKOVIĆ POJAČAO REDOVE TRAVNIKA
                            Nakon što nije uspio dogovoriti angažman u Austriji, gdje je jedno vrijeme bio na probi u SK Sturm Graz, Turković je odlučio prihvatiti ponudu Travnika, iako je kako sam kaže jedno vrijeme bio veoma blizu tuzlanske Slobode.

                            U prvom kolu Turković nije mogao nastupiti za svoju novu ekipu zbog administrativnih problema, ali već na sljedećoj utakmici, kada Travnik gostuje Olimpicu, mladi napadač bi trebao biti u zapisniku kod delegata.
                            BOJAN PETRIĆ IZ BORCA U NOVI PAZAR
                            Dojučerašnji defanzivac banjalučkog Borca, Bojan Petrić, karijeru će nastaviti u novom srbijanskom prvoligašu Novom Pazaru.

                            Šef struke aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, Zvjezdan Cvetković, prije nekoliko dana otpisao je Petrića, kojem pak nije dugo trebalo da pronađe novi angažman.

                            Naime, Petrić je danas otputovao u Novi Pazar gdje će sa istoimenim klubom sutra potpisati ugovor.
                            ADIN DŽAFIĆ U SARAJEVU, AKO PROPADNE TRANSFER U BELGIJI
                            Nekadašnji napadač Veleža i Čelika, Adin Džafić nalazi se u Belgiji gdje traži angažman. Da li će Džafić karijeru nastaviti u ovoj zemlji bit će poznato u srijedu, a u slučaju njegovog povratka u BiH njegova sljedeća destinacija bit će Koševo.

                            «Adin se nalazi u Belgiji. Sutra navečer ima jednu utakmicu i ukoliko zadovolji u srijedu idem u Belgiju da zaključimo transfer. Ne bih govorio o kojem je klubu riječ.
                            U slučaju da ne prođe, Džafić će biti novi igrač Sarajeva. Sve smo dogovorili detalje oko njegovog dolaska na Koševo. U stalnoj sam vezi sa Irfanom Redžepagićem», rekao je za naš portal igračev menadžer, Ado Husarić.
                            Na šta smo spali majko mila
                            Last edited by danijelkr; 08-08-11, 18:25.

                            Comment


                            • Adin Džafić bit će novo pojačanje Sarajeva. Kako smo i najavili, nekadašnji napadač Veleža i Čelika protekla tri dana je boravio u Belgiji tačnije u Westerlou. Džafić je odradio nekoliko treninga, ali je na jednom od njih pretrpio lakšu povredu, koja ga je i spriječila da pokaže više.

                              Njegov povratak u BiH znači da će biti novi stanovnik Koševa. Naime, Sarajevo i Džafić su dogovorili sve detalje prelaska, a on bi trebao biti ozvaničen u ponedjeljak. Sarajevo će sa novim napadačem potpisati na dvije godine, a Džafić bi mogao debitirati upravo protiv bivšeg kluba u okviru 3. kola Premijer lige. Tada na Koševo stiže Velež.
                              Ako je ovo istina. Adin je jedan od talentovaniji igrača, ali sa trunkom mozga i njegov pristup u klubovima kojima je igrao (Velež, Čelik) je bio loš, a i u repki U-21 je bio kapiten pa zbog gluposti koje je radio oduzeta mu je kapitenska traka. Nadam se da ce ga Plišek ukrotit i konačno napraviti igraca od njega.

                              Comment


                              • Danasnji mecevi :

                                Velez - Slavija
                                Zvijezda - Siroki
                                Olimpik - Travnik
                                Sloboda - Kozara
                                Celik - Zrinjski
                                Borac - Leotar
                                Zeljeznicar - Rudar

                                Sutra :

                                Gosk - Sarajevo

                                Moje misljenje da Borac i Zeljo verovatno vrlo lako dolaze do pobeda i mislim da ce Borac lepo sa 6 bodova da krene sa odbranom titule. Mec Veleza i Slavije biti ce zanimljiv ali s obzirom da je Slavija jos prosle godine jako podmladila tim i jako tesko igraju na gostovanjima a Velez je tesko kuci poceo sezonu moze biti svasta iako ja prednost dajem Velezu. Zvijezda i Siroki ce verovatno igrati tvrd mec u kojem ce jedna ili dve akcije odluciti vrlo lako moze nereseno zavrsiti pa cak i 0-0. Olimpik bi isto trebao lagano dobti Travnika kuci iako Travnicani znaju biti jako tvrd orah. Sloboda i Kozara bi mogao biti dobar mec, Sloboda je totalno podmladila tim jer jebilo pitanje hoce na vreme krenuti sezonu ali su ipak krenuli ali test ce biti sa Kozarom. Mogla bi Kozara ovde uzeti bar 1 bod. Celik i Zrinjski bi mogli isto imati jedan cvrst mec ali ipak mislim da bi Celik mogao do minimalne pobede 1-0 ili 2-1. Sutra GOSK i Sarajevo, jos jedan interesantan mec iako bi Sarajevo ovo trebalo dobiti ali ovo je prilika da vidimo kako GOSK izgleda na svom terenu
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X